Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
2159. picibh1
2020. jan. 31. 07:44
Nekem már 3 hónappal szülés után megjött pedig hát csak szopizott nem is kevesett.. tesónál még hamarabb. Én nem tudom sokáig nélkülözni úgy látszik :D pedig utálom és most hogy már megvan a2 gyermekés többet nem szeretnék nem értem miért keeell még 20 évig :D
2158. Amberwaves (válaszként erre: 2155. - Zokniszörny)
2020. jan. 31. 06:51

Köszi az infót!

(Úgy látszik elkényelmesedtem, az elején még mindennek utánaolvastam, neten követtem az általános fejlődési ütemet, eseményeket 🙊)

2157. nikoletta93 (válaszként erre: 2153. - Zokniszörny)
2020. jan. 30. 23:35

Szerintem amúgy szopitól független a mensi jövetele. Levi nagyon aktívan szopott-szopik, mégis megjött 🤷 de ismerek olyat is aki az elejétől tápszeres a pici és még mindig nem jött meg neki.

Úgyhogy szerintem ez már csak néphiedelem.🤔 Talán szervezetfüggő.


Amúgy Levi is röhögött amikor feljajdultam, de amikor rászóltam és elvettem a cicim, akkor már kezdte érteni valamennyire :D úgyhogy ráhagyta és inkább a vállamat harapdálja, mert azt nem tudom csak úgy elvenni és borzasztóan viccesnek találja... 😑😂 na majd abbahagyja valamikor.

2020. jan. 30. 23:12
Felvonásra, akarom mondani.
2155. Zokniszörny (válaszként erre: 2154. - Amberwaves)
2020. jan. 30. 23:12

Egy éves kor körül van egy növekedési ugrás, meg kezdődik a sűrű szopizások korszaka (ismét) a második szepás delvonásra tekintettel.

😒

2154. Amberwaves (válaszként erre: 2149. - Schann)
2020. jan. 30. 21:07

Én elsőre felkiáltottam, kinevetett... aztán mintha direkt csinálta volna, így én is elvettem, ebből értett.

De ha kibújik egy fogacska - most egyszerre kettő őrlő jön - akkor néha nem találja a megfelelő csatlakozást, durva érzés tíz foggal.

Egyébként Emma meg mintha egyre többször cicizne mostanság, úgy érzem legalábbis, óránként jön, változó időtartamban.

Jaj bár nekem jönne a menstruáció, de ha így haladunk, bölcsis lesz addigra 😂

2153. Zokniszörny (válaszként erre: 2150. - Schann)
2020. jan. 30. 21:01
Részvétem. Én rendszeresen azt hiszem néha, hogy meg fog jönni, de amíg Lili ennyit szopizik, szerintem esélytelen.
2152. Zokniszörny (válaszként erre: 2149. - Schann)
2020. jan. 30. 21:00

Van ilyen nálunk is, igen, szerintem jól reagáltál. Én is pont tegnap estem Lilinek áldozatul, mondtam neki, hogy fáj. Volt némi sírás, nade a cici az cici :D utána nagyon óvatosan folytatta.


(Lili minden enyhe kis rászólásért, illetve, ha azt mondom, hogy fáj olyan sikítós sírásba kezd, hogy szerintem a szomszédok tuti azt hiszik, hogy minimum verem.)

2020. jan. 30. 18:49
Kitartás, emlékszem hogy mennyire rosszul esett a szülés utáni első mensi, kerek 5 hónapos volt Levi, amikor először megjött... :D
2150. schann (válaszként erre: 2149. - Schann)
2020. jan. 30. 15:45
Kozben valaszolnek magamnak. Ugy fest nem haragudott meg ram, hanem a szules utani elso menstruaciomat koszontom😅
2149. schann
2020. jan. 29. 20:33

Nagyon boldog szulinapot utolag is minden picurnak! ☺️

Mi a napjan az apjaval megkoszontottuk. En bananos piskotat keszitettem, mascarpones afonyakremmel. Fura de valahogy mindig ereztem h az gyerekem igazi tortaba maszos lesz. Konkretan ugy kente magara mint egy testapolot 😂

Aztan a kovetkezo hetvegen jott a szuk, 15 fos csalad, oda mar nem kapott kulon tortat. Egy bolti torta volt, annak a piskotajabol evett egy kicsit.

Nektek volt gondotok ciciharapassal? Itt a nagy fognovesztesekben megtortent tobbszor, amire ugy reagaltam h azonnal elvettem es volt h fel is jajdultam. Na ettol annyira megijedt h lenyegeben elhagyta a nappali ciciket, ejjel meg keri de az is harmad ido, 1-2 perc utan lecsatlakozik magatol. Eleg rosszul erzem magam, hogy miattam tortent ez, de szerintem erre maskepp nem lehetett reagalni csak hatarozott elvetellel 😬

2020. jan. 27. 22:26

Köszönöm mindenkinek, nem akarom elkiabálni, de úgy fest, javult a helyzet 😊


Szerintem van valami különleges hatodik érzéke, amivel megérzi, ha épp valami ünnep van, mert karácsony este is dettó ugyanez volt, láz, de más egyéb probléma nem merült fel. Nekem gyanús, hogy a fogzáshoz is lehet köze a dolognak.



Nagyon jól hangzanak a torták is :)

2020. jan. 27. 20:18

Mi is túl vagyunk a szülinapon, Lili csak úgy tobzódott a sok rokon közt :) répatortát csináltam neki kecskesajtos-mascarponés krémmel, áfonyával és sárkánygyümölccsel díszítettem. Volt egy pont, ahol kissé kiborultam, mert szétesett a torta, de a párom megmentette a helyzetet :D


Lucának jobbulást! Lilinek a bőre elég érzékeny, úgy látszik, hidegekcémája van (mint nekem), meg most lett egy (talán gombás) foltja is 😒én is hasonlóan fogékony voltam gyerekként az ilyesmikre. Eddig még más miatt nem jártunk orvosnál, csak a bőrével...

2020. jan. 27. 11:23

Boldog szülinapot minden januári babának!


Jobbulást Lucának, ez tényleg pech! 😞


Nálunk előző nap engedték ki dédipapáját a kórházból, úgyhogy lesz még egy ünneplés februárban.

Ebédre jött a család, és mivel mostanság egytől alszik, mire tortáztunk, már nagyokat ásított és nem nagyon érdekelte a dolog 😀

Ébredés után az ajándékbontás nagyon vicces volt, a tacskónk volt a főszereplő, az anyja meg olyan ügyes volt, hogy amikor le akarta állítani a kamera felvevőjét, akkor indult el a felvétel 😱

Majd jövőre...

2145. nikoletta93 (válaszként erre: 2143. - Silverfox91)
2020. jan. 27. 10:31
Jaj és jobbulást a csajszinak, ez kimaradt.
2144. nikoletta93 (válaszként erre: 2143. - Silverfox91)
2020. jan. 27. 10:26

Nálunk három szülinapozás volt,az egyik fotóstúdióban, majd itthon hármasban, végül Dédinél néhány rokonnal együtt.

Fotózáshoz tejszínes tortát csináltam amihez csak egy ujjal nyúlt hozzá és fintorgott 😂, majd itthon csináltam kakaós piskótatortát kakaós mázzal, na ez viszont nagyon tetszett neki, csupa maszat lett az arca, keze, ruhája 😁 Dédihez normális tortát vittem, abból nem evett Levi.


Isten éltessen mindenkit! :)

2020. jan. 26. 22:16

Szülinapozás mindenkinél volt már?


Nálunk sajna nem pont úgy alakultak a dolgok, ahogy terveztük, sikerült benyalni valamit, egyikünk sem úszta meg, Luca is a szülinapja előtt egy nappal lázasodott be 🤒😳


Így egyelőre csak szűk körben ünnepeltünk, amit lehetett megtettünk. Mondjuk nem mindent értékeltek teljes lelkesedéssel, a tortából már az első falatot is azonnal kiköpte 😅 Még a kekszes részét sem fogadta el, pedig azt szereti nagyon. Persze lehet ez leginkább a betegség miatt volt 🤔😆 Na majd a jövő héten újrázunk, lehet akkor mással próbálkozom.


És így előre/utólag isten éltessen mindenkit első születésnapján 😊

2142. Silverfox91 (válaszként erre: 2141. - Nikoletta93)
2020. jan. 26. 22:10
Szuper, hogy így bevált a dolog 😊
2020. jan. 25. 12:14

Ez a vaspótlás annyira szuper, hogy pár nap után vissza is állt napi 1 alvásra, és korábban fekszik is le este végre.

Cserébe hasmenése van, és 2 hónapig kell még szednie hogy teljesen feltöltődjön a vasraktára 🤦 pedig állítólag székrekedést okoz, de olvasva a mellékhatásokat, hasmenést is okozhat... Lehet váltunk másfélére.

Amúgy én is szedek vasat, doki szerint lehet én is vashiányos vagyok (szüléskor az lettem, aztán rendbejöttem, de lehet visszaestem) és amúgy is anyatejen keresztül szívódik fel a legjobban.

2020. jan. 23. 18:06
Itt meg elvileg nincs ilyen 😂
2139. picibh1
2020. jan. 23. 13:11
Nálunk meg azt mondták anno a nagyobb fiamnál 2-3 éves korig nem foglalkoznak lúdtalppal és egyebekkel mert addigra alakul csak ki a végleges boltíve a talpnak, a járása stb. Na akkor így legyen okos az ember 🤦🏻‍♀️
2020. jan. 23. 12:42
Sziasztok! Ha valakit érdekel: beszéltem a védőnővel, az itteni protokoll szerint a járás megkezdése után küldik el a babákat ortopédiára, hogy van-e pl lúdtalp, speciális cipőre van-e szükség, stb. Még Lili nem jár, szóval lehet, hogy máshol is fel fog ez merülni, ha a picik járni kezdenek.
2020. jan. 20. 17:34
Érdekes. Mindenesetre örülök a vérvételnek, mert az életemben nem sejtettem volna hogy vashiányos...
2136. Zokniszörny (válaszként erre: 2132. - Nikoletta93)
2020. jan. 20. 15:28
Nekünk a szemvizsgálatot mondta csak a védőnő, meg valami ortopédiai szűrést (nincs gond, szóval ezek szerint megint kb helyszíne válogatja, kit mire küldenek).
2135. picibh1
2020. jan. 20. 12:10
Nálunk csak a szemvizsgálat 'szokás'
2134. nikoletta93 (válaszként erre: 2133. - Silverfox91)
2020. jan. 20. 11:34
Lehet arrafelé nem szokás. Itt vér- és vizeletvizsgálat + szemvizsgálat szokott lenni.
2133. Silverfox91 (válaszként erre: 2132. - Nikoletta93)
2020. jan. 20. 10:59
Nekünk még nem is említették, hogy mennünk kellene ilyesmire 😮
2020. jan. 20. 10:49
Voltatok már 1 éves vérvételen? Mi ma kaptunk eredményt, kiderült hogy kicsit vérszegény (alacsony a vastartalma). Valószínűleg ezért is volt aluszékonyabb nappal. Majd kap vaspótló cseppet és talán ismét kihúzza 1 alvással a napot.
2020. jan. 19. 09:33

Köszönöm az ötletet, megnézzük ezt a varázspoharat.

Csőrös van nekünk is még, de én nem szeretem, mert mindig megfordítja és kifolyik. Játszik csak vele.

2130. picibh1
2020. jan. 18. 22:28
Nálunk azért kellett valami alternatíva mert sokat vagyunk úton pl kocsiban és ott nem szeretem a kis itthoni poharával. :D
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook