Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18 hónapos kislányom még mindig felkel éjjel és igényli, hogy odabújjon mellém. Mit tegyek? fórum

18 hónapos kislányom még mindig felkel éjjel és igényli, hogy odabújjon mellém. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 29. 13:06
Sziasztok!az én lányom 20 hónapos és mit nem adnánk érte,hogy egyszer velünk aludjon.úgy kell elkapni,hogy megöleljem vagy puszit adjak neki.mindig egyedül aludt,mellettünk nem tud,mert akkor inkább szórakozik!pedig szívem szerint egész nap ölelgetném,de ő visítana.
2010. szept. 29. 12:57
Akkor bújj hozzá te is.Az enyém már két éves elmúlt és még mindig igényli.
28. Mari20
2010. szept. 20. 12:03

szeresd


szeretetre van szüksége, biztonságérzésre...

2010. szept. 3. 13:00
Sziasztok! Az én lányom is 18 hónapos, és este a saját ágyában alszik el, de hajnalban mindig mellénk kéredzkedik, de én nem bánom, fontos neki a közelségünk, amíg igényli nyugodtan jöjjön oda hozzánk. :)))
2010. ápr. 26. 11:56
Az én lánykám 3,5 éves de nem alszik el egyedűl csak ha bent vagyok vele igaz elalszik kijővők de sokszor van hogy anya takarj be leesett a kutyám gyere stb..de szerencsére nem minden éjjel..
25. Lexike
2010. ápr. 26. 09:57
Használd ki. Én imádok a 3 éves fiamhoz bújni:)
2010. ápr. 26. 09:02
Örülj neki,és puszilgasd meg!Ha megnő,úgysem hozzád akar majd bújni:))))
23. Ekka
2010. ápr. 24. 14:06

Engedd bújni:)

Enyém lassan 3 éves, és még mindig ezt teszi:)

Én nem bánom, mert lesz idő, amikor már nem hozzám akar majd bújni;)

2010. ápr. 24. 11:28
Húha, nekem a nagyobbik még négyévesen is átjött. Már jól alszik, nem ébred fel (most majdnem 6 éves), de az a négy év kemény volt.
2010. ápr. 24. 11:25
Engedd,hogy odabújjon!Majd visszasírog még ezeket az összebújós időket.
2010. ápr. 24. 10:18

Én nagyon sokáig bújtam (asszem olyan 10 éves korom körül kezdtem leszokni róla), hol a szüleimmel, hol a tesóimmal bújtam egy ágyba, nálunk ez nem volt gáz, megnyugtatott, éreztem azok közelségét akiket szeretek és a legjobb szülő-gyerek, vagy testvér beszélgetések ekkor születtek.


Sztem semmi rossz hatása nincs, nem lettem önállótlanabb mint mások és túlzottan ragaszkodó sem, ezzel nem lettem elkényeztetve.


Ha a pici bújni akar, csak örülj neki! :)))


Nekem csak annyi hatása maradt h nem jövök zavarba ha bárkivel - barátnő, ismerős, akárki - meg kell osztanom az ágyam vmi miatt. (pl. nem tud hazamenni mert lekéste a vonatot...stb.)

2010. ápr. 24. 10:15
Előzd meg ! Búj te mellé.
2008. aug. 20. 21:58

Szorítsatok neki is helyet a nagyágyban!

Még kicsi és keresi a biztonságot. Ahogy a többiek is írják, hamar eljön az az idő, amikor majd rátok csukja az ajtót. Használd ki, hogy még bújik. A kislányom 3 éves koráig sokszor átjött és velünk aludt. Majd szépen magától szokott le erről.

17. 0461ed8f75 (válaszként erre: 9. - 14775640c4)
2008. aug. 20. 12:38
Igen sajnos már átélem, hisz a nagyobb lány 9 éves, és már nem igazán bújik :( Sőt ő már "nagylány" megvannak a saját kis dolgai. A külön szoba jó ötlet, de sajna 40m2-en nem igazán tudom megoldani. A nagylány van a fél szobában, mi meg bezsúfolva a nagyba.
2008. aug. 19. 21:10
Ja,és ő most kb fél éve került külön szobába,addig velünk aludt egy helységben,de külön ágyon,és ahogy vágyott rá annyira utálta elöször a külön szobát,de már megszokta,és nincs gond....ha vihar van akkor kiabál nekem a takarója alól,én pedig repülök hozzá megvigasztalni...
2008. aug. 19. 21:03
Hajaj,már most kamaszodnak,az én lányom 7 éves lessz,de nem dumál vissza,mert én nem engedem meg neki...Ő tudja mi az a határ,amit nem kellene átlépni...félreértés ne essék,nem verem meg semmilyen esetben sem,mert az nem megoldás,szerintem...Csak olyankor esetleg letiltom a tévét,a szomszédolást,nálunk bevált,mert a kedvenc elfoglaltságáról nem szeret lemondani,úgyhogy inkább viselkedik...bááááár ő egyébként is egy kicsit visszahúzódobb,olyan mint az apukája,olyan"tedd ki had hűljön" gyerek,ezmellett nagyon okos és szép is,és imádom....és mégegyszer:nálunk nincs verekedés,mert az nem megoldás semmire!!!!!!!!!!!!
2008. aug. 19. 20:43
Nalunk 2 napos kora ora velunk alszik! Sosem bantam meg, pedig nem sok ejszakat aludtam igazabol vegig ebben a 20 honapban! :))
13. 14775640c4 (válaszként erre: 12. - Mandy)
2008. aug. 19. 20:30
nekem a nagy 5 és fél, de sokszor úgy rámvágja az ajtót hogy hihetetlen. visszabeszél..mi lesz még?:))
12. mandy (válaszként erre: 11. - 14775640c4)
2008. aug. 19. 20:05
De-de! A nagylányom is nemrég még ekkora volt, most meg már 10 lesz, és maximum itthon ölel meg, az utcán már ciki ;-)
11. 14775640c4 (válaszként erre: 10. - 6c5f346e46)
2008. aug. 19. 19:52
hát nem?olyan hamar felnőnek hogy visszasirjátok még az időt mikor odabújik:))
2008. aug. 19. 17:27
öleld át jó szorosan,olyan kicsi még....
2008. aug. 19. 14:45

gyereke válogatja. nekem kettő van. egy lány és egy fiú. mindkettő kezdetektől fogva külön szobában alaszik, igy ez lett számukra a természetes, de nem minden gyerek ilyen.

van aki anyásabb, vagy apásabb.

majd leszokik.erőltetni nem szabad mert ki tudja mi lesz.

hagyni kell, lehet későn érő tipus. egy másfél éves gyerek még kicsike.

igényli az anyját. babusgasd csak ha odajön.és örülj minden percnek, hidd el felnőnek hamar aztán már csak azt veszed észre hogy átnéznek feletted. ez komoly.

8. katácskák (válaszként erre: 4. - Judit0625)
2008. aug. 19. 14:41
Szerbusz JUDIT! :) Nagyon BÖLCS VAGY.:) Helyesen írod.:) Bölcsen gondolod.:)
2008. aug. 19. 14:38
Köszi mindenkinek. Nem akarom erőltetni, igazából én is így vagyok vele, hogy majd leszokik róla. Őszintén szólva imádom, mikor odabújik, csak kicsit szűkös az ágy így már hármunknak:))) Nálunk is a saját ágy óta van az átjárkálás. (De muszáj volt nagyobb ágyat venni, mindig beszorult a rács közé - annyit forog álmában:D)
2008. aug. 19. 14:38

Szerbusz! :) :) Szerintem mindig azt tedd amit SZÍVED diktál és akkor jó úton jársz. :)

Ezt tettem a lányommal 27 éve s érzelmileg-értelmileg NAGYON kiegyensúlyozott felnött lett belöle.:)

Mert a biztonság az elsö.:) Soha nem bántam meg hogy ne talántán oda vettem magam mellé.:)

FONTOS HOGY A GYERMEKED ÉREZZE A TE SZERETETEDET.:) Ezt tanítja a gyermek lélektan.

2008. aug. 19. 14:30

Sziasztok!

Az én kisfiam 17 hónapos, és amióta nem rácsoságyban alszik (5 hónapja kb), átjárt éjszaka. Most kezd leszokni róla, most ott tartunk, hogy már csak kb minden negyedik éjszaka jön át.

Egyetértek Timcsivel és Judittal. Nem szabad eröltetni, majd leszoknak róla!

2008. aug. 19. 14:25

szióka!

az én fiam két és fél éves és még mindig átjön.

a lányom soha nem igényelte. a védőnénink már régen kérdezte "ugye a gyerek nem magukkal alszik?"

mondtam, h ááááááááááááá, dehogy. De én úgy gondolom, h nem véletlen, majd eljön azaz idő, amikor egyedül szeretne lenne, most még ennyire igényli "anyát". Szerintem ez nem baj, csak ne menjen a párkapcsolatotok rovására.

2008. aug. 19. 14:21
Szia!!Ezzel mi is küzdünk,az én kisfiam lassan két és fél éves lesz,volt egy időszak amikor okosan elaludt egyedül egész éjszaka,de mostanában ő is visszajön közénk újra.Én azt olvastam hogy nem szabad erőltetni a dolgot,ha megérik rá,úgyis elalszik egyedül.:))
2008. aug. 19. 14:19
Hiába teszem vissza az ágyába, miután újra elalszik, rögtön visszakéretőzik. Hogyan szoktassam le róla?
2008. aug. 19. 14:18
18 hónapos kislányom még mindig felkel éjjel és igényli, hogy odabújjon mellém. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook