Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 20 évesen magas a koleszterinszintem, mit tegyek, hogy ne legyen egyre rosszabb a helyzet? fórum

20 évesen magas a koleszterinszintem, mit tegyek, hogy ne legyen egyre rosszabb a helyzet? (tudásbázis kérdés)


2017. márc. 24. 20:26
Nálam érdekes a koleszterin. Állítólag 10-12 órás éhezést követően kellene nézetni. Ha betartom mindig magasabb pár tizeddel a koleszterin. Arról nem beszélve, hogy szinte beszédülök vérvételre ennyi koplalás után. 5-6 óra nem evés után mindig jó volt a koleszterin, cukor minden.
11. Hmkati
2017. márc. 23. 11:03
Anyukám koleszterinje azután rendeződött, hogy elkezdte szedni a közönséges folsav tablettát. azelőtt hiába szedett koleszterincsökkentöt. Ez a receptnélküli szer megoldotta. Csökkent a gyógyszere is. Folsav a homocisztein szintet csökkenti.
10. timycat (válaszként erre: 9. - Channa*)
2017. márc. 19. 17:37

Még nem rendeződött. Igazából nem is értem mi van. A pm-em állapota nem indokolja azt a mértékű TSH-eltérést amit a héten mértek. Az az én gondom, hogy az eü tüneti kezelést végez, nekem meg még -szerencsére- semmilyen testi tünetet nem okoz, az eü meg valahogy úgy működik, hogy "ha jól vagy mi a francokat pattogsz akkor gyere ha bajod van".

Most megyek magán-vérvételre, ahol az antitesteket is nézik. Magán UH-on derült ki az is hogy már egy tucat göb van mindkét lebenyben és az átkötő - vagy milyen - szövetben is, igaz még 5 mm alattiak.

Aztán privátban endokrinológus. Szóval még teljesen az elején vagyok.

9. Channa* (válaszként erre: 8. - Timycat)
2017. márc. 19. 17:28

És rendeződött?

Nekem túlműködésem volt a műtétig és mindig mínuszos volt a cukrom és koleszterinem is, amióta nincs pm-em, a gyógyszer adagom miatt még mindig túlműködök, de a koleszterinem magas és a cukrom is, ha nem figyelek a kajára....

8. timycat (válaszként erre: 2. - Sacc01)
2017. márc. 19. 17:18

Pajzsmirigy?

Nekem nem rég derült ki, hogy évekig az első jele a kezdeti alulműködésnek pusztán a magas koleszterin, LDL és összbilirubin szint volt. Nálam is mindenki csak vállat vont, hogy mit aggódok emiatt, vékony vagyok nincsenek panaszaim ne foglalkozzak vele (általános eü-s hozzáállás). Ha diétáztam még magasabb lett. Aztán hogy dobta a pajzsmirigy is a hibát mindjárt homlokukra csaptak a dokik, hogy jaaaa tényleg a pm alulműködés előjele. Hát kösz

2017. márc. 19. 15:52

Minimális szénhidrátot eszek ,és azt is csak reggel , meg max ebédre, a köretek formájában .

Étrendkiegészítőt sem szedek :/

Akkor fogadjam el , hogy nekem ez ilyen, nem lesz vele gond?

2017. márc. 19. 12:47
Ha még az orvosod is azt mondja, hogy ne aggódj miatta akkor én még inkább. Ha sokat aggódsz majd szedhetsz gyógyszert aminek sokkal károsabb hatása lesz, de ne hallgass rám, ez csak egy vélemény.
5. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2017. márc. 19. 12:39

Sajnos termeli a szervezet akkor is, ha

te nem viszed be!

(én is ilyen vagyok és sok más ismerősöm is!)

2017. márc. 19. 12:21

Semmi cukrosat nem eszel?

És valami étrend kiegészítőket?

A koleszterin a CH-tól magas, illetve a sportolók szoktak különböző étrend kiegészítőt szedni, amitől szintén magas a koleszterin és sok esetben a májértékek is....

2017. márc. 19. 12:11
Hát nézd. Én sovány vagyok, tavalyig sportoltam, egészségesen táplálkoztam. A koleszterinem mégis az egekben volt mindig is. Ez alkati kérdés.
2017. márc. 19. 12:00
A BMI-m teljesen normális , rendszeresen sportolok,egészségesen táplálkozom . Semmi nagyon cukrosat , zsírosat nem eszek . A családunkban senkinek sem magas , és nincsenek szív-érrendszeri megbetegedések sem . Az orvos szerint ennyi idősen ne aggódjak miatta , de azért engem aggaszt , mert tudom mennyire veszélyes lehet :/ Kb másfél-kettővel szokott a határértèk felett lenni . Mit tehetnék ?
2017. márc. 19. 11:57
20 évesen magas a koleszterinszintem, mit tegyek, hogy ne legyen egyre rosszabb a helyzet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook