Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 októberi első babát várók! fórum

2009 októberi első babát várók! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1210. moki-kopi
2009. nov. 4. 10:02

Hű de hülye vagyok, nem is tudom, hogy gratuláltam-e...


Shyana nagy gratula a kisfiadhoz!!!!!

1209. moki-kopi
2009. nov. 4. 10:00

D vitaminra nekem is azt mondta a védőnő,hogy kiskanálba anyatej és abba cseppentsem, de én nem úgy csinálom... ugyanis lesüllyedt az aljára és "ráragadt" a kiskanálra a vigantol... ezért én közvetlenül a szájába cseppentek evés előtt.


K vitamint teszem tejbe, de azért mert keserű, a vigantolnak nincs semmi íze.


Holnap megyek 6 hetes kontrollra, remélem minden oké lesz. Megkérdezem majd Panyit, hogy lehetséges-e, hogy a rosszul beadott Edától fáj a lábad, oké?

Engem szegény doki több helyen is szúrt pedig nagyon az egyik legjobb edás nőgyógyász, de olyan közel vannak a csigolyáim, hogy nagyon nehéz volt beadnia + erős fájásaim voltak, így nem is tudtam elég görbén tartani a hátamat.


Gátvarratom nincs, mert császáros voltam :(

viszont császáros varratom sincs, mert belső varrással csinálta és felszívódtak már.

1208. moki-kopi (válaszként erre: 1188. - 612c4ee548)
2009. nov. 4. 09:55

Sziasztok!

bocsánat, de csak most tudok írni...


Huligán nem hinném, hogy a méhnyakrepedés növelné a rák kockázatát, de azért kérdezd ki jól a dokidat.

Azért az elég furcsa, hogy a dokid nem is szólt róla...


Kipróbáltátok a repülős tartást ? (asszem ez a neve)


Bori babám még "csak" 5 hetes.

1207. Shyana (válaszként erre: 1202. - 612c4ee548)
2009. nov. 3. 14:32
Nem óriásbébi, csak picit nagyobb mint az átlag
1206. 612c4ee548 (válaszként erre: 1205. - Gazsika)
2009. nov. 2. 18:01
hát igen, mintha sánta lennék, komolyan. Ma besántikáltam a Magyar Államkincstárba elintéztem az anyaságit, gyest, családi pótlékot.Nem tudom írtam-e 2 napja átköltöztem anyámékhoz, szerencse, hogy fél utcasaroknyira lakik. Nem győztem a babámat. Pedig puszilgatom, masszírozom, de csak nyűgös, és muszály volt átköltözni.Így legalább megvan a napi 4 óra alvásom. Majd megírom, hogyha megszűnik a lábfájdalmam, azért reménykedek, hogy nem maradok így, de azért eléggé aggaszt engem is.
1205. gazsika (válaszként erre: 1204. - 612c4ee548)
2009. nov. 2. 15:18

Sziasztok!

Azért ez elég szörnyen hangzik, hogy állandóan fáj a lábad! :(

1204. 612c4ee548 (válaszként erre: 1203. - Moki-kopi)
2009. nov. 2. 14:49

ok! Voltál már 6 hetes kontrollvizsgálaton Panyinál? mit mondott? ha volt gátvarratod felszívódott, vagy kiszedték? Lehet, hogy nem is volt gátmetszésed, akkor bocsikarika.:-)

Szerinted lehet, hogy Orbán mellészúrt azért fáj a bal lábom, ha rálépek? Lehet az edát úgy elszúrni, hogy nem bénul le az ember, de élete végéig fáj? mert amióta megszültem fáj a bal lábam. Olyan, mintha a derekem beállt volna, azaz egy idegszáll becsípődött volna.

1203. moki-kopi (válaszként erre: 1188. - 612c4ee548)
2009. nov. 2. 11:56

sziasztok!


mindjárt írok, csak kiterítem a kimosott babaruhákat :)

1202. 612c4ee548 (válaszként erre: 1200. - Shyana)
2009. nov. 1. 16:00

Hú, hát nem volt egyszerű szülésed!Csak azért mert lassan tágultál, azért császároztak? vagy mert óriásbébid van? Én sem aludtam 36 órát, amikor szültem.Most meg nem tudom miért lehet, hogy az eda miatt, de amióta szültem a bal lábamra alig tudok ráállni, mert úgy fáj.Remélem azért nem marad így. Kezdetben azt hittem becsípődött egy idegszáll, de most zizzenek rá, hogy összefüggésben lehet az Edával.Még tornázni sem igazán merek, mert még a gátsebem is fájdogál.

Hát hadirokkantnak érzem magam, de van egy gyönyörű sírós babám!! :-)megyek is mert ordít megint.

1201. 612c4ee548 (válaszként erre: 1199. - Gazsika)
2009. nov. 1. 15:54
Hát igen, ilyenek a férfiak! nekünk kell a babával foglalkozni! Én tegnap este átköltöztem anyámhoz a babával, mert már anyám nem bírta az ingázást. Tudod, az én Rózám nagyon nyűgös baba és egyedül nem bírnám.A párom otthon alszik éjjelente, de amikor csak tud itt van persze velünk és esetleg a büfiztatésben tud segíteni. Iszonyatos emésztési nehézségekkel küzd szegény Rózám.Jó neked, hogy Balzska nyugodt nagyjából.Fényképet kerestem az adatlapodon, de nem találtam...:-(
1200. Shyana
2009. nov. 1. 10:01

Sziasztok!

Akkor leirom hogy indult szülés. Mivel a babóka nem jött idöbe igy megbeszéltem a dokival hogy 27.én kedden reggel bemegyek a kórházba és beinditja a szülést. Hétfö este viszont elfolyt a magzatvizem, úgyhogy bementünk a kórházba. Fályás szinte semmi nem volt. Egész éjjel a szülöszobán voltam de fájás iszonyú gyengén volt. Nem is tágultam csak 1 ujjnyira. Aztán hajnalban kezdödött a fekete leves.Mivel hajnalra se tágultam igy a doki rám kötött oxitocin infuziót, na akkor kezdödtek igazán a fájások. Ki is tágultam délelöttre rendesen, fájásaim voltak eléggé, de a baba feje az istenért se akart a szülöcsatornába menni. Picim végig nagyon aktiv volt, söt..

Aztán olyan 1 óra körül megnézett újra az orvos és akkor már mondta hogy felesleges szenvednem muszály császározni. Behivta a föorvost hogy vizsgáljon meg ö is és akkor eldölt hogy császár.

Kb negyed 3kor betoltak a mütöbe. Na én még olyan félelmet sose éreztem. Viszont mindenki nagyon rendes volt és sokat segitett. 14:48kor felsirt a kisfiam :) na az mindennél jobb érzés volt :)Aztán elvitték, fürdetés meg hasonlók, engem meg összestoppoltak. Hát kb ennyi

1199. gazsika (válaszként erre: 1197. - 612c4ee548)
2009. okt. 31. 11:46

Hát a férjemnek elég érdekes a munkaideje, délelőtt 11-re megy, kettő-három körül hazajön, aztán este 7-8 közt megy megint és kb. éjfélig dolgozik, kivétel a hétvége, amikor tovább - vendéglátózik. Kérdésedre válaszolva, az egy hónap alatt egyszer kelt fel éjjel segíteni pelust cserélni... Ő elég rosszul türi az éjszakai szopikat, mert minden kis zajra felébred, a babánk meg evés közben állandóan nyöszörög, valami vékony hangokat ad ki... :) Na, ez csak nekem vicces, mert Apa nem tud tőle aludni, és csak morgolódik olyankor. Pár napja megígérte saját magának, hogy egy időre átköltözik a nappaliba aludni, de még nem tette meg... Kíváncsi vagyok, meddig bírja... Mondjuk, szerintem ma éjjel mikor hazaér, tuti a nappaliban fekszik le majd, mert buli lesz náluk, az meg elhúzódik általában hajnal 4-5-ig is...

Különben Balázsnak is vannak pillanatai, hogy nem hajlandó egyedül elaludni, csak ha ott van mellette valaki, vagy esetleg kézbevesszük, de én ilyenkor gonosz vagyok, mindig hagyom kicsit sírni, ne szokjon rá arra, hogy egyből felkapjuk, és csak egy 5 percnyi sirdogálás után veszem fel, volt már olyan is, hogy mire megindultam érte, elaludt a nagy sirás közepette. :)

1198. gazsika (válaszként erre: 1195. - Shyana)
2009. okt. 31. 11:39
Gratulálok! Várjuk a beszámolódat!
1197. 612c4ee548 (válaszként erre: 1194. - Gazsika)
2009. okt. 31. 09:01
Jó neked, szerencséd van! Ügyes vagy, hogy győzöd egyedül.A párod éjjelente segít, vagy éjjel is egyedül strázsálsz? Az én párom mivel dolgozik napközben hagyom éjjel aludni, és anyám költözött be a szobámba ideiglenesen, amíg ennyire nehéz a babámmal.De már ő is fáradt nagyon, mert a baba nem alszik, nyugtalan, csak kézben hallgat el.
1196. 612c4ee548 (válaszként erre: 1195. - Shyana)
2009. okt. 31. 08:55
Gratulálok! könnyű szülésed volt? mesélj majd, ha lesz egy kis időd! Az én csecsszopómmal több gond van, mint hittem volna terhesség alatt. Nehezen áll át a földi létre.
1195. Shyana
2009. okt. 30. 21:10

Sziasztok!

Ma jöttünk haza a kórházból. Kedden született a kisfiam. Majd mesélek

Jó éjt

1194. gazsika (válaszként erre: 1192. - 612c4ee548)
2009. okt. 30. 19:02
Mi mostmár jól elvagyunk ketten is. Két hétig jött anyukám segíteni, azóta viszont egyedül csinálok mindent. Egész jól győzöm, de azért azt meg kell vallanom, hogy előfordul, hogy az ebéd csak délután 3-ra lesz kész... A babával szerencsére nincs sok gond. Néha szenved a gázokkal, de nem veszélyes, meg egyáltalán nem ordítozik olyankor, csak nem bir visszaaludni, és nyöszörög. Olyankor simogatom a hátát meg a hasát és ennyi elég is a gyógyuláshoz. :)
1193. 612c4ee548 (válaszként erre: 1174. - 0eabfb4f57)
2009. okt. 29. 17:24

Hanna már biztos otthon van a babucival. Köszi a képeket, nagyon édes a picur!

Hanna Vanda! Könnyű szülésed volt?

1192. 612c4ee548 (válaszként erre: 1191. - Gazsika)
2009. okt. 29. 17:21
köszi! Hogy vagy a babával? Bírod egyedül, vagy van segítséged? Az én pici lányom kétemberes baba, mert sajnos hasfájós. Az infacol segített valamicskét és amióta többet van testközelemben kevesebbet sír.
1191. gazsika (válaszként erre: 1190. - 612c4ee548)
2009. okt. 29. 15:39
Nekem azt mondta a védőnő, hogy kiskanálba fejjek egy kis tejet, és abba cseppentsem a vitamint, és ugy adjam be, szopi előtt. Általában apával együtt csináljuk, úgy hogy ő tartja a babát függőlegesben, én meg intézem a többit, de egyedül is megoldom.
1190. 612c4ee548 (válaszként erre: 1189. - Gazsika)
2009. okt. 29. 13:37

Akkor szerencséd volt a szülésznőddel,gazsika!!:-)

Azt hittem nekem egy tuti szülésznőm van, de így utólag látom, hogy lehetett volna jobb is, mert nekem nem hívta fel a figyelmemet a méhnyakrepedésre.Igen, időm nekem sincs sok, mégis jövök és nézelődöm hátha ír valaki. Most azon tűnődöm a d vitaminos cseppet hogyan kell beadni? bele kell önteni a lefejt tejcsibe? te hogy csinálod?

1189. gazsika (válaszként erre: 1188. - 612c4ee548)
2009. okt. 28. 17:42

Sziasztok!

Hát, téényleg kihalt a fórum, de én naponta felnézek, hogy történt-e valami, de írni már nem nagyon jut időm, gondolom, ezzel nem csak én vagyok így...

Ami a méhnyakrepedést illeti, szerintem nem lett így nagyobb az esélyed a rákra, de nem tudom, nem értek hozzá, csak nekem ez olyan furcsa... Nekem szerencsére sikerült megúsznom a méhnyakrepedést, de többszörösen is rámijesztett a szülésznő, hogy nagyon közzel állok hozzá, meg hogy még ne nyomjak, mert akkor biztos megtörténik, és az nagyon rossz érzés lesz... persze ekkor én már alig tudtam visszatartani, hogy ne nyomjak... az egész szülésben ez volt a legrosszabb... de megmutatták, hogy lélegezzek fájás közben, hogy kibirjam nyomás nélkül... Ez egy kicsit segített, de így is csak minden második-harmadik fájást sikerült nyomás nélkül túlélni...

1188. 612c4ee548 (válaszként erre: 1187. - Moki-kopi)
2009. okt. 28. 15:54

Köszi szépen! Az Infacolt azt már használom. valamicskét segített, de nem túl sokat. A "jobb alkarra fektetem hassal, feje bal tenyérben", jól hangzik, kipróbálom.Neked mennyi idős a picid, biztos már 2 és fél hónapos, vagy több! Arról tudsz valamit, hogy akinek méhnyakrepedése volt szüléskor az járhat e valami szövődménnyel, mert a nővérem azzal riogat, hogy rákos leszek és miért nem császárral szültem, akkor elkerülhettem volna a méhnyakrepedést.

Orbán nem is mondta, csak itthon láttam a zárómon, mert éreztem, hogy eléggé össze vagyok stoppolva alulról.Bocs, hogy ilyesmivel traktállak, csak gondoltam, hátha tudsz valamit erről. A másik dolog, elég kihalt ez a fórum.Várom Shyayanát, hátha megszült és a szián kívül többet fog írni:

1187. moki-kopi (válaszként erre: 1186. - 612c4ee548)
2009. okt. 27. 13:05

Szia Huligán!

bocsi,hogy csak most írok...

Hűha, hát nem vagyok profi anyuka és is csak össze-vissza próbálkozom ilyenkor, de nálam az a tapasztalat, hogy még egy kis anyut szeretne ilyenkor... visszateszem büfi után cicire 1-2 percig, vagy csak leülök vele úgy mintha szoptatnám és akkor lenyugszik.

Ha hasfájós (nagyon tekereg, rángatja fel a lábait) akkor próbáljátok ki az Infacolt ez nem árt neki, lehet adni nyugodtan minden kaja előtt. Gyógyszertárban lehet kapni. Ettől elvileg még nagyobbakat tudnak pukizni meg büfizni :) Borinál egy darabig bevált, de most elhagytuk, elvan nélküle is.


Hasfájáson segít még a tornáztatás, vagy a has simogatás: vagy fentről lefelé kell simizni, vagy óramutató járásával megegyezően.

Ami még szintén jó nyugtató és sok baba szereti, ha pl. a jobb alkarodra fekteted úgy, hogy hason feküdjön rajta, bal tenyereddel meg fogod a fejét és jobbra balra ringatod a babát... egyrészt pocifájós babáknak is jó, másrészt nyugtalan babáknak is.


Ezek jutottak most hirtelen eszembe, remélem valami beválik nektek is.


Pocifájásra mondanám még a mecsek bébi teát, vagy hipp babateáját, vagy a laza kamillateát, de ezt már inkább beszéld meg a védőnővel vagy a gyerekorvossal ;)


puszi


Ja és Shyana-val mizújs? most már biztos anyuka lett :DDD

1186. 612c4ee548 (válaszként erre: 1179. - Moki-kopi)
2009. okt. 23. 13:13

szia! Ha két étkezés között sír, még büfi után sem nyugszik le, akkor az emésztésével lehet a baj, igaz? Arra gyanakszom, hasfjós a pici. Tudnál valami jó praktikát javasolni? Keveset alszik, mert annyit szenved!

A te piciddel nincs ilyen gond?

1185. Shyana (válaszként erre: 1183. - 612c4ee548)
2009. okt. 21. 07:04

Jó reggelt!

Dehogy lettem :(( Úgy tünik én már sose leszek :(

1184. 612c4ee548 (válaszként erre: 1179. - Moki-kopi)
2009. okt. 21. 06:10

Igazad van, úgy tűnik kezedek rendszeresen és elég tejet termelni, segített a tea, amit ajánlottál. Drágább, mint a Laktoherb, de megérte.

Mondjuk barna sört is iszom, lehet, hogy ez is segít a szaporításban.

2009. okt. 21. 06:08

Hi Shay!Mizus? Szerimtem anyuka lettél, mertnagyon el vagy tűnve! :-))

Mi jól vagyunk, mióta nem etetem túl és keveset pótolok tápszerrel nem görcsöl a hasa.

Egyszerre 110 ml-t eszik, de közbe iktatunk egy büfit és a végén is, így angyallá változott Róza!

1182. Shyana (válaszként erre: 1181. - 612c4ee548)
2009. okt. 19. 12:14

Köszi :)

Megnéztem a képeket, nagyon szép kis babóca :)

1181. 612c4ee548 (válaszként erre: 1180. - Shyana)
2009. okt. 19. 12:07

Dehogynem, kibújik Rolika is hamarosan. ha jól tudom neked még van 2 napod hátra. persze jöhet előbb is, és késöbb is, én 10 ére voltam kiírva és 12én hajnalban érkezett.

Szóval kitartás, mostmár tényleg a finishben vagy!

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook