Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hónapos kislányomnak hat napja nincs széklete! Hány napig normális, hogy nem kakil?A kedélyállapota jó... fórum

2 hónapos kislányomnak hat napja nincs széklete! Hány napig normális, hogy nem kakil?A kedélyállapota jó... (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. okt. 7. 23:54
Szélcsövet csak indokolt esetben használj. A végél záróizmát ilyen kis korban sem javasolt, vagy ajánlott állandóan "zargatni", magyarul tágítani, stb. Anyatejes babáknál egy héten egyszeri széklet sem ritka. Ha tápszeres a bébid, akkor érezni fogod, mikor kell segítség, ha nem eszik annyit, mint előtte, akkor az azért lesz, mert már nem fér. :) Akkor sem szélcső szerintem azonnal, hanem cukros tea is segíthet, nekem annp ezt említette a védőnő, illetve erre a többiek többféle "szert" is ajánlottak.
2011. okt. 7. 19:23
Nálunk 3-4 naponta volt kaki egy darabig, erre a doki azt mondta, hogy semmi gond nincsen. Én azért vettem egy szélcsövet a gyógyszertárban, és két naponta egy picit bedugom neki. nem sokat, max 2-3 centit, az megindítja neki mindig, meg a szél is távozik tőle. Anno Anyukám nekünk is ezt használta, semmilyen káros hatása nincsen, nyugodtan használható. most már megkezdtem neki a hozzátáplálást, 2-3 naponta kap alma-sárgabarack desszertet, így van normálisan kaki neki, mert még most sem lenne csak 3-4 naponta.
32. 76d055b916 (válaszként erre: 31. - Miramira77)
2011. szept. 28. 10:41

:))

Hetente 1x kakilt,de akkor bepótolta az egész hetit!!:D

Mondjuk,mi sosem adtunk neki semmit,nem hőmérőztük,nem kúpoztuk!Megkérdeztem 3 gyerekdokit,egymástól függetlenül,mind azt mondta,hogy hasznos a tejem,így a nagyrészét felhasználja a kicsi,ezért van ritkán széklete!


Istenem!Még csak 10 hónapos,de milyen réginek tűnik a sztori!!:D

31. Miramira77 (válaszként erre: 30. - 76d055b916)
2011. szept. 28. 09:06
Mi a fürdőkádba csináltuk. Nyakig ment... :S
30. 76d055b916 (válaszként erre: 29. - Miramira77)
2011. szept. 27. 22:59
:D Dettó! Az apjával megtanultuk a levegőben tartva levetkőztetni,hogy ne legyen kakis még a tarkója is a picinek!!:)
2011. szept. 27. 22:46
Az én picim pár hétig heti egyszer kakilt. De akkor telerakta úgy a pelust, hogy ki is folyt.
2009. szept. 27. 18:27
Ez 1álltalán nem normális! A babák minnél pépesebb/ folyékonyabb hamit kapnak, annál többször van kakis pelus! Lázmérővel piszkáld meg kicsit (óvatosan!) a popsiját, ha érzel bármi keményet is, próbáld meg kipiszkálni, hátha beindul az inger! 6 nap nagyon sok! Azért vidd el orvoshoz! Az a biztos!
27. ffa1d14645 (válaszként erre: 8. - Drnéni)
2009. szept. 27. 17:02

így van abszolút nem normális.az én lányom és fiam is szopis volt és hála az égnek sosem volt olyan hogy 1 napnál tovább ne lett volna székletük.a normális anyagcsere folyamat egy csecsemőnél hogy amit megeszik,legyen az táp vagy tej az jön is ki...még aznap,esetenként többször.


adj neki egy kis cumisüvegbe simán langyos forralt csapvizet,(neki elég egy deci)vagy ásványvizet(bubimentest)vagy az alábbi módszerek közt is válogathatsz ötlet volt bőven,de ez egy ősi bevált dolog...


és ha holnapig se semmi vidd orvoshoz nehogy bélcsavarodást kapjon!

26. 262b7bb370 (válaszként erre: 25. - Grosshaus)
2009. febr. 3. 20:20
Ez jó! Ilyen biztos lesz még máskor is. Hidd el normális!!!!
2009. febr. 3. 20:17

Sziasztok!!!

Ma sikerült a drágámnak kakilnia! És mindenféle segédeszköz nélkül :)

2009. febr. 3. 17:13
Szia!Kisfiamnál 4hónapossan állt elö ez a helyzet lázmérö,kamillatea,kúp.Gyanus lett,hogy nagyon rákapott a teázásra kiderült kevés neki a tej(nekem a két nagyobbnál is potolni kelett)Fölirattam tápszert és amint elkezdetem hozzápotolni rendbejött a székrekedés.Remélem nálad nem ez a gond de erre is figyelj oda.
2009. febr. 3. 15:02

Szia! Anyatejes babáknál állítólag nem gond,ha nincs széklet,de 5 napnál tovább nem kell várni.Legalábbis,Én úgy csináltam,ha 2 nap után nem volt semmi,megmozgattam a popsijában a lázmérő végét.Tudom,hogy drasztikusnak tűnik.Sokszor csak az volt a gond,hogy teljesen be volt sülve a kaki vége és ezért nem tudta kinyomni szegénykém.De ezt csak a legvégsőbb esetben alkalmaztam,ha a cukros kamillára sem reagált.De jó,ha 3x kellet ezt a módszert alkalmaznon szerencsére:-)

5 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást,azóta minden nap van székletünk naponta több ször is.

2009. febr. 3. 11:28

Nemrég nálunk is volt ilyen gond. Minden másnap kell lenni székletnek!!! Gyermekorvost faggattam erről. Hiába jó a közérzete, akkor is valamit ki kell próbálnod, hogy ne legyen rosszabb. Elmondom miért. Kezd szilárdabbá válni a kaki, összegyűlik, és a kislányod sokkal nehezebben tudja majd kinyomni magából. Akkor aztán lehet tornáztatni keményen, de még az sem biztos, hogy használ. Főzz neki filteres kamillát 1 dl vízzel ( ne hagyd benne a filtert sokáig, mert erős lesz, szinte csak le kell forrázni ), és tegyél bele 1 kiskanál cukrot ( az íze miatt, mert másképp nem nagyon szeretik a kicsik a kamillát ). Ez fellazítja a kakit és könnyebb lesz a dolga. Ha szopi előtt mindig adsz neki egy pár kortyot, akkor nem lesz gond. Ha ez nem jönne be, akkor Szentkirályi Bébiital Natúr Őszibarack!!!!!!!! A rostos lazít ugyebár és nem mellékes, hogy a gyerkőc majd lenyeli a cumisüveget, mert nagyon ízlik neki.

A végbélkúpot nem igen ajánlom, mert az kb. olyan, mint amikor lázmérőzöl vagy csövezel a kicsi popsijában. Megszokja és nem kakál másképp. Én is lázmérőztem, aztán a doktornőtől kaptam az ötleteket.

2009. febr. 3. 09:02
Sziasztok.Az én kisfiam is heti 1x kakált.De én nem piszkáltam sem szélcsővel,sem kúppal,semmivel sem.Nekem is azt mondta az öreg doktornénink,hogy ez anyatejes babáknál gyakori.Szerintem ha a babád közérzete jó akkor nem kell bántani,mert lehet,hogy több kárt csinálsz mint hasznot.
2009. febr. 2. 11:51

A kislányom kedélyállapota jó,sokat nevet.Alszik szépen,az éjszakákat is átalussza.Kizárólag anyatejet kap!!!

Köszönöm a hozzászólásokat,de a szélcsövet nem szeretném használni,már csak azért sem,mert a pukival nincs gond!!

Csak kaki nincs,pukizni tud!

19. 262b7bb370 (válaszként erre: 17. - Drnéni)
2009. febr. 2. 10:40
Másképp működik a szervezet, ha csak anyatejet kap. A kiíró is azt mondja, hogy jó a baba kedélyállapota. Ha láttam a babán, hogy szenved és nyomná csak valamiért nem jön, természetesen segítettünk, tornával, később őszilével, laevolaccal. Vagy a saját étrendemre figyeltem oda.
2009. febr. 2. 10:37
Bocsi Heim P.
17. drnéni (válaszként erre: 15. - 262b7bb370)
2009. febr. 2. 10:36
Tudom, nekünk is mondta a gyerekgyógyász, hogy még van, aki erre esküszik. De gondolj csak bele, te hogy éreznéd magad! Az mindenesetre egész biztos nem árt, ha naponta van neki.
2009. febr. 2. 10:33

Sziasztok !


Szerintem abszolute nem normális dolog, véleményem ( és a Hem P- elismert gaszto orvosa szerint is)minden másnap kéne kakilnia a kis manónak. A fiam 18 lassan, a kislányom 2.5 éves lesz lassan. Mindkettőjüknél küzdöttem ilyen problémával, és a szélcsőre esküszöm.Ne fájdalmas, sőt, jól is esik Nekik, mert tudnak pukizni. Minden hashajtó okoz bélgörcsöt.

Kriszti

15. 262b7bb370 (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2009. febr. 2. 10:23
Érdekes. Ezt a témát mostanában többször körbejártam, mivel az én babám is heti 1X székelt több hónapon keresztül, míg csak szopizott. Tapasztalatból is és a gyermekorvosunk és védőnőnk véleményére adva, helyesen döntöttem, hogy nem használtam sose szélcsövet.
2009. febr. 2. 10:21

Hogyha szopizik, akkor elvileg az is elég ha te iszol bébimecsek teát. Nekünk bejött.

A szécsövet pukihajtásra szokták használni, a lázmérő az segíthet, de nekünk sohasem segített. A cukros kamillánál sztem jobb a laevolac szirup, ert az sem szívódik fel/laktóz/ de az tuti hat a kamillánál meg ha nem teszel bele elég cukrot akkor nem ért semmit.

Leírtam ami nekünk bejött, remélem tudtam segíteni.

2009. febr. 2. 10:20

Bocsánat, hogy így részletekbe írok, de az én babám már 9 hónapos és már nincsenek ilyen gondok, tehát szakaszosan jut eszembe minden.

Ami tuti megindítja: fél glicerines kúp a popsiba. Bedugod, összeszorítod pár percig a popsiját, aztán becsomagolod. Kb. 5 perc múlva már érezhető a hatás.

12. drnéni (válaszként erre: 10. - 262b7bb370)
2009. febr. 2. 10:19
Ma már nem tekintik normálisnak semmilyen korú csecsemőnél a heti 1x székletet. Szélcsövezéssel szépen beáll.
2009. febr. 2. 10:16
Én úgy tudom hogy az anyatejes babák azért kakílnak ritkábban akár heti 1-szer,mert az azt jelenti hogy ami anyatejet megeszik azt a kis szervezete fel is használja(ezáltal jól fejlődik) és ez jó!
10. 262b7bb370 (válaszként erre: 8. - Drnéni)
2009. febr. 2. 10:15
Ha csak szopik és közérzetileg sincs semmi baja, az 5-7 nap is normálisnak tekinthető. A széklet állaga ilyenkor sem változik meg, nem lesz kemény vagy ilyesmi, mert még nincs mitől, tehát nem okoz gondot a babánál a hosszú idő utáni székelés. természetesen ha probléma van, erőlködik és nem megy neki, rosszul érzi magát, akkor segíteni kell.
2009. febr. 2. 10:13
Nálunk is rendszeresen előfordúl és én is kicsit bekrémeztem a lázmérőt majd be a popsiba 12 perc eltetével már jött is a kaki! De a mecsek baby tea is bevállt de a lázmérő és a torna a tuti! Inkább ez mint bármi nem természetes készítmény.Legalábbis én ennek vagyok a híve!
2009. febr. 2. 10:10
Egyeltalán nem normális, minimum 2 naponta legyen széklete! sajnos mi is hasonló problémával küzdöttünk, a kislányomnak 3 hónapos koráig szinte csak segítséggel sikerült kakilni. Napi 1x kapott 5 ml Laevolacot és szélcsövezni kellett. (Mindkettő patikában vény nélkül kapható, tzeljesen veszélytelen.)
2009. febr. 2. 10:09
Sokat kell tornáztatni is a picit. Felhúzogatni a lábát a melléhez. És igen, a Laevolac is elég jó!
6. Medina07 (válaszként erre: 4. - Cszsuka)
2009. febr. 2. 10:08
Lehet például azt is csinálni, hogy a krémmel bekent lázmérővel próbálok ingert kelten. Az én orvosom a szélcsőre azt mondta, hogy legutóljára alkalmazzam csak, mert azzal megsérthetem a picit.
2009. febr. 2. 10:08
Anyatejes babánál előfordul és normálisnak is tekinthető. Nálunk is gyakran előfordult. 1 hét után azért, lehet alkalmazni egyéb könnyítőt. Mi a laevolacot próbáltuk és hatásos volt, a bélrendszernek sem árt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook