Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismerős a 2 hónapos babáját főtt s.répával, banánnal "etetgeti". Nem lesz baja a kicsinek? fórum

Ismerős a 2 hónapos babáját főtt s.répával, banánnal "etetgeti". Nem lesz baja a kicsinek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. nov. 17. 09:46
Semmi. 1-2 falattól??
111. javorne0727 (válaszként erre: 110. - Sylvia81)
2009. jún. 27. 23:48

Nagyobbik kislányom 8hónapos koráig szopizott,aztán egyik napról a másikra elapadt a tejem.

Én is nagyon sok idő múlva tudtam csak megemészteni,h nem tudom tovább szoptatni.

110. Sylvia81 (válaszként erre: 109. - Javorne0727)
2009. jún. 24. 23:30

Szoptasd is csak, ameddig csak tudod! Szerintem akkor is az a legjobb neki... Később persze majd ehet mást is, de amíg csak lehet, egyen sok-sok anyatejet. Abból nem lehet baj, főleg, ha te is odafigyelsz, mit eszel... :)

Szerintem is ez a legkényelmesebb, bár próbált már anyuka meggyőzni, hogy kényelmesebb a tápszer, mint a cici, de nem sikerült neki! Nekem még mindig hiányzik, hogy Kiarám már nem szopizik... Pedig már 1 hónapja abbahagyta. Mikor múlik el??? :S

2009. jún. 24. 23:06

Én sem értem ezeket a ..mai,,anyukákat...

Ennél kényelmesebb és fantasztikusabb érzés nincs a világon.

Mi most leszünk 5 hónaposak és csak szopi,szopi,szopi...

108. Pné Veronika (válaszként erre: 101. - Ében11)
2009. jún. 24. 22:57

Az én anyukámat a szántóföldön, aratás közben szoptatta meg a nagyikám, mert akkortájt nem lehetett "lazsálni", napszámba jártak kapálni, stb. és vitte magával. Így amikor éhes volt, "kéznél voltak egymásnak". Akarom mondani mellnél... :-))


Meg is mászta egyszer egy ártalmatlan kis sikló, (biztos érezte a "tejszagot"), azóta fél szegény a csúszómászóktól... :-)))De még egy vacak kis gilisztától is... :-)))

2009. jún. 23. 18:57
Jah, a megrágással csak az volt a baj, hogy mivel a cukor egy része már a szájüregben lebomlik, nem jut be a megfelelő mennyiség a baba pocijába.
2009. jún. 23. 18:55

Jogos, ha már mászik, sőt előtte is, mindent a szájába vesz. Én meg úgy voltam vele, mikor még pici volt(Kiara nagyon cumis volt), hogy ha leesett is a cumi, felvettem és lenyaltam, ha nem volt hely megmosni. Inkább legyen nyálas tőlem, mint mocskos meg sáros kit-tudja-hány ember cipőjétől...

2 hónaposan ezt a dilemmámat a lányom oldotta meg, mikor is rászokott, hogy belenyúlt az én számba, majd utána a sajátjába... :D

105. ében11
2009. jún. 23. 18:52
:)
104. gabilive (válaszként erre: 101. - Ében11)
2009. jún. 23. 18:51

Ja,ezt az én anyukám is csinálta!

A bacikkal kapcsolatban,azt mondják,a cumit sem szabad lenyalni,és úgy adni a gyerek szájába,csak nem tudom,mi van akkor,ha már mászik a gyerek,mindent összefogdos,és közben teszi a kezét a szájába?!Szerintem úgy sokkal több bacit összeszedhet,percenként meg csak nem lehet mosni a kezét.

103. ében11 (válaszként erre: 102. - Sylvia81)
2009. jún. 23. 18:42
:) pedig a pocinak kímélőbb.de nem ajánlott azt mondják a bacikat is átadjuk,persze azt alig lehet kivédeni-ha betegek vagyunk általában úgyis mindenkin átmegy,sajna :(
102. Sylvia81 (válaszként erre: 101. - Ében11)
2009. jún. 23. 18:40
Jaja, megrágták az ételt, kiszedték a szájukból, aztán bele a gyerekébe... Anyukám szerencsére nem csinálta, a tesója viszont igen, a saját gyerekeivel. Nekem már akkor is forgott tőle a gyomrom... :S
101. ében11
2009. jún. 23. 16:44
amúgy eszembe jutott, hogy a hozzátáplálást régen hogy intézték, az anyuka megrágta a gyerekének az ételt!a nyállal előemésztette.tudom furi, de így segítették ki a pici baba emésztését.ezt próbáljuk utánozni a pürésítéssel főzéssel.de gondolom régen a szopi is teljesen természetes volt, nem gondoltak rá mivel helyettesítsék-ezt már az én nagymamám is máshogy gondolta, a szopi és az etetés ahhoz alakult mennyi munkája volt, sokan a földeken dolgoztak-nem a kicsi volt az első-ezt több nagymamámkorú nénitől hallottam.
100. Sylvia81 (válaszként erre: 97. - Ében11)
2009. jún. 23. 16:42
amúgy ebben a tejcsiben cigi témában részben igazad van, a baj csak az, hogy mit ad a tejcsi helyett... De gondolom, te is így értetted ;)
99. Sylvia81 (válaszként erre: 97. - Ében11)
2009. jún. 23. 16:41
Hát, nekem nem volt szopiskendőm, de én bizony megetettem, ha éhes volt! Egyszer pl. a bécsi német nagykövetség okmányirodájában is! :D
98. Sylvia81 (válaszként erre: 96. - Pné Veronika)
2009. jún. 23. 16:39

Hát, szerintm az nem fog összejönni. HA a terhesség alatt is cigizett, most már tutira ne mfogja senki kedvéért abbahagyni. És ha lesz még nekik több, akkor se teszi le, mert hát az elsőnek se lett semmi baja... :( Szomorú.

De ez is csak elhatározás kérdése. Ha anno én nem mondtam volna nemet, vagy alkesz lennék, vagy drogos, vagy halott... Ehelyett egy tündérlányka boldog anyukája vagyok. :D

97. ében11 (válaszként erre: 96. - Pné Veronika)
2009. jún. 23. 15:52

lehet akkor jobb is ha nem szoptat, a cigi méregtartalmával eteti a gyereket,nem tudom miért ennyire egysíkú a gondoskodása...ruha játék csilivili...ami meg lényeges lenne azt nem adja meg neki...szomorú vagyok.

ezt meg még soha nem is hallottam hogy csak a cigányok szoptatnak,áááááááá!

bizony ha az enyém szopis lett volna, akár az utcán is megetettem volna, volt egy jó kis kendőm,hordozós abba senki nem is látta volna, de nem használtuk,mert nem szopizott :(

96. Pné Veronika (válaszként erre: 95. - Sylvia81)
2009. jún. 23. 15:44

Na igen, megkaptam anno én is, hogy nem vagyok én tehén (vagy mégis:-( ), hogy annyit szoptassam a gyereket, mint egy boci. :-)))

Közben volt olyan is aki a "fél karját odaadta volna", ha tudta volna szoptatni a gyereket. Nem lehet igazságot tenni, mindenkinek a saját maga élettapasztalatára és eszére kell hallgatnia.


Amúgy megkapta a szurit szegényke, elég jól van, nem lázasodott még be. Felkészültek borogatással, kúppal is, ha kellene, úgyhogy előrelátóak ilyen szempontból. De valahogyan ez amolyan "mi így szoktuk, így bevált" alapon etetgetik a picit. Nem akarok senkit "lecigányozni", de azt mondta a lány, "náluk" így szokás. Hogy már korán kóstoltatják a picit az új dolgokkal...Nem tudom mennyire kell, hogy ez "faji" kérdés legyen, nekem semmi bajom velük, jóban vagyunk, de annyit már "elértem", hogy szopis levest főzött ma is...:-)) Mégiscsak volt valami értelme jártatni a számat. :-)) Már csak a cigiről kéne lebeszélnem, de azt hiszem az nem fog menni. :-(

2009. jún. 23. 15:05

Szerintem se kéne egy 2hós babának szilárd kajcsit kapni. Régen lehet, hogy más volt a helyzet, de hol volt 60 éve agyontenyésztett és agyonműtrágyázott sárgarépa, aminek darabja negyed kiló? Amíg a házi gyártású komposzttal trágyázták, és max. csalánlével és hasonlókkal permetezték a növényeket, addig még egészségesek is voltak. De ma? Annyi műtrutyit kapnak, hogy a kártevők se eszik meg... Mi meg ezt esszük. És akkor van, aki még a nulla immunú kisbabájának is ezt ad? Nyersen azért nem jó, mert van rajta egy csomó kórokozó, főzve meg a tápanyag fele odavész (C-vitamin pl. 60 fokon kimegy a zöldség/gyümölcsfélékből). Nesze neked, egészséges táplálkozás! Egy kisbaba pocija meg tutira nem tudja felvenni belőle a tápanyagot, rostra meg nincs szüksége még.

Kiarám 6hóig csak szopizott. Azt mondták az okosok, a születési súlyát féléves korára jó, ha megduplázza. Nna, az én lányomnak 4hósan megvolt! Még egyévesen is gurult. :) 19 hós koráig szopizott, ő választotta el teljesen saját magát. Én ki voltam akadva, mikor azt hallottam egy kedves 4hós anyukától, hogy unja a szopiztatást, úgyhogy elválasztja a gyereket. Más meg hálát adna az égnek, ha napi egy étkezésre valót ki tudna magából préselni...

2009. jún. 23. 11:28
igazából én tudok mondani ezer dolgot amiért jó ha tejcit kap a baba 6 hóig-viszont aki elkezdi előbb mással is nem tud ilyen kedvező dolgokat mondani, azon kívül hogy lenyeli megeszi a gyerek.
93. McKenzi (válaszként erre: 83. - Gabilive)
2009. jún. 23. 11:20
Mi is csak hat hós kora után kezdtük a hozzátáplálást, és igaz eleinte csak pár kanál almát evett, kis idő után olyan étvágya lett, hogy öröm volt nézni. Nem is válogatott - azt két éves kora után kezdte :))
92. gabilive (válaszként erre: 90. - Ében11)
2009. jún. 23. 11:15

Na ez biztos,hogy nem olyat adtak!Itt nincsenek olyan körülmények sajnos!Bizonyitani nem tudjuk,hogy ez volt az ok,de más nemigen lehetett,mert családban nincs allergiás,tehát öröklött hajlam kizárva,én meg csak szoptattam,mert hálisten nekem annyi tejem volt,hogy másik 2 baba is jóllakott volna.Mindegy,mostmár utána vagyunk.


Most viszont nekem mennem kell dolgozni,további kulturált vitatkozást(vagy inkább véleménycserét) kivánok!

91. McKenzi (válaszként erre: 69. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 23. 11:14
szerintem a kiegyensúlyozottság sem ezen múlik, - a sógornőm és én is csak szoptattunk a gyerekünk hat hós koráig - az övé egy tündér, nyugodt nézelődős baba volt kezdettől fogva, az én gyerekem meg sírós volt három hónapos koráig.
90. ében11 (válaszként erre: 88. - Gabilive)
2009. jún. 23. 11:09
akkor lehet nem olyat adtak neki, én úgy láttam a klinikán az allergiás babáknak való tápit használták mindenkinek.nekem is olyat írtak fel mikor hazajöttünk, mert a kisfiam keveset szopizott,de nem használtuk fel.
2009. jún. 23. 11:07
amúgy sem értem, mikor szeretnének babát készülnek rá mindent megvesznek a legjobbat-és a türelmük nincs meg.én örültem volna ha az enyém szopizik.és az első időben meg sem fordult a fejembe ne anyatejcit kapjon-ezért 7 hóig fejtem neki, más meg már 2 hó után feladja.mert az itt szereplő anyuka tudna szoptatni-csak valami miatt azt gondolja már nem kell.
88. gabilive (válaszként erre: 82. - Ében11)
2009. jún. 23. 11:03

Hát ennek már nem tudunk utánajárni,de az biztos,hogy a kórházban 1 napig ment a hasa,azóta sosem(most 28 hónapos).Az igaz,hogy módositva vannak a tápszerek,de mégiscsak tehéntejből vannak,és ha nem lenne vele gond,nem tiltanák le róla az allergiás babákat.Márpedig a tejallergiások nem kaphatnak tápszert,csak a kifejezetten nekik gyártottat.Természetes,hogy nem minden babának lesz tőle baja,mint ahogy a szilárd ételek korai bevezetésétől sem lesz mindenki beteg.

És ezzel nem azt mondtam,hogy nem szabad tápszert adni,természetes,hogy ha nem elég az anyatej,akkor sokkal inkább ezt,mint a szilárd ételeket.Csak azért irtam le,mert arról volt szó,hogy talán előbb el kellene kezdeni az allergizáló ételeket adni.Pedig még ilyen módositott formában is okozhat problémát,hát akkor ami nincs is módositva!

87. ében11 (válaszként erre: 86. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 23. 11:03
az anyatej nem tudományos alapokon nyugszik az az anyához babához igazodik-és csak azt tudták megmondani az orvosok hogy 6 hóig más ételből nem kap meg mindent a baba, nem tud úgy emészteni és nem szívódik fel-tehát lehet nem lesz baja egy adag almától de nem is ér semmit csak átmegy rajta.ha van tej és most már a tápszerek is nagyon jók minden benne van(vitamin, vas,élőkultúra)akkor inkább azt, az almában nincs vas az anyatejciben tápiban van.
86. b2d0b7d91e (válaszként erre: 77. - Ében11)
2009. jún. 23. 10:59

Valamit félre értettél!

Nem szilárd ételről beszéltem.

Amikor az én gyerekem kicsi volt 2 hónapos lehetett neki reszel! almát adni pl. tíz óraira. Nem minden étkezés helyett!

Igen még az állatok is ezt kapják, de mennyi idős korukig? Egyébként az is köztudott, hogy a tejben sok az élő baktérium. Ezért nem adunk tehén tejet a kicsiknek.

Az anyatej, és a tápszer pedig nem biztos, hogy elég tápláló.

A gyerektáplálása tudományos alapokon nyugszik, de akkor miért változtatják mindig? Egyszer erre mondják, hogy egészséges, másszor meg arra.

Ezért mondom, hogy döntsön mindenki maga, hogy a gyereke mit eszik. Ebbe nincs joga beleszólni senkinek. Ha kikérik más véleményét, akkor el lehet mondani, de egyébként nem hinném, hogy bele kellene szólni.


Az is lehet, hogy buta dolgot írtam, de úgy gondolom, hogy jól csináltam. Én a gyerekemet nem könyvből neveltem, hanem az ösztön és a családom segített benne. Én még mostam és vasaltam a pelust, úgy, ahogy akkor mindenki. Nem volt tejem, így tápszereztem, de ez sem gond, mivel nagyon sok gyereket tápszereznek.

A gyerekem egészséges, nem volt sosem többet beteg, mint társai. Semmiben sem maradt vissza. Allergiája ugyan van, de ezt tőlem örökölte, mármint a hajlamot, az adidas tusfürdő pedig tett arról, hogy előjöjjön.

2009. jún. 23. 10:57

de hát ők is turmixolják.

az ízeket meg meg kell szokni,ugyanaz ha az első hónapokban adogatnak neki, vagy ha 5-6 hós korától kezdik ugyanúgy adogatni kell,az enyém az első krumplira almára fintorgott kiköpte, kellett idő hogy megszokja-de minden nap kóstoltattam-ha meghagyta megettük az almát és kész.egyszer csak megette az egészet, úgy belejött hogy inkább vissza kellett fogni-mert 2 adagot is képes volt megenni-és megfájdult a pocija-nem volt válogatós-az összes zöldséget gyümölcsöt megette,húsit májat is teát gyümölcslevet bármit, pedig anyatejes volt de mindent megevett.sőt a savanyú ízeket imádta-paradicsom,savanyú uborka,citrom nyalogatta anyué meg ámultak miért ízlik neki az a savanyú annyira.

84. kiseszter (válaszként erre: 61. - Pné Veronika)
2009. jún. 23. 10:56

Érdekes, hogy tápszerre nincs pénze, cigire meg van! Furcsa egy anyai hozzáállás! Hát nem a legjobbat szeretné a gyermekének?!

Egyébként nitrátos sárgarépától is halt már meg csecsemő, nemcsak nitrátos víztől.

4 hónapos kor alatt nem tudja megemészteni rendesen a gyümölcsöt-főzeléket, úgyhogy, ha szoptatni nem hajlandó, akkor legalább tápszert adjon annak a pici babának.

Déligyümölcs sem javasolt, éretlenül szedik, érésgátlóval kezelik.

2009. jún. 23. 10:51
Mindig azzal érvelnek,akik korán elkezdik a hozzátáplálást,hogy ha túl későn kap szilárd ételt a baba,akkor nehezen fogja elfogadni.Hát nálunk ezzel nem volt gond.Igaz,hogy nem vetette rá magát a kanálra 2 nap után,és eleinte csak 2-3 kanálnyi ételt evett meg,de kb 1 hónap után már teljesen normál adagokat evett.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook