Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2- 3 év közötti babák klubja fórum

2- 3 év közötti babák klubja (beszélgetős fórum)


192. b59d693a46 (válaszként erre: 190. - RLindi)
2008. máj. 7. 13:40

Köszi szépen, remélem, hamar túllesz rajta. Most megint hőemelkedése van, talán ha alszik egyet, jobb lesz a közérzete is. Persze kapott lázcsillapító szirupot is.


Akkor nektek is szerencsétek van Jázminkával, hogy nem irigy. Egyébként Anna velük nem az, csak más gyerekekkel szemben. Azt hittem, kinőtte ezt, de ezek szerint nem. :( Hát nagyon remélem, hogy még az oviig változni fog, ott meg aztán kénytelen lesz szembesülni a ténnyel, hogy nem körülötte forog a világ. :)

Nem tervezünk neki kistestvért egyáltalán, de azt hiszem, nem is oldaná meg ezt a gondot vele sőt...lehet, hogy rosszabb lenne a helyzet.


Olvastam, milyen baleset érte Jázmint. Szegény, ráesett a játékra, ami a kezében volt? Nem fáj a szája? Tud enni? Azt hiszem, elájulnék, ha látnám, hogy ömlik a vér a szájából...

191. b59d693a46 (válaszként erre: 189. - Laryan)
2008. máj. 7. 13:25

Laura tényleg egy kis tündér. :) Nagyon aranyos, hogy vígasztalni próbálta a kis ovistársát.


Aug. 17-én született, így nyár végén kezdjük a beszoktatást. Nem tudom, mikor kezdődik az ovi, nekem aug. utolsó hetében nagy valószínűség szerint már dolgoznom kell. Így jó lenne valamivel előtte elkezdeni a beszoktatást. Ha kiderül, hová vették fel, gondolom, ilyen részleteket is megtudunk majd.

190. RLindi (válaszként erre: 188. - B59d693a46)
2008. máj. 7. 12:45

Szia! Szerintem ne aggódj amiatt az oviban biztos sokat fog e téren változni Annácska.

Egyébként jobbulást neki az előbb olvastam,h. beteg lett:-(


Én még nem vettem észre,h. Jázmin irigy lenne igaz nem kifejezetten sokat van gyerekek társaságában de ha mégis akkor oda szokta adni a játékait. Velünk is nagyon jószívű pl.mindig megkínál a csokijából,kakájából. De amugy ez az irigység ebben a korban még normális,legalábbis nekem van 5 unokaöcsém és náluk is volt ilyen korszak amit aztán kinőttek.


Tevezitek mostanában,h.legyen Annának kistestvére?

189. Laryan (válaszként erre: 188. - B59d693a46)
2008. máj. 7. 12:03

Szia!


Laura nem irigy,nagyon kedves Velünk de másokkal úgy nem nagyon barátkozott eddig. De velük is jószívű.Tegnap pl:mondta,hogy odavitte az egyik ovistársának a papírzsebkendőt mert folyt az orra és odaadta a másiknak a plüssöt mert sírt az anyukája után.Egy igazi kis tündér,sose volt ilyen problémánk mint amit írtál.

Szerintem Anna is megfog változni majd és nem lesz ilyen.Ő mikor megy oviba,mikorra tervezed?

2008. máj. 5. 21:38

Sziasztok!


Ma hazajöttünk anyuéktól. Nagyon jó volt, Anna imád ott lenni. Ott volt 2 fiú unokatestvre is, egyik annyi idős, mint ő, a másik idősebb 1 évvel. Ami rossz volt, hogy Anna nagyon irigy volt velük. Amelyik játékkal játszottak, neki is biztos az kellett. Volt egy pár elég nagy hiszti is, ha nem kapott meg vmit. Nagyon meglepődtem, mert úgy tűnt, már nem irigy, játszótéren sincs gond mostanában. Tavaly az volt, elég sok konfliktus keletkezett ebből. Most nem számítottam rá. Szerencsére nagyon aranyosak a fiúk, odaadtak neki mindent.

De el vagyok keseredve, mit lehet tenni? Mivel nem jár közösségbe, nincs igazán ilyen konfliktus helyzet. De mi lesz, ha az oviban is így fog viselkedni?? Biztos nem fogják szeretni a gyerekek. Annyit mondtam neki, hogy nem szabad irigynek lenni meg ilyeneket...a játszótéren már nem hisztizik, ha elveszik a játékait, tavaly ebből volt elég sok gond. De amit most művelt...:(

Nektek nincs ilyen gondotok? Nem irigyek a lányok?

187. Laryan (válaszként erre: 186. - RLindi)
2008. máj. 5. 10:58

Köszi,eltelt!:(

Laura már ma ment oviba,ma is sírt!:(

Meggyógyult, de már megint láttam egy csomó gyerek náthás,biztos megint az lesz Ő is :((


Csütörtökön lesz az Anyák napi ünnepség,de képzeld már hallottam itthon a hétvégén,hogy a kis Drága mondd valami kis versecskét-jobban figyeltem és hallom,hogy Anyák napjára készül.

Könnybe lábadt a szemem,annyira tünemény!

Csodálatos érzés volt hallani!

Ennyit hallottam először:kis kezemmel mit adhatok?

nem fér bele annyi virág,amennyire szeretem az Anyukám!Elmondhatatlan érzés volt!

Még csak egy hete ovis de már megtanulta! :-))

186. RLindi (válaszként erre: 185. - Laryan)
2008. máj. 5. 10:24

Köszi szépen aranyos vagy:-)

Hát igen számunkra is hihetetlen,h.egyrészt olyan mindtah most lett volna,másrészt a legnagyobb öröm a kis tündékénk!


Hogy telt a hosszú hétvége? Laura meggyógyult már?

185. Laryan
2008. máj. 2. 21:21

Lindi!


Nagyon szépek az esküvöi képeitek!És a ruhád is!

Jó volt nézni a képeket,a hely is nagyon szép!:-)


és...azóta van egy tündéri kislányotok. :-)

184. Laryan (válaszként erre: 180. - B59d693a46)
2008. máj. 1. 08:07

Köszönöm!


Nagyon aranyos vele Anna!! :D

183. b59d693a46 (válaszként erre: 181. - RLindi)
2008. ápr. 30. 21:44

Köszi :)


Így szagolgatja szinte mindig, ha itthon vagyunk. Ha meg álmos, még intenzívebben :)

2008. ápr. 30. 21:22

Sziasztok!

Régen jártam itt. Csengét el kellett vinnem a fogorvoshoz, mert múlt héten csütörtökön és pénteken éjszaka 25-30!!!!-szor kelt fel. Nem tudta megmondani, hogy milye fáj, csak azt hajtogatta, hogy fáj, fáj. Szombaton reggel megmondta,hogy a foga. Hát, nem kívánom senkinek azt a pár percet, amíg bent voltunk a fogorvosnál. Ki kellett fúrni a fogát, és kitisztította Neki. Azóta szerencsére nem fájlalja. És azóta nem kell Neki este a cumisüveg, azt mondta, hogy Ő már nagylány, és inkább adjuk oda annak, aki még kicsi és nem tud pohárból inni. Erre mondják, hogy minden rosszban van valami jó!!


Mivel a lányom már másfél éve jár közösségbe, van tapasztalatom az ott összeszedett bacikról, és arról is, hogy miért viszik be köhögve, náthásan a gyerkőcöket. Csenge, amikor kezdtük a bölcsit, szinte kéthetente mindig beteg volt. Idén már sokkal jobban bírta, volt, hogy több, mint 2 hónapig sem volt beteg. Viszont. Vannak olyan munkahelyek, ahol sajnos nem nagyon tolerálják, ha az Anyuka kéthetente táppénzen van. És sajnos rákényszerül arra, hogy ha nem teljesen egészséges a gyerek, akkor is vigye oviba, bölcsibe. Sajnálatos ez a dolog, de volt, hogy én is bevittem, mivel nem tudtam kire bízni. A szívem szakadt meg, de mást nem tehettem. Vagy beadom a lányomat, vagy kereshetek másik melóhelyet.

És a bölcsiben is megmondták, hogy ha köhög, vagy náthás, nyugodtan vigyük be. Akkor KÖTELEZŐ otthon maradnia, ha lázas, vagy hasmenése, hányása van. Bár ilyen esetben biztosan senki nem vinné.

181. RLindi (válaszként erre: 180. - B59d693a46)
2008. ápr. 30. 21:06

Édeske:-) nagyon a szívéhez nőtt a kispárna ez látszik.

Egyébként biztos már sokan megjegeyzték,de nagyon hasonlítotok egymásra Annával mármint a Te kiskori képed meg az övé:-)

2008. ápr. 30. 21:03

Tettem fel képet az adatlapomra "A" kispárnáról. :)

Most egy pár napig nem leszünk itthon, nem leszek netközelben. Jó hétvégét nektek és Laurának gyors gyógyulást! :)

179. Laryan (válaszként erre: 178. - B59d693a46)
2008. ápr. 30. 15:50

Ja értem akkor ott készült a kép.Laura is imádja a pancsolást,nyáron a medencéből alig lehetett kivenni,pedig már fázott láttam rajta.



Köszi!:)

Hát igen....de én elfogult vagyok! :-)

178. b59d693a46 (válaszként erre: 177. - Laryan)
2008. ápr. 30. 15:43

Aha, értem! Nyáron gondolom, a legtöbb helyen így oldják meg, ha nincs annyi gyereke, összevonják a csoportokat.


Két hete voltunk Kehidakustányban a fürdőben, ott készült. Tavaly nyár óta nem voltunk így fürdeni, de most nagyon élvezte, alig tudtuk kiimádkozni a vízből.


Nagyon szép Laura...és az a szöszi haja...:)

177. Laryan (válaszként erre: 175. - B59d693a46)
2008. ápr. 30. 15:33

Őt már tavaly felvették és most előfelvételis.Szeptemberben egy másik csoportban kezd amiben aztán majd 3 évig jár.Addig meg ide ahova most jár,de ez is összevont lesz júniustól. :(aminek igazából nem örülök!


Mi sem járunk úszni,mert itt nem volt rá lehetőség sajnos.

Az adatlapodon láttam azért kérdeztem.

176. b59d693a46 (válaszként erre: 174. - Laryan)
2008. ápr. 30. 15:28

Nem járunk. Amikor picike volt, lebeszélt a védőnő, hogy elkap mindenféle fertőzést, így nem mentünk. Már bánom, lehet, hogy kellett volna. Imádja a vizet.

Ti jártok? vagy jártatok babúszásra?

175. b59d693a46 (válaszként erre: 171. - Laryan)
2008. ápr. 30. 15:26

Az biztos, hogy erős az immunrendszere, ha csak 2X volt beteg. Hát, gondolom, ezeken túl kell esni...legalább is mindenki ezt mondja. Szerencsére legalább jó idő van, őszi, téli beszoktatásnál biztos nehezebb ilyen szempontból.

Érdekes, hogy felvették így év vége felé. Épp egy ismerősöm mondta, hogy a lánya mostanában tölti a 3. évét, de nem kezdhette meg az ovit, csak szeptemberben. Már nem vették fel. Addig el kell mennie munkanélkülire, mert dolgozni addig nem tud visszamenni. Jó, mi?

174. Laryan
2008. ápr. 30. 15:25

PéDé

Annával jártok úszni?

173. Laryan (válaszként erre: 170. - B59d693a46)
2008. ápr. 30. 15:22
Ez aranyos! :) (párna)
172. Laryan (válaszként erre: 169. - RLindi)
2008. ápr. 30. 15:21

Igen! :-) 30valamennyi kisállata van benn az ágyában! :-)))

Lassan alig fér el tőlük,már mondatm,hogy több nem jöhet ide aludni de mindig becsempész kisebb példányokat. :-))

171. Laryan (válaszként erre: 168. - B59d693a46)
2008. ápr. 30. 15:19

Még egyenlőőre semmit.

Cvitamin és sok gyógyteát iszik:csipkebogyó,kamilla,bodza,hárs.

3 év alatt kétszer volt beteg.

Mi egy hete kezdtük az ovit és máris elkapott valamit,pedig azt gondolom erős az immunrendszere ha ennyi időn keresztül 2szer volt beteg.

2008. ápr. 30. 15:18

Úgy látszik, Jázmin nem igényli. Annának van egy vékony kispárnája, az a vígasztaló :)De olyan szinten, hogy egész nap hozza-viszi, az egyik sarka tök fekete, mert mindig nyálazza és utána szagolgatja :) Akkor kezdett nagyon ragszkodni hozzá, amikor leszokott a szopiról és úgy aludt el, hogy a párnát dörzsölgette a tenyerével. Aztán jött a szagolgatás, majd a benyálazás is...érdekes. Hiába mosom ki, az egyik sarka már elég lestrapált. Előre kijelentette, hogy a "nyálas párnáját" viszi magával majd az oviba :)


Még konkrét álmot nem mesélt el, mindig azt mondja, arról álmodott, ami éppen kellemes élmény volt a számára. Pl. arról, hogy voltunk a mamáéknál, pár hete fürdeni voltunk, most állandóan arról "álmodik". De biztos szoktak rosszat álmodni, van, hogy tök izzadtan kel fel és sír, kis hisztis, csapkod, semmi sem jó neki. De szerencsére ez a ritkább, általában jókedvűen ébred.

169. RLindi (válaszként erre: 163. - B59d693a46)
2008. ápr. 30. 15:01

Hát érdekes módon nincs.Amig kiságyban aludt akkor szoktunk berakni neki macit,vagy vmi vmi puha játékot de mindig kidobta. Amióta már rendes ágyban alszik a délutáni alváshoz néha bevisz egy babát vagy más játékot de nem ugyanazt,ez nekem is fura általában a gyerkőcöknek szokott lenni egy "társa" az ágyikóban.


Annának van ilyen? Nem szokta mondani,h. álmodott valamit? Nekem még ez a másik tippem. Jázmin reggel el szokta mesélni,h.ha álmodott valami,vagy nem tudom lehet akkor találja ki mindenesetre van fantáziája:-)



Lauránál láttam,h. rengeteg kis baátja helyet kapott az ágyban:-) Nagyon ari velük:-)

168. b59d693a46 (válaszként erre: 166. - Laryan)
2008. ápr. 30. 15:00

Jó neked :)

Ha Anna náthás én szoktam a fürdővizébe pár csepp borsmenta illóolajat tenni, mentolos és az is megkönnyíti a légzést. A levendula hatásáról én sem tudtam.

Mi szeptemberben kezdjük az ovit, előre félek, hogy mindig beteg lesz. Olyan könnyen összeszed mindent. Te adsz vmi immunerősítőt a kislányodnak?

167. RLindi (válaszként erre: 165. - Laryan)
2008. ápr. 30. 14:57

Remélem beválik,hát igen rengeteg fajta van én tavaly decemberben átböngésztem szinte az összeset amikor Jázminka nagyon beteg volt és nehezen lélegzett ez rengeteg mindenre jó.


Amugy nekem ha nem vagyunk betegek akkor a csoki és a narancs a kedvencem illóolajban:-)

166. Laryan (válaszként erre: 163. - B59d693a46)
2008. ápr. 30. 14:56

Igen lehet,hogy hozzászokott kicsit.

Amúgy azért nem tudok ehhez a felkeléshez hozzászólni,mert az én lányom sose volt ilyen felkelős.

165. Laryan (válaszként erre: 164. - RLindi)
2008. ápr. 30. 14:55

Igen?Ezt nem is tudtam,kifogom próbálni a levedulaolajat!

Épp múltkor nézegettük,hogy milyen illatot vegyünk a párologtatóba aztán nem tudtuk eldönteni és végül nem vettünk semmilyet :(.

164. RLindi (válaszként erre: 162. - Laryan)
2008. ápr. 30. 14:49

Jajj:-( sztem olyan felelőtlenség beteg gyereket oviba vinni,erre miért nem gondolnak:-(


Nem szoktál párologattni Laura szobájában valamit amig alszik? Én Jázminnak ha náthás akkor levendula olajat szoktam nagyon jól tisztitja az orrát.

163. b59d693a46 (válaszként erre: 159. - RLindi)
2008. ápr. 30. 14:49

Nem bújt még ki alul a hátsó 2 foga, nem tudom, mi a pontos nevük :) Hát, az is lehet, hogy attól ébred, bár nem látom duzzadtnak a fogínyét.

Sajnos amikor náthás, mint nem olyan régen, szinte óránként-2 óránkét felébred, mert nem kap levegőt. Lehet, hogy hozzászokott egy kicsit.

Jázminnak van vmi "vígasztalója"? Plüss, kispárna, takaró, ilyenek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook