Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 ok a három gyermek vállalása mellett fórum

10 ok a három gyermek vállalása mellett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 10 ok a három gyermek vállalása mellett

2010. márc. 15. 20:46

És ez sem mindegy! Ki hol él, mennyi a havi rezsije, mert amíg városban panelban télen 30-40 egy havi fűtésszámla és mi pl egy egész telet kifűtünk (60nm-es házikó) 50ből! Igen szeptembertől áprilisig számolhatunk ennyit....

Szóval ez mindig egyéni mérlegelés, és nagyon sok minden befolyásolja szerintem egy reálisan gondolkodó pár életében, h mennyi, amennyit bevállal. Szerencsém van, h párom sok mindnhez ért...Nem kell szakember, ha valami elromlik, a kertben millió egy dolgot megcsinál...(falun nőtt fel). Szóval sok minden függ az adott szülő pártól...

2010. márc. 15. 20:45

Mi is hárman vagyunk testvérek sőt anyu kétszer el is vált így hát mind a hármunkat egyedül nevelt fel, néha így néha úgy ketten a nővéremmel leérettségiztünk az öcsémnek most lesz a szakmunkás vizsgája ezekhez anyu segített hozzá egy gyári fizetésből mineket.


mióta kilápotünk a nagybetűs életbe a nővérem elkezdett egy fősulit, amit remélem befejez nekem egy flévem van hátra a fősuliból de anyunak ehhez semmi köze nem ős tanítatott hanem én akartam és siekrült, úgyhgoy a tanítatásuk miatt nem aggódok hiszen amit akarnak úgyis elérik vagyis én ezt fogom segíteni mármint azt hgoy akarjanak, és hgoy szeressék egymást hiszen akkor is ez a legfontosabb, nézzk csak meg hogy hány meg hány milliomos meg milliárdos ember él boldogtalanul, és mennyi nagycsaládos él nagyon nagy boldogságban, én ide szeretnék tartozni, inkább mint a milliárdosokhoz :)


biztos hogy nem lesz könnyű az élet de ez csak rajtunk múlik hgoy hogyan éljük meg

133. goodall (válaszként erre: 131. - Fbab8271ce)
2010. márc. 15. 20:44

Egyszerre írtuk:)!

Városban nehezebb megélni, de több a lehetőség. Volt miből jó iskolát választanom a lányomnak, van munka lehetőség, meg rengeteg minden.

Falun meg kevesebb a költség, de szinte semmilyen lehetőség nincs. Faluból költöztem Pestre, és az itteniek nem értik, miét nem hagynám itt soha ezt a büdös, mocskos, imádnivaló, gyönyörű helyet.

132. goodall (válaszként erre: 126. - Fbab8271ce)
2010. márc. 15. 20:39
Nézd, van, aki azért választja ezt a "megoldást", mert nem akar dolgozni. Én rájuk haragszom. Nem azokra, akik jobb híján teszik ezt, mert nincs munkalehetőségük és ez a pénz, ha kevés is, tovább jár, mint a segély. De a gyerekeikre ők vajmi keveset gondolnak, mert amikor így döntenek, csak a mára, meg a holnapra gondolnak, a holnaputánra már nem. Hogy mi lesz öt év múlva a gyerekekkel, eszükbe sem jut. Ezért tartom az ilyen döntést felelőtlennek, gyerekellenesnek, családellenesnek. A közös géneket hordozó, több generációhoz tartozó, egy fedél alatt élő emberhalmaz még nem család. Az ennél sokkal több.
2010. márc. 15. 20:39

nem vitatkozni akarok...nem azt írtam, h nem érdemlik meg, csak...

Valamiért, valami után kapják havonta azt a pénzt a nyugdíjasok, ugyanígy -elvileg- az anyák, azért , emrt 3 v több gyeremekkel vannak otthon! És most itt én arra gondolok, aki foglalkozik a gyerekeivel, én ezt szeretném hangsúlyozni! ű

És hozzáteszem, mi falun élünk, van kert stb.

Városban , olyan rezsi mellett, nem biztos, h így döntöttünk volna, h májusban jöjjöna harmadik!!!

130. eracica
2010. márc. 15. 20:39
Két fiam van és szívesen bevállalnék egy harmadikat (hátha kislány lenne) -persze ha fiú lenne az sem lenne gond. Szívesen lennék főállású anya, ha nem ennyi pénzt kapnék. Persze akinek nincsenek anyagi gondjai, annak lehet, hogy elég, de kevés ilyen van ma Mo.-on. Vidéken élek, bölcsőde nincs, magánbölcsi drága, az óvoda későn nyit, korán zár, az iskolai napközinek is hamar vége. Kénytelenek leszünk a gyerekeinket mindennap abba a városba hurcolni, ahol mi is dolgozunk. Igen jobb lenne itthon maradni és tudnám ide is járatni a gyerekeket oviba-iskolába, de nem lehet, mi is hónapról-hónapra élünk, rengeteg tartozással. Egy kicsit lennék jobb helyzetben és szülnék még egy gyereket, mert ehhez nem kell gazdagnak lenni! Kell egy biztos anyagi háttér, ami nem jelenti azt, hogy rengeteg pénz kell, hanem azt, hogy nem felelőtlenül vállalok gyereket! És igen végül is ha belegondolsz azok a gyerekek biztosítják majd a nyugdíjadat, akik megszületnek, most rengeteg 30 év körüli fiatal van, akik sajnos nem, vagy csak 1 gyereket vállalnak, ha ez nem változik összeomlik a gazdaság. Sajnos ezen senki sem akar változtatni én már felkészültem arra, hogy nem lesz nyugdíjam.
129. 8915ea1f00 (válaszként erre: 125. - Goodall)
2010. márc. 15. 20:38
Igen a nyugdijas megdolgozott azért, de -és itt most vessenek meg érte, közgazdasági érvelés jön- a nyugdíját a mi fizetésükből kapja. Ha Te nyugdijba mész neked a gyerekeid trmelik meg a nyugdíjat. Vagy nem. Ha nem lesz gyereked. Mert 2 szülőnek, minimum 2 gyerek kell a nyugdíjhoz. 1 nem elég. De persze ez csak hideg érvelés.
128. ginóné (válaszként erre: 110. - Novehaki)
2010. márc. 15. 20:37

Szia.

Olvastam az írást és nagyon értem amit írtál.Nagyon sajnálom viszont ,hogy mennyire kevesen értik ,érzik a lényegét a kettőnél több gyermek örömének.Nálunk minden müködött amiröl irsz és én is azt kívántam bárcsak mindíg lenne egy kétéves otthon.Sajnos csak három lehetett mert mindháromnak császárral kellett szülessen .A legkissebb 7éves koráig otthon maradhattam velük,és azt a 12év minden percét élveztem.Pedig nem voltunk anyagilag eleresztve.Kétévenként születtek és kicsi korukban is,és ma is nagyon jól megértik egymást.

Mindenesetre én csak nagyon sok örömöt kívánok abban a bizonyos másik világban nektek,ha bármiben segítségetekre lehet egy gyermekcentrikus nagycsaládos, szivesen beszélgetnék még máskor is veled.Nagyon aranyosak a lánykáid.

127. 8915ea1f00 (válaszként erre: 118. - Kiraroli)
2010. márc. 15. 20:32
Én rajtad mosolygok, nekem is van hitelem 3 is nem kevés, a párom jelenleg munkanélküli, én szerencsés nyugdijas vagyok. Mikor mi vállaltuk a nagy családot, az a mi döntésünk volt, nem a pénz döntött helyettünk, és nem is az állami jutatások miatt tettük. Igaz nem tudunk mindent megadni, akkor mikor ök szeretnék, de megértik és megbecsülik azt amit kapnak. De egy valamit mindenképen meg adok nekik, a szeretett és szerintem ez a legfontosabb dolog a világon, ja és még valamit: azt ami az álma, amit felnőtt korában akar csinálni, mert addig nem nyugszok.
126. fbab8271ce (válaszként erre: 122. - Goodall)
2010. márc. 15. 20:32

Én most ezt arra írtam, h aki otthon marad!

Ha esetleg otthon tudok maradni a hárommal, akkor biztos,h minden nap eléjük teszem a friss ételt, foglalkozok velük. HA a párom tud annyit keresni, h megéljünk! Segély nélkül, mert koncsorogni nem fogok soha nem mentme semmiért. A főállású anyaságot meg nem érzem segélynek. Szomorú, h sokan azt gondolják, h valaki azért szül harmadikat, mert anyagilag többet kap. Mert aki reálisan gondolkodik, az rájön, h ebből nem lehet megélni... csak ebből...

125. goodall (válaszként erre: 120. - Fbab8271ce)
2010. márc. 15. 20:31
Ja, és még egy. A nyugdíjas nem ritkán akár negyven évet végigdolgozott úgy, hogy neki nem járt még GYES. Az ötvenes években járt hat hét szülési szabadság és slussz. Azért ő megdolgozott ám azért a nyugdíjért, vagy talán nem?
124. 2e53573acc (válaszként erre: 123. - Fbab8271ce)
2010. márc. 15. 20:30
tudod én olyan anyagi helyzetben vagyok,hogy pl.most még az egy is sok lenne és küszködök a kettővel is!!!minden forintot megfogok,és örülök ha ők ketten tisztességesen fel tudnak nőni.azért mertem azt mondani hogy jó anyagi helyzetben van aki vállalhat 3at...
123. fbab8271ce (válaszként erre: 17. - 2e53573acc)
2010. márc. 15. 20:25

Egy vagy két gyerek mellett mi a garancia arra, h nem jöhet nehezebb idő?

látod, ami itt az országban van ma...:SSS

122. goodall (válaszként erre: 120. - Fbab8271ce)
2010. márc. 15. 20:24
Próbáld meg ugyanezt munka mellett. Akkor majd beszélgethetünk.
121. goodall (válaszként erre: 118. - Kiraroli)
2010. márc. 15. 20:23

Pontosan ilyen szempontok mentén igyekszem érvelni én is.

Nem Isten fog a boltban kenyeret venni nekik, nem is az állam. A szülő dolga, hogy gondoskodjon a gyermekéről, felnevelje, lehetőséget teremtsen számára adottságai kibontakoztatására, megtanítsa önállósodni és elengedje a kezét, ha a gyerek ki akar repülni, de kitárja a karját, ha haza akar térni. Na ehhez kevés a jó szándék, a szeretet, meg a "majd csak lesz valahogy" szemlélet. Ehhez háttér kell.

120. fbab8271ce (válaszként erre: 7. - Goodall)
2010. márc. 15. 20:20

ó hát akkor a nyugdíjasak se kapjanak semmit, ne tartsa el őket az állam? Szerintem egy anya igenis sokat dolgozik, van "munkája" nap, mint nap, amit az állam elemózsiával támogat, ha a havi 25 ezeret nézzük!

Novehaki szerintem azokra a tisztességes családanyákra gondolt, akik azért maradnak otthon, hogy igenis NEVELJÉK a gyermekeiket, naponta friss ételt tegyenek eléjük az asztalra, iskola után foglalkozzanak velük...stb stb...Nem arra, azokra gondolt, akik otthon döglenek és az állami pénzen nyomorognak a gyerekekkel, ahelyett, h dolgoznának!!!

Akit az állam a havi 25 ezerből eltart, az egy varázsló, abból nem lehet megélni!

119. kiraroli (válaszként erre: 116. - Goodall)
2010. márc. 15. 20:19
detto
2010. márc. 15. 20:18
:) NA MOST JÓT MOSOLYOGTAM... nem mondom hogy nem lehet jó a 3 vagy annál több gyerek mert nekem 2 van , így magáról az érzésről nem tudok nyilatkozni! na de könyörgöm... azt a 3 gyereket fel is kell ám nevelni! amihez pénz kell! de sok! és 2 hitel mellett valamint egy gyes ill csp. + havi 100000 keresettel igencsak nehéz meglenni ...és ha ne adj isten kórházba kerül valamelyik családtag esetleg a családfenntartó akkor mi van? BUKTA!!én minden esetre nem merném a 3. at is bevállalni! na de mindenki maga dönti el...
117. cseles
2010. márc. 15. 20:16

Üdvözletem Mindenkinek!


Nemrég kapcsolódtam be a fórumba,és egy szuszra olvastam el mindent.Még nem láttam eddig,hogy itt a Hoxán bármely téma ennyire sarkallatos véleménykülönbségeket váltott volna ki.Elnézést kérek,ha ez ügyben tévednék!Igyekszem empatikus lenni,toleráns is,de bizony már kisírtam mindkét szemem az olvasottaktól.Biztos,hogy mindenki hozzászólásában van igazság,tapasztalat,tudás.A mai világ nemhogy család,de még csak emberközpontúnak sem nevezhető-szerintem.

116. goodall (válaszként erre: 110. - Novehaki)
2010. márc. 15. 20:14
Plasztikáztatni én sem akarok, de strandra nem jutok el, mert a gyereknek cipőt kell vennem - jön a tavasz. Így bikini-gondom sincs.
115. goodall (válaszként erre: 113. - Goodall)
2010. márc. 15. 20:12
egy szobás=egyszobás
114. agis (válaszként erre: 112. - Musu75)
2010. márc. 15. 20:12
Annyira szép ezt mondani, hogy a család mindenek felett, szeretném ha anyám is nyilatkozhatna mennyi "Áldozat árán" neveltek fel mindhármunkat, mindehármunknak diplomája van, ebből kettőt ők finanszíroztak, de a lényeg, rengeteg áldozat, az összetartó család mítosza, miközben úgy kell összehalászni a 3 gyereket, ha haza kell menni (mind elkerültünk) mindegy hogy örömködni, vagy segíteni.
113. goodall (válaszként erre: 112. - Musu75)
2010. márc. 15. 20:11

Oké. Köszönöm, mostmár értelek. Annyit fűznék ehhez hozzá, hogy ideális feltételek mellett ez így tökéletesen rendjén is van.

Pont ahhoz kell felelősen gondolkodni, hogy ki-ki eldöntse, mennyire közelítenek az életfeltételei a számára ideálishoz.

Nekünk például nem tűnne jó ötletnek, hogy egy szobás lakásba négy-öt gyereket vállaljunk, holott nagyszüleink idejében ez még általános volt, eltekintve a ritka kivételektől. Így én egyetlen gyermeket szültem, noha a terhességem alatt sokkal jobban éreztem magam, mint előtte, vagy utána valaha is, rendkívül könnyen és gyorsan szültem. Ha csak ez, meg az befolyásolta volna a döntésemet, hogy mennyire imádom a kicsiket, most talán hat-nyolc csemete rohangálna körülöttem.

De átgondoltuk, hány "ivadék" fér el kényelmesen harminchat négyzetméteren, mekkora az esélyünk arra, hogy nagyobb lakásba költözzünk eladósodás nélkül, és a végeredmény egy lett.

112. Musu75
2010. márc. 15. 20:02

A lényeg, hogy szerintem sokan meg értetek s nem egy részt emeltek ki a szöveg környezetéből.

A lényeg a család nem pedig a pénz ha az lenne egy gyereket sem vállalna az ember. S csak magunkban húzunk határokat.

111. goodall (válaszként erre: 108. - Musu75)
2010. márc. 15. 19:56
De még mindig nem értem kristálytisztán, mit is akartál mondani az első hozzászólásodban. Légy szíves, fejtsd ki bővebben, mert nagyon érdekel a véleményed (a tiéd is) és ezt most viccen kívül, nagyon komolyan mondom.
2010. márc. 15. 19:54

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, jót és rosszat egyaránt, a cikk nem a pénzről szól :) hiszen az szinte semmi amit ad az állam.


a cikk a szeretetről az elfogadásról a kompromisszumkötésről és az életről szól, arról amit mi is élünk itt 5-en, nagoyn boldogan.


én nem akarom a hasam meg a mellem palsztikáztatni nem az a legfőbb problémám, vállalom azt hogy a 3 csemete akiket kihordtam és megszültem szerencsésen, és egészségesen, ezzel a hátárnnyal jártak hgoy bikiniben nem fogok mostanában mutatkozni de nem ez a lányeg hanem imádok velük sétálni a városban és a faluba és imádom mikor mind a hárman rajtunk ugrálnak.....



és nincs "de" a mi életünkben.



aki három csemetét vállal az egy másik világban él :))) hogy hol hát azt csak mi tudjuk :))


méegyszer köszönöm mindenkinek

109. goodall (válaszként erre: 108. - Musu75)
2010. márc. 15. 19:54
Tudtam, hogy célzás, az enyém is az volt.
108. Musu75 (válaszként erre: 107. - Goodall)
2010. márc. 15. 19:50
Jesszusom igazán köszönöm szépen, hogy helyre raktad a hiányzó helyesírási készségem apró darabkáját. Csak nem helyesírási hiba volt hanem nyomaték vagy "célzás" bár köszönöm, hogy érdemleges s normál választ adtál. Mindenesetre nem az Államról szól hanem arról, hogy az Állam adja az "ÉN" és a "TE" adódból. Ez egy olyan bizonyos elsiklás amit lentebb említettem is. De azt kívánom ez legyen a legnagyobb problémád, hogy az én írásomban hibát találtál! Köszönöm szépen tudomásul vettem.
107. goodall (válaszként erre: 105. - Musu75)
2010. márc. 15. 19:41
Ne a magyar államnak szüljünk gyerekeket, hanem magunknak. A mellékneveket egyébként kis betűvel kell írni magyarul.
106. goodall
2010. márc. 15. 19:38
Átfogalmaznád kicsikét a hozzászólásodat? Bocs, de néhol nem értettem, mit akarsz mondani, pedig én is magyar vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook