Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
1979. nikoletta93 (válaszként erre: 1978. - Silverfox91)
2019. nov. 1. 18:21
Esetleg próbáltad, hogy előtte levegőztök? Nekünk ez bevált, könnyebben alszik utána és hosszabbat is. Előtte mi is szenvedtünk, hol 1x, hol 3x aludt és rövideket, estére totál nyűgös lett. De így simán bírja estig.
1978. Silverfox91 (válaszként erre: 1977. - Nikoletta93)
2019. nov. 1. 17:58
Luca is 8-9 között alszik el, egyszer ébred egy rövid szopizásra 6 körül, aztán végül 8-kor kel fel. Mondjuk most az óraállítás miatt volt egy kis zavar az erőben, de kezd visszaállni a rend (mondjuk most meg pont benyalt valami vírust, úgyhogy este a lázzal küzdünk, fura is, mert ez az első betegsége, de hát egyszer ezen is túl kellett esni). A nappali alvások viszont elég nehézkesek mostanában, kell egy kicsit erősködni, hogy elaludjon, főleg mert ahhoz nem akarom hozzászoktatni, hogy kézben aludjon el, aztán sokszor kb fél órát alszik csak, ritka, hogy annál többet. Így az is változó, hogy hányszor alszik, igykeszem kétszer lerakni, de van, hogy csak egy alvással húzza ki a napot. Mondjuk nem nyűgös miatta szerencsére, csak totál kidől estére.
2019. nov. 1. 17:28

Ha már alvás: mennyit alszik a babátok?

Levi este 8-9 között alszik el és reggel 8-9 között kel. Napközben már csak 1x alszik, délután 1-3 között kb. (végre leszokott a 2-3x30 percről 😅)

1976. Zokniszörny (válaszként erre: 1975. - Nikoletta93)
2019. okt. 31. 19:50
Igen. Nálunk kb úgy van, hogy este 7-8 közt alszik el, utána kb éjfélig sűrűbben kéri (még 2-3-szor), aztán utána általában reggel 4-5-6 felé szopizik ismét, de inkább 5-6. Ez már nagyon régóta így van nálunk, olyan mondjuk megesik, hogy éjfélig csak egyszer kéri, vagy hajnalban többször, de ez ritka. Annyira az éjszakai-hajnali menetrendet nem ismerem amúgy, mert ugye alszom javában az esetek nagy részében :) napközben kéri mostanában kevesebbszer, meg rövidebb ideig is szopizik (gyakran 1-2 perc).
1975. nikoletta93 (válaszként erre: 1972. - Zokniszörny)
2019. okt. 31. 09:15

Jut eszembe, Lili éjszaka is felkel szopizni?

Levi szokott, 3 óránként biztosan kéri. Nem nagy teher, mert 10 perc után vissza is alszik, szóval annyira nem zavar, csak kíváncsi vagyok.

Persze hiányzik az az időszak, amikor aranykorában (4-6 hó) átaludta az éjszakát, de hát ez van :D

1974. nikoletta93 (válaszként erre: 1972. - Zokniszörny)
2019. okt. 31. 09:09

Semmi extra, sőt igazából nem tudom. Valamivel megvághatta az ujját a konyhában, akkor vettem észre amikor már fazék mellett a falat is összevérezte. :D a fazékot el lehet mosni, a falat hát... Lefesthetjük majd.

Levi is szerintem 10+ szopizik, mellette 3x táplálkozik.

1973. Silverfox91 (válaszként erre: 1972. - Zokniszörny)
2019. okt. 31. 07:25
Nálunk három szopi van, nem igazán törekszik többre, persze örül, amikor kap, de amúgy nem keresi. Ellentétben a szilárd kajával, amire nagyon extázisba tud jönni, ha meglátja a tányérkáját, vagy hogy készítem elő a kaját. :)
1972. Zokniszörny (válaszként erre: 1971. - Nikoletta93)
2019. okt. 30. 23:46

Mi történt?


Egyébként a szoptatással ki hogy áll? Lili megingathatatlanul szopizik továbbra is 10+ alkalommal.

2019. okt. 30. 20:50
Egy kis off: ha valakinek esetleg nem jutott eszébe - mint nekem - szerezzen be egy gyerek sebtapaszt. Levi kisujját nehéz volt betapasztani felnőtt méretűvel... :D
1970. Zokniszörny (válaszként erre: 1969. - Schann)
2019. okt. 30. 18:26
Ha benne vagy a blw-s fb csoportban, akkor a közleményekben részletes poszt van az allergénekről (forrásmegjelöléssel).
1969. schann (válaszként erre: 1967. - Zokniszörny)
2019. okt. 30. 08:41
Koszonom! Jogos amiket irsz!
2019. okt. 29. 20:18
Meg mondjuk ezek a nagyon szigorú határidők is furák valahol: 8 hó 29 naposan még allergiás lesz a tojástól, de éjfélt üt az óra, és 9 hó 0 naposan már nem? 🙄
1967. Zokniszörny (válaszként erre: 1965. - Schann)
2019. okt. 29. 20:14

A legújabb kutatások szerint csak a 4 hós kor előtti kóstoltatás növeli az ételallergiák kockázatát. A mogyorónál pedig kifejezetten ajánlott, hogy a magas kockázati csoportba tartozó babák (tehát ahol van mogyoróallergiás családtag) 4-11 hós kor között találkozzanak a mogyoróval, mert az csökkenti az allergia kialakulásának kockázatát.

De amúgy (tehát a mogyorón kívül, amit érdemes minél előbb adni) az allergén bevezetésének ideje nem hajlamosító tényező (mert ha az lenne, kb minden 30 feletti magyarnak allergiásnak kéne lennie pl a kagylóra). De nem azért lesz valaki valamire allergiás, mert már 7 hósan találkozott valamivel, vagy épp ellenkezőleg, csak 17 évesen.

1966. Amberwaves (válaszként erre: 1960. - Schann)
2019. okt. 29. 07:47

Nálunk a védőnő pont a tojást emelte ki az új adhatók közül, és csak a sárgáját mondta, csak azt adtam.


De aztán szülinapon Emma kiszolgálta magát egy sós rúddal, abban volt minden :)

Pont előtte próbálkoztunk, de nem találta a száját, na ezen felbátorodtam, azóta szépen eszik, csak elengedni nehéz a darabokat, sokszor azt hiszi, már betette a szájába, de mikor elveszi onnan a kezét és kiengedi, még benne van a kaja.

1965. schann (válaszként erre: 1963. - Zokniszörny)
2019. okt. 29. 06:01
Nem tudom miert, a tojas az egyetlen ami igy elbizonytalanitott, egyebkent nem kovetel semmi szentirast. Ha valamit kinez a szambol abbol rendszerint kap mar. De jogos, hiszen a blwnel a kezdetektol midnent esznek a babak es nem olvastam sehol olyat, hogy mennyi allergias lenne kozottuk 🤭
2019. okt. 28. 20:25
Ja és nálunk kb az egyik kezdőkaja 6 hósan a tojásrántotta volt.
2019. okt. 28. 20:24

Igen, én ugye a blw miatt adok neki mindent. A blw-s fb csoportban volt is egy bejegyzés az allergénekkel kapcsolatban, hivatkozással az ESPGHAN (Európai Gasztroenterológusok Társasága) 2017-es ajánlására, miszerint: betöltött 4 hós kortól az allergének bevezethetőek, így a tojás is. A tejtermékek közül egyedül a tejet nem lehet kifejezetten innivalóként adni 1 éves kor alatt, de amúgy ételbe stb. adható, ahogy a többi tejtermék is.

Mézet a botulizmus kockázata miatt 1 éves kor alatt adni tilos.

1962. picibh1
2019. okt. 28. 16:50
Én adom a tojast a saját pipijeinktől, sárgáját és fehérjét is ahogy betöltötte a 10hót. Magvakat és mézet nem kapott még minden mást igen. Cukrot kerülöm amennyire tudom
2019. okt. 28. 09:08

Én - ha nem lenne mindenre allergiás 😅 - mindent allergént bevezetnék 1 éves korig. Talán mézt pont nem a botulizmus miatt.

Én adnék tojást nyugodtan.

1960. schann
2019. okt. 28. 08:33

Sziasztok!

Erdeklodnek, hogy ti adjatok/nem adjatok a tojast a babaknak?

En a manomenut szoktam nezegetni (viszonylag rugalmasan kezelem) de ez a tojas kerdes engem elbizonytalanitott a sokfele velemeny miatt.

Manomenu: egy eves kor elott ha bevezetjuk a teljes tojast (es a tobbi allergent) kisebb az esely az allergiara az ujabb kutatasok szerint

Gyerekorvosunk: 1 eves kor alatt maximum a sargajat adjam, kemenyre fozve

Vedono: 1 eves kor alatt maximum a sargajat ritkan, illetve pl hazilag sutott dolgokba ha van teljes tojas abbol kaphat (pl kalacs v palacsinta)

A gyerekorvos bizonytalanitott el egyebkent mert annyira hatarozottan mondta, hogy ne. De lehet csak nagyon nem naprakeszek az ismeretei.

Ti hogy csinaljatok?

2019. okt. 27. 20:10
2019. okt. 27. 20:09

Sziasztok! A szopis fb csopban osztották meg, bemásolom, hátha érint vkit:


Figyelem! Felhivás! Akik vegyesen vagy kizárólag tápszerrel etetnek nézzék át az alábbi weboldalt. Az USA-ban levő NeBih megfelelője visszahívott tápszereket és leszedettek rengeteg árut a polcokról, főleg a 2018-as gyártásúakat. Méreganyag és egyéb fertőző dolgokat találtak a tápszerekben, az USA-ban Aptamil, Magyarorszagon Milumil néven fut. Ha külföldön éltek vagy onnan hozzattatok/ rendeltetek tápszert különösen vigyázzatok!

Eldugott drogériákból/ gyógyszertárakból ne vásároljatok semmit illetve weboldalakrol, mert címkét is kicserélhettek és valószínűleg ezért árulják őket akciósan.


Sajnos akármennyire is igyekeznek odafigyelni a tápszergyárak, nem tudnak 100%osan steril körülményeket teremteni, így bármikor belekerülhetnek nem oda való anyagok a porba."

1957. Zokniszörny (válaszként erre: 1956. - Nikoletta93)
2019. okt. 26. 18:03
Érdekes cikk volt, köszi!
2019. okt. 26. 12:28

Ha valaki tud angolul és érdekli, akkor olvassa el ezt a cikket:


[link]


Hivatalosan FPIES-e van Levinek e tünetek alapján, magyar szó nincs rá.

1955. nikoletta93 (válaszként erre: 1954. - Zokniszörny)
2019. okt. 26. 09:18

2-3 órával később és több órán át hol sugárban hányt, hol bealudt, és végig izzadt.

De ha terhelés hatására jön elő, mint a glutén, akkor kb 1 hónappal később jött ki és ugyanez volt a reakció.

1954. Zokniszörny (válaszként erre: 1952. - Nikoletta93)
2019. okt. 26. 00:16
Amúgy nektek a hányás stb az ételek után kb mikor volt? Én ma adtam mogyorót Lilinek, úgy látom kutya baja, de azért szeretném tudni, meddig járjak nyitott szemmel.
1953. schann (válaszként erre: 1952. - Nikoletta93)
2019. okt. 25. 20:37
Azert remeljuk a legjobbakat, hogy csak atmeneti problema. Legalabb ma mar szinte mindenre van alternativa az intoleranciaban szenvedoknek is, ugyhogy tudsz azert mindenfelet adni neki igy is!
2019. okt. 25. 13:27

Megvolt a gasztros, a lényeg: az allergiának kétféle formája van, azonnali és terheléses reakció. Glutén esetén valószínűleg terheléses reakció lép fel - ugye kisebb mennyiségtől semmi baja, de aztán ahogy gyűlik ez a mennyiség/nagyobb adagot kap, az antitestek(?) bizonyos szint fölé emelkednek és allergiás reakció lép fel.

Szóval továbbra is glutén-, tej- és tojásmentes diétát kell tartani + figyelni a mogyoró-diót tartalmazó címkéket. Majd másfél évesen speciális bőrpróbára kell vinni, az mutatja a terheléses eredményeket is elvileg. Most is lehetne, de nem fog nyugton maradni 20 percig 😕

Egyébként valószínűleg ki fogja nőni. De ha nem, az sem baj, vannak azért rosszabb dolgok is...

1951. Silverfox91 (válaszként erre: 1950. - Zokniszörny)
2019. okt. 23. 00:31
Fuuu, hát azt hagyjuk, hogy mi mindennel játszik nálunk is 😂 Valamit ha a kezébe vesz, megnézem, hogy a későbbiekben haragudnék-e, ha játszana vele, esetleg tönkre tenné (mert hát azért legyen következetes az ember, azt meg korán el kell kezdeni 😆), aztán ha ebből a szempontból oké, akkor hogy magában tud-e vele kárt tenni, esetleg van-e olyan apró része, amit le tud törni, nyelni. Ha minden oké, akkor hajrá, mehet a játék. Ilyen módon nálunk volt már játék a fényképező lencsetisztítója, a popsitörlő doboza, bármilyen egyéb doboz, mindig van egy újság, amit esetleg tépkedhet, a fésű is bejövős időnként. És persze vannak azért olyan örök kedvencek, amikről viszont le van tiltva nagy bánatára: kapcsolók, telefonok, és a cipőkre is nagyon kell figyelni mert azoknak meg a talpa csábít nyalogatásra (inkább bele se gondolok, mik tapadhatnak rájuk akár egy óra használat után itt a belvárosban 😫), ja és persze ott vannak a mindenféle kábelek, amiket nem győzök dugdosni.
1950. Zokniszörny (válaszként erre: 1949. - Silverfox91)
2019. okt. 22. 23:41
Nálunk egy időben nagykedvenc volt, picit furán néztek ránk, hogy fogkefével játszik a gyerek 😅
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook