Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 decemberében születő babák és anyukáik fórum

2008 decemberében születő babák és anyukáik (beszélgetős fórum)


415. Me1inda
2008. jún. 5. 09:27
én súlyra nem híztam, de a derekam megnőtt :)
2008. jún. 5. 09:26
Nálam még egy deka sem. Vagyis mikor terhes lettem 62 voltam, aztán lementem 60-ra és most vagyok megint 62. Akkor ez 2 kiló?
2008. jún. 5. 09:17
én 6 kg, de én részben arra fogom, hogy amikor terhes lettem akkor tettem le a cigit. Egyszer már leszoktam 1,5 évre, akkor is 6 kg jött fel.
412. Ildenc
2008. jún. 5. 06:52

Én 3 kg...


:(


Az, szerintetek sok?

411. Ildenc
2008. jún. 5. 06:51

Lányok!

Őszíntén!


Ki mennyit hízott eddig???

410. Ildenc
2008. jún. 5. 06:47

Sziasztok csajocskák!


Kiskönyvtulajdonos lettem!!!

Aggódtam, mert olvastalak titeket, hogy volt, aki már új könyvet kapott, de szerencsére még "régi" jutott.

A rendelő maximális csalódás volt.

:(

Az az épület vagy 1000 éve nem volt felújítva.

Tiszta, meg minden, de jaj..

Biztos értitek mire gondolok.

Jelszó: szocreál.

Minden.

Na jó nem panaszkodom, havonta egyszer kibírom!


Mindenkinek elmult a hányingere?

Lányok? Szed valaki közületek magne B6-ot? Ha igen mennyit naponta?

2008. jún. 4. 20:52

Folyton éhes vagyok én is, már kétszer elrontottam a gyomrom nagy mohóságomban:-)

Ancsa, olyan nekem is sokszor van hogy már 8-kor beledőlök az ágyba, és hajnaltól reggelig csak forgolódom, de nem tudok aludni. Így persze délután már hulla vagyok...ördögi kör:-)

2008. jún. 4. 20:00

Hülyeségeket én is álmodok.Na meg elég rosszul alszok.Egészen addig míg ágyba nem kerülök kóválygok a fáradtságtó.Bezzeg 1-2 óra alvás utána már fenn is vagyok és alig tudok visszaaludni.

Én is éhes vagyok állandóan még csoda,hogy nem híztam semmit(vagyis súlyra).Viszont eddig semmi bajom nem volt a húsokkal most viszont ha lehet inkább mellőzöm.Bezzeg a levesek meg a főzelékek.Pedig eddig nem rajongtam értük.

Tényleg igaz hogy minden terhesség más.

2008. jún. 4. 19:37
Én szerencsére nem álmodok rosszat, csak hülyeségeket. Viszont most jött egy olyan időszak, hogy az éjszaka közepén tök kipihenten ébredek fel, és nem tudok visszaaludni. Mire sikerül, mennem kell dolgozni. :( Úgy érzem, most már töltődök fel energiával. Ja és minid éhes vagyok. Ti hogy vagytok ezekkel???
406. 154094b82f (válaszként erre: 405. - Sicike78)
2008. jún. 4. 16:26

Nekem is nagyon sok rémálmom van, de a szakirodalom és babás barátnőim szerint ez természetes ilyenkor. Idemásolom amit találtam a témával kapcsolatban:-)


Az érzelmi hullámzásaink gyakran az álmainkon keresztül jelentkeznek. Sok nő számol be arról, hogy terhesség alatt több rémálma van, mint általában, és ezek legtöbbször a születendő gyermekkel vagy saját magukkal kapcsolatosak. Ráadásul a rémálmok gyakoribbá válhatnak a terhesség későbbi szakaszában.


A rossz álmok félelmet keltenek, ugyanakkor azt mutatják, hogy valami aggaszt, és megpróbálod megoldani a problémádat. Ha teheted, beszélj róla azokkal az emberekkel, akikben megbízol, ezáltal a félelmek kevésbé tűnnek olyan ijesztőnek. Terhesség alatt a rémálmok természetesek, és nem utalnak semmi rosszra. Ez csak egy módja annak, hogy az ismeretlen jövőbeli problémáinkat megoldjuk.

2008. jún. 4. 15:17

Sziasztok,


a 13. hétre van utunk foglalva a tengerpartra. Nagyon beparáztam mi lesz ha gáz lesz. A doki azt mondta hogy mehetek, eddig minden rendben volt. Most viszont félek..

Egy másik dolog. utóbbi 3 napban csak rosszat álmodtam. 2 éjszaka az volt, hogy véreztem, de csak kicsit, nem ment el a baba, ma meg azt álmodtam hogy az ágyam tele volt bogarakkal, pókokkal. Erre fel is ébredtem, nagyon rossz volt. Mit jelent ez? Néztem álmoskönyvet, de semmi értelmeset nem találtam ezekre. Ti nem álmodtok rosszat? lehet hogy ennyire féltem a babát és azért álmodok ilyeneket???

2008. jún. 4. 09:50

Sziasztok

Akkor én még szerencsés voltam mert babás kiskönyvet kaptam.Sőt még választhattam is milyet akarok.Hát én kislányosat kértem(hátha).

Én pénteken megyek uh-ra.Remélem nekem is minden rendben lesz,és bízok benne kapok képet a kicsiről.

2008. jún. 4. 07:44

Helló!

Én is megkaptam a kiskönyvem múlt héten. Nekem is ronda. De rendes volt a védőnő, mert volt még neki egy pár régi, és az egyikről levette a tetejét, és a rondaságra tűzte.

Vavicsa: a genetikai UH-ért biotos, hogy nem kell fizetni, a TB állja az összes vizsgálatot (kivéve integrál teszt és 4D UH). És mindig megcsinálják.


Voltunk tegnap az I. genetikai UH-n, hasit csináltak, azt mondták, hogy tökéletes a gyerekem, szerencsére nagyon mozgékony, és a nyaki redő értéke is kiváló. Megnyugodtam. Viszont képet sajna nem kaptam róla, de a férjem bent volt és végre ő is látta a picurt. Már 57 mm!!!!

402. Me1inda
2008. jún. 3. 22:06

Sziasztok Lányok!


Sajna uh témában nem vagyok otthon, de az új kiskönyv engem is lehangolt, ráadásul a városban én kaptam ilyen újtipusút először :)


Szeretném kérdezni, hogy tud valaki valami jó kismama torna dvd-t vagy ilyesmit? Eddig szobabicóztam, de amellett h nagyon unom, úgy érzem semmit se ér, a derekam csak nő... :S

401. Vavicsa
2008. jún. 3. 20:21
Ja, még valami! Még csak dec-ben leszek 35. Tényleg ez alatt fizetős a genetikai UH? Tud valaki valamit róla? És azt hallottam, hogy nem is biztos, hogy megcsinálják, ha nem volt a családban előzmény?
400. Vavicsa
2008. jún. 3. 20:19

Sziasztok Csajok!

Hallom, olvasom, hogy mindenkinél zajlik az élet és nő a szőr.:) Nálam is így van. Ma voltam védőnőnél mostmár van kiskönyvem is, de meg kell, hogy mondjam eléggé snasz kiskönyv az előző kettőhöz képest, aminek elég szép kivitele volt, baba mosolygott az elején. Ez meg tiszta fehér, fekete gépelt betűkkel, hogy Eü. Minisztérium, terhes kiskönyv. Elég lehangoló. Na, de nem ez a lényeg. Jól vagyunk. 2 és fél kg-t híztam, amiből mára lement 1 kg. Eddig egyik gyerekemmel sem fogytam, de hallottam már ilyenről.

Mától nekem is megvan a programom, vérvétel, vércsop. meghat., fogászat, cukorterhelésre is küldtek, mert állítólag ez az új módi. Az egész terhesség alatt 3x nézik. Nekem eddig ezzel még nem volt bajom hála istennek.

Na kb. ennyi.

399. Ninike04 (válaszként erre: 398. - 154094b82f)
2008. jún. 3. 18:39
Hát igen már nekem is látszik a pocakom,és lassan minden nadrágom nyom pociban.Még jó,hogy vannak nyári ruháim amibe ugye még egyenlőre beleférek egy darabig.
398. 154094b82f (válaszként erre: 397. - Norycica)
2008. jún. 3. 18:24

Ja!!!! A köldököm alatt mindig voltak pihék, de most kezd inkább szőrcsíkká válni :-)

A hasam 4 nap alatt "kinőtt", csütörtökön még nem volt, vasárnap már mindenki észrevette. 12.héten vagyok, végülis már látszódhat:-) Tök jó!

2008. jún. 3. 16:25
sziasztok csajok?lenne 1 kérdésem:van valakinek olyan gondja hogy jobban szőrösödik amióta terhes?nekem a hasam meg a lábam egyre szőrösebb és még csak 11 hetes vagyok.MI LESZ KÉSŐBB?
396. BabaPipi (válaszként erre: 395. - Ildenc)
2008. jún. 3. 16:04

Szia!

Mondjuk nálam más, mert a doki mondta, hogy egyenlőre ne menjek, mert az sem biztos hogy elérek a 12. hétig. De hála Istennek minden rendben egyenlőre és remélem így is marad. Úgyhogy nem tudom milyen védőnőt fogok ki, de a számnak nem fogok parancsolni, ha bunkó lesz!

A munkahelyemen még nem tudják, és eléggé félek még közölni. Vagyis inkább a hozzáállásuktól félek. Illetve azt sem tudom hogy hogy mondjam meg. Tudom hogy milyenek és félek, hogy táppénz lesz belőle. Pedig én szeretnék dolgozni. No ez jövőhéten kiderül. Vigyázz magadra! És ha van kedved írd meg mi volt a védőnőnél. (Csak hogy tudjam mire számíthatok!) :)

395. Ildenc (válaszként erre: 394. - BabaPipi)
2008. jún. 3. 14:37

Szió!


Végülis felhívtam és megyek holnap, de "jól leszidtak", hogy miért ilyen későnjövök.

Nagyon kíváncsi vagyok.Akivel beszéltem védőnő, nagyon kedves volt.Szimpi volt.

Remélem, hogy az enyém is ilyen lesz.

Csak elengednek a munkahelyedről nem?

Tudják, hogy baba van a dologban?

:)

394. BabaPipi (válaszként erre: 393. - Ildenc)
2008. jún. 3. 07:19

Szia! Én 12 hetes és 3 napos vagyok, és még nem voltam védőnőnél. Nekem a dokim azt mondta (mivel van 2 elég komoly betegségem) hogy a 12 hét előtt ne menjek. Jövőhét hétfőre tervezem ha a munkahelyemről elengednek. Ne aggód, szerintem nem lesz baj belőle.

Üdv minenkinek!

393. Ildenc
2008. jún. 3. 07:07

Jó reggelt!


Mik a tapasztalatotok a védőnőkről?

Van még valakirajtam kívül, aki nem volt?

Az enyém épp 3 hetes szabadságon van, ráadásul holnap kéne mennem.

392. 154094b82f (válaszként erre: 391. - Csoda)
2008. jún. 2. 14:52
Jól van, szuper, köszi a választ! :-)
391. Csoda (válaszként erre: 389. - 154094b82f)
2008. jún. 2. 10:35
Szia! Én ugyan novemberi babaváró vagyok, de tudok neked válaszolni a tarkóredőt illetően. A 11-13. héten mérik. Én 11+1 naposan voltam először, de nem tudták megmérni, mert a babám úgy feküdt. Utána 13 hetesen mentem, és simán jó volt. Úgyhogy a 12+1 hetesen neked pont jó lesz! :-))
390. Me1inda
2008. jún. 1. 23:39

Sziasztok!


Most találtam rá erre a fórumra :)

Mi 10 hetesek vagyunk, az első babámat várom :)

2009. január 1-jére lettem kiírva, de a dokim szerint karácsonyi baba is lehet, ami szupi lenne, karácsonykor volt az eljegyzésünk.


A legközelebbi vizsire 2 hét múlva megyek, remélem minden rendben lesz.

Majd néha bekuttantok, de sajna általában csak este felé érek rá :(

2008. jún. 1. 20:35

11.héten vagyunk, és csak júni10-én megyünk a genetikaira, akkor leszünk 12+1

Már nagyon várom. És a kiskönyvet is:-) De még több mint egy hét, beleőszülök. Egyébként nagyon sok helyen olvasom h a 11. héten mérik a tarkóredőt, nem tudom mi az igazság...

2008. jún. 1. 17:07

Sziasztok!

Tegnap voltam uh-n, minden rendben. Ez volt a genetikai uh is egyben. 53 mm-es a kicsi. És végre elérkeztem oda, hogy én is mehetek a védőnőhöz, és lesz kiskönyvem. Olyan furi volt, azt mondta a doki hogy nem lepődne meg a fiú lenne. És az egészben az a legszebb hogy én sem lepődnék meg mert mi a párommal nagyon fiút szeretnénk!

A 12. hetet tegnap töltöttem. Kinek mekkora a pici?

2008. jún. 1. 16:26
ebben a hónapban midig kell mennem hol vérvételre hol dokihoz hol uh-ra
386. 41b74d24bc (válaszként erre: 385. - Borek.ancsa)
2008. jún. 1. 16:24
genetikai uh tul vagyok minden rendben

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook