Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos kislányom mellé merjek-e vállalni még egy babát? fórum

11 hónapos kislányom mellé merjek-e vállalni még egy babát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
53. mmacus
2010. nov. 21. 08:45

Sziasztok!

Nekem a két nagyobb gyerek közt 22 hónap van. Így utólag már tudom, ez kevés volt. Folyton az volt az érzésem, nem tudok mindkettőjükre annyi időt fordítani, mint kellett volna. Más volt a napirendjük, egész embert kívánt (volna) mindkettő. Azért nagy gond nem volt, csak bennem volt rossz érzés emiatt. A kicsi 6, illetve 4 évvel utánuk érkezett, ez tökéletes korkülönbség volt, ma már nagyok, de nagyon jó a kapcsolatuk.

52. Zuhé (válaszként erre: 50. - Acuko)
2010. nov. 21. 08:40
Ilyet írni 44 éves fejjel, az a durva!
51. f4804d75d9 (válaszként erre: 50. - Acuko)
2010. nov. 21. 07:43
miért kéne minősíteni,vagy ítélkezni felette?
50. acuko (válaszként erre: 37. - Martin3)
2010. nov. 19. 23:09
Hát ez azért nagyon durva. Öt és fél év alatt 4 gyerek.. Hááát... Ezt inkább nem minősíteném.
2010. nov. 19. 20:32

Sziasztok!

Nekem sincs segítségem és van amikor úgy érzem húúúúúúúúúúúú.....!!!

De amikor azt látom, hogy már most terelgeti a bátyó a kishúgát és hallom vissza a szavaimat sokszor könybelábad a szemem és még mi lesz még...!Igazából nem is bánom, hogy nem tolonganak a nagy szülők, van nekik is elég, nem hiányzik a morgásokat hallgatni!

48. Jk (válaszként erre: 33. - Anatita81)
2010. nov. 19. 15:42

a gyerekek nevelése szerintem sem gond kis korkülönbségnél. az első hat hónap nehezebb, de nekem már most (3 és 1 évesek) nagyon jól eljátszanak együtt. a nagy tanítja a kicsit.:)

mikor a kicsi megfogant megijedtem, hogy hamar jön, de ma már nagon örülök, hogy így történt. pedig nekem aztán segítségből most egyáltalán nem jut.

47. seryevi (válaszként erre: 45. - Buschne)
2010. nov. 17. 20:38

Szia!

Köszi!

Nagyon húzós, mert igen eleven gyerkőcök, de ha vége a napnak és behúzom a gyerekszoba ajtaját mikor elaludtak, büszke melegség tölt el, hogy az ENYÉMEK!

Imádom ezt az érzést!:-)

46. ronka
2010. nov. 17. 16:14
Igen igen!
45. buschne (válaszként erre: 42. - Seryevi)
2010. nov. 17. 16:08

Tartsál ki! Pár év múlva sokkal könnyebb lesz ;)

Fizikailag biztosan:)


Nagyon helyesek vagytok!

2010. nov. 17. 16:02
igen
2010. nov. 17. 15:50
Nekem 5 év van a kettő között,de én így is kiakadtam az éjszakázástól..
2010. nov. 17. 15:11

Sziasztok!

Nekem 15 hónap van a két gyerkőc közt!

Volt pár sírógörcsös napom, de bírni kell!

Ma sem mondanám, hogy már könnyebb, de annyiból mégis, hogy egyre többet játszanak együtt!

Én nem bántam meg, és már a korban is benne voltam!

41. buschne (válaszként erre: 37. - Martin3)
2010. nov. 17. 14:55
Le a kalappal...!
2010. nov. 17. 14:54

Ja, a lényeg: 15 hónap van köztük. Nem bántam meg, bár volt segítségem is, anyósom, neki elég sokat köszönhetek.

Most újra érzem, elbabázgatnék...

39. buschne (válaszként erre: 27. - Marques)
2010. nov. 17. 14:52

Gyerekfüggő meg anyafüggő is...

Nem mindenki az a tipikus tyúkanyó típus.

Most 10 év után benne lennék a harmadikba, de az tart vissza, ki venne fel majd három gyerekkel?

Mert a jelenlegi állásomat biztosan betöltené valaki helyettem...

Látom, Te tanulsz. Neked nem voltak ilyen aggályaid?

2010. nov. 17. 14:26
Sziasztok.Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Ne haragudjatok hogy eltűntem a lányommal foglalkoztam és emiatt nem tudtam bekapcsolódni.Kaptam sokféle választ de ugy látom meg oszlanak a vélemények.Még nem vagyok terhes a második babával csak szerettem volna tudni kinek mi a gondolata a második babáról.Igazából félek bevállalni amúgy szeretném de hát ott a "félek" a pici babától.Már örülök hogy a lányom is ilyen nagy vagy igazából még pici de már könnyebb vele.Nem tudom hogy két baba mellett háztartást vezetni meg babát nevelni lenne e erőm.?Egyszer még fogok szülni ez biztos,mert testvér nélkül majd nem tud kivel játszani és nem akarom hogy egyedül nőjön fel.Amúgy nekem is még 3 tesóm van.De valahogy régen más volt,mint a mai világba.Köszönöm mindenkinek a válaszát!!
37. martin3 (válaszként erre: 36. - Ca7d49f381)
2010. nov. 17. 14:17

hát akkor most mit írjak? nekem van egy 5,5 éves kislányom, egy 4éves kisfiam, egy 2 és negyed éves kisfiam, és egy 4hónapos kislányom...ha jól számolod akkor látható, hogy nincs közöttük 2év...:)

neked kell tudni, hogy fogod-e bírni...amúgy a 4éves kisfiam felér 3 gyerekkel, olyan eleven...ja és még néha úgy érzem az apuka az ötödik...:)))))

de ez nem lóverseny, ha úgy gondolod, akkor szülj , ha a pici már ovis lesz, mire érkezik a kistesó...

36. ca7d49f381 (válaszként erre: 7. - Martin3)
2010. nov. 17. 14:09
Igen hogy elbírok -e két gyerkőccel.Már ez is nagyon eleven,és félek hogy két babával akkor mi lesz velem.
2010. nov. 17. 13:51
Ha megvan hozzá a megfelelő anyagi háttér és te is úgy gondolod, hogy bírsz egyszerre két kisgyerekkel, akkor miért ne.
2010. nov. 17. 13:50
hova tűnt a fórumnyitó? jól el elmélkedünk a kérdésén...
33. Anatita81 (válaszként erre: 31. - Pethoevi)
2010. nov. 17. 13:46

Ezzel nem értek egyet, a környéken jó páran vagyunk (17-25 hó különbség van a tesók közt), akik minden segítség nélkül meg tudják oldani a gyereknevelést és a háztartás vezetését.

Pedig családi házakról beszélek, ahol a kertet is gondozni kell.

2010. nov. 17. 13:42

Minden további nélkül! Elsőre nem is biztos, hogy összejön. Nálunk két év van a gyerkőcök közt, imádják egymást! :) Lassan 3 és fél és másfél évesek lesznek.

Ha mondjuk 3 év lenne köztük, mikor a nagy oviba megy, ő is és a kicsi is minden betegséget elkap, egy csecsemőt nem tennék ki ennek. Egy évesen sem nagy öröm, de valahogy túl leszünk ezen is.

Ezen kívül a nagyobb nem lesz olyan sokáig korlátozva a kicsi miatt (nem játszhat ő sem apró dolgokkal, nem csinálhat ezt vagy azt, mert a kistesó sem...).

2010. nov. 17. 13:42

Csak akkor,ha van segítséged!

Én pont ilyen családnál vagyok bébiszitter.

Egyedül nem lehet bírni a háztartást is.

30. anya30
2010. nov. 17. 13:32

Sziasztok!

Szerintem ha még nem vagy terhes akkor még van időd gondolkodni, de ha már az vagy és szeretnétek akkor vállald !

Nekem most volt a kisfiam 15 hónapos és múlt pénteken vetéltem el 8 hetes voltam! Nagyon rossz mert bár kicsit korában jött volna a tervezetnél de nagyon szerettük volna!

Mi szeretnénk egy tesót és nem nagy kor különbséggel! Az egyik bátyám 41 a másik 37 éves és bár csak a 37 évessel tartom a kapcsolatot (ő az édes tesóm) nagyon jó a kapcsolatunk de a 7 év kor különbség azért érezhető!

Az ideális az 2-4 év szerintem!

2010. nov. 17. 13:32

Szia!


Az én két fiam között 22 hónap van. Az elején minden rendben volt, nem volt súrlódás, mostanában, hogy a kicsinek is kialakult a személyisége és ő is vasakaratú, szoktak néha összetűzések és csitt-csatt bimm-bummok lenni, de összeségében nem bántam meg, hogy így alakult.

Szerintem ha Te és a párod szeretnétek még kisbabát, ne habozzatok, mert így sokkal szorosabb lesz közöttük a kötődés, mintha 4,5 vagy ennél is több év lenne köztük.

2010. nov. 17. 13:26
nálunk a két gyerkőc között 21hó van.nagyon viseli a nagyobb a kistesót.bár nem így terveztük.de ez rajtatok függ hogy bírjátok.
2010. nov. 17. 13:22

Nekem 14 hónap van a kisfiam és a lányom között, és most várjuk a harmadik babát, ott már nagyobb lesz a korkülönbség, 20 hónap.

Mi így szerettük volna.

A gyerekek szempontjából így a legjobb egyébként, mert még nincs igazán testvérféltékenység ebben a korban, viszont azt hozzá kell tenni, hogy az anyának nagyon nehéz szerintem.

Bár ez is gyerekfüggő. A terhesség eleje és vége nem egy leányálom egy tipegő mellett...

Nekem van egy tündéri anyósom, aki a világ legjobb nagymamája, és nekem is rengeteget segít. Enélkül eszembe sem jutna. Még így is nagyon nehéz néha.


Mindenesetre sok sikert és kitartást!

2010. nov. 17. 13:20

Én nekem a kisfiam 3 éves múlt márciusban, de nem tervezzük egyenlőre a tesót. Majd ha kisfiam elkezdi az általános iskolát, majd akkor lehet belevágunk a babaprojektbe! :o)

Előbb nem hinném! Még fiatal vagyok.

2010. nov. 17. 13:19
Nekem 20 hónap van a két gyerekem között. A fiam 12, a lányom 10 éves. Én nem bántam meg hogy csak ekkora korkülönbséggel szültem, az első egy év talán kicsit több energiát igényel, de szerintem ez akkor is így van, ha egy 3 éves mellé szülsz. Most már nagyok, önállóbbak, és ez jó. ( Igaz, hogy csináltam programot magamnak, mert most vagyok terhes a harmadikkal.:))
2010. nov. 17. 13:18

...és mi van akkor, ha a fórumindító már éppen várandós... a kérdés nekem inkább erre utal...



Ha így lenne: ne ijedj meg, igen, vállald, vállaljátok be... föleg, ha akartok még kistesót. Ha nem, akkor természetesen egyértelmü a válasz (de nem hinném, h erröl lenne szó)


Ha nem így van, akkor inkább azt kérdeném: miért most dilemma ez? Vagyis: te is úgy jártál, mint én, és a szülés utáni elsö gondolatod a következö baba? A hormonok örült játéka...? Saját tapasztalat, h eszméletlen mód örületbe tudja ez az embert kergetni... és még azt sem lehet mondani, h próbálj meg lehiggadni... én mostanra, majd' 19 hónap után higgadtam le...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook