Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2- 3 év közötti babák klubja fórum

2- 3 év közötti babák klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
12. tinendo (válaszként erre: 10. - Hobitka)
2006. dec. 11. 18:55

AZ egyik barátnőm is így járt a fiával, hogy nem szerette a gyerekeket így nem akart bölcsibe és oviba járni.

Hogy lehet azt elkerülni, hogy a gyereked ne féljen a többi gyerektől?

Szerintem sok szülő ott cseszi el a dolgot, hogy nemigen megy a gyerekével el közösségekbe, akár sétálni, akár a parkba, így nem tud a gyermeke másokkal ismerkedni.

2006. dec. 11. 18:46

Sziasztok!


Az én kislányom Lilla augusztusban múlt 2 éves.

Eleven kis csaj, de nem annyira nagyon. Mégis sikerült eltörnie a kezét. 3 héttel ezelőtt leesett a fotelból és eltört a csuklója. Ki gondolná hogy ennyitől el tud törni a kiskeze. Először nem is akartam neki hinni, pedig amikor leesett mondta hogy "kitört a kezem", aztán nem használta csak lógatta maga mellett, úgyhogy csak elvittük megröngeneztetni, és igaza volt. Tényleg eltört:-(

-Milyen okos- alig 2 éves.

De mi lesz akkor az óvodában?!

Már előre félek. Ott mi mindenről fog leesni?

Biztos nagyon nehéz lesz.

mindig ő fog a fejemben járni. Mit csinálhat........?

Üdv

Szabina

2006. dec. 10. 23:24

Én azért félek, mert ismerem a fiam! A lányomnál annyi volt a beszoktatás, hogy: Anya menj haza, ide anyukák nem járhatnak!

Hát mégegyszer ekkora mázlim nem lehet! :-)))

Az én fiam is rettentő eleven! Csak az a gond, hogy fél a gyerekektől. Igy aztán már most elkezdjük az óvónénikhez szoktatni, mert egy ismerős felnőtt, akihez oda tud és mer menni, nagy biztonságérzetet ad neki, talán így sokkal könnyebb lesz!

Nekem a lányomnál az volt nagyon nehéz elfogadnom, hogy addíg minden lélegzetvételéről tudtam. Mennyit evett, mikor kakilt :-)), mennyit aludt, stb... Viszont az ovikezdéstől már nem így volt! Szerintem ez nagyon nehéz nekünk. Kb mi is annyira megszenvedjük ezt az elszakadást, mint ők!

De nekem ő nagyon megkönnyitette azzal, hogy soha nem kellett sírva otthagynom!

9. leleszi (válaszként erre: 8. - Hobitka)
2006. dec. 10. 23:11

Te mitől félsz a leginkább?

Mert már van egy nagyobb gyereked azt hittem igy azért kicsit könnyebb a dolog?

Tehát már tudod milyen nehéz a "beszokatás "és ezért félsz?

Én meg azért mert fogalmam sincs hogy hogy fog neki tetszeni.

Nagyon eleven gyerek nehéz lekötni a figyelmét.Hozzá van szokva hogy a nap bármeik percében a "rendelkezésére "állok.Tehát mindig ott vagyok ha valamit kérdezne vagy ha legozna...kicst furi lesz még nekem is hogy nem lesz itthol..

2006. dec. 10. 17:01
Helló! Az én fiam 21.-én lesz 3 éves. Mi is januárban kezdünk, de nagyon félek tőle!!! Mintha most lett volna, hogy a szentestét a kórházban töltöttük apa és a nővére nélkül!
2006. dec. 10. 16:26
Sziasztok,az én kisfiam 29.-én lesz 3 éves.Nagy az izgalom mert januártol megy oviba.Nem tudom hogy fogja ezt a dolgot megélni.
2006. dec. 10. 09:47
Beírattad/bairatod a gyerekedet bölcsibe?
5. tinendo (válaszként erre: 2. - 5ba9b2e282)
2006. dec. 8. 18:56

Szia.

Üdv a klubba.

2006. dec. 8. 15:57

Én maradok az előzőben még egy db-ig.

Érezd jól magadat mind2ben.

De januártól azért még nézz vissza a másikba is, hátha tudsz tanácsokat adni másoknak.

Neked aztán van tapasztalatod. :))

3. DODICA (válaszként erre: 1. - Tinendo)
2006. dec. 8. 15:38

Szóval megcsináltad! :))))


Na jó, januárig még maradhatok az előzőben, de aztán itt is leszek! :)))

2006. dec. 8. 15:36

Helló!

Mi most november 20-án lettünk 2 évesek!:)

2006. dec. 8. 15:34

Sziasztok!


Szeretnék itt csevegni olyanokkal, akiknek 2-3 év közötti a gyermeke. Mindenféléről, ami ilyenkor fontos lehet.

Bölcsi, óvoda...

Vagy ha valami kérdésed van, azt oszd meg velünk.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook