Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006 szeptemberében szültem fórum

2006 szeptemberében szültem (beszélgetős fórum)


65. arwenn
2006. nov. 16. 13:38

Nem éreztem eddig jóslófájást, bár enyhe menstruációs fájás néhány napja az alhasamban van, de az nem tudom annak számít e.

Annyit olvastam, hogy ha fájdalmaim vannak, felálok és járkálástól elmúlik akkor az a jóslófájás csak.


Hú tényleg nagyon izgulok.


Nekünk muszály lesz kicsit későbbre tenni a fürdetést, mert a párom este 5-6 körül jön haza ált. és szeretnénk együtt csinálni.

De gondolom a baba majd meghatározza, azzal, hogy mikor alszik el este nem?

64. Edit78 (válaszként erre: 44. - Martica)
2006. nov. 16. 12:05

szia!

tegnap kaptuk 2 hónapos szurit! Ádám 1 ANGYAL!!!!!! szerencsére nem lázasodott be, "csak " hőemelkedése lett. igencsak aluszékony volt tegnap is, meg ma is. nálatok hogy megy mostanában az alvás?

63. Edit78 (válaszként erre: 62. - Arwenn)
2006. nov. 16. 12:04

asszem értem, hogy miről beszélsz, mert az én anyósom is minden nap "beugrik", kb 1-1,5 órára, és hiábamondjuk neki, hogy ez már kicsit sok, nem veszi a lapot. az elején minden segítséget fogadj el, mert húzós+szuper is egyszerre.

mi 6- fél7 körül szoktunk fürdetni, és 9-kor megy aludni a kisfiam. nálunk ez így jól bejött.

nem érzel még semmit, pl jóslófájást? gondolom nagy már az izgalom!

62. arwenn
2006. nov. 15. 14:16

Ó nem az a baj, hogy beleszól a dolgokba, nem szokott.

Hanem hogy hajlamos a nyakamra ülni, túlságosan ragaszkodik, pedig már nem vagyunk gyerekek.

Tesómnál mikor megszületett a baba, pl. minden nap kétszer mentek, nem vették figyelembe, hogy együttlét és pihenés is van a világon.

Ha szólt a tesóm akkor sértődés.

Mai napig is a kissrác 3 éves múlt, ritka ha nem mennek minden nap. Tesómék kb. 5 km-re laknak, Bekecsen.

Hát erre gondolok

61. be52089f0e (válaszként erre: 60. - Arwenn)
2006. nov. 15. 14:01

Hát igen, most jó is meg nem is hogy a nap 24 órájában együtt lesztek.


Szerintem az elején tisztázd vele, hogy Ő a te gyereked és a te nevelési elveid szerint szeretnéd nevelni. Talán akkor nem lesznek viták.


Vigyázz magadra.

60. arwenn
2006. nov. 15. 13:37

Anyukámékkal egy házban lakunk, úgyhogy megfőz és takarít majd, segít mindenben (legalábbis az elején, de tudom mindig megcsinálná) Nem leszek szégyenlős, fogom hagyni.


Bár vele néha az a baj, hogy túlzásba esik, túlságosan nyomul, ha szabad így kifejezni magam. Inkább attól félek ez utóbbi lesz probléma forrása.

59. be52089f0e (válaszként erre: 58. - Arwenn)
2006. nov. 15. 12:55

Az tényleg nagyon nagy segítség lenne, ha legalább vagy 2 hétig napközben is lenne veled valaki. Anyukád vagy anyósod. Ők talán még tanácsot is tudnának adni.

Arra pedig szoktasd rá a párod, hogy igenis ő is pelenkázza még ha kakis akkor is.


Az adatlapomon tudod megnézni a kisfiamat (és engem is) :))

58. arwenn
2006. nov. 15. 12:50

No bvdt már három topicban vagyunk egyszerre :))

Gratula a kisfiadhoz. Nem tudok képet nézni valahol?


A Barátok köztöt én is mindig nézem.

Szeretnénk (remélem meg tudja oldani) hogy a párom is itthon legyen vagy két hétig velünk és fürdetne és pelenkázna ő is ugyanúgy.

57. be52089f0e (válaszként erre: 56. - Arwenn)
2006. nov. 15. 12:19

A kisfiam most 8 és fél hónapos.

A fürdést mi mindig a Batátok közt :)))) utánra időzitettük. (A férjem nagy rajongója a sorozatnak.)

56. arwenn
2006. nov. 15. 12:13

bvdt :))))


Mennyi idős a kisfiad?

Mikor fürdettétek? Én olyan 19-20 óra körülre gondolok, akkorra a papa is már tuti otthon lesz

55. be52089f0e (válaszként erre: 54. - Arwenn)
2006. nov. 15. 12:02

Hát azzal tényleg ne foglalkozz, hogy szét van a lakás. Az a legkevesebb. Az első a baba és az hogy te pihent legyél.


Üdv: Enikő (merthogy én is az vagyok)

54. arwenn
2006. nov. 15. 11:53

Köszi a hozzászólásokat. Remélem jó kislány lesz, mert lány lesz :), már beszélgettem vele erről is. :))


Nem is tudtam, hogy Enikő névnap áprilisban is van, pedig én Enikő vagyok igazából.

Na mindig tanul az ember.


Én is gondoltam rá, hogy majd napközben pihizek vele, már kezdem áthangolni magam, hogy ne idegesítsen ha kicsit szét van valami.


Mindenkinek gratulálok aki várja illetve aki már együtt lehet a kicsi babócájával.

53. be52089f0e (válaszként erre: 49. - Arwenn)
2006. nov. 15. 11:36

Ne gondolj arra, hogy mi lesz ha éjszaka a pici nem alszik. Az én kisfiam miután hazajöttünk a kórházból szinte azonnal végigaludta az éjszakát. Mondjuk mi elég későn fürdettük.

Igy is nehéz volt az elején, de próbálj meg majd napközben mindig vele együtt pihenni.

52. Edit78 (válaszként erre: 45. - Rencsilany)
2006. nov. 15. 11:22
én is vattát használok, kivéve persze ha elmegyünk vhova. nem csak, hogy olcsó, de biztos, hogy mindentől mentes.
51. Edit78 (válaszként erre: 49. - Arwenn)
2006. nov. 15. 11:21
Ne aggódj, nem biztos, hogy nem fog aludni a picikéd! Ádám 5 hetes kora óta az éjszakák 95%-át átaludta!!!! nappal pihenj, és akkor menni fog! tudjátok, hogy kisfiú vagy kislány lesz?
50. martica (válaszként erre: 49. - Arwenn)
2006. nov. 15. 11:14

szia Arwenn!

mi megkerestük a másik időpontot mikor van Encsi nap mert nem akartam kicsellózni a törpével! Így magammal b.. ki mert a nagylányom Andrea ápr 18, Encsi ápr 16!

A nem alvásról pedig annyit,hogy ki lehet bírni, csak nehezen! Énmég bulizni is el lettem küldve othonról,"pihenni"! hát...

49. arwenn
2006. nov. 15. 09:54

Sziasztok. Bocsi, hogy beleszólok, csak el akarom mondani, tök jó olvasni titeket. Én 37 hetes vagyok és nagyon izgulok.

Martica ti szülés után rögtön névnapot ünnepelhettetek. :))


Jaj annyit gondolkodtam már ezen, hogy fogom bírni ezt a soha nem alvást, olyan maratoninak tűnik. Persze a babóca mindent elfeledtet biztos, de azért nem lesz, nem lehet könnyű.

De ha más is túléli ....:)

2006. nov. 14. 21:45
nivea popsitörlöt használunk
47. Hoxa
2006. nov. 14. 13:48
Én nivea popsitörlőt használok. Szeretem az illatát és jó is. :)
2006. nov. 14. 12:15
Szavazásra: Mi a rossmanos babydream popsitőrlöt és krémet használjuk. Viszonylag olcsó és takarékos is.
2006. nov. 14. 12:04

Popsitörlős szavazásra a válaszom:mi vattát használunk és vizet.Egyszerű, olcsó és nincs benne sok vegyszer.:)

Még valaki?

44. martica (válaszként erre: 43. - Edit78)
2006. nov. 10. 14:03
Átok tuti nincs! Ma eddig szépen csucsukálunk, játszunk,eszünk! csak tartson ki sokáig ez az állapot! A szélben és a teliholdban lehet valami.Bár nálunk még a légkalapács us sanszos:-( De szerintem mi csak maradjunk szépen csendben, mertmost beszéltem a barátnömmel ,neki 4 hónapos a nagyfia, náluk minden nap olyan mint nekünk ez a pár!
43. Edit78 (válaszként erre: 42. - Martica)
2006. nov. 10. 11:32

akkor inkább én sem panaszkodom.:( tegnap este 9től hajnali fél1ig tartott az altatás. annyira sírt, hogy kivettük a kiságyból, szopi, azt hittem, hogy már alszik és be tudom csempészni az ágyába, de persze felébredt, kezdhettük elölről. így fél 1re tudtam berakni ágyikóba. délelőttönként 11-től szokott aludni, láttam i, hogy fáradt, pocak tele, így gondoltam elalszik a babkocsiban a teraszon, de most is 1/2 órát tartott, sok sírással. én a szélre gyanakszom. nálatok is fúj a szél? vagy csak naív vagyok? vagy fogott azoknak az átka, akik irigyeltek minket, hogy ilyen jó, és jól alvó babánk van? :(

remélem, nálatok jobb nap lesz!

42. martica (válaszként erre: 41. - Edit78)
2006. nov. 10. 08:26
dolgokrol vagy jót vagy semmit. Tehát csendben maradok.Tegnap apukája szabadnapos volt,de két napja egyfolytában nyöszög, nem alszik.
41. Edit78 (válaszként erre: 40. - Martica)
2006. nov. 9. 11:37

jó volt tegnapi vendégség? du minket is meglátogatott 1 volt kolléganőm, és ö is kismama!!!:)

Ádám órája elromlott!:( ma éjjel is 3-5 között "reggeliztünk". este annyira ko volt, hogy a karomban aludt el, és én éreztem, hogy nem szopizott eleget, és persze sajnos így is volt. nálatok, hogy telt éjszaka?

2006. nov. 8. 15:51

Aleluja!

A takaritás kész, én is . Manócska egész délelött nyöszizett,majd kipakolt egy hatalmas adagot a pelusba, azóta szent a béke.

A DM klub tényleg tök jó, ha tudod kombinálni a dolgokat egy csomót spórolsz vele.

Alvásugyileg mi sem állunk másképp. Masszázs, fürdés, szopi, majd alvás. Nem igazán akarom átszervezni, ezt megszoktuk, eddig kis fennakadásokkal de működöt.

39. Edit78 (válaszként erre: 35. - Martica)
2006. nov. 8. 12:08

szerintem valami volt éjszaka, mert 3 hete Ádám is végig szokta aludni az éjszakákat, de most fél4-kor kezdett szopizni és egészen fél 6-ig bajnok módjára evett. remélem, visszaállunk átalvós éjszakára!

tarts ki takarításügyileg!

38. Edit78
2006. nov. 8. 12:06
ti tagjai vagytok a dm babbónusz programjának? mi tegnap vettük át a csomagot, és elég jó kedvezmények vannak pl pelusra is.
37. Edit78 (válaszként erre: 36. - M.Szandra)
2006. nov. 8. 12:06

szia. az első 4 hétben nálunk is a karomban aludt el este Ádám, de egyszer eldöntöttük, hogy nem, és beraktuk a kiságyba, hogy ott aludjon. háááát, először azt hitte, hogy viccelünk, de kb fél óra után elaludt. azóta is kb 10-30 perc szükséges ahhoz, hogy elaludjon. és annyira jókat alszik, hogy kb este 9-től reggel kb. 6-ig. ha nagyon sír, akkor kb 10 percenként váltjuk egymást a férjemmel, mert ilyenkor cumit is adunk neki, hogy megnyugodjon. néha mejdnem megszakad a szívem, de hosszútávon mindenkinek ez a legjobb, mert akkor tudja, megszokja, hogy a kiságy az ő fészke. szerintem próbáld meg.

Hogy viselte a 2 hónapos szurit? nem lázasodott be? mi jövő szerdán kapjuk.

én a Kismamák és kisbabák új egészségkönyvét olvasom + a Kismama magazint + Hannah Lothrop: Nagy szoptatóskönyvét. szerintem jók.

36. M.Szandra (válaszként erre: 35. - Martica)
2006. nov. 8. 10:06
A suttogót épp most olvasom, és eddig ez a legszimpatikusabb. Én eléggé elrontottam az altatását a picinek... csak akkor alszik el, ha előtte eszik, és nem igazán tetszik neki a kiságy sem! Most próbálom átállítani. De tényleg sok minden használható van ebben a könyvben! A dr. Spock-ot is olvastam, de nagyon nem jött be. Minden tiszteletem azé a szülőé, aki az alapján bármit is tud kezdeni a kisbabájával...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook