Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyitott méhszáj miatt fekvő kismamák, mit tapasztaltok, hogy vagytok? fórum

Nyitott méhszáj miatt fekvő kismamák, mit tapasztaltok, hogy vagytok? (beszélgetős fórum)


4. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Indianne)
2016. jún. 20. 17:36

Nekem ez egy rettegett dolog, hogy idő előtt kinyílik a méhszájam és baj lesz. :( Rengeteget olvastam róla és folyamatosan parázok. Én holnap töltöm a 25. hetet. Sokat pihenek így is, mert szinte folyamatosan görcsölök, már kétszer kórházban is voltam pár napot.


A lényeg, hogy a rengeteg olvasás és orvosi kérdezés után kiderült, hogy rengeteg kismamának megrövidül a méhnyak és kinyílik a külső méhszáj a második trimeszter vége felé és semmi gond nincs a hatalmas többségnél. Én a helyedben pedig pláne nem aggódnék már. Lehet, hogy hülye a gondolkodásom, de én úgy vagyok vele a sok utánajárás után, hogy a 30. hét után nem fogok ezen annyit aggódni, mert annyira már fejlett Magyarországon is az orvostudomány, hogy az ennyi idős babáknak a 95%-át megmentik, ha amúgy nincs vele a pociban probléma (bármilyen rendellenesség). Meg amúgy sem nyílt tovább, ami nagyon jó. Szerintem engedd el az aggódást.


Nekem sajnos egyelőre nem megy, de már nagyon várom a 30. hetet, talán nyugodtabb leszek.

2016. jún. 20. 17:21

6 hónapos kismamaként "feküdtem" egy hónapot kórházban, majd otthon pihentem.

A lányom túlhordtam 2 héttel.

2016. jún. 20. 17:11
Anno (40 éve), én 5 hónaposan egy hétig feküdtem kórházban, és összevarrták a méhszájat. Nem volt szabad cipekednem, veszélyeztetett terhesként betegállományban voltam végig. Időre jött a fiam. Szerintem, ha betartasz minden utasítást, akkor nem kell félned. Ma már gondolom jobban tudnak vigyázni babára.
2016. jún. 20. 17:07
26. héttől fekszem itthon, mert nyitott a külső méhszáj, most volt 30 hetesen kontroll, és nem romlott a helyzet. Ennek ellenére nagyon félek, hogy korán jön a kicsi. ráadásul az őrület és a rengeteg negatív gondolat teljesen elhatalmasodott rajtam. Hasonló cipőben valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook