Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 ok a három gyermek vállalása mellett fórum

10 ok a három gyermek vállalása mellett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 10 ok a három gyermek vállalása mellett

105. Musu75
2010. márc. 15. 19:35

Üdvözletem mindenkinek!


Nos én és a feleségem most várjuk az első babánk és igenis szeretnénk minimum 3 gyereket. Nem vagyunk gazdagok, nem vagyunk jó módúak, hanem normál dolgozói szférások. Miközben tapasztaljuk azt, hogy az első babánk után mekkora mínuszokban leszünk, nem anyagilag hanem támogatottságilag mert ha belegondol valaki akkor elmegy az ember kedve még az egy gyermektől is, nem pedig a 3 tol. Bár mi nem fogjuk feladni mert, Mi a Magyar államnak Magyar gyereket szeretnénk, azért mert mi így gondoljuk. Sajnos vannak azok akik semmi másra nem szülnek csak a megélhetésre s szerintem az ilyennek az sem fordul meg a fejében, hogy hogyan fogja felnevelni azt a gyereket.

Mind iskolában, egészségben, szociális iránymutatásban.

Szerintem egy normál alap helyzet lenne a 3 gyerek.

Emlékezzen vissza mindenki a szüleire ahol minimum volt 5-6 vagy több gyerek... Felnőttek s normálisan felneveltek minket is. Nem lettünk a nemzet alja.

Jó lehet én sem kaptam telket a popsim alá de akkor mi van? Sajnos az emberek nagyon elsiklanak az igazság felett.

Szerintem nem felelőtlenség a minimum 3 gyermek beválalása ha tisztában van azzal, hogy őket fel is kell nevelni s nem a postást várni az utcán. A gyereknek esélyt kell adni mindenhez, ahogyan nekünk is adtak vagy ha nem jobban. Ne keverjük össze azokkal akik könnyelműen úgy gondolják, hogy általános 5-ig úgysem bukik meg a gyerek, ott gyereket szül, aztán meg szépen eltartja az állam.Mert az már abszolút felelőtlen s törvénybe is kellene iktatni, de kemény kézzel, hogy gyerek ne szülhessen gyereket. Mert ugye a fő gond ott kezdődik azokkal ahol 18-19 évesen rendelkeznek már 3 gyerekkel. Ugye ezeket senki nem piszkálja, senki sem képes mérlegelni azt, hogy tán az ilyeneket kellene kivenni a rendszerböl, s a normál embereknek adni meg a lehetőséget, az esélyt arra, hogy normálisan felnevelhesse gyermekét/gyermekeit.

Akkor felelőtlenség vagy jó érzet a több gyerek vállalás ahol 3 gyermek nem nagy család csak azzá kovácsoljuk gondolatba...

104. Szilvamama (válaszként erre: 85. - Bb2f4e28dd)
2010. márc. 15. 19:22
25800 nettó, nekem nemrég járt le ... :)
103. Szilvamama (válaszként erre: 65. - Bb2f4e28dd)
2010. márc. 15. 19:18
Nem minden egy gyerekes nézi le a nagycsaládosokat, többek között én sem. Leveszem a kapalom mindenki előtt, aki több gyereket vállal, én megálltam egynél. Amikor a férjemmel összeházasodtunk mi is 3 vagy több gyereket szerettünk volna, de mire 2 éves lett a lányunk, letettünk róla. Nem anyagi okokból, hanem az életünk alakult úgy. A férjem szinte soha nincs itthon nap közben, minden rám hárul, ami egy család életéhez szükséges. Borzasztó élmény volt a terhességem utolsó hamada, császárral szültem, sokáig szenvedtem utána is. A baba rossz alvó, rossz evő, hasfájós, nyűgös volt, szóval valamivel több, mint 1 évig alig aludtam, idegileg kinyiffantam, szóval kész voltam, nem részletezem, reggelig tudnám. Lehet, hogy merő önzésnek tűnik, de inkább 1 gyereket vállaltunk normális, kiegyensúlyozott szülőként, mint többet idegroncsként. Mindenki a saját életében tudja és döntse el, hogy mennyi gyereket képes vállalni.
102. ad65f28ec1 (válaszként erre: 93. - Goodall)
2010. márc. 15. 19:06

Sajnos tény:

Ma Magyarországon a nagycsaládosok többsége szegénységben él.

Jó lenne úgy gondolni, hogy nincs összefüggés, de már csak matematikailag is van: ugyanaz a bevétel nem négy, hanem ötfelé oszlik, és máris kevesebb jut fejenként.

Ez alól az a család kivétel, ahol fejenként kevesebb jut, mint a családi pótlék összege, ebben az esetben nem biztos, hogy felelősségteljesen vállalnak 3 gyereket.

101. goodall (válaszként erre: 98. - 480a1bea09)
2010. márc. 15. 19:06
Nem sarkosítja ezt senki. Sarkos ez anélkül is.
100. goodall (válaszként erre: 98. - 480a1bea09)
2010. márc. 15. 19:05
Ja! Vidd el őket a Mezőgazdasági Múzeumba 3.800-ért.
2010. márc. 15. 19:04

Továbbra is fenntartom azt a véleményt, hogy mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit tisztességesen fel tud nevelni. Ha tud ötöt, hát boldog ember.

De nincs annál szörnyűbb érzés, amikor azt kell mondanod bármelyik gyerekednek, hogy nincs.

98. 480a1bea09 (válaszként erre: 97. - Ad65f28ec1)
2010. márc. 15. 19:03

Hát ezzel nem tudok egyet érteni!!!

A cikk iroja nem azt irja hogy szüljél gyereket a sok pénzért, hanem hogy szülj gyereket és ha már van 3 akkor élj azzal a kedvezménnyel, ami ezzel jár! nEM KELL IGY KISARKOSITANI!!!!

2010. márc. 15. 18:58

:((

Ez a cikk valami borzalmas!

Ki az, aki a pénzért szül 3 gyereket? :O

A többire nem is írok már semmit...


Aki akar három gyereket, annak annyi lesz, aki nem akar, annak nem lesz.

96. agis (válaszként erre: 92. - 3388f1d995)
2010. márc. 15. 18:54

Ez aztán a jelentős kedvezmény, nem gondolod?


Én úgy "kardoskodom" a három gyerekesség ellen, hogy 2 testvérem van, és egyikünk mindig kilógott a sorból. Gyerekként sem volt élmény, minden rokonnál két gyerek volt, mi voltunk mindig páratlanok. Utáltam anno, és most sem szeretem.

2010. márc. 15. 18:51
Nekem nem lenne pofám eltartatni magam. Hozzátartozik az önbecsülésemhez, hogy ne szoruljak rá senki emberfiára, megálljak a lábamon, bármi történjék is. Ha nem így lenne, nem tartanám magam épkézláb felnőtt embernek.
94. tücsimücsi (válaszként erre: 89. - Goodall)
2010. márc. 15. 18:51

még nem is az, hogy besokall, inkább 40 akárhány évesen kapnak egy agyvérzést vagy infarktust "oszt" annyi...anyu mehet dolgozni, ha lesz egyáltalán hova.

Ezt csak azért említem, mert mostanában a férfiak csak úgy dőlnek ki a sorból, és ebbe az is közrejátszik, hogy éjt nappalá téve dolgoznak, hogy a lehető legtöbbet meg tudják adni a családjuknak.

93. goodall (válaszként erre: 90. - Bb2f4e28dd)
2010. márc. 15. 18:48

Voltál már olyan helyzetben, hogy alapvető dologról (tej) kellett azt mondanod a gyerekednek: nincs rá pénzem?


Utána álmodj nagy családról, ahol elég a puszta szeretet, mert nem kell téli cipő meg kabát, meg tankönyv, meg bérlet. Ezek nem luxus cikkek, azt hiszem.

92. 3388f1d995 (válaszként erre: 87. - Bb2f4e28dd)
2010. márc. 15. 18:47
De vannak kedvezmények.Pl Mezőgazdasági Múzeum 3800ft két felnőtt két vagy három gyerek Családi belépő.
2010. márc. 15. 18:47
én is léptem, csak szólok, nem megfutamodtam, hanem vacsoráztatok :D
90. bb2f4e28dd (válaszként erre: 89. - Goodall)
2010. márc. 15. 18:46

wtf?

ezt már tényleg nem bírom empátiával, ezt a fajta dühöt érezni...

89. goodall (válaszként erre: 65. - Bb2f4e28dd)
2010. márc. 15. 18:44

Önmagában nem érték a család. Akkor érték, ha a gyerekek tisztességes nevelést kapnak, olyan értékrendet örökítenek rájuk a szüleik, hogy magától értetődő dolog lesz számukra a saját felelősségük a sorsukat illetően. Hogy nem hoznak olyan döntést: majd eltart a férjem, meg az állam. Mert a férfi az szakadjon meg, legyen csak hétvégi vendég a gyerekei életében és perkálja csak le a konyhaasztalra az otthonka árát, ugye?


Ha meg egyszer ebből besokall és lelép, vajon miből fog megélni a főállású anya?

88. agis (válaszként erre: 81. - Bb2f4e28dd)
2010. márc. 15. 18:43

De nagyon sokáig volt, és rengetegen megígérték a támogatásért cserébe, hogy szülnek gyereket. Erről szólt, és nem másról. Amíg el nem törölték, az utolsó pillanatban is voltak, akik aláírták, hogy vállalnak 2-3 gyereket, egyszeri 5-800 000 forintért cserébe. (nem tudom mi a pontos összeg) Ez aztán a nagycsalád szeretete, ugye?


Más, ha valaki meglévő gyerekeire vett igénybe.

87. bb2f4e28dd (válaszként erre: 83. - Supin)
2010. márc. 15. 18:43

taglalom


a tankönyv ingyen

az étkezés 50%, de ugye nem mindenki napközis-menzás

már nincs pl kedvezményes állatkerti belépő

nem is tudom, nem jut eszembe semmi más kedvezmény

2010. márc. 15. 18:41
további szép estét!boldog éveket a poronyokhoz!
85. bb2f4e28dd (válaszként erre: 82. - 2e53573acc)
2010. márc. 15. 18:41

szerintem ne mérgelődj, árt a szépségnek :) amúgy nem 29, csak pont annyi, mint a gyes (asszem, 24500 körül)


még egyszer mondom, ronda általánosítás, amit írsz

2010. márc. 15. 18:41

hát rég írtam, de most tollat ragadok...

szeretem a gyerekeket és nekem is van egy (még csak egy)...

DE legyünk öszinték sokan mondjátok, hogy a pénz nem számít csak a szeretet... nos ebben is igazat tudok adni, DE ha megnézed a mai állás/állástalanság helyzetét , akkor még a 3 diplomás és 3 nyelven beszélő emberek se nagyon tudnak elhelyezkedni... és legyünk öszinték ezek nem 2 forintba kerülnek...

arról nem beszélve, hogy mi sokat segítünk egymásnak a párommal ( ha kell én csinálom a férfi munkát és ő nőit) ki mikor mire ér rá... de azzal is egyet kell érteni, hogy míg mi otthon babázunk ő rajtuk van a felelősség az anyagiak megteremtésére....

és olyankor nyílik ki a bicska a zsebembe, ha valaki nekem azt mondja, hogy a pénzre nem lehet fogni a gyerekszülést!!!!!

tehát én mindkét álláspontot elfogadom, de szeretném, ha más is elfogadná és nem törne senki senki felett pálcát....(ez most a nagyvilágra és nem fórumra vonatkozott) : O ))))

83. supin (válaszként erre: 79. - Bb2f4e28dd)
2010. márc. 15. 18:40

Ugyan már...

Akkor mért hangsúlyoz,hogy otthol lehet:::50% étkeztetés stb...

82. 2e53573acc (válaszként erre: 75. - Bb2f4e28dd)
2010. márc. 15. 18:39
mért akkor mi az?!?!?az hogy a harmadik után még csomó évig eszi a énzt???!mikor mehetne dolgozni is,már ha felveszik,ez igen is pénzlopás!!!a nyugdíjasoktól akik nagyanyáink nagyapáink 40-50 évig nyomták az igát és alig kapnak manapság nyugdíjat mert alig van munkásember?!?!?!ez undorító?!?!majd megnézheted milesz velünk.dolgozunk 70éves korunkig mert annyi lesz a nyugdíjkorhatár és akkor húú mekkora biznisz lesz a 29.000ft.-))))
2010. márc. 15. 18:38
nincs már szocpol
2010. márc. 15. 18:38

én több nagy családban is "jártam már". (jelenleg is abban élek, mivel páromék 5en vannak tesók, és CSAK JÓ TAPASZTALATAIM VANNAK!)

Persze nem tanulnak magán suliban, és nincs mind az 5nek Adidas cipője, de imádják egymást 7en együtt a szülőkkel.... (ja az 5 gyerek 22 és 9 éves között van) tehát minden korosztályból.

79. bb2f4e28dd (válaszként erre: 76. - Supin)
2010. márc. 15. 18:38

ebből csak erre reagálok most: az állam nem biztos, hogy ad majd ennyit...


mennyit? mert szinte semmit. komolyan, nem kötözködésből írom. és szerintem nem is erre apellál az, aki hármat szül.

78. 2e53573acc (válaszként erre: 73. - Agis)
2010. márc. 15. 18:36

ja a szocpol ördögi kör.mindent csak legyen meg a kéró a lé....gyerünk papa írjunk oda még egy gyereket.


sajnos egy barátnőm ebbe beleesett 3 gyereket írt alá,,sajnálom ezt szebben nem lehet.és meddő.ez a cumi helyzet:-((((

2010. márc. 15. 18:36
Szegény cikkíró ezek után nem is mer ide írni :)
76. supin (válaszként erre: 65. - Bb2f4e28dd)
2010. márc. 15. 18:35

Most lehet kiakadsz...

Az én időmben...nos nem szedhettem fogamzásgátlót...

a harmadik nem tervezett volt...

Nehéz volt mert sok mindenről kellett lemondani nekünk szülőknek.Nem felhánytorgatás ez csak simán a szimpla igazság..

Nem is panaszként írom ,csak figyelmeztetésnek..

Nem biztos,hogy az állam mindig ennyít fog adni...

Jöhetnek/nem kívánom/ még rosszabb idők is.

Szóval az egy hülyeség ,hogy ahol kettő -ott három is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook