Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2014 decemberi babák fórum

2014 decemberi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
170. Alice85
2014. máj. 18. 17:55
Lehet hülye kérdés,de a Jánosban is van lehetőség apás szülésre??? :)
2014. máj. 18. 17:24
A szülésezti rész viszont nagyon szépen fel van újítva:-)
2014. máj. 18. 17:24
A kórház meg, igen a gyermekágyas rész nem a legjobb, de 3 vagy 4 éjszaká ki lehet bírni. Igaz én fizetős egyágyas szobában voltam, az például nagyon szép volt. Saját fürdő és wc, tv, mikro, nyugalom:-)
167. Petra025 (válaszként erre: 166. - Rencsij)
2014. máj. 18. 17:22

Hát én ott szültem a kisfiamat 2012 nyarán, és szerintem pont ellenkezőleg jó dokik és kedves szülésznők. A csecsemősök már kevésbé kedvesek, de engem már második szülésnél semmi nem fog meglepni:-)

Nekem van fogadott dokim, akiben nem csalódtam egy másodpercet sem az előző szülésemnél, így adott volt, hogy megint nála szülök.

Mindenképpen menj majd el az ingyenes szülésfelkészítőre, már ott kellemesen fogsz csalódni, mert aki tartja egy nagyon kedves szülésznő, és sok szépet és jót mesél:-))

Nekem több ismerősöm is ott szült, volt aki az én dokimnál, volt aki másnál, de még senki nem panaszkodott:-)

7 ismerőröm szült az utóbbi időben ott, senki nem mondott semmi rosszat. És most is van kettő akivel együtt fogok szülni, de igaz ők mind az én dokimnál vannak.

Annak idején kellett nekem egy jó és szimpatikus orvos, fontos volt hogy legyen helyben koraszülött osztály, nem élném túl ha valamiért szét választanának a picurkámtól. De 39. hét közepén, elég gyorsan szültem:-)

Szeretnél orvost fogadni?

166. rencsij (válaszként erre: 156. - Petra025)
2014. máj. 18. 15:32

Szió!


Én is a Jánosban tartozom...

Van esetleg valami infod az ottani helyzetről?

Sokan állítják, hogy borzalmas kórház borzalmas orvosokkal, de valahogy azt érzem, hogy rossz tapasztalat mindenhol mindenkivel előfordul, nem? :)

165. rencsij (válaszként erre: 157. - Petruska1020)
2014. máj. 18. 15:30

Szia!


Hasonló a helyzet...:)

MA vagyok 11 és fél hetes...elvileg december első hetére várható a kis jövevényünk...:)

Nagy az izgalom...:)

164. Alice85 (válaszként erre: 162. - Szeplakisz)
2014. máj. 18. 11:19

Nálam fordított a helyzet!Én mindig is fiút szerettem volna,de most az első perctől kezdve azt érzem kislány lesz :) Igazából tök közhelyes,de tényleg mindegy mi lesz csak egészséges legyen! :)

Azért várom azt az időt amikor megmutatja majd magát! :)

163. szafaripók (válaszként erre: 161. - Alice85)
2014. máj. 17. 15:47
Írtam neked privátot!:)
162. Szeplakisz (válaszként erre: 159. - Alice85)
2014. máj. 17. 12:18

Én is csak a kalkulátor alapján számoltam. Amikor dokinál voltam (még csak egyszer voltam), akkor csak a magzat korát állapította meg, a szülés várható időpontját nem. De majd legközelebb gondolom azt is megmondják. Legközelebb már ha minden igaz a választott dokihoz megyünk. Jövőhéten derül ki, bár állítólag vállal nagyon szívesen, csak én még nem beszéltem vele személyesen. Párom szülei ismerik, és így általuk lesz leszervezve. Ők már beszéltek vele.


Én most valahogy kisfiúra tippelek, pedig világéletemben mindig kislányt szerettem volna. De lehet párom miatt is van ez, hogy ezt érzem, mert már az elejétől kezdve "Péterkének" becézi. :)Meg annyira nem is vagyok rosszul. Nem hánytam... :D Aztán azt mondták, hogy a lányos anyukák hányósabbak inkább, vagy azok a fiúsak, akiknek egyezik a vércsoportjuk a kicsiével.


Te mit érzel? :)

161. Alice85
2014. máj. 17. 08:50
Arról az infórol lemaradtam,de tök jó :)LEgalább nem vagyok egyedül! :)
160. Petra025 (válaszként erre: 159. - Alice85)
2014. máj. 16. 20:16
Szafaripók is nála fog szülni:-)
159. Alice85
2014. máj. 16. 16:09

Az orvos neve Kia! :) csak jókat hallottam és olvastam róla!Már nem vállal csak mint kiderült ajánlás útján,és most úgy néz ki sikerült bejutni :) de még nem akarom elkiabálni,mert hétfőn kapom az időpontot hozzá! :)

Szeplakisz,engem még doki nem írt ki,de a netes kalkulátorok a dec 15.ét jelölték meg,de szerintem 1-2 héttel előbb lesz esedékes a dolog!

Mit érzel,kisfiú vagy kislány lesz? :)

158. lhoney (válaszként erre: 157. - Petruska1020)
2014. máj. 16. 08:54
Sziasztok en is dec 26 ra vagyok kiírva :))) igen szoktam álmodozni de meg annyira hihetetlen nem merem bele élni magam
2014. máj. 16. 08:51
sziasztok! :) Én ma léptem a 8.hétbe az első bébimmel. Mivel új városba költöztünk párommal, így nem igazán tudom kivel megosztani a gondolataimat, remélem befogadtok a csapatotokba. elvileg december 26-ra jön a kis tündérke :) Ti is szoktatok álmodni a picurkáról?
156. Petra025 (válaszként erre: 154. - Alice85)
2014. máj. 16. 07:27
Én is a Jánosban fogok szülni:-) ki volna az a doki?
155. Szeplakisz (válaszként erre: 128. - Alice85)
2014. máj. 16. 06:32

Sziasztok!

Szia Alice85! Megörültem neked, mert ugyanarra a napra vagyunk kiírva. Első baba, tervezett, csak nem gondoltuk, hogy első próbálkozásra össze is jön.

Nekem, ha minden igaz Bajcsy lesz a kórház. Ha már biztos lesz a dokim, mert még függőben van.

154. Alice85
2014. máj. 15. 21:27
Én minden ötletet szívesen fogadok,mivel semki nincs a környezetemben aki ilyesmi helyzetben lenne.Mondjuk most annyiban vátozott a dolog,hogy van egy doki akit nagyon szeretnék "megszerezni" és most várok épp a válaszra,hogy elvállal e!Ha vállal akkor viszont a Jánosban fogok szülni.
153. szafaripók (válaszként erre: 151. - Alice85)
2014. máj. 15. 15:41
Azért a választásnál arra is figyelj, hogy egyes dokik félidő után már nem vállalnak... Egy barátnőm járt így: 23 hetes volt, amikor a dokija balesetezett, és jó hosszú időre kivonta magát a forgalomból. Kb. 6 orvossal beszélt, mire valaki vállalta...
152. hnora (válaszként erre: 151. - Alice85)
2014. máj. 15. 15:33

Szia! Az idei év szülésznője (a kismamák szavazatai alapján) Bálint Viki lett, aki a Margit kórházban dolgozik. Lehet érdemes lenne őt megkeresned, és talán tud ajánlani dokit is... :) Meg eldönteni, mit szeretnél, mi a fontos, természetes szülés, gátvédelem, vagy inkább epidurál, stb...

Bocs, hogy belekotyogtam, csak véletlen beleolvastam :)

151. Alice85
2014. máj. 12. 21:16
Persze en is szeretnek dokit fogadni,csak gondoltam elso par alkalommal a korhazi rendelesre mennek,hogy "megismerjem" es ha tenyleg szinpatikus eloben is akkor felkerem,vagy hogy is szoktak ezt mondani! :) utana szivesen jarok maganrendelesre is es fizetek,csak azert vagyok egy kis pofavizitre. :)
150. Alice85
2014. máj. 12. 21:13
En az elso babat varom es nodokit max evi 1x lattam a szokasos rakszuresen,es magandokihoz max akkor szaladtam,ha esetleg valami gond volt.1,5 eve koltoztem a Margittol3sarokra es mivel dokim meg nincs igy gondoltam h ott kene dokit keresni es szulni.Ma elmentem erdeklodni,hogy hogy is mennek a dolgok.A nover kozolte h nem ilyenkor kene befaradni terhesgondozasra (15:00volt es delelott dolgoztam).Mondtak,hogy az csak reggel 8tol van delig.Aztan megkerdeztem,hogy esetleg lehet e tudni mikor ki van terhesgondozason (neten mar ugyebar kineztem 2dokit)de kozolte h ok nem tudjak,es majd kiderul.persze kicsit kedvesebben irtam le mint ahogy zajlott a beszelgetes.:)
2014. máj. 12. 18:54

Miért volt kár??


A bejelentkezést nem tudom. Én vidéki vagyok, és én a dokim szerint választottam kórházat. Senki nem kérdezett semmit egyszer sem. Igaz, én magánrendelésre jártam annó a fiammal is, és most is. De még véletlenül se ehhez a kórházhoz tartoznék...

148. Alice85
2014. máj. 12. 17:19
Koszi az infokat :) ma voltam bent erdeklodni,de kar volt..... A forumok jot irtak rola,de a Pallfirol szinte csak rosszat olvastam!
2014. máj. 11. 22:07

A Ruzsvánszkyval is volt szerencséje, ő repesztett neki burkot az első szülésnél - és elmondása szerint nagyon bunkó volt, és durva...

Pálffy (ha van ilyen) meg állítólag a lányos mamákat másodrendűnek tekinti, de ez meg olyan nővérpletyka...

Ennyit tudtam kideríteni!:)

146. Alice85
2014. máj. 11. 22:07
Ot akkor inkabb kihagynam!de azt se igazan tudom,es emiatt (is) csuszok az idovel,hogy en a 15 kerbe vagyok bejelentve,de masfel eve a 3 kerben lakok,es ha besetalok a Margitba,kotelesek e ellatni,vagy meg kell varnom meg elintezem a bejelentkezest?! Vagy kezdjek kapasbol a maganrendelesen? Azt csak amiatt nem szeretnem,mert azert szivesen talalkoznek a dokival szemelyesen is mielott "veglegesen" valasztom!
2014. máj. 11. 21:58

Na, a barátnőm dr. Lévárdi Ferenchez jár. De az elmondásából nekem nagyon nem szimpatikus...

Az első az volt, hogy annak idején, amikor az első gyereket várták, húsvét után 1 héttel volt kiírva a csaj. A doki elment húsvétolni, és mivel nem akart a szabiból bejönni még véletlenül se, rábeszélte a csajt, hogy inkább indítsák meg a szülést bő 2 héttel a kíírás előtt. UH-t nem csinált, mert mindenképpen meg akarta indítani. Végül 18 óra vajúdás után (alig-alig volt bent nála) a férj könyörgésére és némi fenyegetésére császározták meg.

Aztán a 6 hét gyermekágy alatt 2x kellett visszamennie, mert voltak gondok, de akkor is (az én szememben) nem túl kismamabarát volt a doki.

A 2. gyereket is nála szülte (én mondtam neki, hogy tuti nem mennék vissza hozzáÖ, de akkor viszonylag zökkenőmentes volt - programozott császár volt, esélyt sem adott a normál szülésre. Most is prog.császárra készülnek, de a doki tök nyugodtan dobálózik 2-3 hetes eltérésekkel, hogy mikor...

144. szafaripók (válaszként erre: 143. - Alice85)
2014. máj. 11. 21:28
Barátnőm tuti nem hozzájuk jár. Bár az ő dokiját nem is ajánlanám... Majd megkérdezem a nevét, és pár dolgot róla...
143. Alice85
2014. máj. 11. 19:43

Érdeklődni szeretnék,hogy esetleg melyik dokit ajánlanátok.Kép alapján kettőt néztem ki aki első ránézésre szinpatikus lenne (persze utánuk is olvastam fórumokon):)

Dr. Ruzsánszky Istvánt és Dr. Burik Zoltánt

Esetleg valamelyikről bárki tudna valami infót???

Holnap leszek 9 hetes,és lassan ideje lenne választani egy orvost,mert nem szeretnék kifutni az időből!

142. szafaripók (válaszként erre: 141. - Alice85)
2014. máj. 11. 18:07
Én személyesen nem. Barátnőm mindkét kisfiát ott szülte, most a 3.-kal terhes, valamikor október végén fog szülni, megint a MArgitban... Miért?
141. Alice85
2014. máj. 11. 15:22
Valaki esetleg tervezi,hogy a Margit korházban fog szülni?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook