Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 éves lány dönthet-e róla, hogy megtartja a babáját? fórum

16 éves lány dönthet-e róla, hogy megtartja a babáját? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
36. c33bd8536b (válaszként erre: 31. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 11. 17:57

Basszus, komolyabban tud gondolkodni, ha bevállal más nyakára egy gyereket 16 évesen?


Mo-on csak az kap gyed-et, aki dolgozott már.

35. M0ncsa (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2012. febr. 11. 17:56
Na ezaz. Az nem felnott gondolkodas - es plane nem neveznem erzelemgazdagsagnak, ez tenyleg a honap vicce -, hogy valaki beleszul egy gyereket a nyomorba. Szeretetbol nem lehet megelni, es lehet, hogy a gyerek soha nem fogja megbocsatani az anyjanak a kritikan aluli korulmenyeket, amibe beleszulte. Erre persze kotve hiszem, hogy gondolt volna kamasz baratnenk.
34. spinneli (válaszként erre: 22. - Mikebubu)
2012. febr. 11. 17:56
16 évesen nem ronthatta meg, mert nem kiskorú.
33. spinneli (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2012. febr. 11. 17:55

Én sem gondolom, hogy józan és racionális döntés lenne megtartani, de ennyire ismeretlenül sem jelentenék ki ilyen dolgokat.


Egyébként valóban nem gyakori, hogy ennyi idősen készen álljon valaki az anyaságra, de ha szeretné alapjáraton én inkább támogatnám a szülők helyében...persze ezt mindenki maga tudja...de borzasztóan nehéz lesz feldolgozni azt, hogy ő szerette volna ezt a gyereket, de nem dönthetett...

Ennyire gondoltam.

32. c33bd8536b (válaszként erre: 27. - Muraja)
2012. febr. 11. 17:54

Miféle ítélkezés, Muraja?


Ahogy kibogoztam a hozzászólásodból, neked volt párod is, munkád is, sőt lakásod is. Ennek a kislánynak meg van egy apja, aki alighanem belerokkan abba, hogy ezentúl nem 3, hanem 4 gyereket kell neveljen.

2012. febr. 11. 17:51

Van Csepelen a Vöröskeresztnek Anyaotthona, próbáljátok felvenni velük a kapcsolatot.


Nem ítélem el a lányt, sokakkal megesik az ilyesmi, csak esetleg érzelmileg sivárabbak, és elvetetik a gyermeküket.

Sok 16 éves, vagy fiatalabb komolyabban tud gondolkodni, mint egy koránál fogva felnőttnek nevezett személy.

Javaslom én is, hogy nagykorúsítását kérvényezze, hogy tudjon igényelni gyest, gyedet stb.

30. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Muraja)
2012. febr. 11. 17:45

az ő kezében van: és milyen jövő az?

Gratulálnék én neki, ha anyagi háttere is lenne hozzá!

29. zebracsikó (válaszként erre: 25. - 5dc3a3d8a4)
2012. febr. 11. 17:44

a kislány mégis hogy képzelte el az életét?


megszüli, az apukája meg eltartja őket könnyedén??

28. Muraja
2012. febr. 11. 17:40

Fel fejel a kislany reszere megoldodik ugy döntött hogy mamma lesz akor szerencset kivani kell neki .

Könnyu az itlkezes de aljunk meg vajon jogunk van ra ? nincs ! az ö es a kicsi jövöje az ö kezeben van .

27. Muraja (válaszként erre: 12. - Miramira77)
2012. febr. 11. 17:30

Hu - ha van nalatok is nagykorusagra kerelem lehetöseg ? akkor nagyon jo !

En szemelyesen regen a kis hazanban hasonlo törtent velem de nem voltam terhes csak kesöb .

Kertem birosagon keresztul a nagykorusagot melyhez kellet egy IQ teszt es meg valmi psychologiai blabla . Utana anyamat ra vettem hogy irja ala birösagon es mar meg is volt minden . Kicsit kesöb lettem terhes de a gymnaziumot befelyesztem , egyutt balagott velem a kislanyom a karomon .

Lakast szeresztem egy csoda idö belul detto a hajtasit is tehat teljesen eltem egy felnöt eletet.

Ejszakankent dolgosztam nin csememö apolo egy gyerek othonban ugyan ugy unnpeken is . Anyagilag jol megeltunk a paromal. Csak poszitivum volt az egesz mert sajnos szegeny anyam az ertelmisegi körökbe tartoztt es ott egy cel volt , gyereken keresztul behozni azt amit ö neki a haboru miatt nem votl megadva . Annak dacara hogy diplomas volt de belölem egy ket labon jaro lexikont szeretet volna csinalni. Ez neki hala egnek nem sikerult , nem engedtem.

26. M0ncsa (válaszként erre: 23. - C33bd8536b)
2012. febr. 11. 17:29
Pontosan. Egyetertek.
2012. febr. 11. 17:27
Persze, hogy gyerek, de miért a 20 hét után szólt. Kiskorúnak még a 18. hétig elveszik, de 20 hét után már nem. Jótanuló, felvilágositották, még egy hónapja is megkérdezte az apja mikor mentsruált, mert rég vett neki tampont, azt mondta volt máshol is tampon és két hete mentsruált.
24. c33bd8536b (válaszként erre: 22. - Mikebubu)
2012. febr. 11. 17:25
16 évesen nincs megrontás. Magyarországon a beleegyezési korhatár 14 év.
23. c33bd8536b (válaszként erre: 20. - 5dc3a3d8a4)
2012. febr. 11. 17:23

16 évesen gyereket vállalni apa nélkül, megélhetés nélkül...én nem mondanám, hogy annyira okos az a lány.

Ha a szülőágyon azt mondja, hogy "énakaromaztagyereket", minden joga megvan hozzá. Csak ahhoz nincs joga, hogy mástól várja el, hogy eltartsa őket.

2012. febr. 11. 17:23

Szerintem kijelentheti a szülőágyon, hogy nem adja a gyereket. Nem ismerem a jogot, de sanszosnak látom, hogy nem vehetik el tőle erőszakkal. Ám a lány édesapja is kijelentheti, hogy nem vállalja őket: mehet anyaotthonba, vagy amerre lát.


Az apaság pedig nem egy kapcsolat létének, vagy nem meglétének a kérdése. Ha egyetlen alkalom volt, akkor is vállalnia kell a gyereket. És fizetni a gyerektartást: ha esetleg az apa nagykorú, akkor pedig vállalni a megrontás következményeit is.

21. M0ncsa (válaszként erre: 18. - Spinneli)
2012. febr. 11. 17:21

Onnan, hogy - mint azt a forumindito is irta -, nem gondolkodik jozanul.

Eleve kamaszkori hisztinek tunt a dolog, amely gyanut a kesobbi posztok meg is erositettek. Beleszulni egy otodik ehes szajat egy csaladba, ahol csak egy kereso van, ne haragudj, ez nem ugy hangzik, mint amit atgondoltak.

Ergo: a kedves terhes kismama gyerek meg, es ugy is gondolkodik. Vissza a Barbiehoz! :D

2012. febr. 11. 17:16
Nincs már meg a kapcsolat, nincs kihez férjhez menni. Állítja egy eset volt, bár már ezt én is kétlem. De nem egy buta lány fel volt világosítva és csak a 20 hét után szólt az apjának, hogy vigye el nőgyógyászhoz, szerintem meg akarta tartani, de most az a lány apja örökbe akarja adni mert már nem tudja bevállalni. A lány pedig szeretné nevelni, hogy miből? hogy ? Eddig mindent az apja döntött el, lehet dacból csak azért is "én akarom ezt a gyereket!!" szindróma van, tudom egy 16 évesnek még nincs fogalma miből meg hogyn de mi van ha a szülőágyon kijelenti nem adja a gyereket!!!
19. c33bd8536b (válaszként erre: 1. - 5dc3a3d8a4)
2012. febr. 11. 17:13

Őszintén, nem tudom, mit mond a jog.


De szerintem senkit nem lehet arra kényszeríteni, hogy elvetesse, vagy örökbe adja a gyerekét. Mégha 16 éves, sem. Az örökbeadási papírt az anyának kell aláírnia, akárhány éves legyen.


Más kérdés, hogyha nem képes eltartani a gyerekét, kockáztatja, hogy elveszik tőle.

18. spinneli (válaszként erre: 11. - M0ncsa)
2012. febr. 11. 17:12
Te ezt honnan tudod ilyen biztosan?
2012. febr. 11. 17:12
Hol van a történetben a születendő gyerek apja? Neki is van beleszólása, s neki is van felelőssége.
16. M0ncsa (válaszként erre: 13. - 5dc3a3d8a4)
2012. febr. 11. 17:12
pontosan errol beszelek :) hogy gyerek szoul gyereket, vegtelen felelotlensegeben. Ha en lennek az apja, kiraknam a hulyet gyerekestol, tartsa el magat, vagy aki felcsinalta.
2012. febr. 11. 17:10

Ha férjhez megy a szülésig (gyámhivatali engedély kell hozzá), akkor azzal nagykorúvá válik, és csak ő dönt a gyermekről.

Bár meggondolnám, hogy nem elég gond e a gyermek, nem hajszolnám bele a lányom egy házasságba is.

14. M0ncsa (válaszként erre: 11. - M0ncsa)
2012. febr. 11. 17:10
mondjuk most mar mindegy, akkor kellett volna esznel lenni, amikor meg nem volt keso... ezennel valaszt adtal a sajat kerdesedre is: ugy dontott, hogy megtartja.
2012. febr. 11. 17:09
Hát már meg kell szülni, az nem kérdés. De az apjával él, és ő már nem tudja bevállalni, hogy őt is nevelje, az anya lelépett egy pasival ott hagyott három gyereket, az apa éjjel nappal dolgozik, hogy megmentse a házat és a gyerekek tanulni tudjanak. Lakáshitel, személyi kölcsön stb. És most egy gyereknek lesz gyereke.
2012. febr. 11. 17:09

Az abortuszról annyit tudok, hogy kell mint a lány mint a szülő beleegyezése is.

Ha jól tudom (de lehet hogy tévedek) ha mindenképpen meg akarja tartani, akkor kérheti a gyámság alá vételt, miszerint őt és a babáját nevelőszülő veszi magához, ha a vérszerinti szülők nem akarják a babát.

Ő maga nem lehet gyámja a gyereknek, mivel kiskorú.

Viszont kérheti a nagykorúsítást!

11. M0ncsa (válaszként erre: 6. - 5dc3a3d8a4)
2012. febr. 11. 17:09
a kolleganod kislanyanak fogalma sincs, mivel jar egy gyerek. menjen inkabb a barbie-val babazni, ne egy elo csecsemovel.
2012. febr. 11. 17:08
najo de ha már megszüli...a szüleinek annyi esze van mint egy döglött hintalónak, ha képesek lennének az unokájukat konkrétan örökbe adni!
9. bced2fcc4a (válaszként erre: 6. - 5dc3a3d8a4)
2012. febr. 11. 17:07
ha jó a kapcsolat szülőkkel, szerintem meg fogják tudni oldani :)
2012. febr. 11. 17:07
Ha az apa {ha nagykoru}aláirja hogy vállalja gyámságot akkor igen-de a szülö bele egyezése is kell.
2012. febr. 11. 17:06
a romák 12-13-14évesen is megtarthatják, elég sokan meg is teszik
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook