Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 ok a három gyermek vállalása mellett fórum

10 ok a három gyermek vállalása mellett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 10 ok a három gyermek vállalása mellett

2010. márc. 15. 17:12

Igazán optimista hangulatú cikk, én örülök neki.


A károgóknak érdemes lenne magukba nézni, vajon miért kell mindenbe belekötni, mindig a nehézségekre kihegyezni a dolgokat, és mások nagy mosolyát jó nagy jobb horoggal letörölni. Azért, mert nem mindenki engedhet meg magának 3 v. több gyereket, igenis örülni kell annak, hogy sokan megteszik. Én mindig örülök a környeztemben lévő kisbabáknak. És nem azt firtatom, hogy jól meggondoltátok? miből fogjátok felnevelni?

14. supin (válaszként erre: 5. - Tücsimücsi)
2010. márc. 15. 17:11
Szivemből írtál.
2010. márc. 15. 17:10

Szerintem is, aki vállal, annak nem kell egy ok sem. Aki viszont nem akar, annak 10000 ok is kevés hozzá. Nekünk is elég bőven a kettő és senki ne mondja hogy olyan csúcsszuper kamaszodó lányként a kiskamasz öcséddel megosztani egy 6 nm-es szobát :S Aki sokat nélkülözött gyerekkorában és úgy dönt, ő megad mindent a gyermekeinek, az csak akkor vállal többet, ha úgy érzi be tudja teljesíteni a döntését-vállalását.

Sok olyan példát látok, ahol csak a csúnya nyomorgás van az 5 gyerekkel, a kifelé "szépenélünk", befelé meg eleszik egymás elől az ételt megy. Persze az is számít, kinek mi a nyomorgás...engem zavar ha koszos a ruhája, taknyos az orra, éhes, szomjas, fázik, nincs takarója, van akinek ezek nem alap tényezők, csak legyen babaillat és majd a kutya felveszi. És van az ellenpélda, ahol anyuka igenis szépen kineveli őket, mos, ha kell kézzel, főz, ha kell "kőlevest", nem próbálja meg a nagyobbal felneveltetni a legkisebbet, apuka meg dolgozik és próbál keresni, hogy mindenre teljen...mindkét oldalt láttam már, de nekem türelmem sem lenne a háromhoz :)

12. teleki_2007 (válaszként erre: 10. - Fadigflo)
2010. márc. 15. 17:07

Miért lenne kevesebb szeretet, figyelem, pénz és a többi.....Nincs kevesebb egyikből sem!!!

Több gyereknél több kell ezekből is:)

Csodálatos dolog...Most sajnálom a cikk íróját mert többen úgy értelmezik,hogy ő az előnyök miatt vállalta, pedig biztosan nem:)Csak rávilágított arra,hogy esetleg mit lehet igénybe venni ha 3 vagy több gyerek van...Nem szeretnék senkivel vitázni, nem ez a szándékom....

2010. márc. 15. 17:00

Néha teljesen kiakadok hozzá szólásokon.....De mindegy..Nekem is három gyönyörű gyerekem van.Az elsőre nsgyon sokat kellett várni mire összejött.A második könnyebben sikerült ,22 hónap van a két fiúnk között.A harmadik is bő egy év próbálkozás után sikerült.Vannak nagyon nehéz időszakok.Főleg ahol nincs segítség.Én például a fiúkat hozom-viszem minden nap két faluval odébb oviba.Mivel kicsikémet nem tudom kire hagyni, így őt is cuccolom és megyünk.Addigra lettem a 3.-kal várandós mire lett egy viszonylag jó munkám.Mivel nem volt meg a gyedhez szükséges időm így csak gyest kapok. ...de boldog vagyok velük így is....Mellette elvállalok bizonyos munkákat amiket meg tudok mellettük csinálni..Azt gondolom ,hogy nem okos dolog ha nem használja ki az ember a jogszabályok nyújtotta lehetőségeket....és a gyes mellett már 8 órába is lehet dolgozni, és ha egyszer van ami 3 gyerek után jár az jár....Eszembe nem jutott volna,hogy ezzel engem az állam eltart......ez kicsit bosszantó,hogy így gondolják......és vannak akik a 3 vagy több gyerek miatt "lenézik" az embert...de miért is???

Mindenki maga és a párja döntse el,hogy mennyit szeretne vállalni és mérlegeljen.......aztán boldogan vállalja:)

Sokan vannak akik azt hiszik,hogy egy családban a harmadik "csak úgy" lett...Mert a mai gazdasági helyzet és a többi.......De akinél csak úgy lett és vállalta, legyen büszke rá!!!Mi nagyon boldogok voltunk mikor végre a teszt megmutatta, hogy útban a harmadik.Én kicsit megijedtem...de párom megnyugtatott, ezt akartuk nem??? mondta és mosolygott!!!

Akartunk nagy családot, pedig építkezésben vagyunk meg a többi, de vállaltuk és sokat dolgozunk is, de a gyereke mindent megérnek!!!A cikk jó, vannak benne érdekes dolgok csak jól kell tudni értelmezni....

2010. márc. 15. 16:55
És a negatívak? Kevesebb figyelem, kevesebb pénz, szeretet, stb..? Van előnye- hátránya. De ne azért szüljön valaki 3 gyereket, mert előnye származik belőle. Azért, mert akarja. Ha akarja meg, nem kell rá OK egy sem, csak akarja. Ennyi.
2010. márc. 15. 16:48

Mi egyből leszünk nagycsaládosok, bár nem is számítottunk rá. Ilyen az élet! ha választani lehetett volna, 2 gyerekes családmodell lettünk volna, de nem így lesz. Most már azt mondom szerencsére, de nem volt könnyű elfogadni elsőre. Van egy 2 éves fiam és most ikrekkel vagyok terhes!:o)

Biztos nem lesz könnyű, főleg az elején, de utána szerintem nem lesz gond!:o)))))

2010. márc. 15. 16:39
Nem igaz, hogy soha nem késő. Nem az a baj, hogy nagyinak néznek az óvodában. De belegondoltál már abba, hogy a gyerekeidet fel is kell nevelned? Volt a családomban olyan kései gyerek, aki kamasz fejjel maradt árva.
2010. márc. 15. 16:36
A szülői felelősséghez az is hozzátartozik, hogy csak annyi gyereket vállalj, amennyit tisztességesen fel tudsz nevelni NORMÁLIS körülmények között. Hogy mindegyiknek tudd biztosítani az alapon (étel, ruha, hely) felül például a képességeinek megfelelő oktatást is. Az pedig, hogy otthon maradok, ameddig csak lehet, az állam meg majd eltart, bocsáss meg, novehaki, de egyenesen felháborító.
2010. márc. 15. 16:32
nagyon jól megfogalmaztad a cikket.még csak egy kisfiam van,de én nagyon szeretnék még neki testvéreket.de a mai világban ez nagyon nehéz.
2010. márc. 15. 16:24

Azért nem minden ilyen egyszerű...a nehézségekről megfeledkezünk. Én is szeretnék 3 gyereket, de még a meglévő kettőnek is nélkülözniük kell minden tekintetben:-(

Nem igaz az, hogy ahol elfér kettő, ott három is.

2010. márc. 15. 16:20
Nekem is három gyerekem van.Három tündéri kislány és imádom őket.Igaz nehéz,de csodálatos dolog nagycsaládosnak lenni!
2010. márc. 15. 16:10
Még csak az elsőnél járunk, de cél a három... :D Az érveid nálam is megállják a helyüket. Imádom a fiam! Már a szülőágyon eldöntöttem, hogy ezt az élményt még át szeretném élni párszor.
2010. márc. 15. 16:06

Nagyon jó a cikk :)

És nagycsaládosnak lenni is nagyon jó :)

2010. márc. 15. 16:03
Miért is jó nagycsaládosnak lenni? Mik az előnyei és hátrányai, azon kívül, hogy sok gond és mégis nagyon-nagyon boldog emberré tesz? Boldoggá egy életen át. Boldog vagy, mikor megszületik az első, minden megváltozik, mikor megszületik a második, az is felhőtlen boldogság, de mikor a harmadik is megszületik, akkor lesz teljes az élet, akkor megszűnik minden gond, hiszen nincs idő gondolkodni rajtuk és emészteni magunkat, csak gyorsan meg kell oldani és menni tovább.

Ugrás a teljes írásra: 10 ok a három gyermek vállalása mellett

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook