Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 120 kg feletti gyaloglás fórum

120 kg feletti gyaloglás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
977. bjudit55 (válaszként erre: 973. - Guruljka)
2016. febr. 28. 10:57

Na jó, most pontosabban mértem, egy lépés saroktól sarokig 45 cm. És nem 1500-at akartam írni, hanem 15.000-et. :)


Nálunk szeles az idő és kellemetlen, ezért elég annyi gyaloglás, amit vásárlás közben végzek. Viszont Szerda óta hogy megvan a kis tartályos turmixgépem, naponta 2-3 alakalommal iszom a zöld lötyiket. Hol ebből, hol abból amit kint találok. :)) Mondjuk, most éppen brokkolisat hörpölgetek. Az a tapasztalatom, hogy csütörtök óta az eddiginél is kevesebbet kívánok enni, Nem jön rám délután a nassolhatnék, és egyre jobban kívánom a zöld italokat. Annak ellenére hogy mostanában nem gyalogok nagy távokat, a mérleg szerda óta fél kilóval kevesebbet mutat. :)))


Az este nem akartam már vacsorázni sem, mert nem esett jól, de fiam rábeszélt. Kár volt, éreztem. Mától ha nem kívánom nem eszek, iszok helyette egy tartalmas turmixot. Nagyon jó! :)

976. Guruljka (válaszként erre: 975. - Icuska538)
2016. febr. 25. 22:59
Ha igazán kíváncsi vagy,úgyis leméred. Lehet a lakásban is, mérőszalaggal lemérni egy egyenest, vagy akár egy biciklis sebességmérővel egy távot megállapítani. Sok biciklisnek van kis kilométerórája, meg lehet kérni talán. Alapesetben mégis a legegyszerűbb a lakásban kimérni pár métert. Olyan nagyon milliméter-pontosan úgysem kell.
2016. febr. 25. 20:14
Helyesen egyszer sem mértem még le.......
974. Icuska538 (válaszként erre: 973. - Guruljka)
2016. febr. 25. 20:13
Akkor én a 41-es totyogómmal 70cm-t lépek? Izgat , hogy 100 m hány lépés , de még egyszer vettem fáradtságot a méréshez...
973. Guruljka (válaszként erre: 968. - Bjudit55)
2016. febr. 25. 19:28

Bjudit55, ezt írtad:

"Tudom most már mennyi a 6 km, lemértem a lépésemet ami 40 centi kb, így ha lejárom a távot, 1.500-at lépek kb."


Későn kapcsoltam, miért olyan pici, 40 cm a lépésed. Azt hiszem, csak az üres teret mérted a lábujjaid, illetve a sarkad között.

Márpedig a lépés hosszában az egyik lábfej hossza is benne kell hogy legyen, mert a talpad hossza is a lépés része.

Én kimértem egy 4 méteres egyenest a szobában, és ezt a 35-ös lábamon cipővel, 7 lépéssel tettem meg pont. Azaz az én lépéseim hossza 51 cm, pedig úgy tudom, alacsonyabb vagyok Nálad.

972. Kuszkudina (válaszként erre: 969. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 22. 19:53

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

Vagy nem.

971. bjudit55 (válaszként erre: 970. - Guruljka)
2016. febr. 19. 07:31
Persze hogy 15.000, csak elírtam. De tudtam hogy figyelsz. :))
970. Guruljka (válaszként erre: 968. - Bjudit55)
2016. febr. 18. 18:24

Nekem úgy van, hogy volt egy Nesquik-akcióban, a kakaóval együtt egy ezresért vagy hogy. A nagy zacskó kakaóból még most is van, a számláló egy kis olcsó, de nekem megteszi.

Egy itthon töltött napon is megvan eszerint 3-4 ezer lépés.

Én napi 10 ezer lépésről hallottam, de cukorbetegeknek 15 ezer, de van, ki 6 ezret ajánl.


Egy cikk-részlet:


Pedig érdemes, állítják a kutatók, azoknál, akik elkezdték a 10 ezer lépéses napi rutint, 24 hét után vérnyomás-csökkenést észleltek, a túlsúlyos nők glükózszintje pedig ugyancsak markánsan csökkent. Egy amerikai egészségmegőrzési központ, a Center for Disease Control and Prevention viszont azt állítja, elegendő lenne a napi 7-8 ezer lépés is a boldogsághoz. Az ügynökség általánosan heti 150 percben határozta meg a szükséges aktivitást, napi 30 perc sétával pedig 3000 ezer lépéssel növelhető az átlagos napi 5-6 ezer lépés, amit hozzávetőlegesen megtesz egy ember naponta.


( [link]

2016. febr. 18. 18:01

120 kg fölött ne gyalogoljon senki.

1 Baromság,

2, Kevés energiát fogyaszt,

3, Kinyirja az izületeket.


A törzs izomzatát kell megdolgozni.

1 Sok energiát fogyaszt.

2 nem lehet megsérülni.

968. bjudit55 (válaszként erre: 967. - Guruljka)
2016. febr. 18. 17:56
Nekem az nincsen, de legalább tudom most már mennyi a 6 km, lemértem a lépésemet ami 40 centi kb, így ha lejárom a távot, 1.500-at lépek kb. Állítólag a napi 1.000 lépés már egyértelmű jótékony hatással bír. :) De ezen kívül is lépeget az ember lánya míg elvégzi a házi munkát, egyebet, így az 1.000 biztos megvan bőven. :)
2016. febr. 18. 16:27
Holnap viszem a lépésszámlálót, kíváncsi vagyok, egy egyetemi hétvége hány lépés. Lehet, kevesebb, mint gondolom.
2016. febr. 18. 16:23

Van az a flúgom, hogy igyekszem alapos lenni. Ráadásul más az, ha tudatosan elfogadom, hogy egy kitalált, ámde könnyen követhető dologtól érzem jobban magam, vagy áhítatba is esem tőle, ezért minden áron betű szerint akarom követni. .

Végül is minden gyakorlatsort kitalált valaki. Ez a tibeti azért jópofa, mert tényleg bárki követheti, de ha egy-egy gyakorlatot valaki nem bír végrehajtani, mégis jó, ha tudja, hogy semmiféle "szent" hatáson csorba nem esik, nyugodtan végezhet mást ahelyett. :D A fórumon volt, akinek problémái keletkeztek, és nem mert könnyíteni a gyakorlatokon. Fontos tudni, hogy ez a mozgásrendszer nem szerzetesi szentség, és messze nem évezredes tapasztalás.

965. bjudit55 (válaszként erre: 964. - Guruljka)
2016. febr. 18. 15:14
Jó, hát én nem gondoltam hogy ez ennyire fontos neked. Engem csak annyiból érdekel a tibeti 5 rítus, hogy érzem a hatását, érzem hogy jót tesz nekem függetlenül attól hogy jógának, vagy másnak nevezzük. Én úgy nevezem ahogy megismertem mert mások is akik végzik így tudják miről beszélünk. Tibeti 5 rítus, vagy Tibeti jóga. Ezen a néven mind tudjuk miről van szó. A fórumon én is jelen vagyok, és figyelemmel kísérem mások tapasztalatait.
2016. febr. 18. 15:00

Bjudit, azért nem privátban írok, mert ez egy érdekes dolog, amit én is csak nemrég óta tudok.

A kiadott könyveknek van egy jegyzéke. Ahogy a hajóknak is. Megvan benne az összes könyv, amit x. időpont óta kiadtak Európában és egy másik jegyzék van az Amerikában kiadottakról, ha jól emlékszem. Ezt tavaly az egyik egyetemi tanárom is igazolta.

A német nyelvű írás egy (ok)nyomozó újságíró dolgai között szerepelt. Minden állítását egy-egy linkkel támasztotta alá. Ez az írás ma is a gépemen van.


Az ászanáknak én is utánanéztem, én csak néhányat gyakoroltam, mint bárki más is, aki nem mester. Én nem találtam egyezést, csak hasonlóságot. (Az viszont nem csoda, sok hasonló gyakorlatot használ még a testnevelés tantárgy-beli gimnasztika is.)


A forgásnak is van egy filozófiája, bizonyára hallottál már a dervisekről. Alapszinten valóban nem bírja mindenki, és erőltetni (csak hogy az ismétlésszám meglegyen) szerintem nem ajánlatos.


Még a könyvről: senkinek nincs meg az eredeti. Maggyar nyelvre is ketten fordították, nekem éppen ez tűnt fel először. Erre rákeresve derült ki, hogy több német és több angol szöveg az alapja a magyar kiadásnak. Nem kiadott kötet, a megfelelő hivatkozásokkal, hanem csak szöveg.

Ilyen néven az adott időszakban egy banki témájú kis füzetkét jelentettek meg, egyebet nem.


Igen, örömmel látom, hogy szintén nem hiszel el mindent első szóra! :D


A gyaloglás ellen nincs kifogásom, csak a falu látványát kerülöm lehetőleg. Most hétvégén megyek viszont Miskolcra, ott fogok mászkálni egy kicsit.

Ígérem, hogy veszek gyümölcsöt!


Neked pedig egy érdekes típusú meditáció, én eddig még nem ismertem.


[link]

963. bjudit55 (válaszként erre: 961. - Channa*)
2016. febr. 18. 09:06
:)
2016. febr. 18. 09:06

Nem azzal van a baj hogy valamiről nem tudsz, hanem azzal, ha kijelented hogy nincs olyan. :) Valószínű ezzel verted ki a biztosítékot az 5 tibetis fórumban. Az ottaniaknak pedig azért durranhatott el az agya soraid láttán, mert csak imitálják a jógát. Máskülönben higgadtan és kulturáltan válaszoltak volna neked. (Jóga hatás)


Mivel engem is megleptél állításaiddal, gyorsan rákerestem a jógagyakorlatokra, mert nekem nincs sok ismeretem ezen a téren. Mindjárt az első találatnál felismerem azokat az ászanákat, melyeket végzünk a tibetiben is, a forgásban viszont semmi veszélyt nem érzek. Már kicsi gyerekként is azzal versenyeztünk, ki tud tovább forogni, és 61 évesen sincs vele gondom. Sőt! Viszont veszélyére figyelmeztetnek mégis, mert van aki szédülhet.


Azt is elhiszem neked hogy mikor jógáztál, ilyen gyakorlatok nem voltak. Feltételezhető, mind a nem tudom hány száz ászana nem szerepelt a te gyakorlatsorodban sem.


Abban biztosan hasonlítunk hogy mindketten szeretünk széleskörűen tájékozódni arról, ami minket érdekel. :)Viszont a külföldi írásokból szerzett információ még nem garancia a hitelességre. Ennyi erővel a könyvnek is adhattál volna hitelt, hisz angol az írója. (Ha neked az eredeti van meg.)


Na de megint jól elkalandoztunk a gyaloglástól. Ebből is látszik hogy kicsit unalmas a dolog bár, én közben úgy bele tudok mélyedni a meditációba, hogy volt hogy sokkal tovább mentem a tervezettnél. :)) De ebből látszik, a gyaloglás testnek, léleknek egyaránt jót tesz. :)


Egyed a gyümölcsöt!!! :)

961. Channa* (válaszként erre: 959. - Bjudit55)
2016. febr. 17. 20:43
:DDDDD
960. Guruljka (válaszként erre: 958. - Bjudit55)
2016. febr. 17. 18:59

Nem az, hogy nem szeretem a gyümölcsöt, de nem jut eszembe a látványáról, hogy ehető. Sokáig nem is tellett ilyen "luxusra", az is igaz. De cipelni is mindig nekem kell, azaz leszoktam róla? Nem tudom, gyerekkoromban sem ettem sok gyümölcsöt, pedig szinte mindig volt otthon.


Van itt a Hoxán az 5 tibetiről külön topik. Nekem a könyv is megvan, és ahogy sok mindennek, ennek is utánanéztem, mert én magam régen aktívan jógáztam, de hasonló gyakorlatok nem voltak, sőt a forgás kezdőknek tiltott volt. - Szóval, utánanézve, német oldalakon is, azt találtam, hogy ez a könyv sem valódi, kiderült, hogy jól tudtam, Tibetben nincs jóga (a 'jóga' szanszkrit szó, indiai), és a forgástól eltekintve a többi gyakorlat nem veszélyes.

Kiválóan szedték össze az egészet, mert akármilyen könnyű gyakorlatsornak kellemes, sőt "addiktív" hatása van, ha fokozatosan emeljük az ismétlésszámot, és nap mint nap végezzük. Ha kis misztikummal van meghintve, még a lustábbja is könnyebben nekifog.

Mindezt részletesebben kifejtve és linkeket mellékelve megírtam abba a topikba, még azt is hozzátettem, hogy a forgással vigyázzanak, nehogy elessen valaki, inkább helyettesítsék mással, hiszen itt nincs szó semmi misztikumról... hát kikérték maguknak, elmondtak engem negatív hullámokat gerjesztő kétkedőnek és pár hasonlónak.


Úgyhogy nyugodtan végezd, ha jól esik, de biztosan nem jóga, és nagy valószínűséggel nem is tibeti. "A többi stimmel", ahogy mondani szokás...


Én ajánlanám, hogy valami kicsi gimnasztikát, lazításokat, hasonlót szedegess akár a netről össze, akár gyógytornász videók is vannak, a bírásod szerint. A kerti munka is csak egyoldalúan terhel bizonyos izomcsoportokat, ez a tibeti pedig kicsit túl könnyű.

Én erőteljesebbeket szoktam végezni, Istennek hála nincs mozgásszervi bajom sem.

Van kis keringési probléma, de azért, mert pont az edzést hanyagoltam el az utóbbi pár hónapban.

959. bjudit55 (válaszként erre: 956. - Channa*)
2016. febr. 17. 17:47

Nem unalmas, szeretlek téged is, csak jókat mosolygok közben. :)


Tudom én hogy minél pépesebb a cucc annál gyorsabb a szénhidrát felszívódása, de vannak más szempontok is, ami számomra legalább ilyen fontos.


Magában gyümölcslét nem nagyon iszok, viszont szeretnék még több zöld turmixot, és zöldségféléből készített turmixot inni. Ehhez nem megfelelő a mostani gépem. Köszi hogy figyelsz! :)

958. bjudit55 (válaszként erre: 957. - Guruljka)
2016. febr. 17. 17:42

Igen, a mostani 400W 1.5l-es tartályos helyett akarok erősebbet, kisebb tartállyal. Egy pohárnyi italt nem lehet a nagyban készíteni mert csak dobálja a kés a cuccot, és nincs pépesítve rendesen. Erről a Nutribulletről meg kaptam tapasztalatokat nem forgalmazó oldalról, hanem én kérdeztem használókat. Mindenki szereti. Persze én is vettem már tévé reklám után teleshoppos, meg ilyesmi termékeket és nem is voltam elégedett. Viszont a mixernél van 2 hét visszafizetési garancia, 1 év jótállás, és 2 év szavatossági garancia. Hát próba-szerencse. :)


Talán nem szereted a gyümölcsöt? Ha nincs itthon 1 nap, belebetegszem. Próbálgassad, hátha megszereted, mert biztos tudod mennyi hasznos anyag van benne.


Nálunk itt Balatonvilágoson méreg drága minden, nem is szoktam itt sosem vásárolni, ahhoz kevés a rokkantsági. Innen mindenki bejár Siófokra, Veszprémbe. Sajnos így meg az utazás költséges, de legalább van választék. Itthon az sincs.


Ma nem gyalogoltam, szitál az eső egész nap.


Én itthon az 5 tibeti jógát csinálom reggelente. Nagyon nehéz elkezdeni, de néhány alkalom után függővé tesz, mert érezteti jótékony hatását.

Valamit muszáj mocorogni. Ha megszikkad a kert, nekem biztosítja a plusz mozgást.

957. Guruljka (válaszként erre: 955. - Bjudit55)
2016. febr. 17. 17:03

Örülök, mert végül is az a lényeg, hogy tudtál dönteni. Nyilván mérlegelted a szempontjaidat, azt mindenki saját maga tudja úgyis csak.


Én még nem ittam gyümölcsöt, még éppen csak szoktatom magam, miután gyerekkorom óta alig ettem gyümölcsöt.

Megint nem volt itthon még alma sem, már vagy egy hete. Viszont a céklát kívántam meg tegnap, de ma már nem megyünk vásárolni. :D

Oda is, vissza is majdnem egy kilométer a bolt. Ma a városban gyalogoltam valamennyit, meg a buszmegállóig és vissza, az csak bő fél kilométerre van.

Lehet, hogy fogok mást is edzeni ma itthon, kicsit kellemesebb a hőmérséklet a padló közelében is.

956. Channa* (válaszként erre: 955. - Bjudit55)
2016. febr. 17. 16:34

Mit akarsz turmixolni?

Tudom! Már biztos unalmas vagyok:D


De az ételek, ha egyébként lassú ch-k lennének a turmixolástól gyorsak lesznek....

955. bjudit55 (válaszként erre: 953. - Guruljka)
2016. febr. 17. 10:54

Még egyszer köszönm a segítő szándékodat Guruljka, de erős motor+kis tartály párosításban egyedül a Nutribulletet találtam. Mostanra feltett kérdéseimre kaptam válaszokat a facebook-on azoktól, akik ezt használják több hónapja, 1 éve. Csak pozitívan vélekedtek. Úgy néz ki csak megveszem pár héten belül.


Mutatok néhány ínycsiklandó italt, amiket készíteni fogok: [link]

Most is készítek hasonlókat, csak nem megfelelő a gépem, nem pépesít rendesen. :)

954. bjudit55 (válaszként erre: 952. - Guruljka)
2016. febr. 16. 15:59
Már ég a szemem annyit kerestem. Sajnos kis kehelyhez gyenge motor jár. A mostani nekem 400 W-os, és ez nem pépesít rendesen.
2016. febr. 16. 15:41
2016. febr. 16. 15:39

Na elszállt, amit írtam...És lassú is a gépem!


Azt írtam, hogy a kehely mérete és a kés formája is számít, és hogy szerintem kevésbé múlik a teljesítményen, mert egy 600 W már szinte traktor erő egy ekkora gépben. A dió héját csak nem akarod megenni...


Keresgélj,azt írd a keresőbe, hogy mini turmix 600 W, sok összehasonlító oldal van.

A tömítőgyűrű kevésbé számít, mert nincs nagy igénybe vételnek kitéve, valamint ezeknek a cégeknek van szervize is.

951. bjudit55 (válaszként erre: 949. - Guruljka)
2016. febr. 16. 15:08

Hát hiába keresek. 6dl-es tartállyal max. 350W-osat találok. Ami nagyobb teljesítményű, annak a tartálya is 1.5-2l-es.


Amit mutattál a 0.5l-eset, ahhoz meg nem lehet külön tömítőgyűrűt venni, így ha az tönkremegy, kuka az egész. Nagyon bánatos vagyok.

950. bjudit55 (válaszként erre: 949. - Guruljka)
2016. febr. 16. 14:34

Köszönöm Guruljka hogy ezt írtad, mert régen keresgélek már kis poharas, nagy teljesítményű gépet. Sajnos a linkeden lévő turmixgép nekem nem egyértelmű.

Ezt írja: "Fékezett motor teljesítmény: max. 700 W Névleges teljesítmény: 220 W"

Ezért nem vagyok abban biztos hogy 700w-os. Az alacsony ára miatt is inkább hihető a 220w, az pedig kevés a zöld levelek, gyökérzöldségek pépesítésére. A mostani gépem 400w-os, az is kevés, és hatalmas a kelyhe, 1 pohárnyi cucc nem készíthető benne. Jaj, mit csináljak?

2016. febr. 16. 13:26

Én annyit tennék hozzá, hogy hasonló hangzatos reklámokkal jól be tudják csapni az embert. TV-reklámban látott gépet pláne nem vennék, amióta ajándékba megkaptam valakitől egy ilyen konyhagépet. A gyümölcs-centrifugához nincs tömítése, folyik szanaszét a lé. Jó a sima turmixa, a darálója már kevésbé, és ijesztő a hangja.


Ahogy most gyorsan utánanéztem, aa 600 W-os teljesítmény nem különlegesség. A Philips és a Dyras cég is forgalmaz 600 W-os, sőt 750 W.os mini turmixot is, amelynek a poharát simán magaddal is viheted.

Érdemes az Árukereső vagy hasonló oldalakon nézelődni, és valódi márkát venni.

A Nurtibulletnek az ára is kétséges, mert pl, a tartozékai külön vannak feltüntetve.


[link]

948. marlenka70 (válaszként erre: 947. - Bjudit55)
2016. febr. 16. 10:56
Nekem sincs :-(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook