Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kislányom 11 éves júliusban volt at első mensese augusztusban is megjött de a következő időpont több mint 10 napja késik az elején be kell fórum

A kislányom 11 éves júliusban volt at első mensese augusztusban is megjött de a következő időpont több mint 10 napja késik az elején be kell (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 8. 20:05

A lányom 12 éves, és idén márciusban jött meg neki először. Azóta össze-vissza, de kb. 40-45 naponta jön neki.

Szerintem ilyenkor ez még normális.

Én is 12 voltam, mikor megjött, és kb. 1 év alatt állt be.

27. simple (válaszként erre: 25. - 3cbdff671e)
2009. okt. 8. 19:59
Minnél előbb kezdjen el vele beszélgetni, mondja el hogy mi fog vele történni, mit fog érezni, és hogy ez miért van. Hogy minden egyes nőnek van vérzése és ez teljesen normális dolog. Hogy nem kell szégyellni. Mondja el hogy vannak betétek-tamponok, és azt is mondja el, ezeket hogyan kell használni. Ez nagyon-nagyon fontos! Sajnos nekem nem mondták ezt el anno, a magam fejével kellett mindenre rájönnöm. Viszont sosem felejtem el az egyik osztálytársamnak mikor megjött, halálra vált arccal sírva jött be szünet után a wc-ből. Fél órába telt mire kiszedtük belőle hogy mi baj. Szegény azt sem tudta hogy mi történt vele. Ezért aztán az egyetlen javaslatom a kolleganődnek, hogy mielőbb kezdjen el beszélgetni a lányával, ha el akarja kerülni hogy szegényke is így megijedjen.
26. agis (válaszként erre: 25. - 3cbdff671e)
2009. okt. 8. 18:13

Velem anyukámnak könnyű dolga volt, mert mindig is érdekelt a biológia, így tudtam mi következik be előbb-utóbb. Más szempontból engem mindig csúfoltak, már az általános iskolában, hogy "elöl deszka hátul léc", meg én milyen vagyok, hogy még nem menstruálok és ez tök ciki. Anyukámnak inkább ezzel gyűlt meg a baja, mert nem győztek vigasztalni.

Utólag azt mondom, bár csak 18 évesen jött volna meg, mert ez annyira behatárol sokszor....

Az "elöl deszka hátul léc" kislányból pedig egy 85-64-80 as 70C-s nő lett. Szóval mindenki bekaphatja, innen üzenem...:)De gyereklányként nehéz ezzel megbírkózni, magam sem tudom a sajátommal mi lesz, mert ő sem fog 10-11 évesen menstruálni, és a mai tendenciákat figyelve ő is az utolsó lesz az osztályban......

2009. okt. 8. 18:05

Én 13,5 éves voltam. Utolsóként nekem jött meg az osztályból és egyáltalán nem voltam bánatos miatta.


Viszont nagyon érdekelne, hogy egy 11 éves lányka ezt, hogy tudja feldolgozni, hogy Nagylány lett belőle?

Kolleganőmnek most van e korú lánya és állandó frászban van miatta, hogy hogyan is fogjon neki elmondani, hogy mi vár rá. Pontosan tudja, hogy már nem halogathatja sokáig, de ti a lányaitoknál hogyan csináltátok?

Nekem anno anyukám adott egy felvilágosító könyvecskét ezzel letudta a dolgot.

24. agis
2009. okt. 8. 16:33

Nekem 15 évesen jött meg először és azóta mindig tökéletesen voltak a ciklusaim, de ahogy spin is mondja, általában az egyenesági nő felmenők esetére lehet hivatkozni :)


általában a lánygyermek 1.2 évvel hamarabb kezd menstruálni mint az édesanyja....bár én versenyszerűen is sportoltam, és édesanyámnak is 15 évesen jött meg.

23. simple
2009. okt. 8. 15:57
Nincs ezzel semmi gond. Nekem 12 és fél évesen jött meg először. Utána 5 hónapig nem. Aztán újra. Teljesen normális ez az elején.
22. 93f8940be5 (válaszként erre: 17. - Ymanie)
2009. okt. 8. 12:51
Igen én is így voltam:) 10 éves 10 hónapos voltam, amikor előszőr megjött és mindig pontos volt, mint a gutaütés. De úgy tűnik, a mi esetünk számít ritkának. :DDDD
21. Yulcsy
2009. máj. 18. 12:58
Már azóta biztos megoldódott a problémátok, de nem kell aggódni.Az első évben nagyon rendszertelen a menstruáció.Aztán nagyjából beáll, kiszámíthatóvá válik.
20. Ditta73 (válaszként erre: 13. - Edb6c38cef)
2009. máj. 18. 11:31
Szerintem nem kell aggódni(persze ha a terhesség 100%-ban kizárható), nekem fősulis koromban maradt ki egyszer, pedig akkor már 10 éve menstruáltam.
19. spinneli (válaszként erre: 17. - Ymanie)
2008. szept. 23. 23:03
szerencséd volt, de abszolút nem ez az általános.
2008. szept. 23. 21:47
13 éves koromban megjött egyszer, majd egy évig semmi. Ne aggódj:)
17. Ymanie
2008. szept. 22. 21:30
Érdekes dolgokat olvasok itt.Nekem 12 évesen jött meg először és azóta 28 napos ciklusom van.Soha nem késett vagy maradt ki.Leszámítva a terhességeimet.
2008. szept. 22. 13:52
Szerintem ilyenkor még természetes az, hogy rendszertelen.
2008. szept. 22. 13:43
Majdnem 15 voltam,amikor először megjött.Most 30.Csak akkor volt pontos a menzeszem,mikor fogamzásgátlót szedtem.
2008. szept. 20. 18:24

minimum egy év átlagban, míg beáll a menstruáció megfelelő ciklusra.

édesanyának, nagymamának érdemes emlékezni, mikor jött meg, hogy állt be, általában hasonlóan alakul a leánygyermeké is.

2008. szept. 20. 10:18

Az első években normális, de azért én is aggódom a lányomért. 10 éves és 9 hónaps volt, amikor először megjött neki. Az első 4 hónap össze-vissza kiszámíthatatlan volt, majd beállni látszott a dolog, és az utóbbi egy évben rendre 28 naponként jött meg neki. Most pedig már 10. napja késik. Ezt pl. hagyjam, annak ellenére is, hogy már egy éve totál rendszeres volt? Vagy lehet mögötte betegség, rohanjak vele a gyermek nődokihoz?

Mert a dilemmám: még csak 12 éves múlt, tehát "belefér".

Úgy viszont, hogy egy éve már szabályos, úgy viszont "nem fér bele". Nagyon féltem őt, de nem akarok felesleges hűhót. Szerintetek várjak?

12. benvik
2008. szept. 18. 12:17
Nekem is 11 évesen jött meg, és nagyon rendszertelen volt. A doki mindig azt mondta, hogy ez normális az első években, ne aggódjak.
11. lufi
2008. szept. 18. 11:40
Nekem is ilyen fiatalon jött meg, és az első évben rendszertelen volt. Szerintem ne aggódj.
2008. szept. 18. 09:11

Az én lányom is éppen hogy betöltötte a 11 évét, és megjött neki. a nőgyógyászomtól megkérdeztem, hogy ha neki már figyeljük azt hogy pontosan jöjjön meg. A válasz azt volt, hogy annak örüljek, ha most még pár hónapig nem is jön meg neki. És az első időben úgyis összevissza fog megjönnia mensije.

De az én lányomnak kb havonta (hol pár nappal előbb, hol pár nappal később) mindig megjön.

2008. szept. 18. 09:06
Szerintem is nyugi az első (pár) évben még nem áll be a ciklusa.
2008. szept. 18. 09:04

Akkor én most überelek mindenkit. :-)

Nekem 16 évesen jött meg, és azóta mostanáig (35 éves vagyok) RENDSZERTELEN. Semmilyen gyógyszerrel nem lehetett beállítani. Hol 38 napra, hol 45 napra, hol 53 napra jön meg - teljesen kiszámíthatatlan. Épp ezért nehéz volt teherbe esnem, de most már a harmadik gyermekemet várom! :-))

2008. szept. 18. 09:03
nyugi, majd beáll. ebben a korban még teljesen normális, hogy akár hónapok kimaradnak. A nevelt lányom 14 éves, 1 éve van meg neki. Mostanra már kiszámitható, de eddig nem volt az.
2008. szept. 18. 08:58
nekem 13 évesen jött meg (várhatott volna még) és 19 éves koromig összevissza jött. és tavaly február óta 18-19 naponta. Tehát összevissza így öregségemre :DDDDD
2008. szept. 18. 08:31
Nem kell aggódni mert nem fog egyből beállni kell neki idő nekem annak idején évekig nem volt pontos aztán beállt bár nem napra pontosan jött meg kinek milyen a szervezete szerintem.
2008. szept. 18. 08:28
Az én lányomnak is 3-4 éve van meg, és még most sem igazán kiszámítható!:(
3. skorpyo19 (válaszként erre: 2. - C299b9bcdc)
2008. szept. 18. 08:23
A lányomnak már több mint 3 éve meg van , de még mindig van,hogy késik 14 éves.
2008. szept. 18. 08:12
nekem anno a teljes első évem alatt összevissza volt meg a mensi. megjött, aztán 3 hónapig semmi, aztán megjött 2 hónapig rendesen, aztán kihagyott 1 teljes hónapot, aztán ha megjött hol késett, hol túl korán jött. 1 év kellett mire beállt normálisra.
2008. szept. 18. 08:09
A kislányom 11 éves júliusban volt at első mensese augusztusban is megjött de a következő időpont több mint 10 napja késik az elején be kell

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook