Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hós kisfiam elesik, sír, aztán nem vesz levegőt és elájul... Van vkinek hasonló szituációról tapasztalata? fórum

14 hós kisfiam elesik, sír, aztán nem vesz levegőt és elájul... Van vkinek hasonló szituációról tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 22. 22:31

Mindenkinek Köszönöm szépen a hozzászólásokat!


Amint tudok már vmi biztosabbat, írok...


Ma kiderült, h a 21 éves unokatestvéremnél is történt ilyen "ájulós" eset, 4 alkalommal, a legutolsó 3 éves korában volt. Ma már csak nevetnek rajta, de ugye TI megértitek, hogy én miért nem tudok ezen nevetni....????


Köszi mégegyszer, jó éjt!

2010. aug. 22. 12:28

[link]


A mi esetünkben, sajna durvára fordultak az események :-(


De jól vagyunk!!

24. babszibobó (válaszként erre: 1. - Moncsika80)
2010. aug. 22. 12:26

Szia!Nekünk is van Affektív apnoe-nk, ami Alvási Apnoeval is párosul(erről van is fent cikkem, kis reklám magamnak)!

Az Affektív apnoe- ki fogja nőne, de addig is tudni kell kezelni!

A lényeg, hogy te ne pánikolj!

A szervezetébe mindenképp oxigént kell juttatni, így amint elkezd sírni fújni kell az arcát levegővel, ettől a legtöbb baba észhez tér, mert a hirtelen levegőtől megijed és utána kap!

Ha elájul, de vesz levegőt, az a jobbik eset, szépen észhez kell téríteni!

(egy védőnő ismerősöm vizet önt a gyermek arcára, hatásos, nekem picit ijesztő, pici babáknál nem alkalmazható módszer!)

23. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 2. - Moncsika80)
2010. aug. 21. 23:24
Pont, pont ilyen nálunk is, együttérzek Veled!
22. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 16. - Judit0625)
2010. aug. 21. 23:21

Az én lányom pont ezt teszi. 2,5 éves elmúlt, néhány hete is jelentkezett, és kb. 2 hetesen kezdte. Voltunk kivizsgáláson, semmit nem találtak. Azt tanácsolták, fújjak az arcára, s így rendbe jön.


Egyébként tényleg nagyon ijesztő, halálosan megijedtem legutóbb, talán egy-két másodperccel tovább tartott, mint előtte.

Leesett az ágyról, megijedt, felkaptam, ordított, aztán elernyedt a kis teste, csak lógott, szinte élettelen volt, a nyaka is lecsuklott a vállamra. Kínomban elbőgtem magam, aztán "visszajött". Elég hosszúnak tűnt, pedig néhány másodperc volt.


Mindig félek, mikor megüti magát...

2010. aug. 21. 16:55
Ja és én ugy oldottam meg arcon öntöttem vagy kissé arcon csaptam Mindig akkor csak ha rá kérdetem /tünk hol fáj vagy juj mi baj Le szokott róla. Volt h el esett a nagy fiam rohant oda lány rá nézett és upsz azonnal el ájult addig meg sem semmi gond nem volt mig a kérdés nem hangzott el. Amikor nem vettük figyelembe nem volt semmi" gond"
20. 3cd7127773 (válaszként erre: 1. - Moncsika80)
2010. aug. 21. 16:52
Szia nekem a lányom csinálta ezt Mikor el esett rá néztünk vagy bármelyik fiam megkérdezte mi baj elájult Mikor tér észhez?
2010. aug. 21. 16:25

Hali!

Nekem a kicsim is csinálja, elég durván, van hogy naponta. Semmi nem zökkenti ki. Nekem a homeopátia segített. Camomilla, majd a Sedatif PC. A mi dokink azt mondta előzzük meg ha lehet, de nem káros, és az egyik betegét alaposan kivizsgálták, de szervi elváltozást nem találtak.

18. Moncsika80 (válaszként erre: 17. - D78161f793)
2010. aug. 21. 15:52

Hát igen.. én két napja bőgök, ahogy meglátom a Pici arcocskáját.... Persze igyexem úgy csinálni, h ne ijedjen meg ettől a mindig sírós Anyától :o)


Tényleg szörnyűűűű látvány... A szívem szakad meg érte....

2010. aug. 21. 15:49

Ilyen affektív apnoéja van sógornőm fiának is!

Félelmetes, neki is születése óta van. Rémiszgeti a családot a mai napig is(18hónapos). Voltak már dokinál vele és csak azt mondták nekik, hogy majd elmúlik, kb. 4-5évesen.

Egyszer pont ott voltam, amikor lelilult és el is ájult!!! Hiába volt, fújkálás, vízzel spriccelték, semmi nem hatott. . . elájult pár másodpercre. Én meg bőgtem mint egy sz. . os gyerek, annyira megijedtünk.

2010. aug. 21. 15:47

Én ezt találtam:Affectiv apnoe - sírásos légzészavar. Hirtelen fellépő légzésszünet.


A gyermek erősen sír - frusztráció, düh vagy fájdalom miatt - , üvölt egy nagyot és úgy marad, elkékül, nem vesz levegőt. Totális pánik. Előfordulása hat hónapos és hat éves kor között, lányoknál gyakoribb. Mindig a környezetnek szánt jelzés, soha nem jelentkezik, ha a gyermek egyedül van. Minden esetben van valamilyen precitipáló faktor, melynek során a gyermek sírni kezd, és ezt követik a roham jelenségek. Az ijesztő klinikai tünetek ellenére az állapot ártalmatlan. Tilos a csecsemőt megrázni! Súlyos sérülések keletkezhetnek, a csecsemő nyaki ízületei gyengék. Bőringert alkalmazunk, megsimítjuk az arcát, hideg vízzel megmossuk az arcát. Ez az affect apnoe ellátása."

2010. aug. 21. 15:46

Szia! A kisfiamnak volt ilyen jellegű problémája, bár mi az ájulásig nem jutottunk el. Csak kapkodta a levegőt, és nézett rémült szemekkel - na akkor jött a szájába fújás, vállra felkapás, fürdőszobába rohanás, arcra vízspriccelés -- gondolom ezeket mondta neked is az orvos. Valóban nagyon rémítő és megértem, hogy rémesen érzed magad, de az ájulás után legalább rendesen veszi a levegőt - ez talán kicsit vigasztaló.

Egyetértek a többiekkel, feltétlenül mutasd meg orvosnak és próbálj türelmes lenni, tényleg kinövik a gyerkőcök. Az enyém 3,5 éves és már régóta elmúlt ez az időszak, csak most idéződött fel, a hsz-eidet olvasva.

Szóval kitartás és ugorj rögtön, amikor elkezd ordítani, nehogy beverje a fejecskéjét az ájulásnál - igazából ez a veszélyes.

Üdv: Kata

14. gatto4
2010. aug. 21. 15:43
Kitartást és drukkolok én is nektek!!
13. Moncsika80 (válaszként erre: 11. - Marcsi 61)
2010. aug. 21. 15:42

Legközelebb most már észnél leszek, és gyorsan "vizezek".. Csak eddig nagyon váratlanul ért a dolog.. azt sem tudtam, h létezik ilyen...


Köszi!

2010. aug. 21. 15:40

Pont a Bethesda-ba megyünk mi is jöv. héten.


Most találtam még 1-2 hasonló topic-ot itt a hoxán, azokat böngészgetem.


Köszönöm a hozzászólásokat!

2010. aug. 21. 15:40

Szia!

Nem tudom most hogyan kezelik, de régen hisztinek hivták, és ha elájult akkor a picit vizes kézzel kellett megmozsdatni. De ha ügyes vagy akkor nagyon sok mullik rajtad is. az én középső csemetém volt ilyen, szóval ha elesett akkor azonnal tarcsd szóval és ne hagyj neki esélyt a fulladásig kimerülő sirásra. Nálunk ez bevált, ha még sem hagyja abba akkor még a sirás közepette jó hidegvizes kézzel mozsd meg a kis arcát.


puszi Marcsi

10. a221b99626 (válaszként erre: 9. - Moncsika80)
2010. aug. 21. 15:37

Csodálkozom, hogy igy kiengedtek titeket a kórházból..


Próbáld meg a Bethesda neurológiát, mert a Heim P-ról senkink nincs jó véleménye. Csak ha nagyon muszáj, akkor viszem be az enyémeket oda.


Amikor az egyik gyerekem 6 hós volt kiszáradással vittük be egyik este az ügyeletre, az ügyis, oly "magas" szinten volt a tudásba, hogy mivel mosolygott a gyerekem haza akart küldeni vele. Én rapliztam és kiabáltamn a dokinővel, és sikerült elérnem, hogy vért vegyenek tőle. Nem tudták levenni a vérét, mert annyira besűrűsödött. Ha akkor hazaviszem bekómált volna és nem éri meg a másnapot 6 hónaposan. Utólag mondták. Ennyit a Heim P-ról..

2010. aug. 21. 15:28
Szóval ezért szeretnék minél több infót begyűjteni a témáról. Doktornő már mondta/mutatta, h mit kell ilyen esetben csinálnom vele, de amint meghallom, h sír, teljesen összeszorul a gyomrom, és imádkozom, h nehogy baja legyen... Azt mondják, h ez nem komoly, és nem kell megijedni tőle, de kérdezem én, h akkor mitől ijedjek meg, ha attól ne, h ELÁJUL A GYEREKEM????
2010. aug. 21. 15:28
én már olvastam itt hoxán ilyesmiről, nézz utána, drukkolok!
2010. aug. 21. 15:25
Idővel majd kinővi, de addigis.. hogy fogom én ezt megszokni????? Azt hittem én is menten összeesek, amikor elernyedt a karjaimban....
2010. aug. 21. 15:24
Az első ilyen esetnél Heim Pál Kórház volt, de most már neurológus kell... :o(
2010. aug. 21. 15:23
Magától értetődik, h viszem orvoshoz, de csak hétfőre kaptunk időpontot. Addigis szeretnék hasonló babákról hallani... Azt olvastam, h ez elég gyakor, de mégis iszonyat rémísztő!!!
2010. aug. 21. 15:21
Ne haragúdj,de ha elájul,akkor az elég komoly:SMiért nem viszed orvoshoz?
2010. aug. 21. 15:21
Vidd orvoshoz, mert nem normális a dolog.
2010. aug. 21. 15:21

Sziasztok!

Minden érdekelne, amit az affect apnoe-ról tudtok! (Úgy sejtjük, h neki az van...)


Amiért szeretnék még több információt begyűjteni a témáról: Úgy néz ki, h Picifiam, Mikikém (14 hónapos) sajnos rendelkezik ezzel a "tünettel". . még semmi sem biztos, mert csak jövőhéten megyünk neurológushoz, de addigis. . . Szóval a tünet: elesik, sír nagyon, aztán egyszer csak jön a hang nélküli, nyitott szájjal történő sírás, aztán nem vesz levegőt és elájul. . . Nem kívánom senkinek azt az érzést, amikor a karodban tartod az ájult gyermeked. . . Tegnapelőtt este történt a 2. ilyen eset. . .

2010. aug. 21. 15:20
14 hós kisfiam elesik, sír, aztán nem vesz levegőt és elájul... Van vkinek hasonló szituációról tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook