Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
959. nikoletta93 (válaszként erre: 956. - Zokniszörny)
2018. okt. 11. 22:05

Ma voltam dokinál, szerencsére nincs semmi baj a vesémmel, szóval valószínűleg az van amit írtam, hogy a gyomrom feszíti a bordáimat azon az oldalon.

Képzeljétek el, még mindig harántfekvésben van a baba, 16, 20, és most 25 hetesen is. Remélem egyszercsak befordul, bár doki inkább azt tapasztalta hogy általában így is marad végig, de csodák mindig vannak.

Na sebaj, ha császár lesz, császár lesz. Csak picit félek tőle :(

958. Silverfox91 (válaszként erre: 957. - Zerika)
2018. okt. 11. 17:38
Hát a súly alapján sem lehet gondolom száz százalékosan megtippelni a korát. Én tegnap voltam ultrahangon, 24 hetes vagyok, ilyenkor ahogy nézegettem 600 gr körül szoktak lenni, na most az én pocaklakóm már 663 gr :) mondta is a doki, hogy szép nagy baba. Kicsit azért betojtam, hogy mekkora lesz majd a végére, mert én 162 cm vagyok, viszont a férjem 191 cm, szóval benne van apakliban, hogy az apja méreteit örökli. Azért remélem nem lesz óriásbébi 😂
957. Zerika
2018. okt. 9. 21:58
Ma voltunk babamozin. Kicsit nagyobbak vagyunk méret alapján, mint amire eddig tippeltek (rendszertelen mesi miatt van a becslés). 1270g-osak vagyunk és 29 hétre tippelt most a gép. Folyamatosan mosolygott a kis szerelmünk. Nagyon jó élmény volt, úgyhogy aki teheti ne hagyja ki és menjen! ;-) Aki kíváncsi annak feltettem a fotót az adatlapomhoz
956. Zokniszörny (válaszként erre: 953. - Nikoletta93)
2018. okt. 9. 13:29

Nekem ugyan nincs ilyen problémám, de amit hallottam, hogy a terhesség során a szervek szétcsúsznak, a bordák kihajolhatnak, szerintem simán lehet, hogy ettől fáj egy pontban. Vagy a bébi előszeretettel van ott, és nyomja, nekem pár napig 2 hete a gyomromat nyomta, elég durván fájt. Közben kedvesen rugdosta is 😅


Ami még közrejátszik ilyenkor, az a hirtelen megnőtt súlytól a hátizmok kinyúlása és meggyengülése, ilyenkor terhestornát érdemes csinálni.


A vércukor terheléses cumót nekem 2 munkanap alatt megcsinálták.


A haskeményedésre az orvosom az alábbiakat mondta: a haskemémyedés erős, görcsös, ritmikus fájdalom. Ha csak simán kemény a hasad, az szimpla méhösszehúzódás, vagy a gyerek nyomja valahol. Ez nem ugyanaz, mint a méhszalag feszülés, ami húzódás érzés.

955. babocak000 (válaszként erre: 953. - Nikoletta93)
2018. okt. 9. 11:58
Szia!Nekem szintén szokott fájni a hátam.Középen,és csak az egyik oldalon(jobb)kb ott ahol a melltartópánt fut.Masszírozás enyhít rajta,de minden héten előjön.
2018. okt. 9. 11:53

Sziasztok!

Lakásfelújítás volt nálunk,így eltűntem egy picit a fórumról.Most visszaolvasgattam🙂.

Savasodásnál nálam az vált be,hogy tényleg elkerültem a paradicsomos,szaftos ételeket,pörköltöket és társait.Lehetőleg gyógyszert ne szedjünk rá,ezt a tanácsot kaptam,és valóban javasolták a háztartási kekszet.Ami szerintem semmit nem ér.Jelenleg 24 hetes vagyok,január végi szűlés várható.Súlygyarapodásom 5 kg eddig,nem vagyok vékony,80 kg fölötti,soha,sem az orvos,és sem a védőnő nem teszi szóvá,így nem értem nálatok miért vannak kiakadva,valakinél olvastam.Cukorterhelés a héten lesz,kicsit izgulok,mert volt fehérje a vizeletemben,bár lehetett hüvelyváladék is,ezzel bíztatnak.Az eredményt azonnal megkapjuk?(ti már túl vagytok rajta,ezért kérdezném)

Vérnyomásom reggel jó,napközben 130 fölötti.Ödéma nincs.Tehát bizom benne,hogy nem leszek terhességi cukros.

Haskeményedésnél mit kell érezni?Ha az egész has kemény?Vagy az is haskeményedés,ha csak a hasam egyik részén pl jobb oldalon érzem,hogy feszül egy ideig?

Pocakom nem túl nagy,mivel alapból is nagyobb a súlyfeleslegem,ha úgy öltözöm,még mindig nem mondja meg egy idegen,hogy terhes vagyok.Baba méretei tökéletesek,tegnap volt uh.

2018. okt. 8. 22:08

Sziasztok! Valaki küzd derék-hátfájással?

Én most leszek 25 hetes, és valahol hátul bal borda alatt kb. tenyérnyi területen tompán nyom valami. Arra gondoltam, hogy talán étkezés után megtelítődik a gyomrom és az nyomja a bordám-tüdőm, mert leginkább étkezés után fájdogál, de nem is tudom... mindenképpen meg fogom említeni majd a dokimnak, a héten megyek hozzá, csak hátha valakinek van ilyen problémája és tud rá megoldást. :)

952. ancsi85
2018. okt. 7. 08:57

(Válaszként erre:949. -Zokniszörny)


Mi is január 23.-ra vagyunk kiírva. :)

951. Maba (válaszként erre: 950. - Titanilla1)
2018. okt. 7. 01:29
Ha én vagyok a harmadik, akkor igen 😉
950. Titanilla1 (válaszként erre: 949. - Zokniszörny)
2018. okt. 6. 21:42
Hárman ugye , ha jól számoltam :)
949. Zokniszörny (válaszként erre: 948. - Titanilla1)
2018. okt. 6. 20:03
Úgy látom, sokan vagyunk kiírva január 23-ra :)
2018. okt. 6. 19:47
Én szerdán töltöm a 25. hetet , eddig 3 kiló jött rám . 65 kg közel 180 centihez , elég kevéske , bár 6-6-4 kilókat szedtem magamra a terhességeimnél. Kb egy hete a jobb bordáimnál nagyon fáj egy ponton , azt hittem elfeküdtem , vagy beszorult levegő , hát majd a doki megmondja . Sokszor a táskámat is át kell tennem a bal vállamra. A terheléses vércukor mérés eredményére az orvos azt mondta h teljesen rendben van. Á, és ma szuper napom volt , véletlenül kaptam ajándékba egy sötétkék terhesnacit , M-es , de anyósom bevette szűkebbre, hossza teljesen jó. :) Babuci jól van , egyre erősebbeket rugdos, sokat van ébren. 24-én mozizunk , megnézzük végre jó alaposan :) A munkahelyemen többször le kell már ülnöm , a derekam is fájdogál , sokszor felébredek éjjel. Olyan gyorsan megy az idő :)
947. Zerika
2018. okt. 6. 17:56
Én a 27. hétben járok és most ugyan ott tartok, ahonnan indult a terhességem. A 24. hétig 1kg volt rajtam, utána 180g ch-ra állítottak be és az is visszament. Van rajtam bőven felesleg, úgyhogy az orvosaim még örülnek is. Amióta kiderült a gdm és tartom a diétát szerencsére javul a vérnyomásom:-) Jövőhét kedden megyünk megbabamozizzuk a kicsikénket. Remélem minden rendben lesz a megszokott módon ;-)
946. picibh1 (válaszként erre: 943. - Maba)
2018. okt. 6. 17:38
De, volt olyan este hogy kb 2 órát aludtam tőle. :/ savlekötőt mondta a doki..
945. Zokniszörny (válaszként erre: 944. - Maba)
2018. okt. 6. 08:33
Nem volt gond, beálmosodtam csak, de az is elmúlt aztán. Szerintem jövő hét közepére meglesz, de annyira menni akartam már a végén, hogy elfelejtettem megkérdezni 😅
944. Maba (válaszként erre: 940. - Zokniszörny)
2018. okt. 6. 00:08

Meglestem gyors, a minimum hízás 11, a maximum 14 kiló a 40 hét alatt annál a kalkulátornál, amit én nézegetek. Az a 11 szimpi, de meglátjuk majd.

A 14. hét körül én alultáplált voltam a vérképem, a vizeletem és a hízásom alapján is, aztán ezt "kinőttem", holott ugyanannyit és ugyanazokat eszem, mint akkor, pedig elvileg most már többet kellene. Ki érti ezt...


Mikorra lesz meg a terheléses eredményed? Nem volt semmi gond a 75 grammos cuccal?

943. Maba (válaszként erre: 939. - Picibh1)
2018. okt. 5. 20:54

Tuti akkor a gyomrod is a baba, meg a kisebb hely nyomja és savas vagy tőle. Ezt nem kérdezted a dokitól? Nehogy kikezdje a gyomrod :(

Éjjel nem rosszabb?

942. schann (válaszként erre: 937. - Danc)
2018. okt. 5. 15:25

Minden elismerésem, hogy itt tartotok, hogy ismét próbálkoztok. Sajnos teljesen átérzem és ismerem a helyzeteteket és tudom mi van (remélhetőleg) már csak mögöttetek.

Az, hogy még érdeklődsz is arról, hogy vannak itt a csoportban a kismamák azt bizonyítja, hogy nagyon erős vagy!

Nagyon sok sikert kívánok és drukkolok, hogy minél előbb beköltözzön a pocakodba egy kis szivárvány, mostmár 9 hónapra!


(Kisfiút várunk :))

941. Zokniszörny (válaszként erre: 940. - Zokniszörny)
2018. okt. 5. 14:45
Ja, mindebből azt akartam kihozni, hogy ha zavar, akkor próbálj meg kicsit tudatosabban táplálkozni, esetleg többet mozogni, de ne stresszelj, mert az felesleges. Már csak 3.5 hónap van, utána úgyis visszaáll a régi rend :) ha meg marad 3-4 kiló plusz, azt meg majd leadod.
940. Zokniszörny (válaszként erre: 934. - Maba)
2018. okt. 5. 14:41

A súlykalkulátorok szerintem túl vannak lőve, nekem volt olyan időszak, amikor a súlyom alapján még a minimum hízást sem értem el, sőt, az jött ki, hogy alultáplált vagyok... Régebben 8-12 kiló össz súlygyarapodást javasoltak, szerintem a mostani 12-16 kiló sok, így nem baj, ha csak 8-10 kiló körül alakul a vége.

Megnyugtatlak, a terhes kiskönyvem szerint aug. 23 óta jött fel rám 4.5 kg, kiszámoltam, az heti 0.75 kg :D előtte magyarán 18 hét alatt összesen 1 kiló jött csak fel. Ami azért fura, mert mindenki mondja, hogy egy deka felesleg sincs rajtam, csak a hasam nőtt meg (én mondjuk látom kicsit a derekamon, hogy oda zsír is ment, nem csak a baba miatt nagyobb). Az eddigi XS-es, S-s felsőimet, kabátomat hordom, ugyanazt sportolom, mint teherbeesés előtt, szinte azonos intenzitással. De volt olyan hét, hogy pár napig kicsit étvágytalanabb voltam, lement egyből 50 dkg. A gyűrű az ujjamon jobban lötyög, mint valaha. Még a terhességi cukor meg vérvétel eredményeket várom, ha az is jó, akkor lehet kicsit jobban odafigyelek majd a szénhidrát fogyasztásra. Meg mostanában jobban rá voltam kattanva a zsíros, kalóriadús ételekre, kicsit kevesebb zöldséget ettem, majd ezen próbálok változtatni.

939. picibh1
2018. okt. 5. 14:31
Én 1.5 kg hízásnál járok, ami kb a Baba és a cumója. :D bár 100kg vagyok a 168cmhez szóval éppen nem hiányzik rólam semmi :D finoman szólva. Nekem napol óta bazira ég a gyomrom, sosem volt ilyen, tömöm a háztartási kekszet. Ja és nagyon nyomja a hólyagom a baba, kb percenként érzem a pisilést ami két csepp ha elmegyek. Kedden voltam dokinál, UH előtt mondtam neki, csak óvatosan nyomkodja a hasam mert bepisilek erre kiröhögött, hogy annyi pisit lát amennyivel az emberek pisilés után vannak. Tehát kb a semmit érzem. Párszor hazacigöltem a kisfiam már ezért a játszóról :D
938. Danc (válaszként erre: 935. - Schann)
2018. okt. 5. 14:26
Én csak azt élvezem most, hogy megint tudok hason aludni :D De anno én is egy sima párnát ugyanígy szorongattam, mintha az életem függene tőle :D
937. Danc (válaszként erre: 932. - Schann)
2018. okt. 5. 14:24

Én mostmár megvagyok, köszönöm. A hormonjaim most kezdenek vissza állni, már nem hullik annyira a hajam, és pattanásos se vagyok (szerencsére). Csak annyi van, hogy amióta elment a babuci vizesedek csípőtől lefelé vizesedem és rám jött egy kevés fölös is :( Pedig alig eszem és alig nasizom, de mégis :(


Mi ismét elkezdtünk próbálkozni, meglátjuk mikorra jön össze. Remélem karácsonyra már megint lesz pocaklakóm ^.^


Lehet már írtad, bocsánat, nem tudom vissza kereni, milyen nemű a picur? :)

936. Maba (válaszként erre: 935. - Schann)
2018. okt. 5. 13:58

Én vékonyabb vagyok pocakot kivéve, mint a terhesség előtt, szóval nem tudom hol a 6 kiló.

Csokit és egyéb nasikat nem is tudja szegény gyerek, hogy létezik. A teszt óta semmi ilyen nem csúszik.

A 9.hét óta a legjobb barátom lett a szoptatós párna és férjem szerint úgy szorítom éjjelente, hogy erőszakkal se lehetne elvenni, néha mégis nagyon fáj a csípőm 😏

935. schann (válaszként erre: 934. - Maba)
2018. okt. 5. 13:04

Én ha magamra nézek csak a hasamon veszem észre és a csípőmön. Ennek ellenére a védőnő és a háziorvos is azt mondta, hogy figyeljek oda...Pedig én sem eszek máshogy, főleg úgy, hogy kerülöm a zsírosat az epeprobléma miatt.

De engem is stresszel a téma, mert én sem érzem soknak.


Az alvás mondjuk szinte az első teszt óta nem minőségi nálam, de legalább hozzászokom arra mi vár majd rám :D

Nem tudom használsz-e valami baba-mama párnát vagy ilyesmit, de nekem az enyhítette a csípőfájdalmat. (vagy bármilyen párna, amit a 2 térded közé teszel)

934. Maba (válaszként erre: 932. - Schann)
2018. okt. 5. 12:37

Sziasztok! Én ezt a súly dolgot még mindig nem értem, rendszeresen kiakadok tőle. Nekem ez a stresszfaktor. 😀

Szerdán töltöm be majd a 25. hetet, majdnem 6 kiló "hízással", szintén hatalmas pocakkal, bár 170-es magassággal. 3 súlykalkulátort is végig néztem, ez a minimum hízás kategória.

Akkor ez most sok? ☹️

Mondjuk ami nagyon aggaszt, hogy ebből a 6 kilóból 1.5-et most egy hét alatt kaptam fel, pedig nem eszek mást vagy többet, sőt elkezdtem mozogni is, de a mérleg minden nap csak többet mutat...


Amúgy egyetértek, ez a 2. trimeszter nagyon bulis ☺️ bár vannak éjszakák amikor szinte alig alszom és néha reggelre olyan csípő fájdalmam van, hogy ha amputálnák se fájna jobban, de lesz ettől még több bajom is, szóval jó ez így 😀

2018. okt. 5. 12:08
Szerdán töltöm a 25. hetet. A közérzetem jó, hébe-hóba kicsit vizesedem, de nem vészes. Ami jobban zavar, hogy ha stressz ér, kiütéseim lesznek, ezt kb. a 20. héttől figyeltem meg 😕 szerencsére még tudok aktívan sportolni, mozogni, ez nekem fontos, úgyhogy remélem, így marad a 9. hónapig 🤗 a védőnői mérések szerint eddig 5.5 kg-t híztam, de senki nem mondott rá semmit, a párom szerint kell rám a zsír😅
932. schann (válaszként erre: 931. - Danc)
2018. okt. 5. 11:17

Szia!


Én hétvégén töltöm a 25 hetet. Ez a 2. trimeszter nekem nagyon tetszik közérzetileg, pedig azért nem mondhatom sajnos gondtalannak.

-rettenetesen fájtak a szalagjaim (1 hete múlt el kb)

-többször volt epegörcsöm (kő nincs, csak sűrűbb epeváladék)

-hatalmas pocit növesztettem és már több mint 6 kg-t híztam. Hiába indultam "csak" 53 kg-ról, emiatt senki nem dicsért meg eddig :D


A még mindig névtelen pocaklakó nagyon aktív, de nagyon élvezem. :)


Te hogy vagy? :)

931. Danc
2018. okt. 5. 08:31

Sziasztok Csajszikák :)


Na hogy vagytok?? Hogy viselitek? Sokszor eszembe jut mi lehet a mi kis csoportunkkal :) :)

930. Zokniszörny (válaszként erre: 929. - Nikoletta93)
2018. okt. 5. 06:22

Nekem a 19. hétig nem látszódott semmi, majd a 20. héttől beindultak a dolgok ☺most az elmúlt 2 hétben (a 23-24. hétben) nőtt sokat, de elvileg most van egy jelentősebb gyarapodós időszak a magzatoknál.

A bkv-n szerintem akkor sem adnák át a helyet, ha épp megszülnék 😊🙄

❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook