Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007 novemberi babák fórum

2007 novemberi babák (beszélgetős fórum)


2008. jún. 19. 10:00

Sziasztok!

Most voltunk a gondozóban,8250g és 72cm a kis fickó!A hozzátáplálással nálunk nem volt gond.már eszik mindent,gyümit,főzeléket főleg amit anya főz.Már a zöldfűszerek is jöhetnek-de csak módjával.Gyümifronton egyetlen mumus van,a banán.Azt először beleporlasztotta a levegőbe:))) azóta is fintorog,ha nagyon kiérződik a kajából.Ha jó sok alma közé "rejtem",akkor jöhet.

Én rizs-,kukorica és kölespehellyel dúsítotm a gyümipépet,nagyon szereti! Ezeket bátran ajánlom bárkinek.Gluténmentes,ehetik a babák.És nem is drága.

95. wn
2008. jún. 19. 09:33

Sziasztok!


Mi 5. hónaptólkezdtük az almalével és utána kövatkezett a többi.Én is inkább magam csinálom a főzeléket,és a gyümi is csak ha gyorsan kell,vagy nem vagyunk itthon akkor esszük a bébikaját.

Én a banánt a többi gyümivel együtt turmixolom,de nem adok hozzá semmit(méz,cukor stb.),mostanában tanácsolta a védőnőm,rakjak a gyümihez egy kis főtt rizst,úgy jobban meg is eszi és laktatóbb is.

94. zsuzsa68 (válaszként erre: 92. - Csibebaba07)
2008. jún. 19. 09:21

Végül nem erőltetem én sem, mert ha nem megy akkor másnap még 1x próbálkozunk, és ha akkor sem megy, akkor viszont jön a másik íz.

Ha pedig hígítom a főzeléket, az be szokott válni néha, és akkor én már azt is sikernek veszem.

Szerencsére még van tejcsi, ha pedig kevés lenne a homeós bogyókkal, lehet növelni a mennyiséget.

2008. jún. 19. 09:15

Valóban, ti mikor kezdtétek el a hozzátáplálást?


Mi 5,5 hónapos kortól. Igaz a betöltött 6. hónapig csak leveket kapott.

Ez nálunk azért alakult így, mert Liliána nem ette meg az általam reszelt almát vagy az alma levét...

és addig kísérleteztem a sokfajta almával, hogy már 2 hét el is ment gyorsan. :o)))

92. csibebaba07 (válaszként erre: 89. - Zsuzsa68)
2008. jún. 19. 09:09
Szerintem ne erőltesd. Kínáld meg minden nap valamivel, de ha nem kéri, hagyd rá. Eleinte a lányom sem evett többet egy-két kanálnál, de én nem idegeskedtem e miatt. Utánna elkezdte az édesebb ízű dolgokat jobban elfogadni, majd egyre többet evett belőlük, mostmár más ízeket is szívesebben fogad.
91. zsuzsa68 (válaszként erre: 87. - Kathlee)
2008. jún. 19. 09:09
A banánt csak villával pépesre töröd, és már eszi is Luca, vagy esetleg mézzel is dúsítod?
90. zsuzsa68 (válaszként erre: 88. - Kathlee)
2008. jún. 19. 09:07

Nálunk a D-vitamint a mellen lefutva, szopizás közben kapja Liliána. Ez azért is jó, mert a tej segítségével szívódik fel a szervezetébe.


Kiskanál...

igen már próbáltuk úgy is, igaz a földön többször köt ki a hami. A kanalazással magával nincs baj, mert amit szeret pld.: őszilé, azt kanálból is szívesen veszi, de a sütőtököt, finomfőzeléket stb... azokat sajnos csak átvágás után issza meg (pld.: almalével hígítva).

2008. jún. 19. 08:58

Nálunk a banán sajnos nem ízlik Liliánának.

A védőnő szerint nem is baj, mert szorulást okoz a piciknek. Az általam reszelt alma sem ízlik, viszont a bolti alma+burgonya az nagyon bevált, de mint már korábban írtam ez is úgy működik nálunk 1-2, igaz ez már 5 kanállal is lecsúszott, de a többi csak hígítva ízlik Liliánának.

88. kathlee (válaszként erre: 84. - Zsuzsa68)
2008. jún. 19. 07:22

Jut eszembe! Ti a D-vitamint nem kiskanállal adtátok be neki? Luca úgy kapta és hamr megszokta a kanalazást.

Próbáltál már az ő kezébe is kanalat adni? Nem baj, ha összekeni magát. Lucának már sikerül a szájába találni néha és nagyon élvezi.

Sok sikert!

87. kathlee (válaszként erre: 85. - Wn)
2008. jún. 19. 07:19
Ó, a banánt mi is szeretjük. Apuci hozhatná kilószámra, akkor sem romlana ránk...
86. kathlee (válaszként erre: 84. - Zsuzsa68)
2008. jún. 19. 07:18

Luca sem akart először főzeléket enni. Mi gyülölccsel kezdtük. Utána lassan a főzit is megszokta.

Mi bébikaját csak akkor adunk neki, ha nagyon nincs más lehetőség, pl. megyünk vendégségbe. Jobb szeretek én csinálni neki és szerintem olcsóbb is.

85. wn (válaszként erre: 84. - Zsuzsa68)
2008. jún. 18. 21:35

Szia!


Nyugi majd hozzászokik.Nálunk sem ment zökkenőmentesen,volt olyan nap,hogy két fajta bébikaját kezdtem meg,de csak az egyikből evett egy keveset,utána szopott,a másik kaja ment a kutyának(ő szereti mindegyik bébikaját).

A gyümölcs az mostanában megy igazán,az is akkor,ha van benne banán,ha én csinálom,az üvegeset már megeszi,de a kezdetekben azt sem.

A főzelékeket amit én csinálok szereti.

Kitartás!

2008. jún. 18. 20:19

Úgy irigyellek benneteket, hogy már mindenkinél jól megy a hozzátáplálás, sajnos mi csak 1 hónapja kezdtük el, de még sehol sem tartunk igazán. :o(((

Ha főzeléket adok neki, abból max.kb.: 1-2 kanál, majd őszibarack vagy alma lével hígítva nem is eszi (kanállal), hanem issza meg.

83. zsuzsa68 (válaszként erre: 76. - D4ae7d0bb0)
2008. jún. 18. 20:02

Szia,

a dokim a korom és a terhesség alatti trombózisom miatt császárt ütemezett be nekem, de végül úgy történt, hogy a kiírás napján oxitocin próbára lettem elküldve, ami nem indította be a szülést. Majd este elindult a magzatvizem, de sajnos Liliána feje még nem ékelődött be a szülőcsatornába.

2008. jún. 18. 19:56
Halljátok csak pár napig nem voltam neten és már iyen sokan vagyunk! Na mi szenvedünk a foggakkal, de nagyon. Van úgy hgy 3szor kel fel az éjszaka folyamán. De rögtön üvöltve. Szerintem 2foga jön egyszerre de nagyon sajnálom szegénykémet :( 8470gramm és 72,5 cm. Óriási!!!
81. scorpiolady (válaszként erre: 50. - Kathlee)
2008. jún. 18. 17:35
Sajnos nekem nem, mert az utolsó uh-n még fej végű fekvésű volt, így nem sejtettünk semmit.
80. wn (válaszként erre: 78. - Kathlee)
2008. jún. 18. 15:17
Igen ez igaz,Én is láttam a körülöttem lévőkön a rémületet és olyan volt mint a vészhelyzetben,futás a műtő!
79. wn (válaszként erre: 77. - Kathlee)
2008. jún. 18. 15:15
Máté is néha magától az oldalára fordul de szerencsére visszatalál a számára megfelelő pozícióba.Néha teljesen felkúszik a kiságy tetejére,de volt már,hogy hajnalban ellentétes irányban feküdt.
78. kathlee (válaszként erre: 76. - D4ae7d0bb0)
2008. jún. 18. 15:13

Valószínű, nem mernek kockáztatni az orvosok. Ugye, régen nem volt császár, mindenki spontán szült. Viszont sokkal több baba halt meg szülés közben, vagy lett sérült és sok anyuka is belehalt a szülésbe.

Ha a mostani statisztikákat nézzük sokkal jobb a helyzet.

77. kathlee (válaszként erre: 75. - D4ae7d0bb0)
2008. jún. 18. 15:11

Az én lányom mostanában elalszik hason, utána az oldalára fordul. Ezzel nem is lenne bj, csak mindig felborul, és háton nem tud aludni. Szóval egy kis nyávogás, cumi, vissza fordítom hasra és alszik tovább.

Nálunk is ki van használva az ágy. Párom már sokszor hitte azt, hogy kivettem az ágyból, mert keresztben feködt a baldahin alatt, és nem lehetett látni a szobája ajtajából.

76. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 71. - Zsuzsa68)
2008. jún. 18. 15:07

Neked milyen okból lett császár?

Elképesztően sok a császáros szülés!Még nem figyeltétek?

75. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 72. - Kathlee)
2008. jún. 18. 15:05

Sziasztok!

Elképzelem,ahogy azt a kis pici popsit paskoljátok!Írtó mókás!Ilyet még nem hallottam!Tényleg ahány baba,annyi igény!

Az én fiamnak nincs kedvenc alvós póza.így is,úgy is alszik,háton,hason,oldalt és általában végig alussza az ágyat egyik végétől a másikig.Örökké araszol.Kis hernyó:)

74. wn (válaszként erre: 72. - Kathlee)
2008. jún. 18. 14:57

Szia!


Jó neked,bár nekünk is vannak olyan esték,hogy már a cicin bealszik,büfi után eszik még egy kis tápot és alszik tovább.Ezek a ritka esték.

Máté is hason alszik Ő azt szereti,ha a hátát simizzük.

73. wn (válaszként erre: 71. - Zsuzsa68)
2008. jún. 18. 14:54

Szia!


Neked is szép nagy babád született.

72. kathlee (válaszként erre: 57. - Wn)
2008. jún. 18. 14:17
Néha olyan fáradt, hogy csak leteszem és alszi. (Na ez nagyon ritkán van!) Az én lányom hason alszik és a popsiját kel ütemesen paskolni, míg el nem alszik. Néha ez sem elég, akkor még éneklek is mellé.
2008. jún. 18. 11:47

Sziasztok!


Az én kislányom 2007.november 20.-án született, császárral, Egerben, 3500g, 51cm. Liliána, pénteken lesz 7 hónapos.

2008. jún. 18. 11:17

Mi is lépünk-bevásárlás.

szia!

69. wn
2008. jún. 18. 11:14

Most sajnos mennem kell,a főnök felébredt,még be kell fejeznem a főzijét.

Majd délután még jövök,örülök,hogy tudtunk beszélgetni "személyesen is"

Szia!

68. wn (válaszként erre: 67. - D4ae7d0bb0)
2008. jún. 18. 11:11

Igen a tervek!

Én is mindent olyan szépen elterveztem,rendes szülés,csak anyatej!

Sajna nekünk már 2 hónapos kora óta kell pótlást adnunk esténként,már hozzászokott,kéri.

Mi a BEBA-t használjuk,eddig az 1-et,6hónapos kora óta a 2-őt.Nekünk bevált.

Máté az alsó fogacskáival hihetetlenül tud harapni,írtózatosan fáj.

2008. jún. 18. 11:05

Mennyire irigyellek!Anno én is elterveztem,hogy majd 1éves koráig szoptatom!Ja,csak ő máshogy gondolta.Bár,ha belegondolok az utolsó időszak elég fájdalmas volt nekem...mikor próbálgatta a kis fogacskáit a mellemen,hááát...a szemem majd kifolyt:)Na ez a része nem hiányzik.

milyen tápot esztek?Mi szójásat,mert tejallergia gyanús.Én tejfehérje érzékeny vagyok és úgy tűnik ő is az.Próbáltuk a Milupa Ha-t,de elég habos és zöld volt tőle a kaka,így áttértünk a szójásra.És 1éves koráig semmi tejterméket nem ehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook