Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2019. nov. 16. 14:38

Nagyon cuki. 😄

Levi is mond pár értelmes szót: apa, (l)ámpa, baba. Amikor mutogat, mindig hozzáteszi, hogy pa! pa! 🤔😂 Egyszer hallottam hogy "ka", lehet abból majd kaksi lesz 🙊

2038. schann
2019. nov. 16. 12:48

A ringato nalunk is alvasido, sot egy ideje az uszas is ugyhogy azt is kihagyjuk. Itt meg nappal 2 vagy 3 alvas van, nem tud atallni egyszeruen, az ejszakak valtozatosak mondjuk ugy 😀

Lehet ez valami fiu dolog mert Vince sem fog soha integetni. Csak nez ram, max kinevet. A pacsit 3x mutattam meg es azt meg siman ad 🤷‍♀️ Ha kerdezem hol van apa, mutatja a falon a kepet es mondja, hogy apapa 😀

En meg a tavasszal vittem ful orr gegeszhez annyira tepkedte a fulet meg razta a fejet. Megvizsgalta, o azt mondta, hogy ezt a fog miatt csinaljak. Oda sugarzik a viszketes/kellemetlen erzes. De nalunk nem is kotheto almossaghoz amugy sem.

Jovore mar mi is bolcsizunk, bar a szivem szakad meg erte. Szinte most szuletett... 😭

Ja es meg mindig fogatlan! 🤣

2019. nov. 16. 09:45

Mi anno jártunk babaúszásra, most már nem. Sok minden összejött, bőrprobléma a fején, gasztros dolog, stb, így aztán teljesen kihagytuk.

Marad a mamázás 2 helyen, barátnőzés, sétálunk erre-arra, játszóterezünk, ilyesmik, elvagyunk. Igyekszem kihasználni a közösen töltött időket, mert jövő szeptembertől sajnos be kell adnom bölcsibe :( várnak vissza, a kollegám kimegy Kölnbe kutatni, és át kell vennem a projektjét...

Nálunk nagyon könnyű az altatás (végre), ölben, háton hordozva is 5 perc alatt elalszik és utána lerakom. Volt, hogy apukám nyakában aludt el 😂

Fülhuzogatás itt is van, mondjuk én úgy látom hogy akkor van, ha fáj az ínye. Ha álmos, inkább dörzsöli a szemét.

Itt a mutogatás a sláger, minden egyes dologra mutat és el kell mondanom, hogy mi az :) meg elkezdte nyomogatni a gombokat, van ilyen gombnyomogatós játéka, minden gomb más hangot ad ki, és nagyon élvezi.

Levi inkább férfiasan pacsizva köszön, integetést szerintem sosem fogja csinálni :D

2019. nov. 16. 09:11
Nekünk egyébként ritkán van nehéz altatás, az éjszakák is nyugisak (ritka kivétellel). De ha jobban jönni fognak a fogai, akkor szerintem nálunk is lesznek nehézségek.
2035. Zokniszörny (válaszként erre: 2034. - Amberwaves)
2019. nov. 16. 08:50

A fülvakargatás nálunk is van, ha fáradt.

Mi sokfelé járunk, sokat jönnek a barátaink, és vannak kisbabás ismerősök is, velük is pár havonta összejárunk. De én is szeretném vinni játszóházazni, meg klubba, van valami angol bölcsi a 13 kerben :) valószínűleg azt fogjuk megnézni. Csak minden foglalkozás Lili alvásidejében van kb 😅 ő átállt az egyszeri déli alvásra kb 2 hete.

Nálunk most a könyv a sláger, Lili megtanult lapozni, meg van ilyen korongos könyvünk (forgatható benne a korong), azt is megtanulta kezelni.

2034. Amberwaves (válaszként erre: 2032. - Silverfox91)
2019. nov. 16. 06:57

Nálunk havi egyszer van baba-mama klub, ráadásul az is rossz napszakban.

Most úgy vagyok vele, hogy vinném közösségbe, mert nagyon nyitott, de sajnos nincsenek babás ismerőseink.


De ügyesek vagytok!

Emma végre megtanult integetni, mást nem nagyon csinál még tudatosan.

2033. Silverfox91 (válaszként erre: 2032. - Silverfox91)
2019. nov. 15. 23:43
Ja az alvás meg nem lenne rossz, amikor épp nem jön foga, van egy kis szünet, akkor jól alszik, de amikor az fájdogál neki, akkor a nappali alvás is elég nehezen megy, plusz este is többször nyűglődik, szerencsére általában nem nehéz megnyugtatni, de azért csak felébreszt minket is vele. Na jó, főleg engem 😅
2032. Silverfox91 (válaszként erre: 2031. - Amberwaves)
2019. nov. 15. 18:25

Mi baba-mama klubba szoktunk járni, csak a betegség miatt most kimaradtunk pár alkalomból, de szerencsére jövő héten lesz megint, mert már kezdek itthon ülve becsavarodni kicsit XD Az idő legalábbis nem annyira alkalmas sokszor a sétára, meg én személy szerint nem annyira szeretek csak úgy céltalanul lődörögni egyedül. Az persze más, ha van egy beszélgetőtárs közben, de azzal sajna nem rendelkezem többnyire hét közben :(


Fülvakarás bálunk is megvan, amikor fárad el, apja mondja is neki, hogy egyszer le fogja szedni a fülét a helyéről 😂


Nálunk egyébként most új tudomány, hogy kockákból elkezdett tornyot rakni. Tökre meg is lepődtem, hogy nem csak rombolni tud már 😁

2019. nov. 15. 17:06

Tegnap voltunk Emmával Ringatón, és nagyon élvezte.

Babaúszáson kívül milyen programra szoktátok vinni a babát?


A kilenc hónapos státuszunk úgy elcsúszott, hogy már lassan tíz hónaposan mentünk szerdán... új doktornőnk van, megnézte a fülét, mert sokat turkálja. Nincs baja, ő is azt mondta, ne nyúljak bele, mert öntisztuló. Szerinte csak pótcselekvés. Tény, hogy leginkább akkor vakargatja, ha már fáradt.

Alvása a szokásosnál is rosszabb, már eleltatással is gond van, rugózik, csapkod, beszél...

2019. nov. 11. 22:51

Kicsit azért megpróbáltam utána járni ennek az influenza elleni oltásnak.

[link]

Kb. értem asszem, hogy mire akar kilyukadni, illetve, hogy nem várhatok el maximális védelmet. De a cikk alapján végül is veszíteni való sincs, mármint kockázatot nem jelent. Csak hát sajnálom szegényt mikor oltásra kerül a sor. Sajna már megjegyezte, hogy nem sok jóra számíthat, ha látja a doktor nénit, és elfektetjük a vizsgálóasztalon. Most már akkor is sírva fakad, ha csak szimpla ellenőrzésről van szó. De majd rájön, hogy azért ez nem annyira vészes :) meg hogy nem kap mindig oltást :)

2029. Zokniszörny (válaszként erre: 2028. - Nikoletta93)
2019. nov. 11. 22:35
Mi csak 4-est, de így is drága, plusz a rengeteg szemetet is utálom. Igazából nem volt tervben, hogy már most lekerüljön róla (olyan 1 éves korára terveztem), de mióta ec-zni kezdtünk, állandó harc van pelenkázásokkor, én meg eluntam egy szép őszi napon :D úgy voltam vele, hogy jó, úgyis az a cél, hogy ne legyen rajta, akkor nem fogom ráerőltetni. Meg ec-zni is sokkal könnyebb úgy, hogy csak lehúzom róla a gatyát.
2028. nikoletta93 (válaszként erre: 2026. - Zokniszörny)
2019. nov. 11. 22:03
Mi is várjuk, hogy lekerüljön róla a pelenka, mert már 7-es méretet visel és nagyon drága így a kiadás :( ugye minél nagyobb méret, annál kisebb a kiszerelés...
2027. nikoletta93 (válaszként erre: 2023. - Silverfox91)
2019. nov. 11. 21:58
Mi sem adatjuk be, a vírus valóban nagyon könnyen mutálódik. Egyébként márciusban hazahozta a férjem az influenzát, hiába volt beoltatva január elején :D szerencsére Levi nem kapta el - gondolom az anyatej immunerősítő hatása -, csak mi voltunk durván betegek.
2026. Zokniszörny (válaszként erre: 2022. - Nikoletta93)
2019. nov. 11. 21:15
Hajrá, én nagyon rákaptam :D napközben mi már szinte egész nap pelenka nélkül vagyunk.
2025. Zokniszörny (válaszként erre: 2023. - Silverfox91)
2019. nov. 11. 21:14
Az influenza nagyon könnyen mutálódik, szerintem felesleges beadatni (én biztos nem fogom).
2024. Titanilla1 (válaszként erre: 2023. - Silverfox91)
2019. nov. 11. 21:14
Ha emberekkel dolgoztok , a párod pl , akkor érdemes. Nekem minden évben ingyen jár , idősek otthonában dolgozom , csak tavaly pocakosan vettem igénybe. Fejlődjön csak ki az az immunrendszer , felesleges. A Mami viszont oltassa be magát , hogy bátran vigyázzon a kicsikére. :)
2019. nov. 11. 17:09

Nálatok felmerült az influenza elleni oltás? Nekünk nagyon javasolta a doki, hogy vagy magunkat vagy Lucát oltsuk be, mert hogy még olyan pici. Magunkat sose szoktuk egyébként.


Anyukám szerint jobb lenne nekünk, mert hogy Luca már így is milyen sok oltást kapott (bár eddig nem hallottam olyanról, hogy ez barmiféle gondot okozhatna, ha így lenne, gondolom nem ajánlanának ennyit).

2022. nikoletta93 (válaszként erre: 2021. - Zokniszörny)
2019. nov. 10. 21:45
Köszönöm. Meglátjuk hogy alakul, ha nem megy, nem erőltetem :D
2021. Zokniszörny (válaszként erre: 2020. - Nikoletta93)
2019. nov. 10. 14:56

Miért fura? Csináld nyugodtan így. Ez egy reflex (nem tudom pontosan a nevét), és normális, hogy az evés meghozza az ingert :) egy idő után, ahogy rájön, hogy van más lehetősége, fogja tudni tartani evés utánig is.

Mi elég vegyesen nyomjuk, eldobósozunk éjszaka (de nem bugyipelenka, hanem sima Libero 4-es "csatolós"), napközbenre pedig vagy mosipelus, vagy egyre gyakrabban már csak nadrág van rajta bármilyen pelenka nélkül, de ez nyilvan nem egyik percről a másikra alakult így.

Én másképp kezdtem, először csak a kakikat (az nem evés közben van nálunk), aztán elkezdtük az ébredés utáni pisikre, most pedig már lassan teljes idős ec-zünk (azaz mindenhol és éjszaka is). Szerintem kezdd azzal, ami neked a legkönnyebb, hogy legyen sikerélményed, és úgy haladj a számodra nehezebb kapások felé.

A blogon rengeteg hasznos infó van, illetve ajánlom az ec fb csoportját is. Hajrá! ;)

2019. nov. 9. 22:38

Zokniszörny, tudnál segíteni egy picit kérlek?

Lassan én is elkezdeném az EC-módszert, de nem tudom pontosan hogyan alkalmazzam, mert Levi mindig akkor ürít, amikor pont eszik :D és számomra kicsit fura lenne kivenni az etetőszékéből bilibe vagy wc-re és aztán vissza az etetőszékbe. Vagy nem az? Hogy csinálod? Bugyipelenkája van?

2019. schann (válaszként erre: 2018. - Amberwaves)
2019. nov. 7. 15:45
Ja ertem. Ennyire nem ismerem a dolgot, nem ott elek csak Dombovaro es Kaposvaron nem vegezhettek mar el 12. het utan a megszakitast. De azota is Pecsre jarok, csak maganrendelesre :)
2018. Amberwaves (válaszként erre: 2017. - Schann)
2019. nov. 7. 14:43
A szülészeti klinika más tészta, mind orvosilag, mind eszközök terén! Én a Veress Endrébe mentem elsőre, ott volt leghamarabb időpont.
2017. schann (válaszként erre: 2016. - Amberwaves)
2019. nov. 7. 08:27
Pedig engem Pecsett mutottek es szakmailag es emberileg is nagyon jot tapasztaltam de vszinu a mas helyzet miatt.
2016. Amberwaves (válaszként erre: 2014. - Schann)
2019. nov. 6. 11:54

Pécsi sztk... a vezetőnek volt gépe, de pont két hónappal előtte elment nyugdíjba. Nem gondoltam, hogy a többi orvosnál nincsenek készülékek :(

UHra meg két hét múlva lett volna időpont, addig nyilván nem fogok várni, hiába mondta, hogy csoda, ha ebből gyerek lesz... én hiszek a csodákban.

2019. nov. 5. 20:22
Részvétem mindannyiótoknak! Ez különösen szörnyű lehet, amikor meg kell szülni egy ilyen babát. Remélem sosem fogom megtapasztalni!
2014. schann (válaszként erre: 2013. - Amberwaves)
2019. nov. 5. 19:29
Van meg manapsag ilyen, hogy csak tapogatassal akarjak eldonteni terhes-e valaki vagy sem? 😦
2019. nov. 5. 19:26

Részvétem lányok, borzasztó lehetett!


Nekem már az is elég volt, mikor azt mondták sztk-ban, hogy ez a baba elment, túl kicsi a méhem egy hét hetes terhességhez. Még aznap láttam-hallottam magánban (ahol volt gép, nem tapogatás alapján mondtak ítéletet...) a kis szívét. Én ezért rettegtem végig. De szerencsére ténylegesen nem kellett ilyen szörnyűséget átélnem, mint amiket írtatok, remélem nem is fogok.

2012. nikoletta93 (válaszként erre: 2011. - Schann)
2019. nov. 5. 16:42
Jaj ez durva 😪 nagyon sajnálom.
2011. schann (válaszként erre: 2010. - Nikoletta93)
2019. nov. 5. 15:58

Nagyon sajnalom! 😔

Akkor testileg is sokat kellet szenvedned Neked is!

Az en elso kisfiamnak elettel osszeegyeztethetetlen rendellenessege volt, 14 hetes terhes voltam amikor elengedtuk. Meg kellett volna szulnom de nem sikerult, ezert kenytelenek voltak muteni engem is.

Persze ezekhez nem is volt merheto a lelki fajdalom amit ateltunk...

2010. nikoletta93 (válaszként erre: 2006. - Schann)
2019. nov. 5. 12:29

Na igen, mi is elveszítettünk egy babát. 12 heti uh előtt 1 nappal, Valentin-napon elkezdtem rózsaszíneset pecsételni, mentem az ügyeletre ahol megállapították, hogy már 9 hetesen halt el a terhesség. Aztán kaptam időpontot missed ab műtétre, de hétvégén beindult a spontán vetélés, gondoltam dejó akkor megúszom. Na, hát minden kijött belőlem de a baba kapaszkodott makacsul, így mégiscsak kellett a műtét.

Az a poén, hogy kb. január végén halhatott el a terhesség, és kövi év január végén (23-án) született meg Levi :)


Bocsi az offért, de jólesett kiírni magamból.

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook