Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
1949. Silverfox91 (válaszként erre: 1948. - Zokniszörny)
2019. okt. 22. 19:54
Nekünk is itt pihent már kb 6 hetes kora óta, de nem volt annyi eszem, hogy elővegyem hamarabb 😅
1948. Zokniszörny (válaszként erre: 1947. - Silverfox91)
2019. okt. 22. 19:45
Mi olyan 3-4 hós kora körül fogorvos barátunktól kaptunk először ilyen fogkefét, így szerencsére ismerte már, hogy mi az (fogmosáshoz vettünk neki újat).
1947. Silverfox91 (válaszként erre: 1945. - Nikoletta93)
2019. okt. 22. 16:59
Mi is elkezdtük a fogkefézést az egy szem fogával 😅 vettünk fogkrémet is, mi elmex márkájút vettünk, elvileg az első fogaktól használható. Viszont a fogorvos keresztpapa szerint nem kell feltétlenül rögtön fogkrémezni is, mert hát azt még nagyon nem vágja, hogy nem kéne lenyelni még ezt se. Szóval talán elég fogkefével az elején. Igazából én nem is tudom egyelőre úgy igazán mosni, nagyon tiltakozott elsőre, szóval most ismerkedünk a fogkefével, most már legalább hajlandó a szájába venni :) pedig amúgy mindent nyom be, de ugy látszik, hogy nem tetszett neki a sörte.
1946. Zokniszörny (válaszként erre: 1945. - Nikoletta93)
2019. okt. 22. 16:13
Elvileg amint kibújnak, kell fogat mosni. Mi vettünk a Rossmannban kis rágókás fogkefét, meg a Vademecumnak egy babáknak való fogkrémet, azt használjuk.
2019. okt. 22. 12:47

Most hogy a 6. fog előjelét is látom, elkezdtem gondolkodni a fogmosáson. Ki mivel hogyan mossátok a fogait? Vagy még felesleges?

Én ujjra húzható fogkefére gondoltam, csak a fogkrém még kérdéses (kell egyáltalán?).

2019. okt. 17. 09:33

Mondjuk most látom h Hipp babakekszben nyomokban tartalmaz diókat, emlékszem hogy attól kivételesen nagyon rosszul volt - nemcsak hányt, nagyon leizzadt és borzasztóan meggyengült. Még jó hogy abból csak 1-et morzsoltam szét a gyümölcsébe :(


Egyébként kibújt a 4.foga is, végre jobb oldalon. Felső középső. De ahogy látom jön az 5. is pont mellette. Nagyon beindult :D

1943. Zokniszörny (válaszként erre: 1942. - Nikoletta93)
2019. okt. 16. 20:55
Hát akkor nincs ötletem :/ csak azért gondoltam erre, mert kb mindenen ott van ez a figyelmeztetés.
2019. okt. 16. 17:08
Igazából már keresztallergiára is gondoltam :D mindegy, majd jövőhéten megmondja a doki, hogy is van ez.
1941. nikoletta93 (válaszként erre: 1940. - Zokniszörny)
2019. okt. 16. 17:07

Miluma 7 gabonás pép volt:


Gabonaliszt (teljes kiőrlésű búzaliszt 88,3%, teljes kiőrlésű zabliszt 2,88%, kukoricaliszt 1,76%,teljes kiőrlésű kölesliszt 1,76%, teljes kiőrlésű árpaliszt 1,76%, teljes kiőrlésű rozsliszt 1,76%, rizsliszt 1,76%), Tiamin-mononitrát


Nincs ráírva a nyomokban mogyorót tartalmaz, szóval nemtudom mi lehet.


Másik gluténos étel a babakeksz volt (Hipp), abban van tej és tojáspor, így az érthető.

2019. okt. 16. 16:15
A gluténos kaja az mi, gabonapép? Nézd meg, nincs-e ráírva, hogy nyomokban mogyorót tartalmaz.
1939. Zokniszörny (válaszként erre: 1937. - Nikoletta93)
2019. okt. 16. 13:40
Extrém mogyoróallergiás? Hát még szerencse, hogy ez időben kiderült.
1938. schann (válaszként erre: 1937. - Nikoletta93)
2019. okt. 16. 12:30
Hat ez tenyleg erdekes igy. Ird majd meg mit mondott az orvos. Remelhetoleg mindent szepen elno!
2019. okt. 16. 10:21

Itt megjött a laboreredmény, Levi közepes tej- és tojásallergiás, valamint extrém magas mogyoróallergiás. Búza allergia kizárva 😯 szóval nem értem akkor miért hányja ki a gluténos kajákat is (a tejeset már értem). Na majd hátha a doki tud valami értelmeset mondani.

Mondjuk saját elméletem szerint talán nem bírta a gyomra - kisebb mennyiségtől ugye nem volt baja.

1936. Silverfox91 (válaszként erre: 1935. - Titanilla1)
2019. okt. 15. 20:02
Neugranormont még nem próbáltuk, de most elkezdtük, amit felírt a doki, meglátjuk mi lesz (de amennyibe került, tuti felkenem az egészet, nincs az az isten, hogy a kukába dobjam 🤣)
1935. Titanilla1 (válaszként erre: 1926. - Silverfox91)
2019. okt. 15. 19:50
Micu is ilyen extrém pelenkakiütéses , neogranormon a popsikenőcse , ha egy napot mással kenem , már meglátszik. Azt próbáltad? 2 nap alatt helyrehozta szépen. Sem a surocream , sem az orvos által felírt nem segített.
1934. Zokniszörny (válaszként erre: 1931. - Nikoletta93)
2019. okt. 15. 16:46
Anyum elmondása szerint mi tesóimmal mindhárman stabilan szobatiszták voltunk éjjel-nappal 2 évesen. Hasonlóan csinálta ő is onnantól, hogy tudtunk ülve játszani (vagyis onnantól ültünk stabilan a bilin ugye). Azt mondta, nagyon hasonló az ec-hez, ahogy régen csinálták.
2019. okt. 15. 16:44

Ezt javaslom mindenkinek, akit érdekel: [link]


Pucér popós megfigyeléssel érdemes kezdeni, rengeteg jel van, csak pelussal takartan nem feltétlenül áll össze a kép. Sokkal egyszerűbb, mint ahogy először hangzik, Lili kb azonnal rájött, mit akarok tőle.

1932. Amberwaves (válaszként erre: 1926. - Silverfox91)
2019. okt. 15. 14:06

Durván hangzik, szegény babus, remélem mielőbb segítenek a krémek!


Én most ketestem rá, mi az EC, nem hallottam róla :)

Szerintem Emmánál nagyobb matrica nincs, éjjel-nappal rajtam lóg, de nem sejtem, mikor pisil. Kakiját vezetem, mint annak idején anyukám az enyémet két éves koromig, de semmiféle tendencia nincs, és előjelet sem látok, csak amikor már folyamatban van 😂

2019. okt. 15. 13:50

Én is olvastam az EC-ről, bár én azt majd 1 éves korától szeretném alkalmazni, előtte nem nagyon merek :D a "kakijelet" azonnal felismerem, de a pisit még nem, az totál random, és féltem az itteni szőnyegeket :D majd ha költözünk akkor ott talán könnyebb lesz.

Egyébként anyukám is ezt csinálta és a húgommal 15 hónaposan lettünk szobatiszták nappal. Éjszakára még pelenkát viseltünk.

1930. Silverfox91 (válaszként erre: 1929. - Zokniszörny)
2019. okt. 15. 09:36

Igen, az ec-ről hallottam már :) végül is mostanában amúgy is pucér popsival mászkál mindenfelé, én meg szurkoloj, hogy ne épp ott jöjjön rá az ihlet, ahonnan nehéz feltakarítani 😆 szóval ha action van, végül is rá is lehet tenni gyorsan a bilire. Bár tény, hogy azt nagyon nehéz észrevenni, hogy mikor készül pisilni, a kaki egy fokkal könnyebb.


Azért lassan csak túl lesz rajta. Az más kérdés, hogy ezek még csak az első fogak, hátravan még pár 😅 De tényleg egy kis hős. Szerintem ha ilyen lenne a popsim mint neki, hááát, gyanús, hogy én már eléggé nyafognék 😆

2019. okt. 15. 09:14

Sajnálom Silverfox. Nálunk is jön Lili foga felül, de csak kicsit hisztisebb, szerencsére.

Hallottatok az EC-ről? Én 2,5 hete abba is belevágtam Lilivel, tök jó! (Igen, én vagyok az alteranyu 😃). A kaki azóta fixen a bilibe, vagy a wc-be landol, a pisikből is párat sikerül bilibe. Lehet, hogy ez nektek is segítene Silverfox, mert nem üldögélne a kakijában.

1928. picibh1
2019. okt. 15. 04:03
Igen mi pürézünk de pár hete már kezébe kapja a kiflit, almát, banánt stb és úgy eszi vagy darabolva az etetőszékről. A pürét sem csinálom már teljesen pürére, egyel kanyarral előbb leállítom a turmixot mnt eddig :Dd3e szi ügyesen
1927. Silverfox91 (válaszként erre: 1926. - Silverfox91)
2019. okt. 14. 21:53
Ja és hát a hízás az nem nagyon ment az utóbbi két hétben, de legalább nem is fogyott. 7700 gramm, és 70 centi.
1926. Silverfox91 (válaszként erre: 1921. - Zokniszörny)
2019. okt. 14. 20:39

A puha dolgokat elfogadja darabosan is, pl banánt, meg a pürét is igyekszem úgy csinálni, hogy egy részét lepürésítem a szokásos módon, egy részét meg kisebb darabokban hagyom, de tényleg nagyon nagyon apró kockákban csak, mert ha nagyobb darabok vannak krumpliból vagy répából, az nem jön be neki. Gyümölccsel persze más a helyzet :)


Nálunk most az a szívás, hogy a fogzás miatti hasmenés miatt nagyon leállt az új ízek bevezetése, mert nem merek adni semmit addig, amíg nem látható, hogy esetleg valamitől menne a hasa, mert hát folyamatosan laza a széklete szegénynek. :( Elég extrém méretű sajnos nálunk ez a dolog, borzasztó nehezen bújnak ki a fogak. Ma vissza is vittem az orvoshoz szegényt, mert a popsikiütésen nem nagyon segített semmilyen gázi praktika, továbbra is rettenetesen piros. Mondta is az orvos, hogy ez bizony fájhat már neki eléggé, szerinte is elég csúnya :( mondott egy csomó dolgot, hogy fertőtlenítsem le betadinnal, mossam le kamillával, a fürdővizébe tegyek szódabikarbónát (azóta olvastam is a neten, hogy ez tényleg tök jó pelenkakiütésre), plusz felírt egy gyulladáscsökkentő krémet is, amit a sima popsikrém alá kenjek (tipikus módon pont ez a legfontosabb nem volt a gyógyszertárban, holnap kell visszamenni érte :( ). Meg mondta, hogy bar szinte teljesen biztos benne, hogy a fogzás az okozója a dolognak, de a bizti kedvéért csináltassunk székletvizsgálatot. Hát meglátjuk mi lesz.


De amúgy szerintem Luca nagyon jól viseli a dolgot, nincs rossz kedve, max egyszer-kétszer nyafisabb, kicsit talán ragaszkodóbb a szokásosnál, meg a napközbeni alvás az ágyikóban most elég nehezen megy, de este szerencsére nincs gond, végigaludta az éjszakákat mostanában. Szóval az én szememben egy kis hős, hogy így bírja ezt a kellemetlenséget 🤗

1925. Amberwaves (válaszként erre: 1921. - Zokniszörny)
2019. okt. 14. 19:31
Nálunk elég nagy az ellenállás, néha csipeget csak gyümölcsöt darabosan, illetve sajtot eszik. Mást nem, ha darab marad a pürében, nem tetszik, ha külön adom, nem kell.
1924. Zokniszörny (válaszként erre: 1922. - Schann)
2019. okt. 14. 18:48
Csak 1 centi és 140g a különbség, nem vészes :)
2019. okt. 14. 16:16

Pürében darabos ételek, szóval kb olyasmi mint zöldborsófőzelék. Bár külön pürét és külön darabosat is elfogadja (pl keksz, párolt zöldségek, ilyenek), igazából Levinek szerintem tökmindegy csak legyen kaja a szájában 😅

Na jó, Levi is 8.5 hós, mire 9 hós lesz lehet meglesz a 12 kg is 😂 na jó azért remélem nem.

1922. schann (válaszként erre: 1921. - Zokniszörny)
2019. okt. 14. 16:04

En nem is mertem hozzaszolni ehhez 😂 (7,6 kg, 69cm😅)

En probalkoztam a puret darabosabba tenni de az valami elkepeszto hisztit okozott. Inkabb nem evett semmit...

Viszont kulon eszeget szepen. Kapott mar babacsintat, parolt zoldseg darabkakat, ugy nagyon tetszik neki.

2019. okt. 14. 15:04

Mi ma voltunk státuszon :) Lili 70 cm és 7740g (a születési 3300g volt). Egyébként 24-én lesz 9 hós.

11 kiló, azta😃 szerintem Lili már bőőven el fog múlni 1 éves, mire 11 kiló lesz.

Akik püréztek, ti már egyébként kínáljátok darabossal a babáitokat? Csak pont most volt kérdés a védőnőnél, hogy "szájához emeli-e a darabos ételt", emiatt vetődött fel bennem.

2019. okt. 14. 09:44
Szerintem Levinek előbb lesz triplázva a súlya mint 1 évesen 🤷 most 9 hósan ő is 11.3 kg, egyébként 3980 grammal született. Mi a 80-asokat most nőttük ki, bár 77 cm de van hasa meg combja 😆
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook