Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 120 kg feletti gyaloglás fórum

120 kg feletti gyaloglás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. febr. 16. 10:47

Bár ez nem egy kajás téma, és előre is elnézést kérek hogy ez irányú kérdést teszek fel. De mivel rajtam kívül másoknak is a fogyás - egészségesebb élet a célja itt, szeretném megkérdezni a következőt:

Van-e valamelyikőtöknek Nutribullet turmixgépe?

Nekem előny lenne az erős motor és a kicsi tartály, sőt a még kisebb poharakban is lehet készítgetni, nagyon jónak tűnik, de nem találok olyat aki használná. Illetve neten vannak receptek vele és dicsérik, de nem tudhatom, nem-e a forgalmazótól származnak-e ezek.

Nagyon szeretnék valódi háziasszonnyal is beszélni erről. Indítottam egy témát a Nutribulletről érdeklődve, de sajnos csak olyanok írnak véleményt róla, akik nem használják. :)


Bennetek bízom! :))

2016. febr. 11. 18:11
Ma délelőtt, és délután is gyalogoltam. Összesen kb. 10-12 km volt.
945. bjudit55 (válaszként erre: 943. - Channa*)
2016. febr. 11. 18:06
Tudom.
944. bjudit55 (válaszként erre: 941. - Channa*)
2016. febr. 11. 18:06

Igazad van, a gyümölcscukor a leggyorsabb felszívódású. Főleg ha izoláltan esszük, zacskóból, aminek nincs mellette a természetes rost, és ásványi anyagok sem. Persze túl édes gyümölccsel érdemes csínnyán bánni.


Azt az aszalványt aminek a receptét mutattam oly ritkán készítem, hogy nekem annyi belefér. Persze jön a füge szezon, belegondolni se merek. :))) Kellene fogyókúráznom előre, hogy legyen hova rakódni a fügezabálás eredményének. Á, viccet félre! Ha naponta többször eszek gyümölcsöt, attól nem szoktam hízni. Nem olyan veszélyes az, a rostok miatt.

943. Channa* (válaszként erre: 938. - Bjudit55)
2016. febr. 11. 18:02

Nem a fogyókúráról beszélek:D

Hanem arról, hogy lassú ch-k jobbak, de az aszalt gyümölcs az gyors. Ilyet max. délelőtt lehetne enni.

942. bjudit55 (válaszként erre: 940. - Channa*)
2016. febr. 11. 18:01
Akkor így vesztem. Nem tudok élni gyümölcs nélkül.
941. Channa* (válaszként erre: 940. - Channa*)
2016. febr. 11. 18:01

Leírom megint:D

Nem, nem egészségesebb, mert a gyümölcscukor is cukor.

940. Channa* (válaszként erre: 936. - Icuska538)
2016. febr. 11. 18:00
Nemészésgesebb, mert a gyümölcs cukor is cukor..., nem eg
939. bjudit55 (válaszként erre: 937. - Icuska538)
2016. febr. 11. 17:59
A sok biztos nem, de én semmiből nem eszek sokat. Nagy étvágyam lenne, de figyelek a mértékletességre mindenben. Vigyázzál te is, érezd magad nagyon jól! Ezt kívánom. :)
938. bjudit55 (válaszként erre: 935. - Channa*)
2016. febr. 11. 17:57

Azért a rostról, ásványi anyagokról, nyomelemekről se feledkezzünk meg. Ezek mind lassítják a szénhidrát felszívódását. Igen megeszem a csokit is, amit szintén én készítek. Egyébként mint írtam, az aszalványokból nem kell jóllakásig enni.


Aki fogyókúrázik, az ne egyen ilyesmit. Max. az olyan csokit amilyet én. Én nem fogyózok, hanem igyekszem minél egészségesebbé tenni az életemet.


Aki fogyókúrázik, majd annak végeztével visszatér az eredeti változatra, az ugyanazt a hatást fogja elérni, mint a kúra előtt.


Ezt most egy szeletelt, fahéjas aszalt alma társaságában írtam le. :)))

937. Icuska538 (válaszként erre: 934. - Bjudit55)
2016. febr. 11. 17:55
Hasonló a sorsunk ......sejtem a bajod... szerintem ennek a betegségnek a sok gyümi sem jó ....vagy ki tudja ????!!!!
936. Icuska538 (válaszként erre: 935. - Channa*)
2016. febr. 11. 17:53
Szerintem igazad van ......mondjuk külön cukrot nem tesz bele talán kicsit egészségesebb igy
935. Channa*
2016. febr. 11. 17:21
Az aszalt cuccok gyors szénhidrátok, ennyi erővel csokit is lehet enni....
934. bjudit55 (válaszként erre: 933. - Icuska538)
2016. febr. 11. 14:09

Nem méltatlankodtam.

Nekem sajnos elég nagy étvágyam van, és nagy kihívás ésszerű adagot ennem. De igyekszem kicsit kisebb adagokkal beérni mint amit kívánok, sőt ebéd után már igyekszem olyat enni amiben kevesebb a kalória. Persze van hogy a kenyérért majd meg halok, ilyenkor azon vagyok hogy minél kisebb legyen a szelet. Tehát hidd el nem könnyű nekem se, csaj te a saját problémádat látod, az enyémet nem. :) De hidd el, ha minden rendben lenne velem, nem lennék túlsúlyos.


Igen, szeretem az aszalványt és sok minden mást is, de mellette arra is gondolok hogy voltam már a sír szélén, ismerem az érzést, és kitolnám az időt, hogy minél később ismétlődjön meg. :)

933. Icuska538 (válaszként erre: 932. - Bjudit55)
2016. febr. 11. 13:47
Neked van a családban jóétkú valaki? Ha nincs akkor ezt sosem tudod megérteni ha van akkor nem méltatlakodnál.....de irásodból azt érzem kicsi étküek vagytok.....de jó lenne ha minálunk is az lenne, akkor talán én sem lennék fogyira itélve....
932. bjudit55 (válaszként erre: 931. - Icuska538)
2016. febr. 11. 13:43
Az aszalványokat mi nem jóllakásig szoktuk enni, csak csemegének. A kalória tartalma is említésre méltó, így aki nem a zsírpárnácskákat akarja növeszteni, az csak kóstolgat! :)))
931. Icuska538 (válaszként erre: 926. - Bjudit55)
2016. febr. 11. 13:35
Beszerzem a hozzávalókat és megcsinálom, lehet kellemesen csalódom a mennyiségben.....van itt velem egy felnőtt fiam....félek, hogy fél fogára sem elég ......de próba szerencse köszönöm a segitséged....
2016. febr. 11. 13:14

Pl. választhatsz ár alapján, praktikusság alapján, neked fontos-e hogy élő maradjon az aszalvány vagy nem, ennek alapján, és nem tudom, csak van valamiféle elvárod hogy mit szeretné. :)


Ajánlom figyelmedbe ezt a blog bejegyzést: [link]

Az én aszalóm olyan mint ami a blogban látható, csak fehér. Nagyon szeretem.

929. 3532273647 (válaszként erre: 928. - Bjudit55)
2016. febr. 11. 12:07
Milyen szempontok szerint válasszak?Ez eszembe se jutott,hogy pl az is számít,honnan fúj
2016. febr. 11. 11:50

Nagyon ügyes vagy, gratulálok! :)


Az aszalót körültekintően válaszd ki, sokféle van. Pl. Van ami hőfokszabályzós, van ami nem, van ami alulról fúj felfelé, van ami hátulról előre. Van szögletes és kerek. Mindegyik tulajdonságnak szerepe van. Ja, és az árak. :)))


Örömmel megkínálnálak fahéjas aszalt almával. Minden este azt nassolunk mert valami kell, és talán ez az, ami a legkevésbé növeszti a hájat. :)))

2016. febr. 11. 11:35

Sziasztok

Lement 5 kg,március elején elköltözözik a visszatartó szomszédunk.Inkább a kutyafuttatóba csalt mint sétált,volt hogy vele mentem inkább.Az idő is javul,többször nekiindulok.Az aszalógépen én is gondolkodom.Szeretnék töves hóvirágot szerezni,ez is egy motiváció.Talán valamelyik kertben lesz

926. bjudit55 (válaszként erre: 924. - Icuska538)
2016. febr. 11. 08:59

A receptben szereplő mennyiségekről gondolod hogy pici adagok?


Az az adag a receptben, egy nagy aszalótálcával van. Ketten 1 hétig csemegéztük. Igen, az alma, a dió, a datolya pénzbe kerül. Ha süteményt sütsz, a margarin, a cukor, a liszt is. Előbbi csupa egészséges összetevőket tartalmaz, utóbbi üres kalórián kívül semmit. Most kérdés, kinek mire van szüksége, mert amelyikre nem, azt biztos drágának találja. Azt is érdemes számba venni, melyik őrzi az egészséget, és melyik táptalaja számtalan krónikus betegségnek. És még egy dolog: Vannak akik az egészségükre költenek inkább, és vannak aki a betegségükre. Nem ítélkezünk senki fölött, mindenki maga dönt.

925. marlenka70 (válaszként erre: 924. - Icuska538)
2016. febr. 10. 19:52
Esetleg több almával készítve?
924. Icuska538 (válaszként erre: 923. - Bjudit55)
2016. febr. 10. 19:38
Köszi a biztatást .....ezek annyira pici adagok , tudom lehet többszörözni ......és szerintem nagyon drága dolgok ....nem?????
923. bjudit55 (válaszként erre: 920. - Icuska538)
2016. febr. 8. 19:11
gyorsabban összedobod mint egy süteménynek valót, csak rákened a lapra, és aszalódik. csak próbáld ki Icuska, nagyon egyszerű.
2016. febr. 8. 19:09

Dehogy bonyolult.

[link] Ezt raktam be lentebb. Ha megnyitod, az egyik kép alatt ott a recept linkje.

921. bjudit55 (válaszként erre: 920. - Icuska538)
2016. febr. 8. 19:07
Nem is úgy gondoltam hogy benne van, hanem hogy teszel bele, mert hogy rácson a pép nem fog megállni. :)))
920. Icuska538 (válaszként erre: 919. - Bjudit55)
2016. febr. 8. 18:52
Jó bonyolult dolgot irtál, nincs ebben olyan lap....lefogom egyszer fényképeuzni , rácsos.....gyümölcsből csinálod ezeket a dolgokat?
919. bjudit55 (válaszként erre: 915. - Icuska538)
2016. febr. 8. 09:15

Még annyit Icuska, hogy a kerek aszalódban ki kell vágni a tapadásmentes lap közepét, hogy a levegő felfelé áramolni tudjon. Sütőpapír nem jó, abba beleragad.


Az én aszalóm annyival praktikusabb mint a kerekek, hogy a beállított hőmérsékletű levegőt a ventilátor hátulról előre fújja a tálcák között.


De kerekben is láttam már gyümölcslapokat készíteni.


Ha gyümölcslapot, vagy a lenti édességet készíted, fontos, hogy mikor kezd a massza szikkadni, be kell jelölni a majdani szeleteket rajta. Ha már nem ragad a teje, meg kell fordítani. Ráteszel egy másik lapot amin nincs tapadásmentes lap, megfordítod, az aszalványról lehúzod a lapot, és tovább szikkasztod. Én nem szoktam csontszárazra, jobban szeretjük ha puhább. Ízlés dolga. :)


Sok sikert kívánok, majd számolj be az eredményről. Elsőre kezdjél egy almalappal, az a legegyszerűbb. Ha nem mész 42 fok fölé, megmaradnak az élő enzimek is az aszalványban.

918. bjudit55 (válaszként erre: 917. - Guruljka)
2016. febr. 8. 09:03

Én mindenféle zsírt használok. Nem az hizlal, hanem a szénhidrát, egyébként meg kevés zsírral főzök, a gyakori pároláshoz pedig nem kell zsír. :)

A kókuszzsírnak nem szeretem a szagát mikor sül, és az étel sem finom vele. Annyira leredukáltam a használatát, hogy már csak csokoládé, és más nyers édesség készítésnél használom kötőanyagként.


A tánkat amibe cukor, méz, citrom kellett, már rég lecseréltem roibos teára. A filterben rákkeltő anyagok vannak, erre nekem nagyon figyelni kell. A roibos bár drágább mint a szemét filteres teák, de legalább natúr is ízletes, egészségvédő.


Julika! ha fiaddal megkóstoltatnád az egészségesebb változatokat, lehet hogy ő is megszeretné, mint az én fiam. Az évek során annyit belemagyaráztam a fejébe, hogy mára már ő is egészségtudatosabb.


Szerintem a gyümölcsöt elég annak elfelejteni aki versenysportol és éppen verseny előtt áll, vagy annak, aki atkins diétát folytat.


Az aszalással kapcsolatban sok cikk lézeng a neten, olyanoktól, akiknek semmi tapasztalatuk nincsen. A textil zacskó pl. max. 1 hétre lehet megfelelő tárolási eszköz, mert az aszalvány igyekszik felvenni a környezet páratartalmát, így megszívja magát a zacskóban és egy gusztustalan fonnyadvánnyá válik ami hamar penészesedik is. Ha mégsem, akkor meg bele megy a moly. Ez a gyümölcsökre is vonatkozik. Aszalványt tárolni csakis légmentesen zárható dobozban, vagy üvegben lehet eredményesen.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook