Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12. hét utáni terhességmegszakítás hogyan zajlik, kinek mik a tapasztalatai, valamint mennyi időre rá esett újra teherbe? fórum

12. hét utáni terhességmegszakítás hogyan zajlik, kinek mik a tapasztalatai, valamint mennyi időre rá esett újra teherbe? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
38. Ildi87 (válaszként erre: 30. - Ildi87)
2010. nov. 7. 08:24
Bocsánat ha ezzel bárkit megbántottam. Nem annak szántam. Nekem két éve halt meg az apukám, és rá két hétre terhes lettem. Szörnyen fájt a halála, a mai napig is fáj, de így hogy egy pici élet volt a pociban, és tudtam hogy miatta erősnek kell lennem, és nem készülhetek ki mert azzal neki ártok a legtöbbet, így egy kicsit könnyebb volt a gyász. Úgy kellett felfognom, hogy ő elment, ez az élet rendje, így volt neki megírva a sorsa, de nekem "tovább kell lépnem", mert most már felelős vagyok a babámért. Kicsit úgy éreztem hogy őt kaptam vígasztalásnak. Persze biztos, hogy egy apuka meg egy baba nem ugyanaz, és ez az eset teljesen más, csak az én példámat próbáltam egy kicsit lefordítani.
37. Ildi87 (válaszként erre: 32. - Bekomi)
2010. nov. 7. 08:04
Teljesen egyetértek! Ha esetleg nem maradthat meg ez a babó, biztos, hogy ezt soha nem fogja elfeledni, és mindig is egy hatalmas űr marad benne, de erő kell neki hozzá hogy pozitívan újra belevágjanak egy másik babába, és ehhez valamennyire fel kell tudnia dolgozni az első baba elvesztése okozta traumát. És az kell hogy éltesse, hogy ha ez nem is sikerült most, egyszeri biztos lesz egy egészséges babájuk.
36. hpkati (válaszként erre: 35. - Bekomi)
2010. nov. 7. 07:53

Szia!

Köszönjük szépen, nagyon aranyos vagy!!

35. Bekomi (válaszként erre: 14. - Hpkati)
2010. nov. 6. 21:48

Kati! megnéztem a kisfilmeteket!

Szorítok nektek is hogy találjatok valakit aki tud nektek segíteni

34. Bekomi (válaszként erre: 20. - Bettykis)
2010. nov. 6. 21:47

teljesen egyet értek veled!

Én ma is azt mondom, hogy ha beteg lett volna a kislányom aki meghalt akkor is felneveltem volna, hisz ő az enyém(miénk) így is úgy is. akár egészséges, akár nem. AZt gondolom hogy a természet szelektál, és tudja mikor kell tennie.

Tény hogy minél tovább hordod a szíved alatt a magzatodat, annál fájdalmasabb az elvesztése.hisz egy pár hetes embrióhoz nem kötődsz annyira mint mondjuk egy 20 hetes vagy annál idősebb magzathoz, amikor már érezhetően a tiéd, hisz ott rúg kapál a pocakodban

33. Bekomi (válaszként erre: 21. - Predatorne75)
2010. nov. 6. 21:41

amíg lehet légy optimista!

még nem kell eltemetni a kicsit!

menj el a Ceizelhez, ha úgy alakul, én is voltam nála párszor, nagyon segítőkész, és nem drága!

32. Bekomi
2010. nov. 6. 21:38

szerintem ha elveszíted a gyermekedet, és utána szülsz egészségeset,az nem ugyanaz.nem lehet párhuzamot vonni a kettő közt hogy az egyiket elveszik, kapsz helyette másikat...(és ezt nem bántáskánt írom ildi87nek)

az elvesztett kicsit nem kárpótolhatja egy másik kisbaba, talán enyhítheti az űrt amit az elvesztett kisbaba hagy maga után, de sajnos az én esetemben ez sem nagyon igaz:-((((((((((((

31. Bekomi (válaszként erre: 1. - Predatorne75)
2010. nov. 6. 21:34

Szia! átérzem ami veletek történik, kívánom hogy ne kelljen megszakítani a terhességet,és megszülessen egészségesen a kisbabátok.


Amikor nekem volt amniocentézisem, akkor volt mellettem egy nő(nem akarom anyának nevezni hiába van 6-7 gyereke)aki 13 hetesen vagy 14 hetesen vetette el a kisbabót, na nem azért mert beteg volt a kicsi....

Kapott vaginálisan egy anyagot, amitől megindult a szülés,és megszülte a kisbabát, utána pedig ünnepelt, hogy sikerült............


Nekem volt több sikertelen terhességem. A halvaszülésem után 5 hónappal estem teherbe sajnos méhenkívűli terhesség lett, ezután pedig 8-9 hónapra lettem terhes,ahol sajnos nem fejlődött tovább a baba, visszafejlődött,és 6 hetesen kellett befejezni a terhességet. Ez követően majdnem egy év telt el mire sikerült teherbe esnem pedig mi minden terhesség után 2-3 hónapot vártunk és utána próbálkoztunk.

Az hogy mikor sikerül utána? sok mindentől függ, de szerintem legfőképp a lelkiállapotodtól.

30. Ildi87
2010. nov. 6. 21:19

Szia!

Szavakkal ki sem tudom fejezni mit érzek! Zokogtam a naplódon, de még ne add fel, minden erőmmel nektek fogok szorítani hétfőn, rátok fogok gondolni minden percben, hátha mégsem, és mégis megmaradhat a kicsi. Rengeteg erőt és kitartást kívánok nektek, és a legjobbakat. Ha esetleg mégsem lehet megtartani akkor se keseredj el, biztos borzasztó lesz feldolgozni, de a Jó Isten elvesz valamit, hogy utána adjon valamit, lehet ez a pici valamiért nem születhet meg, de utána fogtok kapni egy másik egészséges, gyönyörű kisbabát. Nagyon szorítok értetek!!!!!!!!!!!!

2010. nov. 6. 18:46

Szia!

Sajnálom, ha tényleg el kell hogy veszítsd a babádat! Kitartást kívánok neked!

Az én ismeretségi körömben is volt olyan terhesség hogy a baba nem fejlődött, el kellett venni, de rá 3 hónapra megint terhes lett és egy csodálatosan szép kis fia született, azóta már született egy kislányuk is:) Kitartást neked!

28. giga455 (válaszként erre: 8. - Predatorne75)
2010. nov. 6. 16:38

Nincs lehetőség egyáltalán a műtétre?

Egyszer láttam egy riportfilmet erről, és a műtétről. Az a baj, hogy ilyenkor a baba belső szervei a mellkasba nyomulnak, így sajnos már az első légvétel sem lehetséges, sőt sokszor a tűdő sem fejlődik rendesen :( De biztos ennek már utána jártál te is.

Nagyon drukkolok, hogy mégse legyen baj, vagy ne legyen súlyos, és megtarthasd a babád.

27. katus3 (válaszként erre: 26. - Predatorne75)
2010. nov. 6. 14:54
Nekem ebben nincs tapasztalatom, de nagyon-nagyon szorítok nektek hogy minden rendben legyen! Én is várom,hogy hétfőn gyere jó hírekkel!
2010. nov. 6. 14:17

Dinuss, Nusika! Köszönöm!

Én is olvstam, hogy kapok majd oxitocint, meg valamit még, meg kell szülni aztán műszeresen befejezik a megszakítást :( De remélem, hétfőn jó híreket kapunk!


cooltim!

Köszönöm, a hétfői vizsgálatok tükrében lehet elmegyünk dr. Czeizelhez, a barátnőmék is hozzá mentek anno..


puszi mindenkinek, köszönöm a bíztatást!

2010. nov. 6. 13:51

Szia. En azt javaslom, hogy menj el Dr. Czeizel Endre genetikushoz es konzultalj Vele! Engem annak idejen riogattak, hogy beteg lehet a babam, mert gyogyszert szedtem egy betegsegre. Amint megtudtam, hogy terhes vagyok, azonnal abbahagytam a gyogyszert es elmentem Hozza! Csak ra hallgattam, ma egy 16 honapos egeszseges, borzaszto aktiv, eleven Kislanyom van! Eletrevalo, belevalo csajszika! :-)

nem draga hozza menni. Azt hiszem 5-10000 ft. kozott volt. De pontos dolgokat tudok neked mondani holnap este. Jelenleg nem vagyok otthon. Telszamot is tudok mondani majd, ha gondolod! Nyugi-nyugi! Kitartas!!!

2010. nov. 6. 13:01
Szia nekem volt 16. héten igaz már régen(1992-ben).Akkor az volt az eljárás hogy valamilyen folyadékot fecskendeztek be a hasfalon keresztül a magzatburokba ,és egy rövid vajudás után a magzat magától kilöködött(egy szóval meg kellet szülni ).Utána vizsálatra vitték ,és pár hét múlva oda adták az eredményt amiből megtudtuk hogy mi volt a baj a babával.Komoly gondok voltak és nem biztattak semmi jóval,azt mondták hogy lehet 1 évig vagy 1hónapig vagy csak 1 napig él ha úgy döntök megtartom .De ez csak az én esetem volt,pontos felvilágosítást csak az orvosodtól kaphatsz ,és ha nem nagy a baj úgy sem javasolja a terhességmegszakítást .A legjobbakat kívánom neked :)!
23. Dinuss (válaszként erre: 22. - Predatorne75)
2010. nov. 6. 12:27

Nagyon szoritok!Hatha nem jo az eredmeny es megis egeszseges!Egyebbkent en tuti nem szulnem meg ha tudnam biztosra,hogy beteg,mert lehet ha megszulom es itt kint el par napot,lehet az alatt a par nap alatt fajdalmai lesznek szenvedni fog.Nehez kerdes ez...

Amugy meg en ugy lattam,hogy beinditjak a szulest es meg kell szulni.Ez olyan ,mint egy eleg eros menstruacios fajdalom es miutan megszulted csinalnak egy egeszsegugyi pucolast is.(direkt nem kaparasnak irtam,merty utalom ezt a szot!!!)

2010. nov. 6. 11:33
És esetleg valakinek volt már 12. hét után terhesség megszakítása? Mert attól is nagyon félek, hogy hogyan zajlik, milyen az eljárás stb.. :(
21. Predatorne75 (válaszként erre: 20. - Bettykis)
2010. nov. 6. 11:28

bocsássatok meg, közben főzöm az ebédet!


Nem kapkodom el, semmiképpen sem hagyom, hogy normális kivizsgálás nélkül kelljen döntenem és nem beszélhetnek rá semmire sem!

Én is ab ellenes vagyok valamilyen szinten, de nem tudom, hogy jobb lenne-e ha megszületne és pár nap, pár óra múlva meghalna a kisbabám.. :'( Nem tudom, ezen végig kell rágnom magamat is és a párommal is mindent át kell beszélnünk, na és persze az eredmények sem mindegy, főleg, ha nem 100% a rendellenesség!

Most kromoszóma vizsgálatokat fognak végezni, ami kimutatja, hogy mi a baj, mekkora a baj.. remélek, reménykedek..

De mindenképpen több orvos véleménye is számít, és a vizsgálatok eredménye!

20. bettykis (válaszként erre: 15. - Predatorne75)
2010. nov. 6. 10:24
Szerintem ne kapkodd el a döntést!! Velem is el akarták vetetni a babámat, ehez képest igaz hogy még nem születette meg, most vagyok a 38.héten, de makk egészséges, a vizsgálatok szerint agyon sem lehetne csapni :o)). És van, hogy pl a 24. héten elvetetnek az anyukával egy babát down kór gyanú miatt, majd mikor már kint van a bébi, látszik, hogy semmi baja nem volt. Én AB ellenes vagyok, sérülten is megszültem volna (lehet rám követ vetni), de ez tényleg nem egy fekete-fehér dolog...Kérdés, hogy mi az a rendellenesség, és kérdés, hogy ki az orvos, aki javasolja a terhesség megszakítást. Én azt gondolom, hogy legalább 2, de inkább 3 orvos véleményét ki kell kérni a leletek ismeretében egy ilyen döntés előtt. Ez szigorúan az én álláspontom, és nem akarom másra erőltetni, de egy elvetélésre itélt magzatnak is joga van odabent lenni, amíg el nem jön az idő, hogy magától elhaljon. A világ legbiztonságosabb helye az anyuka méhe. Edina nevű baránőm az első terhességét végig hordta, pedig már az elején látszott, hogy nem lesz kifejlődött koponyája a picinek. MEgszületett, majd két nap után meghalt, de addig odabent lehetett, és nem kiszedték onnan, hanem akkor jött ki, amikor ő akart. Ez tényleg csak az én hozzáállásom, csak azért írtam le, hogy ha te errefelé tendálsz, akkor olvass ilyen tapasztalatokat is. Senkit nem ítélek el, akinek abortusza van, vagy volt, ezt szeretném hangúlyozi. De egyelőre a törvények szerint jogunk van nemet mondani az abortuszra. És persze megértem, ha valaki úgy érzi, hogy nem vállal fel egy ilyen babát.
2010. nov. 6. 10:20

Köszönöm lányok!

Hétfőn mindenképpen írok, mit mondtak, mi volt, bízunk! :'(

18. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - Predatorne75)
2010. nov. 6. 10:15

Szia!


Nagyon sajnálom, ami veletek történik. Nagyon-nagyon szorítok, hogy a hétfői eredmények jók legyenek és megmaradhasson a kisbabád!


Ha pedig még sem, akkor drukkolok, hogy minél előbb újra teherbe ess!


Nagyon sok erőt és kitartást kívánok nektek!


Aztán mindenképpen írd meg, mi történt veletek!

17. hpkati (válaszként erre: 15. - Predatorne75)
2010. nov. 6. 10:13

Köszönjük szépen. Biztos rendbejön!!!


Mindenképpen írj hétfőn!!! A naplód is bejelöltem kedvencnek. Nagyon szorítok!!!!

16. Orsi86 (válaszként erre: 1. - Predatorne75)
2010. nov. 6. 10:12
Nagyon sajnálom!:( Sok erőt kívánok!
15. Predatorne75 (válaszként erre: 14. - Hpkati)
2010. nov. 6. 10:10
Nagyon sajnálom ami veletek is történik! Nektek is kívánok sok sok kitartást, erőt és csodát! Remélem valaki tud segíteni és rendbe jön Dávidka, aki nagyon nagyon szép kisfiú!
14. hpkati
2010. nov. 6. 10:02

Ha van időd, itt megtudod nézni kincsünkről készült kisfilmet:


[link]


Tudom, ez nem a mi fórumunk, csak próbálkozom, bocsánat!

13. hpkati (válaszként erre: 12. - Predatorne75)
2010. nov. 6. 10:01
Mi életünk második csodájára várunk(naplóm elején olvashatsz róla, ha van kedved, időd.)
12. Predatorne75 (válaszként erre: 11. - Hpkati)
2010. nov. 6. 09:59

Hiszek a csodákban! Kismanóm is egy csoda számomra!

Köszönöm!

11. hpkati (válaszként erre: 8. - Predatorne75)
2010. nov. 6. 09:56

Vannak CSODÁK!! Bízni, hinni kell benne!

Nagyon szorítok, hogy hétfőn rendben legyen minden. Majd írd meg mindenképpen mi volt!!!

Változó, de igen, általában a második terhesség hamarabb jön. Persze sok mindentől függ...

10. @IviBaba@ (válaszként erre: 1. - Predatorne75)
2010. nov. 6. 09:54
én nekem ismerettségi körben volt ilyen,nem szakította meg mert ab ellenes és egészséges gyerek született...és nem egy ilyen van (tudom ez nem teljesen ide jön)
9. Predatorne75 (válaszként erre: 6. - Malacka0720)
2010. nov. 6. 09:54
Igen, köszönöm! Bíztató amiket írsz!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook