Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 17 hetes kismamák hogy vagytok? Hogy viselitek ezt a meleget? Picurka mocorog már? fórum

17 hetes kismamák hogy vagytok? Hogy viselitek ezt a meleget? Picurka mocorog már? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2013. szept. 17. 17:54

sziasztok! hát nem tudom,itt nem díjjazák a mellszívót,sőt! Nem tudom hogy miért.

Nektek mikor kellett menni cukorterhelésre,hány hetesen?

Mert itt 24 hetesen kell,így jövőszerdán megyünk csak! Meddig számít jónak az eredmény?

67. eruska83 (válaszként erre: 66. - Bagoly74)
2013. szept. 17. 16:42

Gratulálok, valóban szép eredmény!

Nekem már rég megvan a cukorterhelésem, az éhgyomori 3,6 lett, a 60 percesem meg 5,2.

2013. szept. 17. 16:38
Amúg sziasztok csajok! Rég jártatok erre! Ki hogy van? Milyen vizsgálatok jönnek nálatok? Én most rettentően boldog vagyok, a cukorterheléses vérvételen ma estem át, és mivel magánban voltam, már meg is van az eredmény. És nagyon szép lett, az éhgyomri cukrom 4,0 a 120 perces cukros meg 4,8. Ez tökéletes eredménynek számít, szóval nem nézek diéta elé! :)
65. bagoly74 (válaszként erre: 61. - Timike.baba)
2013. szept. 17. 16:36
Szió! Ez érdekes, úgy tűnik kórházanként ez is más-más megítélés alá esik. Nekem a dokim a Budapesti Bajcsy Kórházban van, és ő kifejezetten ajánlotta, hogy ha van, akkor vigyünk be már a kórházba mellszívót.
64. ildiko1984 (válaszként erre: 63. - Eruska83)
2013. szept. 3. 16:31
az is van:) de jó,majd megnézem akkor :)
63. eruska83 (válaszként erre: 62. - Ildiko1984)
2013. szept. 3. 13:29
Naplómban olvashatod.
2013. szept. 1. 07:28

na én emiatt veszek most,első babámmal anno elég nehéz napokat éltünk meg,ami a későbbi szoptatást is megpecsételte,mert nem sokáig tartott,de most felkészülten megyek én is,nézzenek rám ahogy akarnak :)

Eruska hogy érzed magad? mikor kell menned kontrollra?

2013. aug. 31. 22:49
Van mellszívónk és jó szolgálatot tett.Főleg amikor a kórházban kellett fejnem mert annyira bedurrant a tejci.Bár elvileg nem ajánlják és csúnyán néznek ha beviszed de pont lecartam.:) Ha nem használom akkor tutira jó kis mellgyulladás lett volna a vége.A kicsi Máté nem tudott még annyit egyszerre szopizni amennyi jött.
60. eruska83 (válaszként erre: 59. - Ildiko1984)
2013. aug. 31. 15:42
Nem mivel nem szoptathatok majd. Tápszeresek leszünk.
2013. aug. 31. 07:43
ti fogotk venni mellszívót?
2013. aug. 31. 07:43
nekünk is megvan a legtöbb dolog a fiam után,még egy két apróság hiányzik (fürdőlepedő,kissapka), bár ezek még ráérnek. Remélem legközelebb kiderül a neme,segítene a vásárlásnál :)
2013. aug. 30. 12:45

Nálunk meg szinte minden megvan.Nem adtam el semmit nagyon nem kell beruháznunk.Főleg, hogy valószínű a pocaklakó is fiú még ruhák is stimmelnek majd.

Kicsit már érzem, hogy kényelmetlen az alvás főleg hogy kelek pisilni amit nagyon utálok.:)

Amit gondoltam beszerezni az az elektromos babahinta.Állítólag szeretik a picik nekünk nem volt de lehet most beruházunk.Mondjuk baromi drága de ha nyugodt perceket ad akkor megéri!:))

56. eruska83 (válaszként erre: 55. - Ildiko1984)
2013. aug. 30. 08:50

Mi megvettünk mindent, a napokban végeztem. Már csak a férjemnek kell végeznie a babaszobával.

Én úgy alszom, mióta terhes vagyok, mint akit agyonütöttek!

2013. aug. 27. 19:05

Sziasztok! :) ti hogy álltok a bevásárlással? Sokmindent megvettetek már?

Az éjjeli alvással hogy álltok? Én sehogy :) Alig tudok aludni,sokat forgolódok,kijárok pisilni,aztán meg nem tudok visszaaludni....

54. eruska83 (válaszként erre: 53. - Ildiko1984)
2013. aug. 26. 12:15

Köszi :))

Nekem pénteken lesz a 20.hét, de ugye én a félidőmön már tuti túl vagyok :))

2013. aug. 26. 07:19

Sziasztok! Akkor egyenlőre akkor kisfiús anyukák vannak itt :) már nagyon várom a szeptemberi uht-t hogy kiderüljön a mi babánk neme :) Na meg eruskának is drukkolok még hogy az egyik baba kislány legyen!

Jaj de jó,2 nap múlva félidőőőőőő :D

Szép napot nektek!

52. eruska83 (válaszként erre: 50. - Timike.baba)
2013. aug. 24. 21:13

Örülök, hogy rendben vagytok!

És gratulálok a kis kukishoz! :DD

51. eruska83 (válaszként erre: 49. - Bagoly74)
2013. aug. 24. 21:12
Ó, köszi. Bízom én is a kis csodámban, hogy legalább egyikük lány lesz. De persze, ha nem, az sem baj, csak nagyon szeretnék egy kicsi lánykát is.
2013. aug. 24. 20:56

Sziasztok!

Megvolt nekünk is az uh.Mindent rendben találtak és még nem mondák biztosra de kisfiú.Majd a 4d-n reméljük már biztosan kiderül.


Bagoly örülök hogy minden rendben végül.

49. bagoly74 (válaszként erre: 48. - Eruska83)
2013. aug. 23. 20:33

Szia Eruska!


Hát igen, én végtelenül nyugodt természet vagyok, de azért azt az asszisztenst meg tudnám fojtani egy kanál vízben...


De valóban az a lényeg, hogy jól vagyunk, és igyekszem elfelejteni...


Nálad még ha jól olvasom játszhat az 1 fiú, 1 lány páros. :) Nagyon nagy szurkolód vagyok ám! :)

2013. aug. 23. 17:31

Szia bagoly,

itt is csak annyit, hogy nem semmi! A fene a pofáját aki így ráijeszt egy kismamára!

De a lényeg, hogy jól van!

2013. aug. 23. 16:36
ja,bocsi ti már tudjátok hogy kisfiú :)
46. ildiko1984 (válaszként erre: 45. - Bagoly74)
2013. aug. 23. 16:35

jaj de jóóóóó,ennek igazán örülök hogy minden rendben veletek!! :)biztos nehéz lehetett és hosszú napjaid voltak gondolom mire megjött az eredmény. De a legfontosabb hogy minden ok veletek!

Megtudtátok baba nemét is esetleg? Bár ez most lényegtelen,tényleg jól momndják h legfontosabb h egészséges legyen! Nagyon boldog babavárást mostmár!

2013. aug. 23. 16:29

Sziasztok csajok!


Újra előbukkanok én is fedélzetre, mert végre fellélegezhetek. Az a helyzet, hogy megjártuk a hadak útját..


Úgy kezdődött, hogy a nem éppen tini koromra való tekintettel fokozottan figyelni kellett a genetikai rendellenességekre. Én rettegtem a hasszurkától, mert annyi rémhír terjeng a világban és főképp az éterben róla, hogy úgy gondoltam szóba sem jöhet. Ezért csináltattunk integrált tesztet. Igen ám, de annak az eredménye a 17. hét körül jött meg, és kihozták, hogy pozitív, 1:19 a Down-kór esély. Ráadásul aki ezt közölte telefonon hívott, és úgy közölte, mint biztos tényt, hoyg a baba beteg, és hogy sürgősen konzultáljak az orvosommal a további teendőkről.


Hááát, mit mondjak, ezt senkinek nem kívánom, hogy ilyet éljen át!! Azt hittem az utca közepén halok meg.. Sírva hívtam az orvosom, aki próbált lelket önteni belém, hogy ez még nem biztos, és hogy elég megbízhatatlanok ezek a vértesztek, csináljunk pocak szurit sürgősen, az mutat csak biztos eredményt. Ez volt múlt hét hétfőn. Kedden mehettem is a Bajcsy Kórházba genetikai tanácsadásra, ahol péntekre elő is irányozták a vizsgálatot sürgősséggel. A genetikus hölgy Imrei Júlia egy tünemény, addig el sem engedett, míg picit meg nem nyugodtam, és közölte, hogy ez a teszt annyit jelent, hogy 5% esélyünk van arra, hogy beteg a baba, és 95%, hogy egészséges! Hogy nagyon nem kellett volna így rám ijeszteni, mert ez nem volt fair, és hogy ez nagyon jó esély nyugodjak meg. Persze nem tudtam kiverni a fejemből, de azért segített átvészelni az elmúlt napokat. A vizsgálat meg egyáltalán nem bizonyult annyira rémesnek, sőt, talán 2 perc az egész, és inkább lelkileg teher, mint fizikailag. Szóval múlt hét pénteken túlestem rajta, és tegnap este már küldte is az SMS-t a genetikus, hogy minden rendben van!!! Újra fellélegezhettem, és el nem tudom mondani mit érzek most!


A dokim szerint most már hátradőlhetek, tegnap megvolt a 18. heti UH is, és azon is minden tökéletes, úgyhogy most már tényleg boldog babavárás elé nézhetek!


Bocs, ha hosszúra sikerült, de ki kellett írnom magamból..

2013. aug. 22. 17:20
eruska a klubba már láttam az infót :) gratulálok. hátha legközelebb a másik baba is megmutatja majd magát :)
2013. aug. 22. 17:18
timike baba ha jól emlékszem te is ma voltál uh-n :) mesélj ha erre jársz!
2013. aug. 22. 17:17
köszönöm!!! :) ti jól vagytok? megtudtad már a babák nemét?
2013. aug. 22. 17:02
Gyógyulj meg!
40. ildiko1984 (válaszként erre: 39. - Eruska83)
2013. aug. 21. 16:29
észre,köszönöm. csak még nem sok erőm van,elkaptam egy vírust :( De nem kell gyógyszer,diéta+sok sok folyadék! remélem hamar kilábalok belőle :( mégegyszer köszi!!!
2013. aug. 21. 13:17
Akkor észrevetted! :))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook