Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 Áprilisban szülő anyukák Komló-Pécs fórum

2012 Áprilisban szülő anyukák Komló-Pécs (beszélgetős fórum)


2013. febr. 27. 08:26

Szia!

Nálunk megvan az éjszakázás oka,fogacskák jönnek,most szenvedünk a két felső rágófoggal.

Július 12 re várunk mégy egy babát,jóóó nagy család leszünk,de nagyon várjuk már.Kisfiúnk lesz :-)

Lexyke pont ma egy éves :-) Kap egy kismocit,vagy valami lábbal hajtható járgányt :-)

Fiaim itthon vannak,mert influenzások voltak,de szerencsére már rendben vannak,a kisebbik még köhög,de már javul Ő is.

29. vicike27 (válaszként erre: 28. - Mogyicsoki)
2013. febr. 22. 15:08
Szia Bocs hogy ilyen későn,de nem gondoltam,hogy még aktív a forum.Jól vagyunk köszi az éjszakázás az van nem is kevés és már nagyon kivagyok tőle.Tegnap éjszaka ,,csak,, egyszert kelt hajnali 3kor és nem kellett vissza altatni csak megeteni mert követelte.Én nagyon szenvedek tőle ...van olyan hogy le sem tudok feküdni éjszaka csak reggel 6kor.Ez az általános.Az ölemben alszik ha lerakom fel kell vagy itatgatni kell vagy éhes és vissza kell altatni szóval ezek vannak.Van nekünk is már 2 egész db fogunk persze azzal is szenvedünk.Kicsinek se volt piskóta akkor meg hasfájós volt.Hát kész...Na de 18 évessen már nem ez lesz a gondunk :-)ha van kedved irj
2012. szept. 28. 19:34

Szia!

Huhh,de régen voltam itt,most vagyok ismét aktív a hoxán.Hogy vagytok?Gyerekek?Mi jól vagyunk,Alexám hisztis,nem értem mi van vele,eleinte olyan jó baba volt,most meg 4 hónapja nem akar aludni:( Már nagyon ki vagyok az éjszakázástól,sokszor olyan nehéz reggel összevakarnommagam.Van egy fogacskája a kicsinek,most jön a másik,ül,mászni akar,de inkább hátrafele megy.Ti hogy álltok az éjszakázással?Fogacskák?Ha tudsz írj.

2012. márc. 13. 14:42
De jó,az én kislányom is 2 éve ugyan igy 36 hétre született pont 2490gr és 45cm volt és minket is megfigyeltek amit irtam neked már korábban,de jó hogy te hamarabb visszakaptad.Köszi jól vagyunk mot 2760 a pici és 46 cm szépen gyarapszik,jó étvágya van szopizik és tápis is mert hát a nagy mellett nem tudok annyit szoptatni.A kislányomat nagyon megviselte a kistestvér olyan székrekedése lett hogy 2 hétig járt hozzánk a háziorvos.Orditott szegényem,szoval sirtunk mind a ketten és sajnos még most is fél a kakilástól,de már haladunk.Lassan visszatalálunk a rendes megszokott napirendünkbe.Akkor gondolom otthon vagytok már.Na milyen volt a korház?Gratulálok sok egészséget és jót kívánok.Irj ha lesz időd.
2012. márc. 7. 08:34

Szia!

Közben nálunk s beindultak az események,megszületett a kislányunk:)36 hétre érkezett 2490 gramm és 46 centi,Alexa Dorina.Nem is gondoltam,27.-én szültem,reggel 5 kor elkezdett folyni a vizem,7 re bent voltunk,de fájás nem igazán volt.Sétálhattam kint és 9 fele jöttek a fájások.11 55-re lett meg,bár nagyot nézett a doki,mert szerinte csak 2 ujjnyira voltam nyitva.Egy napot megfigyelték,jelszó koraszülött.Ez nagyon fájó pontom volt,az az egy éjjszaka borzasztó volt nélküle,pedig minden rendben vele,makk egészséges.Ti hogy vagytok?

2012. febr. 27. 13:28
SZia itthon vagyunk 22én jöttünk meg.gyors irok csak mert 1000 a dolgom.Nem kell fizetni a ruháért.
2012. febr. 21. 10:39
Tényleg,akartam is kérdezni.Bent volt a párod szülésnél?Azt hallottam k kell fizetni a zöld rucit,amibe bemegy.Állítólag 1000 forint.Tudsz erről valamit?Mikor engedik haza Ákost?
2012. febr. 19. 14:25
Nem hangzik hülyén ennek szerintem az a jele hogy még nem is fogsz szülni,én ugy voltam mindekettőnél hogy már nagyon elegem volt és meg is szültem.Mondjuk mindkettő problémás terhesség volt a második mondjuk csak a végén.Ne tarts ezektől a napoktól én hazakéretőztem elöbb és készséggel el is engedtek.Nem voltam 48 órás és eljöhettem,mondjuk azért kellett mert Izára nem volt már aki vigyázzon, és nem tehettem semmit sem a másikért.Nem lehetem vele,nem foghattam meg,nem etethettem szóval semmit.Persze ha minden okés és a pici is rendben van akkor muszály lesz kivárni a 3 napot mert baba nélkül nem engednek el.Legalább is ezt mondták ott benn a lányoknak.Beszélj velük már biztos megértik,azzal nem tehetsz rosszat.Meg mehetnek látogatni is 9től este 7ig.14 éves kor alatt nem engedik őket be osztályra csak kint lehet lenni velük a folyoson osztályonkívül és oda a babát sem lehet kivinni.De láthatnak téged ez is nagyon jó.MOndjuk az már más kérdés hogy az ember lánya kitud e odáig menni.Én nagyon rosszul voltam és le is mondtam a látogatókat.Mondjuk másnap hazajöttem.:-) Az én kislányom a 36-37 hétre született 2490 grammal 45 cm ,kicsi volt most meg 13kg mondjuk nem nagy evő,de senki nem mondaná meg róla hogy ugy mond koraszülött volt.
2012. febr. 19. 09:24
Szia!Igen,köszönöm,jól vagyunk,még egyben:)2.-án megyek uh-ra,nst-re meg még vérvételre is kellene.Ez nagyon szupi,hogy hazaengedik jövő héten:)Meglátod,milyen rohamosan fog hízni,szinte szem látomást:)Ez tök jó,hogy 2 kilótól hazaengedik.Ákos is csak azért van akkor bent,hogy hízzon egy kicsit még,ennek örülök,hogy minden rendben.Én még szeretném egy kicsit húzni,nem értem miért,de annyira nem vagyok most rá felkészülve,hogy szüljek.Tudom hülyén hangzik így a negyedik babánál,de még szeretnék egyben maradni egy kicsit.Volt annó koraszülésem,sajnos én nem voltam ilyen szerencsés,mint te,bár most már nem lenne gond,ha jönne így a 35.héten,mert a lányom is így született.Huhh,emlékszem milyen csöpike volt:)Bár már nagyon várom,hogy a kezemben tartsam,inkább attól a 3 naptól tartok,amit bent kell tölteni,szegény gyerkőceimet nagyon meg fogja viselni az tuti.Lehet,ha beszélgetnék velük erről,nekem is könnyebb lenne.
2012. febr. 17. 13:48
Szia Köszi!Mi jól vagyunk és ha minden igaz már jövő héten haza is jön a kis manó,tegnap volt 1860 gramm.minden nap mérlegelik és minden nap van hál istennek változás is.Tegnap kivették az inkubátorból is,ugy hogy nagyon jól haladunk.Hétvégén megyünk be hozzá é végre meg is foghatom mert még nem tarthattam a karomban,most már szabad.2000 grammtól engedik kimost már őket és a védőnő határozza meg.Kell egy környezet tanulmány és akkor engedik haza.Nekünk olyan rendes védőnönk van hogy 3.napra már meg volt irva.Ákosnak hívják,végül is maradtunk apuka nevénél.Igen a Koppány doki ténylegnagyon rendes volt és a szülészem is nagyon tényleg.Egyedül az egyik szülész nő volt kicsit fura,de ő isnagyon kedves volt,na ő szét lőtte a vénaimat :-),meg fujtatott hogy nem megy le a lázam mintha az segitett volna,de aztán szerencsém volt és pont az a szülésznő váltotta le akit fogadni akartam,Grescsány Erika azt hiszem így hívják,Őt nagyon sokan ajánlották csak hát lecsusztam róla,de végül is jól sült el a dolog.Ti hogy vagytok?remélem nálatok minden okés!UH?
2012. febr. 12. 11:48
Huhh,gratulálok Nektek!:)Szép súllyal született a kisfiad,de nem írtad,hogy hívják.Örülök,hogy mindketten jól vagytok!A kicsit mikor engedik haza?Megnyugtattál egy kicsit,hogy rendesek odabent,már kezdtem félni,mert közben két anyuka csak panaszkodott szinte.Koppány doktort ismerem,tényleg Ő jó orvos,nem hiába a Világi doktor keze alatt tanult,nála szültem a lányom,bár a Koppánynál késői vetélés miatt voltam,de nagyon rendes volt. Fejlett kisbabád van,hogy nem kellett neki oxigén,le a kalappal előtte:) Kint meg majd megnő,ne aggódj,majd meglátod,szinte szem látomást fog nőni:) Nagyon örülök a jóhírnek:) Azért írd meg,hogy van a kicsi!Remélem mielőbb haza engedik,bár gondolom csak híznia kell.Ha jól tudom 2300 gramm-tól engedik haza,de lehet változott,mert ez 7 éve volt.
2012. febr. 11. 13:09

Szia!

Ne haragudj,hogy csak most írok,de nálunk felgyorsultak az események.Jan 27én elfolyt a magaztvizem és bekerültem a klinikára,birtuk egy hétig aztán belázasodtam és a baba sem érzete magát jól a pocakban,ugyhogy febr1 meginditották a szülést a betöltött 31 hétre.Gyors és nagyon pozitiv szülés volt és hál istennek a kisfiam is egészségesen a korához képest szép sulyban 1800gr látta meg a napvilágott,lélegeztetőn sem volt,annyi hogy kapott egy kisantibiotikumot.Most már mindketten jól vagyunk én már itthon vagyok,3án elengedtek a korházból.Csak jót tudok mondani eddig a korházról,a gyerekágyról,aszülészetről és a terhespatológiáról.Mindenki nagyon kedves és segitőkész volt.A szülőszobán pedig mindenki kimagaslóan jó volt.A Pap doktornál és a koppány doktornál szültem Ők voltak ott.A Pap dr vezette le a szülést.ÉN mindenkinek csak ajánlani tudom,fiatal doki de leakalappal,emberséges,kedves.A kicsinek vihetsz be mindent amit csak akarsz azt nem tudom rálehet e adni a saját ruháják,szerintem rá,de jobb ha tudod nem igazán vigyáznak rá a mellettem fekvők mindig keresték a baba sapiját,zokniját mert a csecsemősök mindig elhagyták,ugyhogy nem tudom.Pelus az kell igen,megtörlő kendő,mert azt nem adnak szerintem vigyél be popsikrémet is mert az csak közös van.Közvetlen szülés után nem hiszem hogy lehet szabadidőben lenni max utána lévő nap mert nézik a gátsebet,meg a vérzést.De utána abbavagy amibe akarsz lenni.Este van gát mosás akkor érdemes hálóinget huzni vagy vetkőzni kell.Hát ha van még vmi kérdésed most már friss élmenyekkel gazdagodva tudok válaszolni.Remélem nálad azért minden ok.SOk puszi

2012. jan. 29. 16:36

Szia!


Hát a papírbugyiról nem tudok mondani semmit,én nem próbáltam.Holnap megyünk uh-ra,már várom,remélem minden oké.Lehet hogy az időváltozást érzi ennyire a kicsikéd.Nálunk így volt jó ideig.Én még alszok éjszaka,nappal érzem,olyanokat rúg a picúr,hogy az már fáj,éjszaka néha érzem,de lehet csak helyezkedik.A kórházi csomim alakul,még kell egy-két dolog bele,majd a jövő héttől megveszem azokat is.Lehet vajon bevinni a kicsinek ruhát,vagy az ottaniban kell,hogy legyen?Pelus kell,azt tudom,de én a saját kis ruhácskáját szeretném ráadni.Erről tudsz valamit?Meg,hogy szülés után lehetünk-e szabadidőben?Utálom a hálóinget,szabadidőt is szeretnék vinni,de nem tudom lehet-e!

2012. jan. 24. 14:20

Na akkor talán nem lesz gáz ez a kinyillás,kicsit megnyugodtam,mert hát egy gyerek mellett pihenni :-).Nagyon remélem hogy jobb lett mint két éve,bár akkor sem volt olyan gáz.Korház -korház.A barátnőm febr 11re van kiirva kiváncsi leszek majd mit mond a kórházról.Én is nagyon várom már az UH.Én jövő héten megyek a 31 hetesre,35-36 hét az nst én i ugy tudom.

Pedig aztán,te már tapasztalt vagy a szülés és nevelés terén is.Én most vagyok abban az első gyerekes dilemmában,hogy nem tudom mit tehetnék még hogy szófogadobb,legyen az én egyetlen szem gyermekem,lassan megőrülök tőle.Öljük egymást.Ráadásul nem tudom mi van vele,mert eddig viszonylag jó alvó volt most meg szinte minden éjjel arra kellek,hogy ül az ágyában és anya,anya,anya-zik.Lehet érzi,hogy lassan változik vmi,olyan anyás lett,hogy az vmi ferrgeteges.Aludni nem nagyon tudok ez miatt sem,meg a pici miatt sem,rugdos,dugdossa a kistalpát.Egyre nehezebb ez az egész,de vhogy csak túl éljük...majd irok még de megjöttek anyumék...korházi csomi?Mit tudsz a papir bugyikról?

2012. jan. 18. 14:18
én is nyitva vagyok 1 ujjnyira már a 15.héttől,de semmi gondom vele szerencsére nem nyílt tovább.Jó lett a cukrom,de vérszegény vagyok,ami mindig is voltam,bár nem olyan vészes.Egyre több kismamától megkérdezem,milyen a klinika,de ki ezt,ki azt mondja.Többség azt mondja jó,jobb,mint a megyei volt,de én akkor is tartok tőle,komolyan,most úgy vagyok,mint aki az első gyerekét várja:)Már nagyon várom az uh-t olyan rég láttam a pindurkámat.Nem is tudom,lesz ez után még uh?Nst-re csak 36. hét után kell menni,ugye?
2012. jan. 18. 13:59

Szia bocs,hogy sokára jelentezem.Na akkor te elöbb mész én 1.én megyek.Dehogy is nem félek,félek én már mindentől.Kezd nyilni a méhszájam is ugy hogy most pihire itéltek,amennyire lehet egy gyerek mellett.Mondjuk még nem vészes c1-t irtak be a doki és a védőnő is azt mondta ezért még nem kell aggódni.Csak én azért nem vagyok nyugott mert az elsőnél is feküdtem ez miatt 6 hónapot mondjuk az már 16 hetesen nyilt,most meg már 29 vagyok benne a 30ba.de azért elvagyok keseredve.Sokszor hallom kimit csinál terhesség alatt,ide oda megy,abalakot pucol stb én meg tessék még ezt sem birom rendesen megcsinálni :-(( pedig azt hittem ez máshogy lesz...

hát nem irigyelek téged sem,nekem csak egy pintyőt kell elhelyeznem de már most ver a viz engem is,főleg hogy annyira nagyon anyás.

Talán tul leszünk rajta.Reméljük.Félek a koraszüléstől is bár talán tul nagy baj nem lenne már,talán...de azért maradjon én megteszek amit tudok.Én 28 hétre születtem,1050 grammal és itt vagyok most várom a második babánkat.Persze ez igy túl könnyű az ember csak remélni tud isten tudja csak hogy lesz,reméljük minden okés lesz.Cukrod jó lett?Nekem még nem füst jeleztek ugyhogy gondolom oké.A szoptatás se tudom hogy lesz,mindig attól félek nem tudom majd éhese még mikor etessem ,igény szerint szeretném szoptatni de honnan tudom mikor kell etetni,tápszeres volt a kislányom őt 3 óránként etettem ezzel nem volt gond.Itt hogy etetem majd?Na nem fárasztalak tovább majd irj remélem jó lesz az uh,már én is várom szeretném rögzitettni is.

2012. jan. 10. 14:03

Én tudtam szoptatni,a lányomat 4-5 hónapig(mert fejtem neki,lusta volt szopizni)a nagyobbik fiamat 7 hónapig a kicsit 10-11 hónapig.

Kértem időt uh-ra 30.-án megyek,már várom nagyon:) Hát igen,ez a fehér köpeny elborzasztja az embert rendesen,nekem is volt már magasabb a vérnyomásom,de most szerencsére jó.Megkérdezem patikában a vasat,hátha tudnak valamit adni helyette.A megyeiben nem adtak tápszert,csak végszükségben.Nem félsz a kórházi napoktól?Én nagyon,mert itthon kell hagyni a gyerekeket,a páromnak dolgozni kell,így anyukám lesz velük,de hogy mi lesz azt nem tudom:( Attól félek akkor nem mennek oviba a fiúk és ezt nem szeretném.Mikor a fiúkkal bent voltam,akkor is talán 5 percre ugrott be a párom,mert mondták neki anyuék(akkor együtt is laktunk velük)hogy siessen,ne maradjon sokáig,mert nem bírnak a gyerekekkel.Most meg olyan helyen lakunk,hogy messze mindentől:(

2012. jan. 9. 13:08
Akkor megnyugodtam.Nem sokára én is megyek UH ra,remélem én is,én is 18-19 hetesen voltam utoljára és most már jó lenne ujra hallani és látni is hogy minden ok.Nem szedek én sem gyógyszert,csak a magnéziumot és néha terhesvitamint,de azt ugy szoktam,hogy 2-3 naponta mert egyenlőre jó volt a vérképem.Próbáld meg a folyékony vitamint amiben sok vas van,vagy lehet kapni olyat is ami kimondottan csak vas készítmény és folyékony,nekem is fájt a gyomrom tőle az első terheség alatt és én ezt szedtem,valami ferro... volt a neve és olyan 2000 ft volt.Remélem nem kell majd gyógyszert szednem,az kislányomnál sokat szedettek velem,magas volt a vérnyomásom és az miatt,most se szuper,de 130-137 körül meg áll,itthon meg alig éri el sokszor a 120 is.Fehérköppeny betegségem van és ideged leszek a rendelőben.Ez van.Te tudtál szoptatni mindegyik babádnál?Nekem 3 hónap után elapadt a tejem,de sajnos a kórházi ellátának köszönhetően,már a születé után is tápszer pótlást kapott a pici.Igy most nagyon szeretném jól szoptatni ezt a babát.
2012. jan. 8. 20:03
Tényleg nem gáz ez a betapintásos módszer és igen utána hozzák neked a kicsit,ha vele is minden rendben.Remélem én nem sokára megyek uh-ra,most jön elvileg a 32 hetes:)19 hetesen voltam utoljára,előtte a 12 hetesen.Nem bánom,nincs több,ha nincs gond,ne is zargassák a kicsiket:)Neked kell szedni valamit?Nekem a magnézium és a vas,de a vastól rosszul vagyok,görcsöl a gyomrom napokig:(Szedsz terhesvitamint?
2012. jan. 7. 13:16

SZia,kisfiúnk lesz,legalább is a 18 hetes UH-n még az volt,mert hogy azóta nem volt uh.Itt csak a köt 4t csinálják meg.Alexa szép név,mi még nem tudjuk biztosan mi lesz a neve,vagy Ákos,vagy Márk.Hát igen a császár utána rossz volt nekem is,bár elég könnyen felépültem belőle.Szóval tényleg igaz,ez a betapintásos vizsgálat,azt mondod nem gáz?Utána ébredés után megkaptad a babát?Én is a sima szülésnek lennék hive,de nem tudom engedik e,nálad függött valamitől,vagy eldőlt ott szülés közben,hogy szülhetsz simán?

Most irt az egyik ismerősöm,hogy tényleg van egy ágyas szoba a klinikán,de a saját orvossal kell beszélni róla,ugyhogy gondolom csak az veheti igénybe akinek lesz orvosa,még utána járok pontosan hátha bérelni is lehet.Mondjuk a wc rossz benne azt mondja pénz hiány miatt nem is fogják m ostanában megcsináltatni,a közöset kell hasznáni.Mondjuk nem értem mi kerül annyiba egy wc megcsináltatásán,hogy ne jutna erre pénz egy korháznak,na de ők tudják.:-)

10. Mogyicsoki (válaszként erre: 9. - Vicike27)
2012. jan. 4. 20:26
Kislányunk lesz,Alexa:) Igen szülhettem simán,de szülés után(ha nem kapsz EDA-t) altatásban csinálnak egy betapintást,hogy a heg rendben van-e.Pár perc az egész.Igen,java részével,aki ott volt a megyeiben össze is futottam,azt mondják aranyosak az orvosok.Én félek a császártól,számomra egy rémálom volt,nehéz volt utána:( Remélem simán szülhetek megint.Neked kisfiad,vagy kislányod lesz?
2012. jan. 4. 14:32

Akkor majdnem egyidős terhesek vagyunk,pár nap ide vagy oda már nem sokat számít akár még lehet,hogy össze is futunk a klinikán.

A császár után neked engedték a rendes szülést vagy jelezted feléjük,hogy mit szeretnél?Én is szeretnék természetes uton szülni,de sokaktól azt hallottam hogyha volt már egy császár akkor biztos,hogy a másik is az lesz.Nem kötöm az ebet a karóhoz ,természetesen ha az érdekek azt kívánják nem erőltetem a rendes szülést csak még is jobb lenne úgy.

Itt komlón a cukorterhelés előtt csak egy sima éhgyomri vérvétel van még az nap,utána cukrosvíz majd 2 óra pihi ujra vérvétel és kész.Mondjuk azt hiszem néznek vérképet is ezzel együtt,de ennyi.Nálunk szeretnek mindent letudni egyszerre van előnye is meghátránya is.Ez van.Az első terhességem után nem láttam jobbnak Pécsre ez miatt beutazni,hisz itt is a klinika orvosa lát el minket,akinél szülni is lehet.Nem tartom túl szimpinek bár bajom nincs vele,de nem érzem úgy hogy Ő kellene oda nekem ha választanék.Szóval azt mondod akkor nincs mitől tartanom ha nem fogadok orvost.Ez azért megnyugtató számomra.Akkor veled mindahányszor normálisak voltak,modjuk azt irtad hogy akkor még a megyeiben szültél,de gondolom most ezek az orvosok is a klinikán vannak.Nem tudom kérdeztem e már,mid lesz kisfiú,kislány?

8. Mogyicsoki (válaszként erre: 7. - Vicike27)
2012. jan. 3. 14:56
Én 28 hetes vagyok.Mind a három természetes úton született,de volt egy császárom,Ő sajnos nincs velünk:( Nem volt soha orvosom,most sem szeretnék.Én ma voltam vérvételen,cukorterhelés miatt,ez kissé hosszadalmas procedúra,ha minden oké,akkor holnapután terhelés.
2012. jan. 3. 14:08

27 hetes múltam vasárnap,te?Jövő héten megyek cukorterhelésre.Hát a két szobással én is kiegyeznék mert a múltkor 6 ágyasban voltam a csecsemőörző mellett é mondanom sem kell,hogy aludni azt nem lehetett akkor sem ha lett volna rá egy szemernyi pillanat.Ugyhogy most nagyon jó lenne akkor egy 4 ágyas is.Nem tudom,hogy itt van e 1 ágyas,azért kérdezem mert általában vannak és lehet őket bérelni,legalább is Győrben van napi 5000ft.Én inkább erre fizetnék mint dokira.Szóval nem tudom,jó lenne megtudni, kérdeztettem egyik barátnőmmel ő is Pécsre jár a Bódishoz hogy van e ilyen,de ők azt mondták még csak hírből sem hallotak ilyet.Szerintem ez azért kicsit erős,de hát higgyünk nekik.:-)Főleg hogy ezek alapítványi zobák szoktak lenni.Nekem nem volt jó a korházi bentlét nekem sok minden kavargott a fejemben,de túl éltük,remélem most sokkal jobb lesz,főleg hogy kőrvonalakban tudom mi vár rám.Azt hiszem...:-)

Mind a 3 gyermekedet természetes úton szülted?És kiknél?

2012. jan. 2. 09:02

Szia!


Hát hogy lehet-e egyágyas szobát bérelni,azt nem tudom.Vannak egyágyas szobák?Én egy kétágyassal kiegyeznék,a fiamat mikor szültem,kétágyasban voltam és nagyon jó volt.Nem is volt olyan szörnyű a korházi bentlét.Hány hetes terhes vagy?

2011. dec. 31. 14:17

Szia!

Én is csak jókat hallottam a klinikáról és az orvosokról is.Két éve mikor a kislányomat szültem még nem volt összevonva a két korház,de olyan igazi rosszat nem tudok mondani.Igen,voltak a gyerekágyon fáradt és mogorva csecsemős nővérek,de hát ők is emberek és én igyekeztem mindenkivel megtalálni a hangot igy aztán nem volt semmi olyan amire azt mondhatnám,hogy huha...Nekem nem ajánlották fel az alternatív szülőszobát,de ha kértem volna biztos átmehettem volna,a szülésznő is aranyos volt,bár első szülésnél talán kicsit többet foglalkozhatott volna velem,vagy adhatott volna több tanácsot,de ez már csak igy utólag,nem osztott a dolgon.Végül császáros lettem és a műtőben is nagyon rendesek voltak.Egyedül rosszat az akkori gyerek intenzívesekről tudok mondani,de ott is csak a pultosokról akik nem tudom miért ültek ott,mert csak levegőnek néztek minket a folyosó elején.Hiába kértük őket,hogy adjanak köpenyt,hogy betudjunk menni a picikhez etetni,a válasz mindig az volt hogy nem ért fel a mosodából és persze 10-15 gyerekhez 3-5 köpeny nem volt elég,mert apuka és anyuka is bemehetett oda.Szóval oda rakhattak volna ki elég köpenyt.Ide a koraszülöttek miatt csak így lehet bemenni.A császárosok babáját ide viszik le őrzésre 24 órát,utána ha nincs gond oda adják az anyukának rendesen a babát.Az én kislányom nehezen evett ezért volt ott 3 napot.Bár se közben se utána nem kaptam egyértelmű választ,hogy ez mit is takar igazán,mert amikor én etettem akkor nem volt gond még csak nem is bukott.Na mindegy.Szóval ők igazán le vannak terhelve és nem is nagyon szimpatizálnak az anyukákkal.Hála istennek itt nem töltöttünk sok időt.Minket 5 nap után engedtek haza.Mondjuk az is szép volt mert inkább azt az anyukát ugrálták előszeretettel körül aki dugott mindenkinek egy kis ezt azt.Ez nem volt szép tőlük!Szóval összegezve így utólag lehetett volna itt ott jobb.Nekem akkor volt orvosom igy az ottani vizitek alkalmával szinte nem is foglalkoztak velem,mondjuk senkivel igazán,megkérdezték hogy vagyunk aztán csá,elmentek kb a nap folyamán ennyiszer láttunk dokit.Akiknek nem volt orvosuk azok sem panaszkodtak szépen ellátak mindenkit.Nem tekintettek minket betegnek és ez jó volt,mindent lehetett csinálni szabadon.A picit vinni hozni,etetni,pelenkázni szóval kedvünkre babázhattunk.A látogatók nem jöhettek be a kórtermekbe,és a kis gyerekeket sem engedték be az osztályra,de mi kimehettünk onnan,hogy őket is láthassuk.Röviden ennyi bár még lehetne mit mesélni ,majd legközelebb.

Te tudsz vmit az 1 ágyas szobákról a gyerekágyon?Lehet őket bérleni?

Előre is BUÉK!

4. Mogyicsoki (válaszként erre: 3. - Vicike27)
2011. dec. 29. 16:34

Szia!

Hát igen,rutin az már van:D Én a megyeiben szültem,most furcsa lesz,de a sógornőm most szült a klinikán,a férjem volt vele(az ő húga)azt mondták nagyon szép.Felajánlották neki,hogy vajudhat vízben,van franciaágy,meg minden"jó" szóval kíváncsi vagyok én is.Nincs orvosom,nem szeretnék fogadni,egy az,hogy elég költséges,meg elég jó orvosok vannak most,nem igazán hallottam rosszat eddig.Én azért tartok a szülésznőktől,mert szinte ők vannak velünk végig,őket nem ismerem:( De ami megnyugtat,hogy a férjem,ha beér,vagy ha úgy alakul,mindenképpen bent lesz.Már rutinosabb,mint egy szülésznő,általában ilyenkor mindenki kedves.

Te miket hallottál a klinikáról?

2011. dec. 29. 14:24

Szia!Persze,hogy beleférsz :-)

A 4. baba az szép nagyon gratulálok,akkor te már mondhatjuk,hogy rutinos vagy.Igazából én is közel vagyok a március végéhez,mert én meg április 3ra vagyok kiirva.Mit tudsz mennyire változott a klinika mióta össze vonták a megyeivel?Én hallottam minden félét.Mondjuk pár jó orvossal azért bővült a csapat.Te neked van választott orvosod.Nekem nincs vagy még nincs, én Komlóra járok tanácsadásra a Várvizy doktorhoz az első gyermekemet pedig a Bay doktornál szültem,aki azóta sajnos már nem dolgozik a klinikán.

2011. dec. 28. 15:16

Szia!

Én Pécsi kismama vagyok,bár nem áprilisra,hanem március végére vagyok kiírva,4. babámat várom és szívesen beszélgetnék,ha beleférek,hogy nem áprilisi leszek.

2011. dec. 28. 14:44

Sziasztok!

Ide várom mindazokat akik 2012 áprilisában fognak szülni Pécsett és Komlóra vagy Pécsre járnak terhesgondozásra.Második gyermekemet várom és az elsőt is a Pécsi szülészeti klinikán szültem valószínű a másodikat is ott fogom.Szeretném megtudni mi változott 2010 óta a klinikán,mi a vélemény,érdemes e dokit fogadni,vagy szülésznőt.Ki hogy tervezi a szülést?Nekem az első császár volt.Mi a vélemény a dokikról stb... beszélgessünk osszuk meg a véleményeket,tanácsokat!Várom a pécsi,komlói kismamikat...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook