Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 ok a három gyermek vállalása mellett fórum

10 ok a három gyermek vállalása mellett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 10 ok a három gyermek vállalása mellett

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
255. teleki_2007 (válaszként erre: 248. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 15:28
Az is lehet, de ilyenre szokott azért keret lenni, ez évi egyszeri juttatás......és van ami állami szinten jár ,van amit a testület ítél meg...
254. monik303 (válaszként erre: 251. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 15:26
Első osztályban mi is teljesen újj könyveket kaptunk, hiszen abba rengeteget írnak, és azt nem tudják másnak odadni. A használtat arra értem, hogy ötödikes volt a fiam, amikor pl. töriatlaszt, vagy ilyesmit "használtat" kapott. Nálunk hála nagyon összetartó kis közösség volt, imádták egymást. És mint írtam, az én fiam végig kitűnővel végzett, számtalan oklevele van, tehát nem az számított, hogy miből tanul, hanem, hogy hogyan.
253. teleki_2007 (válaszként erre: 233. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 16. 15:25
Nálam a kissebb fiú hordja a nagyobb kinőtt ruciját, lehet,hogy nem oviba mert esetleg oda nem adnám már rá, mondjuk mert használtabb, de itthon biztosan.De kapunk is rucikat barátoktól amiket az ő gyerekeik kinőttek és én is adok tovább rucikat barátoknak.Én ezt egyáltalán nem szégyenlem.Mert van amelyik még oviba is használható mert olyan állapotba van.A házunk hasznos alapterülete majdnem 150nm és kicsivel 100-nál több az emelet ami most készül.Jutna külön szoba de ők még nem szeretnének külön aludni és én nem kényszerítem....Ez kicsit bántó,hogy nem öröm más ruháit hordani.A pénzes ismerősök is tudják rázni és rázatni a koravén lányaikkal a rongyot, aztán vagy a turiba vagy a kínaiba vásárolnak...Erről csak ennyit.....Én inkább megveszem neki, vagy megvarrom a minőségibbet nem a kínai gagyit ami csillog villog.....Vagy az angol titi turis cuccot....
252. sarild
2010. márc. 16. 15:25

Elmesélném az én történetemet!

A párommal,mikor megismerkedtünk,mindig az volt a tervünk,hogy két gyermeket szeretnénk.Ez így is történt,megszületett a nagyobbik lányunk,majd másfél évvel később megint terhes lettem,egy percig nem gondolkoztunk,hogy mi legyen!Megszületett a kisebbik lányunk is.Miután lejárt a gyes,vissza mentem dolgozni,nevelgettük őket,minden jól alakult.Megjegyezném,nem vagyunk tehetősek!!!De mindig mind a kettő megkapott mindent,amire szüksége volt,semmi többet!És most megint teherbe estem!!!Na most igen elgondolkodtunk,mi legyen!!Volt néhány álmatlan éjszakánk,mérlegeltünk,és végül úgy döntöttünk,hogy meg fog születni!Elhihetitek,hogy nem a 28500 forint miatt!Ennek legalább a két és fél szeresét is megkeresi az ember,nem a pénz végett!Ha az alapján döntöttünk volna,akkor nem hiszem,hogy most várnák a lányaink a kis testvérüket!

251. 2e53573acc (válaszként erre: 249. - Monik303)
2010. márc. 16. 15:21

én újat szeretnék,sajnos a mi osztályunkban sok gonosz kis poronty lesz és nem szeretném ha kicsúfolnák a gyereket,tehát én annak is örülök ha van valami támogatás,nem feltétlen ingyen csak egy kis szussz.-)))

köszi a tanácsokat mindenképp be fogok menni a titkárságra.

250. monik303 (válaszként erre: 248. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 15:18
Ez állami rendelet, nem az önkormányzattól függ!!!
249. monik303 (válaszként erre: 246. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 15:18
Légy nyugodt! Ingyen kell biztosítsák neked a tankönyvet, még ha nem is újjat adnak. De az meg teljesen mindegy, hogy újjat kapsz e vagy esetleg jó állapotú használtat, mert nem attól fog a gyerek jól tanulni, vagy iskolába szeretni járni. Biztonság kedvéért megkérdeztem még az iskolatitkárunkat is, aki ezeket a dolgokat intézi, és biztosított róla, hogy teljesen igazam van. Tartósan beteg gyermeknek INGYENESEN kell biztosítani a tankönyvet:-))))
248. 2e53573acc (válaszként erre: 247. - Teleki_2007)
2010. márc. 16. 15:15
az viszont lehet hogy az egyik önkormányzatnak nincs esetleg annyi keret azért nem ad?!
247. teleki_2007 (válaszként erre: 221. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 15:14

Én képviselő vagyok itt nálunk a településen ezért tudom, hogy így van.Az biztos,hogy nálunk itt az önkormányzat adta a tankönyvtámogatást....

De ezek szerint ez nem mindenhol így van...

Attól meg nagyon messze vagyok,hogy százezreket keressek.Biztosan nem ugyanúgy értettük a dolgokat....

246. 2e53573acc (válaszként erre: 242. - Monik303)
2010. márc. 16. 15:12

köszönöm,ezeket ismerem.a tankönyvtámogatás érdekel csak:-((

mert hát 24.000,az annyi:-((

még ha csak kis segítség is de nekem jól jönnek,így a kezdés előtt.

2010. márc. 16. 15:09
Egyébként ismerek olyan családokat is, ahol egy, vagy két gyermeknek kell sajnos nélkülözni. És ilyenkor nem lenézem, hanem segítek ahol tudok. Pl. összeszedem a kinőtt ruhákat, játékokat és odadom. És nem érzik megbántónak, hogy egy "nagycsaládos" adta, és a gyerekek sem érzik úgy hogy használt ruhába kell járjanak. Ez nevelés kérdése. Az értékrenddel van sok helyen baj!!! Egy gyermeknek nem újj ruhára, újj cipőre van szüksége, hanem sok sok szeretetre, figyelemre, és törödésre!!!
244. monik303 (válaszként erre: 240. - Fbab8271ce)
2010. márc. 16. 15:04
Köszönöm. Bár aki rá akarja erőszakolni másra a véleményét, annak úgyis hiába mondod a magadét:-)))
243. monik303 (válaszként erre: 241. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 16. 15:04
Na látod? Nekünk meg három van, és mégis elmennek minden kirándulásra, és moziba, és ahová csak akarják!!!!
242. monik303 (válaszként erre: 236. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 15:02

Egy kis segítség, ha nem bántlak meg: A tankönyvpiac rendjéről szóló 2001. évi XXXVII. törvény tartalmazza.


Eszerint az iskolától történő tankönyv-kölcsönzés, napköziben, tanulószobában elhelyezett tankönyvek igénybevétele, használt tankönyvek biztosítása, illetőleg tankönyvek megvásárlásához nyújtott pénzbeli támogatás útján minden olyan tanuló részére, aki

a) tartósan beteg,

b) testi, érzékszervi, értelmi, beszédfogyatékos, autista, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos,

c) pszichés fejlődés zavarai miatt a nevelési, tanulási folyamatban tartósan és súlyosan akadályozott (pl. dyslexia, dysgraphia, dyscalculia, mutizmus, kóros hyperkinetikus vagy kóros aktivitászavar),

d) három- vagy többgyermekes családban él,

e) nagykorú és saját jogán családi pótlékra jogosult,

f) rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül

a tankönyveket ingyenesen kell biztosítani.



Az óvodás, 1-5. évfolyamon nappali rendszerű iskolai oktatásban részt vevő és rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek után az intézményi térítési díj 100%-át kedvezményként kell biztosítani (ingyenes étkezés).


Az e körbe nem tartozó, de

- rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek és tanulók után,

- a három- vagy többgyermekes családoknál gyermekenként,

- a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermekek, tanulók után

az intézményi térítési díj 50%-át kell biztosítani.


Remélem tudtam segíteni. Nyugodtan hivatkozz erre!!

241. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 238. - Globus)
2010. márc. 16. 14:58

Na látod?Mégis jobb a két gyerek...Nálunk sosincs az hogy nem tudnak elmenni egy oszt.kir.-ra:)

És ha azt mondják a mozi kétezer forint, akkor sem esünk kétségbe.De ha három gyerek lenne, akkor nem futná a gyereknek.Ezért nem kell három.

2010. márc. 16. 14:56

"...sokan itt összekeverik a nagycsaládos fogalmát a "gyerekgyártókkal". Igen van egy réteg, akik a pénzért vállalnak gyereket, ők a taknyos, koszos, és még sorolhatnám milyen családok. DE!! A cikk írója véletlen sem erről beszél....."


Igen ez a lényeg!!!Ezt ne keverjük össze csajok!!!



ezt monik303 írta pár hsz-el ezelőtt....maximálisan egyetértke

239. monik303 (válaszként erre: 235. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 14:55

Azt hiszem, így már érhető:-))) Természetesen igazad van neked is. Csak itt többen azért háborodtunk fel, mert ne vegyük már a nagycsaládosokat egy kalap alá. Én is elítélem aki a pénzért szül. De nem mindenki!! Mint ahogyan írtam, ha ti egy gyermekkel érzitek teljesnek az életeteket, kívánok sok boldogságot.

Egyébként bevallom neked, én is féltem a harmadik baba előtt, hogy jaj istenem miből és hogyan és miért. De minden jött szépen sorban.

Nagyon szivesen az infot. Ne hagyd magad, mert ez tutira így van. Családban van, tehát biztosat írok neked!!

238. globus
2010. márc. 16. 14:54

Furcsa, hogy az élet tapasztalata különböző konzekvenciára sarkallja az embereket. Én három gyerekes családból származom, a páromék négyen voltak testvérek. Mindketten egyetértettünk abban, hogy a gyerekkorunk nem bővelkedésről szólt, lapítottunk, ha osztálykirándulásról beszéltek (olyan is volt, hogy nem tudtam elmenni!), sunnyogtunk, ha divatos holmiról, moziról, buliról. Kevésbé emlékszünk a szeretetre - szerintem ez nem jutalom egy családban, hanem eleve természetesnek kellene lennie, senki nem állíthatja, hogy 1-2 gyerekeseknél ilyen nem létezik -, annál inkább ilyen "apróságnak" tűnő, de gyerekkort jelentősen befolyásoló tényezőre, mint a NINCS, nem futja rá.

Ha hasonló nézeteket valló két ember kerül össze, legyen akár sok-,akár kevés gyerek szimpatizáns, fél győzelem. Fene megette, ha mindenáron bizonygatni kell, hogy miért élünk úgy, ahogyan.

237. monik303 (válaszként erre: 233. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 16. 14:51

Miért gondolod, hogy más ruháit hordják??? Nagyon örülnék neki, ha belelátnál az életünkbe. Az, hogy használatat is vásárolsz neki, nem jelenti azt, hogy más ruháját hordja. Tudod attól függ, kinek mi a fontos. Nekem az, hogy boldogan nőjjenek fel!! És hidd el ez nem gyerekszám függő. Mint már említettem: Egy esetleg két gyermek is szűkölködhet, és három is élhet boldogságban. Egyébként a fiamnak külön szobája van, a két lány még pici, ők egy szobában vannak, de ha kell kialakítunk nekik is egyet külön-külön.

Ha te is gyereket nevelsz tudod, hogy az állami jutattások mellé, még nagyon nagyon sokat le kell tenni az asztalra. Szóval erről ennyit!!!!!!

236. 2e53573acc (válaszként erre: 231. - Monik303)
2010. márc. 16. 14:51

hát ezt nem hiszem el...

bevittem az igazolást az ingyenes étkeztetés miatt,az éves felülvizsgálás után,merő kíváncsiságból rákérdeztem és azt mondta az ügyintéző hogy nincs ilyen.

nagyon szép!

köszi az infót utánajárok.

235. 2e53573acc (válaszként erre: 228. - 2c2de63135)
2010. márc. 16. 14:49

nem rosz,nem jó..de meg vagyunk,szűkösen,de mindent meg tudok venni amit szeretnék,de mégegy gyereknek már nem tudnék,és ezért nem is vállalok többet. Próbáljuk ezt a szintet megtartani.

szerintem itt sokan nem értitek amit mondok.

azokat elítélem akik a juttatások miatt évente hordanak ki gyerekeket....

nem értek egyet azzal ahol van kettőnek ott van háromnak is mert ez igen is sajnos anyagi vonzatú.HA lenne csak havi 30.000ft-al többem lehet nekem is lenne még egy,de mivel nics nem kockáztathatom azt be .én tudom magamról hogy ennyi az erőnk több nem lenne,és ha mégegy lenne akkor már nem tudnék annyit adni,ezért nem is akarok kevesebbet adni.

én csak arra vagyok pipa,amikor jön a 3-4-5 gyereket nevelő és áradozik milyen jól élnek,hát mért kell kérkedni ezzel?amikor máshol meg nélkülöznek és csak magyarországon 10.000gyermek éhezik????én a kinőtt gyerkőc rucijaimat is fillérekért odaadom hogy másnak ezzel segítsek.(és egyuttal kicsit magamon is persze)

ez nehogy megint valaki félreértse mert sajna nagyon úgy veszem észre hogy ez így van...

234. monik303 (válaszként erre: 230. - 2c2de63135)
2010. márc. 16. 14:46

Tudod nekem nincs bajom azzal ha valaki úgy érzi neki egy esetleg két gyermek tökéletesen elég. Na de azért ne nézzük már azt le aki úgy gondolja nagycsaládot szeretne. Én most úgy gondolom, hogy három csemetével teljes az életünk, de ha esetleg "beütne" a negyedik, egy percig sem gondolkoznék. Felháborít, hogy állami jutatásokról beszélnek, amikor az egy kalap sz.. Tudod én is úgy gondolom, hogy külföldön "arany" életünk lehetne, azzal amit itt teszünk le az asztalra. Más európai országba megbüntetnek azért, ha kijelenti egy munkáltató, hogy a gyerekeid miatt nem vesz fel. Itt meg. Lenéznek ha kimered mondani, hogy családod van. Mintha nem lehetne megoldani.

Na de mindegy. Mi egy percig sem bántuk meg, hogy 3 gyerkőcöt vállaltunk.

Egyébként gratulálok, és kívánok nektek sok sok örömet a negyedik picihez is. És egyben kívánok sok sok kitartást, és türelmet is:-)))))

2010. márc. 16. 14:46
Nekem kettő van akit akár hiszed akár nem külön szobában helyeztünk el.Nincs osztozás, csak a számítógépen, és nem lettek lusta elkényezetett gyerekek.Az én szüleim szegények voltak.Mikor megfogadtam hogy gyerekem lesz,nem szűkölködöm.Jól tettem.Sokkal előbbre vannak, és nem hiszem hogy öröm más ruháit hordani :S
2010. márc. 16. 14:43

"Magasabb családi pótlék, 50%-os térítési díj az óvodában, iskolában. Igénybe vehető a főállású anyaság, amely azt jelenti, hogy 3 vagy több gyerek esetén az anya a GYES lejárta után a legkisebb 8 éves koráig illetve addig, míg a legnagyobb be nem tölti 18. életévét, otthon maradhat a gyerekekkel és a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegével azonos juttatást kap havonta.

"



Tudod csak ezért több gyereket szülni, ne....

És azt mondják a Magyar nagycsaládos, nem az állami juttatások miatt szül...

231. monik303 (válaszként erre: 221. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 14:41
Akkor azt kell mondjam téged becsaptak az önkormányzatnál. Ha tartósan beteg a kislányod, akkor igen is jár neked minimum az 50%-os támogatás. És ehez még az önkormányzatra sincs szükséged. Az iskolában kell igényelned, és oda kell bevinned az igazolást, arról, hogy tartósan beteg a kislányod. Ez 100%-ig biztos, mert tesom lánya is ebben a helyzetben van, és ő is kapja ezt a támogatást, sőt még az étkezésért sem kell neki fizetni. Járj utánna!!
230. 2c2de63135 (válaszként erre: 227. - Monik303)
2010. márc. 16. 14:38
mindenben egyetértek! és milyen érdekes? az én férjem is egyke, mégis ő szeretett volna 3-at, és most hogy jön a negyedik, ő mondta, hogy mindenképp tartsuk meg! szóval az egykék tényleg egyedül érezhetik magukat, pedig az ő szüleiről is csak jót tudok mondani, mind szeretetben, mind anyagilag mindent megadtak neki!
229. csillu77 (válaszként erre: 227. - Monik303)
2010. márc. 16. 14:35
Egyetértek veled.
228. 2c2de63135 (válaszként erre: 221. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 14:33

elolvastam a hozzászólásaidat. tényleg nagyon sajnálom, hogy (számomra úgy tűnik a hozzászólásaid alapján, és elnézést, ha nem így van) rossz anyagi körülmények között éltek, vagy legalábbis nem jó között. De azért hidd el, vannak akik sokat tettek azért (és nem az államtól várják a pénzt)hogy felnevelhessenek több gyereket is. És a saját "jólétünkért" csak mi dolgoztunk meg, nekünk kellett lemondani egy csomó dologról évekig! (elég fárasztó, hogy pl nem voltam már 8éve nyaralni, kikapcsolódni), de mostanra eljutottunk odáig anyagilag, hogy szép lassan megtehetjük azt, hogy elmegyünk a gyerekekkel együtt(!) nyaralni, lesz egy szép házunk, autónk(teszem hozzá nem új egyik sem!! és hitelre) a számlák mindig ki vannak fizetve stb és igen ennek ellenére felveszem az államtól azt a kevés pénzt, amit ad, ez miért lenne szánalmas? mondjak le róla azért, mert én hozzátettem a párommal együtt azt a sok-sok munkát, hogy idáig eljussunk? inkább az szánalmas, aki felelőtlenül szül gyerekekt, csak azért, hogy az állami támogatásokat felvegye, és nem a gyerek miatt veszi fel, hanem elissza a kocsmában! na ez szánalmas. mi az államtól kapott(megjegyezném nagyon kevés) támogatást is mind a gyerekekre költjük!!

és még tudod mi a szánalmas vagy inkább szomorú? olyan kvalitású ember mint a párom és én(és még nagyon sokan itt Magyarországon) Németországban vagy bárhol normális európai országban olyan színvonalon élne, hogy kb 3 autója lenne, családi háza volna, nyaralna évente 3-4x! mindezt hitelek nélkül..

2010. márc. 16. 14:30

Szép napot mindenkinek! Sokat olvasgatok itt a hoxán, de rá kell jönnöm: nagy az Isten állatkertje. Vegyük sorba: Először is sokan itt összekeverik a nagycsaládos fogalmát a "gyerekgyártókkal". Igen van egy réteg, akik a pénzért vállalnak gyereket, ők a taknyos, koszos, és még sorolhatnám milyen családok. DE!! A cikk írója véletlen sem erről beszél. Tapasztalatot írok, hiszen három gyermeket nevelünk. Miért jutna kevesebb szeretet, vagy figyelem ott ahol három vagy több gyermek van? Egyszerűen beosztás, és áldozat kérdése. Igen nagyon nagyon sok áldozattal jár, ezt be kell ismerni. Nincsenek délutáni tévézések, kimaradások stb. De van helyette sok sok más, amit semmiért oda nem adnék. Amikor este bemegyünk a gyerekszobába, és alszanak, és csak nézem őket, az semmivel nem ér fel. Persze ez igaz ott is ahol úgy gondolják, az ő életük egy vagy két gyermekkel teljes. Ez nem "szám" függő. Aki el akarja hanyagolni, az elhanyagol egyet, és kettőt is, aki meg nem, az ugyanúgy fog szeretni hármat is, és ugyannyi figyelem jut mindenkinek.

Másodszor: Bírom, hogy nem tudok neki annyit megadni. Ez pedig értékrend kérdése. Lehet, hogy nem lesz neki a legmárkásabb cipője, de kap helyette egy csomó olyan dolgot ami nem mérhető pénzben. Azt gondolom ez is hozzáállás kérdése. Egyáltalán nem vagyunk tehetősek, mégis megvan mindenünk amire szükségük van. Sőt!! Kis utánna járás stb. Pl. nem márkaboltban vásárolunk hanem interneten ahol megtudom venni az alig használt dolgokat negyed áron. És mi az, hogy nem jut a tanítatásra?? Erre szintén mondok nektek egy példát. Az én fiam kitünővel végezte el a nyolc évet. Számtalan országos verseny győzteseként. Tudta azt, hogy ha nehezen is, de mindig támogatni fogjuk. Éppen ezért mindig úgy tanult, hogy tisztában volt vele magáért teszi. Ösztöndijjal tanul tovább!!!! Az apja, és én is maszekokat vállalunk, hogy minnél több mindent tudjuk nekik megadni. Mondom ez csak áldozatok kérdése.

Alapvetően nem azzal van a baj, hogy ki hány gyermeket vállal. Akinek eggyel teljes az élete, annak sok boldogságot kívánok. De aki többet vállal, azt miért kell bántani?? Miért kell azzal vádolni a pénzért szül? Aki gyermeket nevel, tisztában van vele, egy gyermeknek a nevelése, sokkal többe van, mint az említett anyasági támogatás, amelynek az összege: 28500ft. Szóval ne beszéljetek itt arról, hogy ezért vállalunk több gyereket.

Aztán még egy példa, és igérem befejezem: Nekem két öcsém van, férjem egyke. Mi átlag, vagy az alatt éltünk, de SOHA SEMMIBEN NEM SZENVEDTÜNK HIÁNYT. Életem végéig hálás leszek a szüleimnek, hogy testvéreket adtak nekem. Férjem nagyon jó családból való, mindene megvolt amit csak kiejtett a száján. Mégis azt mondta amikor megismerkedtünk, hogy ő nagy családot szeretne. Irigyli azt a köteléket ami közöttünk van. Azt, hogy bármikor van kire számítanod.

Végezetül: A testvérek közötti összetartást, szeretetet nem pótol semmilyen anyagi dolog vagy szeretet. És ez független attól, hogy kettő, három vagy több gyermeket nevelsz!!!!!!!!!

2010. márc. 16. 14:28
pénzt
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook