Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
2069. Zokniszörny (válaszként erre: 2068. - Silverfox91)
2020. jan. 2. 12:10

Bocs, hogy beleszólok, de szerintem ne sétáltassátok, ha nem jár magától. Barátnőmék jártak dévényeshez, mondta nekik a szakember, hogy nem tesz jót, ha olyan mozgásformát végez a pici, amire még önállóan nem képes.


Lili pár pillanatra már meg tud állni kapaszkodás nélkül, illetve többször volt már, hogy guggolásból állt fel (kapaszkodás nélkül).

2068. Silverfox91 (válaszként erre: 2066. - Amberwaves)
2020. jan. 2. 09:21
Luca is kapaszkodva jár még, nem nagyon van még bátorsága elengedni, esetleg csak néhány pillanatra, amikor nagyon belelendül :) de a kezünket fogva se szeret menni, fél méter után lecsücsül inkabb, pedig menne simán a dolog, de úgy látszik kell a stabil bútor neki a biztonsághoz
2067. nikoletta93 (válaszként erre: 2066. - Amberwaves)
2020. jan. 1. 21:50
Levi még mindig kapaszkodva jár. De már egy kézzel nyomjuk. Talán nem olyan sokára elengedi és megy magától :)
2020. jan. 1. 17:48

Először is: BÚÉK! 🍀


Szeretnék csinálni egy kis tortát majd, amit tapicskolhat, valami piskótára gondoltam, valószínű meggyes túrókrémmel.

De mivel a nagymamák tömik/tömnék mindennel, valószínű a cukrász tortájából is eszik majd...


Van itt olyan baba, aki kapaszkodás nélkül, rendesen jár?

2065. Zokniszörny (válaszként erre: 2060. - Schann)
2020. jan. 1. 00:23

A blw-s csoportban rengeteg cukormentes tortarecept van, de egyelőre nem döntöttem el, hogy milyet csinálok, hagyományost, vagy cukormentest.

Viszont szeretnék "zsúrt" Lilinek, ami nagyjából annyi lesz, hogy kitűzünk egy napot, amikor a család átjön, sütizünk, beszélgetünk.


BÚÉK mindenkinek!!!

2064. nikoletta93 (válaszként erre: 2063. - Schann)
2019. dec. 31. 17:25
Nem tervezünk nagy összejövetelt, max egy szűk családit. A vendégek szerintem majd kapnak valami "normális" süteményt, mert amit Levinek tervezek, ilyen minitorta lesz. Sajnos drágák ezek a mindenmentes termékek :/
2063. schann
2019. dec. 31. 13:14

Lesz zsur is? A vendeg is a baba tortajabol kapnak vagy azt meghagyjatok neki, hogy szetkenje magan? 😀

Nalunk nagyjabol minden be van vezetve, de olyan szempontbol szeretnem bababaratra, hogy azert ne kapjon a gyerek cukorsokkot de valahogy nem szall meg az ihlet egyelore... pedig itt csak 2 het mar 😱

2062. nikoletta93 (válaszként erre: 2060. - Schann)
2019. dec. 30. 22:00

Buék mindenkinek :)

Hát, nálunk elég nehéz lenne tortát csinálni :D így egyszerű tejszínhabos (van valami rizstejszín) tortát tervezek csinálni amit nyugodtan szétkenheti. Vagy babacsintás "tornyot" és azt leöntöm mindenmentes vaníliás vagy csokis pudinggal. Majd meglátom :)

2061. Silverfox91 (válaszként erre: 2060. - Schann)
2019. dec. 30. 18:29
Neked is boldog karácsonyt, és boldog új évet :)🎆 én valamilyen gyümölcsös, joghurtos, babakekszes dologra gondoltam. Ezt el tudja nyammogni a két szem fogával 😅 bár nekünk meg van majdnem egy hónapunk, addig még megtáltosodhat, és lehet akár három is 🤣
2060. schann
2019. dec. 30. 07:10

Utolag is Kellemes Unnepeket Mindenkinek! 🎄

A kozelgo szulinapokrol erdeklodnek, ki milyen tortat keszit vagy keszittet a picuroknak? Nem kulsore gondoltam hanem osszetetelre.

2059. Zokniszörny (válaszként erre: 2058. - Silverfox91)
2019. dec. 20. 21:20

A cékla nekem is mindent megszínez, nálam komoly rémületet okozott kb 2 éve.

Hát mi nyomjuk a blw-t, szóval szerencsére nálunk eleve minden étkezés önkiszolgáló 😊 nyugi, okosak a babák, bízz Lucában 😉 egyébként ez is egy tanulási folyamat, hogy mekkora falatokat vehetnek problémamentesen a szájukba, muszáj hagyni, hogy kísérletezzenek. (Egyébként meg egy korty víztől is meg lehet fulladni, nem az állagon múlik).

2058. Silverfox91 (válaszként erre: 2054. - Nikoletta93)
2019. dec. 20. 20:00
Luca a 9 kilót közelíti, foga pedig csak kettő van még mindig. De azzal a kettővel egész ügyes. Babakekszet pillanatok alatt eltünteti. Eleinte a frász kerülgetett, hogy mekkora darabok vannak a szájában, de egész ügyesen forgatja már, szerencsére nem próbálja rögtön megenni. Az is nagy könnyebbség már, hogy gyakorlatilag egyedül megreggelizik, ha kis kenyérkockákat kap :) Mondjuk tovább is tart mint korábban, de annyi baj legyen. Kanállal is sokszor egyedül akar enni, ami addig megy is, hogy ha van kaja rajta, akkor azt berakja a szájába, de a tányérból újra rakni a kanálra még eggyel magasabb szint. Mondjuk amikor céklát eszik, annyira nem nagy élmény ez a próbálkozás 😅 (Apropó, ha mar cékla, az nektek is megszínezi a baba pisijét? Először frászt kaptam, hogy miért rózsaszín a pelus, aztán összeraktam, hogy ja hát céklát evett a kisasszony :) )
2057. Zokniszörny (válaszként erre: 2055. - Schann)
2019. dec. 20. 19:32

Gratulálok a foghoz! Most felvágós leszek: nekünk már van négy 😅

Amúgy Lili se 8.5 kg szerintem 😊

2056. nikoletta93 (válaszként erre: 2055. - Schann)
2019. dec. 20. 16:04
Wow, gratulálok!! 💙😆
2055. schann (válaszként erre: 2053. - Nikoletta93)
2019. dec. 20. 10:22

Huhu. Nagyon szep meretek :)

Mi meg nem erjuk el a 8,5 kg-t sem 🤷‍♀️

Az utobbi 2 hetben raadasul az etvagy is nagyon lecsokkent, aztan tegnap kiderult miert. Dobpergest kerek...Vincenek kibujt az elso foga! 🤣🤣🤣

2019. dec. 15. 11:49
Jaj igen, és mostanában rákapott a könyvekre is. Nagyon aranyos, ahogy ül mellettem és nézi, hallgatja 😊
2019. dec. 15. 11:25

A héten voltunk védőnőnél, 10.5 hónapos éppen és 77 cm, 12.19 kg. 6 foga van még mindig. Ujjba kapaszkodva jár, focizik 😂, néhány másodpercre áll önállóan.

Mostanában nagyon szeret ablaknál lenni és nézni az autókat. Illetve folyamatosan labdázik. Buborékokat is nagyon szereti.

Most hirtelen ennyi jut eszembe 😊

2052. Zokniszörny (válaszként erre: 2051. - Schann)
2019. dec. 4. 20:53

Én egyértelműen jobban élvezem a 6 hónapos kor utáni időszakot. Ha most függetlenítem attól, hogy a szoptatás milyen szarul indult, akkor is jobb ez az időszak. Azért egy újszülöttel sok mindent nem lehet csinálni, cserébe tényleg nonstop igénylik az embert - na nem mintha egy 10 hós nem így lenne 🙈 ez valahogy mégis más.

Egy kolléganőm augusztusban szült, első baba. Mondta, hogy ő majd az első hetekben átjár trécselni bébiőrrel a nővéréhez. Olyan jót nevettem 😅 mondtam neki, hogy ezt gyorsan felejtse el. Utólag mondta is, hogy hát igen, terhesen kicsit másképp képzelte a dolgokat.😅

2051. schann
2019. dec. 4. 07:08

Itt 8 hetig tartott a hasfajas, veresre harapott mellek szinten. De az elso 2-3 honap szerintem mindenkinek nehez, egyaltalan nem az amit terhesen hormonokkal tulfutve elkepzel az ember. Az csakis tuleles.

Viszont en utana is megmondom oszinten nehezen ereztem azt amit gondoltam, hogy erezni fogok. En nagyon vartam a picibaba korszakot, talan azt a legjobban es megis most amikor naprol napra ujat mutat, latom, hogy fejlodik, van akarata, vannak reakcioi (megha hiszti is az 😆) en most erzem azt, hogy na igen. Ez az en idom vegre, ezt vegre igazan elvezem! ☺️

2050. nikoletta93 (válaszként erre: 2049. - Zokniszörny)
2019. dec. 3. 23:19

Átérzem. Majdnem kivágtam az ablakon többször is 😅

Itt inkább az volt a baj, hogy alig volt tejem. 10. napon volt csak tejbelövellésem az egyikből, majd 14.napon a másikból is... Kb. depibe is estem emiatt, azt hittem sosem fogom tudni szoptatni - nem mintha a tápszer olyan rossz lenne, csak mindig úgy képzeltem hogy sima ügy lesz a szopi, csak tegyem gyakran mellre a kölköt osztheló - ahha 😂

2049. Zokniszörny (válaszként erre: 2048. - Nikoletta93)
2019. dec. 3. 22:14
Én a szoptatással szenvedtem, nagyon durva sebeim voltak (néha eltűnődöm, hogy a francba bírtam ki). De amikor az első két hétben Lili felcserélte a nappalt az éjszakával, az se volt gyenge😅 én többször kimondtam, hogy megbántam, nemhogy nem élvezem az anyaságot, de inkább utálom is. Az első hónap tényleg nagyon nehéz volt, tiszta fájdalom volt minden perc, iszonyat kimerült voltam, heti szinten volt kb mellgyulladásom is... Aztán normalizálódtak a dolgok, mostanra meg csupa öröm az egész😊 bár mondjuk ma a gyerek játékból lefejelte a számat, be is dagadt😅
2048. nikoletta93 (válaszként erre: 2047. - Amberwaves)
2019. dec. 3. 22:04

Dettó, az első 2 hónap, de leginkább az első pár hét katasztrófális volt... szarul voltam Hellp után, a gyerek is szarul volt a tápszerkiegészítéstől mint utólag kiderült (tej allergia ugye, szegénynek brutál fájt a hasa és nem tudott sem büfögni sem kakálni), minden szar volt. Csoda hogy túléltük 😂

Persze volt pár örömteli pillanat, főleg az első mosoly óta!😍 Most szuper minden, persze néha vannak nehezebb napok/éjszakák... de az első heteket tényleg nem élveztem.😔

2019. dec. 3. 21:08

Hát nem tudom, visszatekintve gyorsan eltelt, de közben nem éreztem úgy.

Főleg az első három hónap nagyon nehéz volt, nappal szinte semmit nem aludt, és előre rettegtem az éjszakától. És akkor még csak 3-4x kelt 😂

Aztán az első mosolynál megvolt a jutalmam, onnantól a nehézségeket más szemmel néztem.

2046. Silverfox91 (válaszként erre: 2044. - Schann)
2019. dec. 2. 18:15
Ne is mond :) Nagyon gyorsan szalad az idő. Hihetetlen egyébként, milyen gyorsan tanulnak. Én mostanában vettem észre, hogy tényleg kezd megérteni egyre több dolgot. Pl az integetést felszólításra is tudja, nem kell mutatnom is hozzá, de több apróságon is tettenérhető ez. Végre kezdem úgy érezni, hogy nem csak magamban beszélek 😁 Persze ez sarkítás, de remélem értitek, mire gondolok :)
2045. Zokniszörny (válaszként erre: 2044. - Schann)
2019. dec. 2. 12:28
Nekem is, pont ezen gondolkoztam, mennyire elszállt ez az év.
2044. schann
2019. dec. 2. 07:25
Mar december...jovo honapban mar 1 evesek a babaink! Ez csak nekem ennyire hihetetlen?
2019. nov. 19. 18:21
2 hónap kitartó integetés után ma végre visszaintegetett 😂😍
2019. nov. 16. 20:57
Én ha kérdezem, hogy hol van apa, mindig az ajtóra néz 😅 de nálunk az apa inkább apö 😅 meg minden mechanikus/elektronikus dolog az "ba". (Lift, mikró, lámpa...) Az viszont biztos, hogy ha mondom neki, hogy vauvau (hogy ugat a kutya), arra utánozza, hogy va 😊
2041. Zokniszörny (válaszként erre: 2039. - Nikoletta93)
2019. nov. 16. 20:53

Ilyesmiket Lili is mond, (mond olyasmit is, hogy anya, ajaj) de ez sztem inkább ciklizálás még csak nálunk.

Ó, Lili is volt már, hogy véresre vakarta a fülét😒

2040. Amberwaves (válaszként erre: 2038. - Schann)
2019. nov. 16. 18:27

Védőnő nekünk is a fogzást mondta, amíg kívülről dörzsölte-tépte, elfogadtam, de mostanában már belenyúl, volt, hogy véresre vakarta a fülkagylót. De nem látnak semmit.

Csak sajnálom.

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook