Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15hós kisfiam nem akar enni, pedig változatosan főzök, ki tudna tanácsot adni?3 fórum

15hós kisfiam nem akar enni, pedig változatosan főzök, ki tudna tanácsot adni?3 (tudásbázis kérdés)


1 2
9. borbelya (válaszként erre: 2. - 901c5389fe)
2009. márc. 12. 18:37

Szinte biztos vagyok, hogy a fogzás miatt, szegények nagyon megsínylik ezt az időszakot!

Én homeopátiás készítményt adtam neki, pár nap múlva jobban evett. Aztán nagy sláger nálunk a banán, a gyümölcsöt próbáld meg. Ha van kedvenc gyümölcs, akkor én azt szoktam csinálni, hogy a gyümölcs után a kanálra tettem egy kis főzeléket, vagy épp ami a kaja volt, így evett valamennyit!

2009. márc. 12. 18:36
jókedélyü gyermek,játszik sokat, néha nyávog meg eszik meg mindent(szönyeget) mert viszket az inye, de enni nem akar.még a kukoricapufit se eszi.
2009. márc. 12. 18:34
mindent megveszek neki amit szeret indent megföztem neki, amit szivesen evett. eszik belöle 2kanállal, és elforditja a fejét nem kér tovább
2009. márc. 12. 18:34
Ja mi voltunk orvosnál is, mivel ez anno nyáron történt, ezért mondta adjak neki sok folyadékot azt elfogadta.
2009. márc. 12. 18:33
Vannak időszakok, amikor nem esznek. Van, amikor pl. csak innivalót isznak, vagy max. tejet, joghurtot, ilyesmit. (mondjuk lehet, hogy ő még ilyeneket nem kap, én még nem adtam)Ha valóban el kezd fogyni, akkor kell tenni valamit. Ha amúgy kiegyensúlyozott, mosolygós, nem kell vele különösebben foglalkozni. Ha nyűgös, akkor lehet akár a foga is, vagy picit megfázott, Te látod rajta. Idővel visszatér az étvágya, az tuti!
4. Grácia (válaszként erre: 2. - 901c5389fe)
2009. márc. 12. 18:33
Nálunk is volt a fogzás alatt, most sem egy nagy evő. Próbálj olyanokat adni ami fogára való...
2009. márc. 12. 18:32
Szia. Nálam mindkét gyerkőc rossz evő volt, amikor jött a foguk. Próbáld meg a kedvére való finomságokkal "kínálni", esetleg bébiételt adni. Nekem a ..PP-ek jól beváltak, szerették, bár sok minden mást is adtam mellé nekik. Kérdezz nyugodtan, ha tudok, segítek... :-)
2009. márc. 12. 18:30
második hete kinlodunk az evéssel. nem tudom hogy most a fogzás miatt, vagy egyszerüen unja a kajákat,alig vesz magához ennivalot, ezért adok neki tápszert hogy ne essen annyira a súlya.
2009. márc. 12. 18:28
15hós kisfiam nem akar enni. pedig változatosan fözök. ki tudna tanácsot adni?3
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook