Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 100% pamut vagy csak 50? fórum

100% pamut vagy csak 50? (beszélgetős fórum)

2010. jún. 1. 10:23
Most néztem az adatlapodat. Édes a nagylányod, meg a kicsikincsed is biztos az lesz. :)
2010. jún. 1. 10:22

Szia!


Hát ez sokmindentől függ... Pl. attól is, hogy ami nem 100%os, az mivel van keverve...

Tanultam anno, hogy melyikek jók, de anyagismeretből csak kettes voltam, úgyhogy inkább nem adnék tippet. :DDD

Ha végül a 100%osat választod, igazából az is zsákbamacska. Mert a krepp is az, meg a frottír is... Szóval én azt vettem észre, hogy csak tapintás alapján lehet megállapítani... :(

És én még anno nem tanultam, de nekem úgy tűnik, mostanság már kezelik valamivel a pamutot, különben már 40 fokon összetapadna kicsit, mint anno a zoknik. Mert egy csomó mindenre rá van írva, hogy 100% pamut, és teljesen más a tapintásuk...


A 100% pamut elvileg nem csúszhat (bár felületi kezeléstől is függ), mert a pamutnak épp az az egyik sajátossága, hogy az elemi szálak vége nincs tökéletesen a a szövetszálba dolgozva, merthogy elég rövidke (relatíve rövid, ált. 2-6 centi, ha jól emlékszem). Tehát épphogy könnyebben tapad össze más pamutokkal, illetve nem csúszik el rajta. Selymen persze igen, de ez a selyem sajátossága, mert az ugye műszál (kivétel a hernyósejem, ami viszont megfizethetetlen), és épp ezért jóóó hosszúra tudják csinálni...

Viszont szellőzés szempontjából én mindenképp a teljesen pamutot javasolnám, mert jobb a nedvszívása is, meg a szellőzése is, így nyáron sem "rohadsz alá" annyira... Izzadsz alatta, de nem olyan kellemetlen, mert nem tapad rád.


Huhh, írtam egy regényt, de remélem, sikerült kicsit segítenem. :)

2010. jún. 1. 09:05

szia:)

az lenne a kérdésem,hogy melyik a jobb?

a 100% ágyneműhuzat tényleg csúszós gyűrődős?

vagy az a jobb?venni akarok nettről,de nem tudok dönteni:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook