Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lábfájás gyalogláskor fórum

Lábfájás gyalogláskor (beszélgetős fórum)


2012. nov. 27. 16:55

Kis utózönge.


Én nem érzek fájdalmat járás közben, csak olyan furcsa, feszüléshez hasonló érzést. És igen, meg kell állnom elég gyakran. Főleg emelkedőn.


Ma derült ki, hogy a csípőröntgenen látszik az artériák meszesedése.

Szóval még az se tipikus tünet, hogy fáj. Vigyázzatok, figyeljetek magatokra!

17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Hidakemen)
2012. nov. 25. 22:10

Hála a Jó Istennek, hogy megvagy.

Köszönöm, hogy megírtad.


És az érdem a Tied, mert mondhattunk volna bármit, ha nem fogadod meg.

Ha lehet, próbálj koleszterinszint-csökkentő ételeket keresni és azokat enni.

16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Hidakemen)
2012. nov. 25. 22:03
Látod, jó, hogy elmentél az orvoshoz!!
2012. nov. 25. 22:00
Sziasztok, köszönöm a sok választ (és bocsánat, hogy eddig nem írtam technikai okok miatt), ami minden bizonnyal megmentette a lábam, mert mikor ultrahangon voltam, az orvos azt mondta artériás érszűkületem van. Aztán elküldtek angiográfiára, ki is tágították,most bent van egy ilyen sztent nevezetű háló, azt mondták az orvosok, hogy ez rutin eljárás, de nem sokon múlt, hogy nem lett belőle komolyabb baj. Azóta koleszterinszint csökkentőn és véralvadásgátlón élek, dolgozni még nem dolgozhatok egyelőre, de legalább élek! Nagyon sokkal tartozom nektek!
14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Hidakemen)
2012. okt. 15. 10:54

Jó érzés, hogy megfogadtad a tanácsot.

Várom a beszámolót, mert nagyon drukkolok ismeretlenül is, hogy ne legyen komoly baj.

2012. okt. 15. 10:08

Ajvé!

Számolj be róla! hASONLÓS ESETT MEG VELEM

áÁÁ, CSAK GERINC PROBLÉMA. hA NEM ERŐSKÖDÖK HOGY NEM AZ, ANNYIBA IS HAGYTA VOLNA A KÖRZETI

Rendes érszűkület, megfestették, gyógyszer és kontroll, legjobb esetben áthidalják az érszakaszt, ha "olyan"

2012. okt. 15. 00:21
Köszönöm szépen a válaszokat, természetesen hétfőn első utam az orvoshoz vezet, magnéziumot már szedem 2 napja, talán kicsit javult tőle, mindenesetre pihentetem. Mégegyszer köszönöm!
2012. okt. 13. 23:14

Érszükület és gerinc probléma tünetei.

orvos -mofetta.!

10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Hidakemen)
2012. okt. 13. 09:14
Ez azért jó kérdés egy 40 éves embertől, hogy elmenjen-e orvoshoz! Hát persze! Mi itt nem fogunk tudni meggyógyítani, és ahogy a többiek mondják, ezt komolyan kéne venni, mielőtt nagy baj nem lesz belőle!
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Csülkösbab)
2012. okt. 12. 21:25

Igen. És nem akarok ijesztgetni senkit, de nemcsak a láb lehet érintett, mert tovább is haladhat a dolog.

Orvos, már hétfőn...addig meg ha van otthon magnézium, lehet szedni.

A vizsgálat vérnyomás-méréshez hasonló, nem egy nagy dolog.

8. Csülkösbab (válaszként erre: 1. - Hidakemen)
2012. okt. 12. 21:21
Nem vicces, ezzel sürgősen fordulj orvoshoz. Néhány éven belül elveszítheted a lábad, ha elhanyagolod. Mindenesetre a diagnózisig ne erőltesd semmi esetre sem.
7. kisj
2012. okt. 12. 20:49

jellegzetes tünete az érszűkületnek

menj orvoshoz

6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Shilladora)
2012. okt. 12. 20:33
Persze, magnéziumot is lehet szedni, de orvoshoz is sürgősen kellene fordulni, a kettő nem zárja ki egymást. a vizsgálat fájdalommentes. Jobb, ha kizárják a bajt, mint ha esetleg súlyosbodik.
5. cicakaktusz (válaszként erre: 3. - F1e23b97ee)
2012. okt. 12. 20:30

Az anyukámnak is ezek a tünetei, az ő anyukájának is ezek voltak, de a Mama elment orvoshoz, kezelték érszűkülettel, anyám nem megy, hát kínlódik.

Menj orvoshoz, minél hamarabb! Amíg nagyobb baj nem lesz!

2012. okt. 12. 20:28

lehet, hogy csak magnéziumhiány.

szedjed, abból baj nem lehet.

ha pár nap alatt nem múlik, akkor tényleg érszűkület.

3. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Hidakemen)
2012. okt. 12. 19:56

Nem akarlak megijeszteni, de nagyapámnak pont így kezdődött az érszűkület. Egy alkalommal télen nem tudott autóval menni a munkahelyére, és gyalog ment ki a buszhoz. Neki is többször meg kellett állnia, még kiért a buszmegállóba.


Persze lehet, hogy Neked nincs semmi komoly problémád , de egy vizsgálatot szerintem megér.

2012. okt. 12. 19:48

Szia,

Amit leírsz, jellegzetes panasz, és érszűkületre utal.

Kirakatbetegségnek is mondják, mert az ember úgy csinál, mintha kirakatot nézni állna meg.

Fordulj sürgősen orvoshoz.

2012. okt. 12. 19:39

Sziasztok,

40es éveiben járó férfi vagyok és nem tudom mitől , de egyre komolyabban fáj a lábam és nem tudom, hogy elmenjek-e vele orvoshoz. Akkor szokott nagyon fájni, mikor gyalog megyek valahová, rendszeresen meg kell állnom miatta,ilyenkor sokkal jobb lesz, de aztán kb száz méter múlva megint elkezd fájni, görcsösen zsibbadni a lábikrámnál. Nagyon örülnék, ha tudna valaki segíteni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook