Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 februári babák fórum

2011 februári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
32312. Lacry (válaszként erre: 32311. - Helge)
2011. júl. 8. 20:18
Szuper. :)))
32311. helge (válaszként erre: 32309. - Lacry)
2011. júl. 8. 20:14
:) gyermekkoromban a kedvenc babámat Helgának neveztem el, onnan :)
32310. 68b5eb9a8d (válaszként erre: 32307. - Helge)
2011. júl. 8. 20:14
Ha megnézed jól csak annyit mond, hogy nagyjából 6 hó. Ennyi. Nem több.
32309. Lacry (válaszként erre: 32308. - Helge)
2011. júl. 8. 20:10
De jó. És volt valami alapja vagy csak beugrott?
32308. helge (válaszként erre: 32306. - Lacry)
2011. júl. 8. 20:07
Én ezen a néven publikáltam még évekkel ezelőtt egy lapban. Akkor találtam ki, azóta hozzámnőtt :)
32307. helge (válaszként erre: 32305. - Lacry)
2011. júl. 8. 20:05
Kicsit továbbgondolva Lacry hozzászólását: érdemes azt is figyelembe venni, hogy ha az idő előtt született babákat nem is vesszük figyelembe, akkor is ugye ott van a 38.hét-42.hét intervallum, amikor azt mondjuk, érett a baba, és mégis 1 hónap különbség lehet köztük. Oda akarok kilyukadni, hogy amikor azt emlegetjük, hogy 6 hónapos baba, az lehet, hogy "egyidős" egy 5 hónapossal, de egy 7 hónapossal is adott esetben. Tehát nem lehetünk biztosak benne, melyik is az a pillanat, amikor a bélszerkezet bezáródik :)
32306. Lacry
2011. júl. 8. 20:04
Én már korábban kérdezni akartam, csak mindig elfelejtem, kinek honnan ered "fedőneve"?
32305. Lacry (válaszként erre: 32303. - 68b5eb9a8d)
2011. júl. 8. 19:38
Én meg amondó vagyok, hogy nincs két egyformán fejlődő gyerek. A fejlettségi szint a lényeg, nem a kor. Egy izgő mozgó mászó babának nem elég már csak az anyatej, míg egy épp csak átfordulni tanuló babának még igen. A saját babád igényeit kell figyelembe venni, hiába ez a 6 hónapos korhatár, hiszen annyira különbözőek a gyerekek, nincsenek egy szinten ugyanabban az életkorban.
32304. helge (válaszként erre: 32303. - 68b5eb9a8d)
2011. júl. 8. 19:21

Jesszusom, míg ezt beírkáltad! Szerencsénk van Veled, hogy van rá időd:)

Én is elolvastam, és hálát adtam a sorsnak, hogy ennek tükrében semmi allergiám, meg szív-érrendszeri betegségem sincs, holott régen (engem is) sokkal korábban kezdtek hozzátáplálni...

32303. 68b5eb9a8d (válaszként erre: 32298. - Lindy22)
2011. júl. 8. 19:01

Te Lindy, épp most jutottam idáig egy hozzátáplálási könyvben, ahol a következők állnak (nyers fordítás)(elég sok minden logikusnak tűnik számomra):


6 hó előtt adott anyatejen v. tápszeren kívüli táplálékot nehéz megemészteniük és nem úgy hasznosul, mert


1. a szilárd táplálékok nincsenek annyira töményen telítve kalóriával és tápanyagokkal, vitaminokkal, mint az anyatej vagy a tápszer. A 6 hónál fiatalabb babák gyomra még olyan kicsi, hogy kis mennyiségben nagyon nagy kalória- és tápanyagtartalmú és könnyen emészthető táplálékra van szükségük. Csak az anyatej és tápszer ilyenek.

2. Emésztőrendszerük 6 hó előtt nem képes hasznosítani mindazt, ami a szilárd táplálékban van, thát nagy része ezeknek úgy távozik, hogy kalória és tápanyagtartalmuk valójában nem hasznosul eléggé.

3. Ha 6 hó előtt kerül sor a bevezetésre, étvágyuk a tej és/vagy tápszer iránt természetesen csökken, kevesebbet fogyasztanak az előbbiekből, tehát valójában a korai bevezetéssel, így még kevesebb kalóriához és tápanyaghoz jutnak. s így pont az ellenkezőjét érjük el annak mint amit szeretnének.

4. A korán hozzátáplált babák kitettebbek a fertőzéseknek és nagyobb a veszély az allergiának, mivel ekkor immunrendszerük,ahogy emésztőrendszerük is éretlen.

5. A korán hozzátáplált babák később kitettebbek lesznek a szív- és érrendszeri betegségeknek, így a magas vérnyomás betegségnek is.


Amúgy a továbbiakban a szerző kifejezetten helytelennek tartja egyebek mellett, ha a szülők az éjszakai ébredésre a hozzátáplálás megkezdésével reagálnak (részletesen felsorolja, hogy melyek azok a fals jelek, amelyek általában félre vezetik a szülőket és így korán kezdenek el hozzátáplálni.


+


Álljon itt még egy kutatási eredmény is:


A csecsemőknek nagyjából 6 hónapos korukig nyitott a bélrendszere, azaz a vékonybél sejtjei közötti réseken a makromolekulák (pl. a fehérjék) is átjutnak, és közvetlenül a véráramba kerülnek. Ha a baba anyatejet kap, akkor a tejben levő hasznos anyagok is hamarabb kerülnek ezáltal a véráramba, így a baba gyorsabban és alaposabban tudja hasznosítani a táplálékot, ez okozza azt, hogy az anyatejes babáknak akár 7-10 naponta lehet csak székletük, mivel az anyatejet szinte teljes egészében képes hasznosítani a szervezet. Ha azonban idő előtt más ételt kap a baba, akkor ennek a fehérjéi és a benne található patogén anyagok is közvetlenül a véráramba kerülnek. A hatodik hónapra a bélrendszer már zárt lesz, így védetté válik a szilárd táplálékban levő nem hasznosítható vagy káros anyagokkal szemben.

32302. 68b5eb9a8d (válaszként erre: 32298. - Lindy22)
2011. júl. 8. 15:41
Szia! Én sem kezdeném a 6. hó vége előtt. Csak ezért főleg nem. Önmagában csak az, ha lecsúszik valami pép a torkán, az nem jelent semmit. Nálunk ugyanez van, ami nálatok. Most jöttem az orvostól és azt mondta, hogy könnyen lehet, hogy szepaszorong az enyém máris és ezért kel, hogy meggyőződjön: ott vagyok neki. Hihetetlen, de igaz lehet, néhány babónál, hogy korán jön és így. Elmúlik. Legalább hamarabb túl leszünk ezen. Nyugodj meg, elég és jó a tejed, minden babának saját teje van és olyan, amilyenre aktuálisan szüksége van, így a te babádnak is.Az sztem elég egyértelmű, ha ráadásul nem is akar semmit elfogadni megenni.
32301. Lacry
2011. júl. 8. 15:26
Szerintem a hozzátáplálás elkezdésének legegyértelműbb jele, hogy elfogadj az ételt a baba. Én át nem alvós éjszakák miatt adom a tejpépet esténként, de nálunk egyértelműen azért kelt, mert kevés már neki a tejem.
32300. stikone (válaszként erre: 32298. - Lindy22)
2011. júl. 8. 15:22
én sem kezdeném el csak ezért! bár én más vagyok ezért mondjanak "véleményt" a nálam okosabbak
32299. Kata06 (válaszként erre: 32298. - Lindy22)
2011. júl. 8. 15:17
Mi egy hónapja csináljuk ezt, ha nem több :), ha szépen fejlődik, én nem adnék neki 6 hónapnál hamarabb.
32298. Lindy22
2011. júl. 8. 14:59
sziasztok! Remélem ma mindenkinek szép, sírásmentes, mosolygós napja van. Azoktól kérdeznék, akik már hozzátáplálnak. A kis Manóm semmit nem hajlandó megenni, de állandóan cicizne, éjszaka meg elkezdett 2-3 óránként felkelni, pedig már 6-7 órákat aludt. Szerintetek is kezdjem kell Neki már a külön kajcsi, vagy lehet a foga jön? Nem tudom mi lenne a jó, mert erőltetni nem akarok semmit, de ezt se sokáig bírom. Tej van bőven,lehet az összetétele nem elég Neki? kicsit tanácstalan vagyok.
32297. Bella 13
2011. júl. 8. 14:36

Azt még nem is mondtam, ma 4-kor 5 éves érettségi találkozóra megyek!

Érdekes lesz újra látni őket...

32296. denamka
2011. júl. 8. 14:35

Üdv a Klubban Gemma!:P

Hidd el nagyon jó csapat van errefelé :D Sosem késő csatlakozni.........

32295. kiscicalany (válaszként erre: 32290. - -Gemma-)
2011. júl. 8. 14:34
Jól írtad, ihaj:)
32294. stikone
2011. júl. 8. 14:27

üdv közöttünk, én is ezért vagyok mindig itt, hogy felderítsenek, meghallgassanak, tanácsokat adjanak:-) jó kis banda ez és igen aktívak vagyunk!


ki sem bírnám a párom és fiam nélkül ha nem lennétek!

32293. kiscicalany (válaszként erre: 32287. - -Gemma-)
2011. júl. 8. 14:27
Hú az de gáz volt:D Azóta se hozta ki semmi a hófehér bodyból a paradicsomfoltot:S
32292. iemma (válaszként erre: 32284. - -Gemma-)
2011. júl. 8. 14:23

Szia! Üdv közöttünk. Csodálom, hogy kibírtad, hogy nem írtál néha, nekem ez a nagy bajom, hogy akkor is itt pötyögök, ha közben ezer más dolgom lenne. De én is csak a fiamig látok el, most elvan, a többi dolog meg megvár.:-)

Amúgy egyidősek vagyunk, majdnem ugyanaz a nicknevünk és csak 9 nappal szültem hamarabb! Szóval passzolsz az imidzsbe (tudom, hogy nem így kell leírni)!:-)Aranyos a babód és nagyon szép egyedi neve van.

32291. Kata06 (válaszként erre: 32284. - -Gemma-)
2011. júl. 8. 14:19
És ki tudja, hány kis zugolvasó van :)...üdv :)! Lassan mindenki szóhoz jut :)!
32290. -Gemma- (válaszként erre: 32286. - Bella 13)
2011. júl. 8. 14:18

Neked is köszi! Nem tudom Ilián kire hasonlít, mintha egyikükre se, pedig keményen ott voltam a születésénél! :D

Engem is kikészít a nagy meleg, 28 fokban alszunk a tetőtérben, egy éve szereltettünk fel oda klímát, de nem merem elindítani, mert tavaly két hétig olyan beteg voltam tőle, hogy ihaj(/ihaly?)!

2011. júl. 8. 14:11
na megint felébredt... megyek etetni...
2011. júl. 8. 14:11

szisztok! ma megint sokat sír, de azért alszik is... pedig nagyon nem vagyok a toppon..melegem van, és még mindig fáj a fejem..elkezdett fújni a szél is így frissül valamit a levegő..

el vagyok keseredve, párom most vasárnap ment volna külföldre melózni erre úgy látszik nem fog összejönni. egy rakás hírdetést felhívott és ebből kb 2 ember volt akivel másodszorra is tudott beszélni. én azt nem értem, hogy akinek nincs komoly ajánlata az mi a f...nak hírdet-de most komolyan. egy hónap lett volna elsőre, az is sok lett volna nekem...de kibírtuk volna..erre semmi...

na mindegy majd éhen döglünk...

32287. -Gemma- (válaszként erre: 32285. - Kiscicalany)
2011. júl. 8. 14:10
Köszi!:D (Még mindig röhögök, ha eszembe jut a paradicsomos sztorid! :D)
32286. Bella 13 (válaszként erre: 32284. - -Gemma-)
2011. júl. 8. 14:10

Üdv a Klubban! :)

Gyönyörű Kisfiad van! :)

32285. kiscicalany (válaszként erre: 32284. - -Gemma-)
2011. júl. 8. 14:04
Nem késő:D
32284. -Gemma-
2011. júl. 8. 13:42

Sziasztok!

Egy zugolvasó vagyok, aki megijedt attól, hogy zárt klubban folytatjátok! :( Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha még nem késő. Kb. egy hónapja olvasgatlak benneteket és mára a mindennapjaim részévé váltatok. Az első időkben én is egy zombi voltam, semmire sem volt időm, de mostanában már könnyebb, meg segítségem is van (minden elismerésem azoknak, akik egyedül vagy sokat dolgozó férjjel látják el a gyerkőcöt!). Sajnos a környezetemben inkább már óvodás, iskolás korúak a gyerekek, úgyhogy marad a net. Sok hasznos dolgot tudok meg tőletek, és jókat derülök az okoskodóanyósos, szaranyás, gyereklepasszolóférjes, mindenttudóvédőnős sztorikon! :)))

Magunkról: A kisfiam Ilián január 23-án született (láttam, hogy sok itt a januári baba, a januári fórum viszont sajnos nem pörög), első baba. A párommal ezer éve együtt vagyunk, de suli, munka, lakás… miatt sokáig halogattuk a babát, aztán meg 4 évet vártunk rá. Talán emiatt is úgy élem meg az anyaságot, mint egy csodát, folyton gyönyörködök a fiamban, és minden megmozdulásának (mosoly, nevetés, forgás… úgy is tudjátok) gyermekként örülök.

Remélem befogadtok, ha itt folytatjátok ide írok, remélem nem tűntök el! :(

32283. kiscicalany (válaszként erre: 32282. - Iemma)
2011. júl. 8. 10:46
Nálunk inkább én vagyok az, aki fogja a kocsikulcsot, és elmegy. Telefon kikapcs, és órákig eltűnök, általában barátnőzök olyankor. Mióta megvan Dominó, azóta megszelídültem, magamban anyázok:D
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook