Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívinfarktuson átesettek, hogy viselitek a nagy meleget? Milyen a közérzetetek? fórum

Szívinfarktuson átesettek, hogy viselitek a nagy meleget? Milyen a közérzetetek? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 26. 19:42
Szerbusztok elég jol viselem a meleget. Viszont a frontok változása megvisel. 2007 ben volt hátsófali infarktusom. Már kétszer katétereztek.
2009. júl. 26. 19:22

Na tegnap meg ma sokkal jobban voltam...Ahogy hallom, ma éjszaka is kellemes, hűvösebb idő lesz...Ilyenkor elememben vagyok, és remek a közérzetem!

A férjed hogy van? :)

2009. júl. 18. 07:22

Borzasztóan nem bírom a meleget (sosem bírtam), úgyhogy szenvedek, mint a kutya, izzadok, nyűglődök....Mivel én egy nagy szívműtéten is átestem, így komolyabb rosszulléteim (angináim) -hálistennek!)azóta nincsenek.


Kívánok minden sorstársamnak, illetve családtagjaiknak hűvösebb, elviselhetőbb, de főleg ROSSZULLÉT-MENTES szép napokat!!


(Az egyik naplómban folyamatosan közlök az infarktusomról, illetve a szívműtétemről készülő könyvemből fejezeteket, ha valakit érdekel...

Előre is megköszönöm, ha olvasgattok belőle! :)

2009. júl. 15. 19:58
már azóta szinte folyamatosan, tavaly szeptember volt a katétrezés
8. Katinkaboszi (válaszként erre: 7. - Bea0824)
2009. júl. 15. 19:57

dolgozik már?

pihennie is kell eleget, ne erőltesse meg magát.

2009. júl. 15. 19:30
Azt mondja nem nagy nyomást érez, meg csak napi 1-2. Lehet hogy a fáradtság is közre játszik benne?
2009. júl. 15. 19:10

A férjemnek 15 éve volt egy első fali infarktusa.

Utána elég sokáig nem érezte jól magát, viszont elmagyaráztam, ha figyeli a szervezetét, mindig megtudja milyen idő várható, mert ettől jönnekkisebb-nagyobb rosszullétek.De ezek csak amolyan jelzők, ahogy mondani szoktam, mert ha emlékszel elég sok mindent elmondtak amikor hazaengedték.

Nincs súlyemelés 15 kiló fölött, az is csak derékig, két kézben, diétáznia kell, élete végégig, ami már nagyon sok év lehet még, amint látod. Pedig Neki közben lett egy aneurismája is.

Folyamatosan tornáznia kell, nem elég a mozgás.

A meleget sokan jobban viselik,mint a hideget, mert a hűvös hatására összeszorulnak az érfalak és ettől a szorító érzés. Melegnél kitágulnak, ezért vannak jobban.

Ha csináltak a férjednél katéterezést, akkor gondolom egyből megoldották az elzáródott részt.

Tehát szinte egészségesnek is mondható lenne.

Egy év kell, míg képesek túltenni magukat, megszokni ezt a fajta életet és egyáltalán ami ezzel jár, mindent.

Kívánok sok sikert, és ha nagyon rosszul érzi magát, orvos!

5. 1247d35ab8 (válaszként erre: 2. - Bea0824)
2009. júl. 15. 18:27
Ha fokozottabb izzadás, fejfájás és/vagy mellkasi fájdalom is jelentkezik, orvost kell hívni.
2009. júl. 15. 18:14
Tanácstalan vagyok és kétségbe esett.
2009. júl. 15. 18:07
Nem muszáj, hogy életveszélyt jelezzen, de jobb orvossal megbeszélni, EKG, vérnyomás stb... kár hősködni. Anyukámnak is vannak ilyen rosszullétei évek óta, néha nagyobbak is, gyorsmentő is vitte már el, de még megvan.
2009. júl. 15. 17:49
Mert a férjemnek tavaly áprilisban volt egy infarktusa, majd szeptembereben még egy szivkatéterezést csináltak neki. azt mondja mióta ez anagy meleg van naponta egyszer kétszer érez kissebb nyomást a mellkasában. Nem tudom hogy ez normális-e. Orvoshoz nem akar menni azt mondja különben jól van.
2009. júl. 15. 17:47
Szívinfarktuson átesettek, hogy viselitek a nagy meleget? Milyen a közérzetetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook