Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 márciusára várt babák fórum

2010 márciusára várt babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
35068. 6e8fb4c822
2011. jan. 20. 16:48

Marika!


Olivér mostanában tanult meg egyedül elaludni. Én nem tudtam volna sírni hagyni és ilyen drasztikusan meg pláne nem, hogy ki is megyek a szobából. Én így csináltam

1. Megszoktattam vele, hogy ha az ágyba teszem feküdjön le és ne álljon fel, én addig simizem a hátát (kb. 1-2 hét) Állandóan felállt és ki akart jönni. Ha nagyon hisztizett, kivettem és újra le

2. Ha megszokta, hogy az ágyban feküdni kell alvásidő alatt, csak leültem az ágya mellé. Sírás nélkül ugyan, de akár 3/4-1 órába is beletelt, mire lefeküdt és elaludt. (kb. 1-2 hét)

3. Betettem az ágyba, megsimiztem és én meg lefeküdtem a kanapéra, közben alvást imitáltam. Nem szóltam hozzá, nem simiztem, stb. Ekkor néha rákezdett, de ez is csak hiszti volt, pár másodperc múlva abbahagyta, elkezdett magyarázni, gajdogni, felállt, leült, kidobálta a cuccait, újra hiszti fél percig, stb. Fél óra múlva aludt (ezt is kb 1-2 hétig csináltam)

4. Itt tartunk most

Lerakom, megsimizem, odaadom az alvós babáját és kijövök. Erre Ő feláll, hisztizik vagy 10 másodpercet, majd abbahagyja és van hogy 2 perc alatt elalszik, de ma pl. 1 órát halandzsázott, közben néha bepróbálkozott, hátha bemegyek.


A lényeg Olivérnél, hogy csak lépésben, fokozatosan és következetesen.

Hiába próbálkoztam ezzel a módszerrel 4 hónapos korában, akkor nem értette, hogy mit akarok, nagyon ellenállt, így hagytam is. Most érett meg rá! Ja, és fontos, hogy pláne a szeparációs szorongás idejében nem szabad magára hagyni a babát. Pont akkor nem!! Ilyenkor Rád van szüksége!


Sok sikert:)

35067. v.csilla
2011. jan. 20. 14:34

Marika!

A védőnőt nem megvédeni sem leszólni nem akarom. Ő szerintem csak azt akarta mondani, hogy már elég nagyok ahhoz a mi kis babáink, hogy tudják hol kell aludniuk. És kell már kialakult napirendüknek is lenni.

A gyerekek a megszokás rabja. Csak figyeld meg.

Tudja hogy adott dolog után mi is következik. Adott hanghoz, pl. turmixgép mi is köthető.


Az én tanácsom az lenne, hogy ne hagyd addig sírni, míg leizzad, és úgy alszik el, mert lelki töés melett még jól meg is fázhat.

Próbáld meg egy kicsit babusgatni, válladra fektetni. Legyen nyugalom körülötte - körülöttetek és félhomály. Nem kell így el altatni, csak érezze a közelségedet, és lehessen látni, hogy kezd pislákolni. Ekkor próbáld meg berakni az ágyába, betakarni, puszit adni, megsimizni (ki hogy szokta), és lekapcsolni a lámpát. Max. 1 kis eldugott helyen éjjeli fény az mehet. Igaz a légzésfigyelőnek a fénye is ad kellő fényt, hogy ne legyen tök sötétben a gyerkőc.

Lehet hogy hosszú folyamat lesz, de az sem jó megoldás, ha köztetek alszik el, és úgy csempészed az ágyában, mert ha éjjel megébred azért ijed meg, mert nem ott aludt el.


És ha azt szokja meg, hogy köztetek alszik, akkor nehezen lehet majd leszoktatni erről.

A rokonságunkban van egy 5 éves kisfiú, aki az anyjával alszik egy egybán, a saját ágyában kb. 2x ha aludt. Apuka a nappaliban alszik a kanapén.

Lassan születik a kisteső, és nem tudják, hogy oldják majd meg a dolgot.

2011. jan. 20. 11:33

Sziasztok!

Nagyon sajnálom a kislányt, remélem meggyógyul. Jázinak is gyógypuszit küldünk. :) Én kicsit már le vagyok pukkanva, mert Gergő csak velem akar lenni, és ha itthon vagyok apjával sincs el.De sírni nem hagyom. Az altatás nálunk vegyes. Van, hogy a hintában alszik el, van mikor az ölünkben, van mikor a földön :D vagy az ágyában, de szokott mellettem is úgy, hogy dörzsölgeti a rágókendőjét, de ilyenkor ha félig elaludt be kell tennem az ágyába, mert nem tud velem aludni. Ennek mondjuk örülök egy kicsit, bár néha kívánnám :) Úgy gondolom, hogy reálisnak kell lenni, de kérdés, hogy 10 hónapos babával lehet e ilyet...Azt vettem észre, hogy amikor nyűgös, akkor megvan az oka rá.A férjem szerint elmajmolom...Csak az a gáz, hogy én látom mi lesz az ő neveléséből és az tényleg majmolás, nem szeretném, hogy olyan legyen, mint az ő fia...

35065. dorry (válaszként erre: 35060. - Dinus82)
2011. jan. 20. 10:45
Szuper! :)
35064. dorry (válaszként erre: 35052. - Marylu93)
2011. jan. 20. 10:44

Szia!

Sírni semmiképp nem hagynám, az tuti.Én úgy szoktam, hogy kajál, aztán megbabusgatom kicsit, jó éjt, szép álmokat, szeretlek kisfiam,puszi, aztán beteszeem az ágyba. Ilyenkor már helyezkedik. Simizem a hátát, majd elalszik. Mostanában 2-3 perc az egész! ha sírna, felveszem, megnyugtatom. De nem szokott ilyen lenni, és este már nem is tud kézben elaludni!

Szerintem próbáld először úgy, hogy félig elaltatod a kezedben és úgy teszed be az ágyában féléberen, és mellette maradsz.Aztán szépen meg fogja szokni.

Ez a védőnő nagyon durva. :(

Nálunk sötét van éjjel,de szerintem ez szoktatás kérdése. :))

35063. dorec
2011. jan. 20. 10:38

Sziasztok!


Marika, írtam a naplódba is, nekünk az a módszer vált be amit Dinus is írt, bár nálunk az utóbbi fél évbe kb 2x aludt csak köztünk, inkább az volt a gond, hogy mindig ringatással altattam be, és amikor megébredt mindig keresett, ezért nagyon sokat ébredt éjjel. Nekünk még az is segített, hogy van egy alvós macija, és a hálózsákja, amit akárhova megyünk és alvás lesz viszünk magunkkal, így ezzel a módszerrel bárhol, és már két nagymamán tesztelve bárkinél elalszik. Kitartás nektek, tudom milyen nehéz!

35062. 470abc56d9 (válaszként erre: 35058. - Marylu93)
2011. jan. 20. 10:26

Van gyereke a védőnőnek?:DD


Hallgassa Ő, ahogy sír!:)

35061. Marylu93 (válaszként erre: 35060. - Dinus82)
2011. jan. 20. 10:09

:) érthető a döntés!

Jobbulást!

35060. Dinus82
2011. jan. 20. 10:08
Nos, 5 tizedet ment lejjebb ilyen rövid idő alatt, úgyhogy a kakis pelus átvizsgálást önhatalmúlag sztornózom. Tuti, hogy felszívódott a kúp.
35059. Dinus82 (válaszként erre: 35058. - Marylu93)
2011. jan. 20. 09:55

Nem sokára újra mérem neki, talán lejjebb ment. Hívtam az előbb a védőnőt és azt mondta, hogy szedjem elő a pelust, nyomkodjam szét azt ami benne van, hogy megtalálom e akár a darabjait is a kúpnak és csináljuk megint a hideg vizes borogatást. Szóval én most megyek guberálni.


Írj majd mindenképp, hogy sikerül nektek, ha kipróbáltátok. Azért 1-1 védőnői tanácstól nem csoda, hogy hangosan hullik az anyukák haja.

35058. Marylu93
2011. jan. 20. 09:48

Köszönöm a válaszokat!

eddig én sem hagytam sírni. De annyira meggyőző volt a védőnő. Én meg annyira elkeseredett. De ki fogom próbálni a módszereteket.


Dinus jobbulást Jázinak! Szerintem felszívódott. A kúp eleve "kicsalogatja" úgymond a kakit... Bár annyira nem értek hozzá sajnos.

35057. Dinus82 (válaszként erre: 35055. - 470abc56d9)
2011. jan. 20. 09:44
Én is így gondolom és nem láttam, hogy kijött volna. Talán használni fog neki.
35056. 470abc56d9 (válaszként erre: 35052. - Marylu93)
2011. jan. 20. 09:41

Hát én sírni tuti nem hagynám egy percig sem! Főleg mivel egyértelmű, hogy azért sír, mert nem tud egyedül elaludni, nem pedig azért mert épp olyan kedve van! Tehát oka van a sírásnak!


((Én akkor sem hagyom sírni, ha épp nincs oka a sírásnak! Valami mindig van!;))


Hogy altattok egyébként?


A fény kérdésre meg, figyeljétek! Minden gyerek más ebben a kérdésben sztem! Bende nem tud fényben aludni, mert amint kicsit kinyitja a szemét, meglátja a fényt, akkor egyből meg akarja keresni a forrását! Így mindig tök sötétben alszunk!

35055. 470abc56d9 (válaszként erre: 35054. - Dinus82)
2011. jan. 20. 09:37

Én úgy tudom, hogy szinte azonnal felszívódik! Mármint ugye valameddig bent kell tartanod, hogy ne jöjjön azonnal vissza, de akkor egyből fel is szívódik!


Kakiban nem látod?

35054. Dinus82
2011. jan. 20. 09:25

Én is kérdeznék. A naplóban már írtam, de itt is megkérdezném...

Szerintetek, ha lázcsillapító kút beadása után 5-10 perccel van nagy csomag a pelusban, akkor hathatott a kúp, vagy tuti, hogy kijött? És adhatok vajon másikat?

Megint felment Jázi láza. :(

35053. Dinus82 (válaszként erre: 35052. - Marylu93)
2011. jan. 20. 09:23

Szia Marika!

Nálunk az a módszer vált be, hogy letesszük az ágyba, de ha sír kivesszük, megnyugtatjuk és visszatesszük. Előtte jó 3 hétig aludt köztünk Jázi és ezzel a módszerrel 2 nap alatt szoktattuk vissza az ágyába. Ne hagyd sírni Petikét, mert szerintem meg is utálja az ágyát és lehet, hogy félni fog. Én bent maradok Jázival, míg elalszik. Első este 2 órába telt elaltatni, kb. 40szer vettük ki és tettük le, második éjjel már 25 perc volt. Tehát leteszem, sír, kiveszem, megnyugszik, újra leteszem. Picit simogatom is az ágyban, de ha már teljesen megnyugodott, akkor azt is abbahagyom, mert társítani fogja a simogatást az alváshoz és akkor meg csak úgy fog tudni elaludni. Most a betegsége miatt megint velem alszik, de mivel ez a módszer működik, nem félek az újabb visszaszoktatástól.

Jázinak születése óta van éjjeli fénye. Egyszer kiégett benne a körte és nem tudott megmaradni sötétben. Át kellett vinni hozzá az állólámpát, míg másnap mentünk el villanykörtét venni.

Szerintem semmiképp ne hagyjátok ott Petikét sírva ahogy a védőnő tanácsolta. Biztos Nektek is nehezetekre esik ezt megtenni.

35052. Marylu93
2011. jan. 20. 09:01

Sziasztok!


a tanácsotokra lenne szükségem. Petike nagyon nehezen alszik el esténként. Az utóbbi időszakban már éjfél körül tudtuk elaltatni, de csak köztünk, mivel már mi is olyan fáradtak voltunk, hogy nem tudtunk mellette ébren maradni. A védőnő azt tanácsolta, hogy szoktassuk az ágyban elalvásra és legyünk kemények. Esti procedúra után le kell tennünk az ágyába és ki kell mennünk a szobából. 5 percenként mehetünk csak be hozzá. Nem vehetjük ki az ágyból. Kb másfél hete csináljuk. Kb 1 óra bömbölés után szokott elaludni. Ilyenkor szegényke végkimerülésben alszik el, csurom vizesen.

Arra lennék kíváncsi, hogy mi erről a véleményetek. A másik meg, hogy szerintetek mi a jobb? Ha hagyunk neki egy kis fényt, vagy teljes sötétségben hagyjuk. Szeretnék venni egy projektoros lámpát neki, hátha az segít.... Vélemény?

35051. Marylu93 (válaszként erre: 35049. - Kriszpoz)
2011. jan. 19. 21:48
Jaj, ez borzasztó! Nagyon sajnálom! Drukkolunk nagyon, hogy rendbe jöjjenek a lányok!
35050. v.csilla (válaszként erre: 35049. - Kriszpoz)
2011. jan. 19. 20:51

Édes istenem mi jöhet még!

Jöjjön az a csoda, mert most a családnak nagyon-nagy szüksége lenne rá!

35049. kriszpoz
2011. jan. 19. 20:21
Sajnos ma nincsenek jó hírek!Dorka hajnalban kórházba került -ő a Hannus ikertestvére- ,fel ment a láza, ami azóta is ingadozik, amikor alszik gépekkel figyelik egyenlőre nem találtak nála semmit hála ég!!Hannusnak megcsinálták az eeg vizsgálatot de sajnos nem volt érzékelhető az agyhullám ebből az orvosok agykárosodásra gyanakodnak de holnap lesz CT és MRI vizsgálat és pénteken megismétlik az EEG-t is!!!-remélem semmi gond nem lesz..... :'(
35048. 6e8fb4c822 (válaszként erre: 35047. - ..vesszőcske)
2011. jan. 19. 17:53
Én elterveztem, ha ne adj' Isten, nekünk az ügyeletre lesz szükségünk és azt szeretném, hogy kijöjjenek, minimum 40-41 fokos lázra fogok panaszkodni. A húgom kislánya úgy kelt fel, hogy nem tudta mozgatni a nyakát és üvöltött a fájdalomtól. Azt mondták, ha nincs láza, nem jönnek ki. Ha jól tudom az agyhártya gyulladásnál lehet ilyen panasz is és ha jól tudom, minél később kap megfelelő orvosi segítséget annál nagyobb az esély, hogy nagyobb baj legyen...
2011. jan. 19. 17:00
Olvastam a kislányról és megdöbbentő, hogy az orvos nem ment ki!!! Milyen világban élünk??? Lassan már nekünk is orvosira kellene járnunk, talán akkor megnyugodhatnánk, hogy ha gáz van meg tudjuk a gyerekünk életét menteni...szurkolok, imádkozok érte!!!
35046. 6e8fb4c822 (válaszként erre: 35043. - Kriszpoz)
2011. jan. 19. 15:14
Nagyon szorítunk! Add át a szüleinek, ha beszélsz velük:)
35045. Dinus82 (válaszként erre: 35043. - Kriszpoz)
2011. jan. 19. 09:57
Ez nagyon jó hír. Remélem, hogy ezután is csak ilyeneket hozol róla. Drukkolunk.
35044. tereteri
2011. jan. 19. 07:13
Ismeretlenül is nagyon drukkolok, reméljük a Jóisten segít a kislánynak!
35043. kriszpoz
2011. jan. 18. 20:40

Ma történt egy kis csoda a kis Hannussal!!!!!! :D

Amikor vizsgálták, megmozdította a lábacskáját, és utána is a lábujjait!!!! A doktornő azt mondta, hogy ez csoda!!! Hát, akkor csoda történt! Holnap derül ki, hogy az agya sérült-e!

35042. v.csilla (válaszként erre: 35033. - Kriszpoz)
2011. jan. 18. 14:09

Nagyon megkönnyeztem a soraidat!

Nagyon bízom a sorsban, és Istenben, hogy segít a kicsi lánynak felépülni.

Bízzunk benne hogy hamarosan felébred a kómából, és minden rendben lesz vele.

Én nap mint nap gondolok rá, és persze a szüleire.

35041. dyna82 (válaszként erre: 35033. - Kriszpoz)
2011. jan. 18. 14:05
Szerintem is mindenkit érdekel, hogy mi van a pici lánnyal! Sokat gondolok rá, és nagyon-nagyon szorítok neki!
35040. dorry (válaszként erre: 35033. - Kriszpoz)
2011. jan. 18. 11:57
Hinni kell a csodákban! Drukkolok nagyon!
35039. dorec (válaszként erre: 35037. - Maszat84)
2011. jan. 18. 11:13
mi próbálkozunk abból inni, normál esetbe elfogadja, de ha nyügös, akkor csak cumiból hajlandó inni.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook