Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007 novemberi babák fórum

2007 novemberi babák (beszélgetős fórum)


66. wn (válaszként erre: 64. - D4ae7d0bb0)
2008. jún. 18. 11:00

Mi még szopizunk reggel és este,csak az esti tejci már régóta nem elég(nekem is nehéz volt elfogadni,hogy nincs estére már a kis haspóknak elég tejci)

Érdekes egyébként,hogy a reggeli szopizás után ebédig nagyon jól elvan,néha még tízórait sem kér.

Úgylátszik az alvás sokat számít.

Nálunk még borús az idő!

2008. jún. 18. 10:56
Na! kisütött a nap!
64. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 62. - Wn)
2008. jún. 18. 10:55

Ezek szerint ti is táposok vagytok?Mi is - sajnos -kicsikém a 6.hónap elején egyre kevesebbet szopizott,a végén már csak reggel immel-ámmal,aztán 3hete végleg elutasította a cicit.Nehéz volt feldolgozni.Én sírdogáltam...már nincsenek azok a meghitt percek...hiányzik.


Lehet,hogy most ilyen napja volt!Nekik is vannak rossz napjaik(az alvásra gondolok).Majd visszaáll a régi rend.

63. wn (válaszként erre: 61. - D4ae7d0bb0)
2008. jún. 18. 10:45
Szia! :)
62. wn (válaszként erre: 60. - D4ae7d0bb0)
2008. jún. 18. 10:45

Nálunk is eddig ez volt a felállás ( letettem,dumálgatott és elaludt).

Bár az elején elringattam,de annyira nehéz lett már,hogy nem bírtam.

Gyorsan át álltunk örültem is neki,de most nem tudom mi van vele.

Gondoltam nem tápszert adok neki,hanem főzeléket,de az sem vált igazán be,tehát nem kaja gond van.

2008. jún. 18. 10:41

De nagy tapló vagyok!Nem köszöntem senkinek:((

Sziasztok!

60. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 57. - Wn)
2008. jún. 18. 10:40
Én leteszem és egy rövid játék után alszikegyedül.4hónaposan tanultunk meg egyedül elaludni - nem volt semmi,már a hajamat téptem.
2008. jún. 18. 10:39
Itt még nem esik de nagyon készülődik valami.
2008. jún. 18. 10:38
Nálunk este jól ment az alvás-gyakorlatilag ájultan elaludt -mivel napközben nem ment az alvás.Pedig eddig nem volt gáz a dologgal.de.,du.1,5-2óra alvás.de tegnap iszonyú nyűgös volt.Ha jól tudom ma telihold van,arra érzékeny.Ma is nyűgös.
57. wn (válaszként erre: 56. - Kathlee)
2008. jún. 18. 10:32

Én nem vettem észre,hogy jönne a foga,ugye allul már kibújt,de fennt semmi jelét nem látom.

Nálunk 2-3 napja este is problémák vannak,eddig vacsi után kb. fél óra múlva aludt.Mostanában kaja után kb. egy óra nyüsszögés ,majd hátsimi után elalszik.

Már nem tudjuk mit csináljunk Vele.Ti hogy altattok este?

56. kathlee (válaszként erre: 55. - Wn)
2008. jún. 18. 10:28

Szia!


Nálunk is szar idő van. Luca meg is érzi, egész nap "nyávog"... Vagy a foga jön?!

55. wn (válaszként erre: 54. - D4ae7d0bb0)
2008. jún. 18. 10:25

Szia!


Az én anyósom is próbálkozik,de mindig ellenem tesz,lehet nem szánt szándékkal,de amint nem vagyok ott máris veszi ki a babakocsiból,járókából és cipeli.Utána meg én szívok a gyerekkel mert kézben akar lenni,nyügösködik.

Egyébként ma milyenek a gyerkőcök?

Az enyém elég nyügi volt reggel,gondolom ez az idő.Nálunk esik.

2008. jún. 18. 10:10
Azért az is hozzá tartozik az igazsághoz,hogy anyósom nagyon igyekszik.Mondom a magamét - nálam kijárta az örökös szekálásával,megjegyzéseivel -,de a gyerkőccel maximálisan teljesít.Leszámítva az alább leírt esetet.Szóval lehet rá számítani csak én nem akarom túlzásba vinni.
53. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 48. - Scorpiolady)
2008. jún. 18. 09:41
És igaz,az értelmi fejlődés alapja a mozgásfejlődés!Lehet,hogy őt lekötözték és azért maradt meg ezen az értelmi szinten:)))(bocsi a gonoszkodásért)
2008. jún. 18. 09:36

Úgy tűnik az anyósokból dől a baromság.egy alkalommal,mikor rábíztuk(4hónapos volt) etetőszékbe "ültette" a gyereket,úgy uzsiztatta.Mindene almás meg mit tudom én milyenes volt, tetőtől talpig.Mikor megérkeztünk,ott örvendezett,hogy milyen édesen esznek a picik,milyen édesen összekenynek mindent!Ezzel még nem lenne bajom,de a hülye nem gondolkodott el azon,hogy egy 4hónapos kicsit nem kéne ültetni,mert nyeklik-nyuklik,nem bírja a gerince.És persze miért is adta volna rá a váltórucit,amit vittem?Pedig még el is mondtam neki a teendőket.

Na otthon volt ám sárkánykodás!Szegény férjemet osztottam ki,mintha ő bármiről is tehetne:(

2008. jún. 18. 07:43

Nekem nincs bajom az anyósommal-szerencsére-mégsem szoktam megkérni, hogy vigyázzon a lányomra, én mindenhova magammal viszem (persze van olyan helyzet, ahová nem pl.fodrász,orvos, olyankor a párom segít), valahogy nem érzem magam jól, ha nincs velem.

Milyen hülyeség! Mi az hogy ne hagyd kúszni-mászni, abból is rengeteget tanul, felfedezi a körülötte lévő világot, meg ugye hozzátartozik a mozgásfejlődéshez. Érdekes...megkérdezném tőle, hogy ő ezt hogyan valósította meg anno a párodnál...?!

50. kathlee (válaszként erre: 47. - Scorpiolady)
2008. jún. 18. 07:18
Nekem volt időm felkészülni lelkileg, mert a doki több héttel előtte mondta, hogy az lesz
49. kathlee (válaszként erre: 48. - Scorpiolady)
2008. jún. 18. 07:17
Nem is beszélve arról, hogy sok gyereknél később tanulási problémákat okozhat a mászás kimaradása.
48. scorpiolady (válaszként erre: 46. - Kathlee)
2008. jún. 17. 20:03
Nekem meg azt mondta az anyósom, hogy ne hagyjam kúszni-mászni a gyereket, mert akkor később tanul meg járni, nem tudom ezt hogy gondolta, kötözzem meg? Ha kúszni akar hadd kússzon.
47. scorpiolady (válaszként erre: 41. - Kathlee)
2008. jún. 17. 20:01
Szia, mi a szobatársnőmmel már a császár utáni harmadik negyedik napon is nevetgéltünk, persze piszokmód fájt, de a lelkünknek jólesett. Nem tudom nektek mi a tapasztalatotok, de én nagyon magam alatt voltam a császár után, két hét kellett hogy lelkileg rendbejöjjek és ne sírjak minden apróságon.
2008. jún. 17. 19:50
Az anyósok már csak ilyenek. Tőlem megkérdezte, hogy nem lusta ez a gyerek egy kicsit, mert még nem ült. Jelzem, akkor volt 4 hónapos... Mondta a védőnőnk, hogy a legtöbb gyerek 8 hónapos kora körül tud felülni. Persze vannak kivételek, akik hamarabb. Én az átlagot írtam.
45. wn (válaszként erre: 36. - D4ae7d0bb0)
2008. jún. 17. 16:45

Nekem az anyukám itt volt velünk a 3.héten mikor már a férjem ment dolgozni,az nagyon jó volt.Ő mindig mindent úgy csinál ahogy kérem.

Anyósom??

Néha a hajam az égnek áll,elfelejti,hogy a Máté még csak 7 hónapos,nem 7 éves.

44. wn (válaszként erre: 35. - Kathlee)
2008. jún. 17. 16:38

Mi is kipróbáltunk mindent,ismerőseink ajánlották az angol vizet,de azt csak 1 hónapos kora után lehet adni.

Megvettük és egyetlen egyszer használt csak,meg is maradt a lötty.

43. wn (válaszként erre: 33. - D4ae7d0bb0)
2008. jún. 17. 16:35

Szia!


Igen,sajnos sokat sírt(sikoltozott).Az első éjszakánk a kórház után úgy zajlott,hogy felváltva sétálgattunk vele, fél 5 -kor hajnalban aludtunk el mind a 3-an,húzós volt.Később fél 3-ig fennt volt,néha sírt néha nem.

2008. jún. 17. 16:03

Nekem anyukám mindig segít amikor kérem. Sokszor kész kaját hoz.(hetente min. 2x) Ha nagyon kell, akkor ráhagyom Lucát is. Imádják egymást... És nagyon jól bánik vele, ért hozzá. (pelenkacsere, etetés, játék) Szóval nyugodt szívvel hagyom rá, ha nincs más megoldás.

Anyósomra 5 percig sem bíznám... 2 hetes volt a lányom, amikor azt mondta, hogy adjak tehéntejet a lányomnak, mert biztos a táptól fáj a pocija. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam...

41. kathlee (válaszként erre: 38. - D4ae7d0bb0)
2008. jún. 17. 15:58
Hát igen, mi tudtunk ülni... De tüsszenteni, köhögni, nevetni csak kb két hét után mertem, mert azt hittem kiszakad a sebem.
40. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 39. - Csibebaba07)
2008. jún. 17. 15:41
Anyósom időnként...az én családom 100km-re lakik,(pénteken megyek haza 1hétre,de jó!)így maradunk ketten a férjemmel.Nem mintha anyósom nem akarna rá vigyázni,sőt!Imádja a csemetét,csak hát én is úgy vagyok a dologgal,hogy nem szívesen...és Isten tudja.Mégis csak egy anyós,egyszer biztos a fejemhez vágná,hogy mennyit segített.Ezt szeretném elkerülni.
2008. jún. 17. 14:49

Én a varrás miatt az első nap szenvedtem nagyon, de azér bírtam ülni, utána már sokkal jobb volt, viszont fürdés után még nagyon sokáig fájt. A szex nekem is fáj még most is...szóval mostmár tudom, tényleg nem én vagyok az egyetlen.

Nekem néha lenne segítségem, de nem szívesen adnám oda senkinek, próbálunk mindent hárman megoldani. És neked tud valaki segíteni?

2008. jún. 17. 11:16
Hááát...lehet,hogy én máshogy látom,de ennek a császárnak a negatív oldala mellett azért pozitívuma is van.Ti legalább le tudtatok ülni.Én 3hét után is alig.És ne mondjam milyen fájdalom volt.Sokszor a párnát rágtam kínomban...Na és a szex...hát az nagyon sokáig nem volt.Igazából még most is fáj.Nem nagyon csak pont annyira,hogy emlékeztessen a szülés tényére.
37. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 34. - Kathlee)
2008. jún. 17. 11:12
azt gondoltam- nyilván én nem vagyok/voltam abban a helyzetben - a varratok miatt nem lehet emelgetni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook