Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor válik éretté egy anya a második gyermek vállalására? fórum

Mikor válik éretté egy anya a második gyermek vállalására? (beszélgetős fórum)


2009. febr. 19. 11:31

Nagyon sokáig én is úgy gondoltam, hogy a kislányom mellé még egy gyerek nem kell.Féltem hogy a kicsit nem tudnám annyira szeretni.A férjem és a lányom viszont egyre többször kérték a kistesót.

Nem igazán tudtam rászánni magam és akkor nem jött meg nyaralás után.Teszt pozitív lett és akkor mozdult meg először valami.Sajnos az a baba nem maradt meg,és nagyon nagy űrt hagyott maga után.Mivel spontán vetéltem el és nem kellett műteni így 1 hónap várakozást mondtak és utána mindent bele.A mi Törpink (akiről mostmár tudjuk hogy kislányka)azonban hamarabb beköltözött így már a vetélés után hiába vártam a pirit.Ma vagyunk 24 hetesek, és mostmár tudom hogy butaság volt amit az elején leírtam, ezt a babát is ugyanúgy szeretem minta Fannit aki már 5 éves elmúlt és nagyon várja a hugicát

2009. jan. 8. 00:16
"Tudományos alapon" 2 évnél ne legyen kevesebb az anya védelme érdekében. (Így tanultuk)
6. moonlight1984 (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. jan. 8. 00:13

Szia!

Nekem két kislányom van,a nagyobb 3 éves volt mikor a kicsi érkezett.Ő ma 5 éves,a kicsi 2 lesz.Szerintem nem szenvednek hiányt törődésben,viszont a testvérüktől csak tanulhatnak:türelmet,elfogadást,és az egyik legszebb dolog a testvéri szeretet.Imádják egymást,segítik,óvják a másikat koruknak megfelelően.Az első 1-2 hónap volt talán picit nehezebb,de atz hiszem sikerült jól felkészíteni a nagyobbat,így örömmel segédkezett,és hamar megértette hogy a picivel többet kell törődni.

A szeretet kérdése...az jön magától...mintha megduplázódna,épp ugyanúgy szerettem,féltettem mindkettőjüket az első pillanattól.

Kicsit engem is aggodalommal töltött el a gondolat,mikor a picit vártam,hogyan is lesz az élet,hogyan fogom szeretni egyformán őket,miként lesz időm mindenre...de valahogy maguktól kialakultak mire a pici megérkezett.

Nagy öröm látni őket,ahogy együtt cseperednek!

5. Akvamarin (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. jan. 7. 23:30

Szia!

Egy cipőben járunk,hasonló gondolatok foglalkoztatnak engem is mostanában.2,5 éves a lányom,és az eredeti tervek szerint 2 év korkülönbséggel szerettünk volna másodikat,de még most is tologatom a dolgot,mert sem kedvem,sem energiám a következő babához.Elkezdtem dolgozni is.Jó végre kimozdulni itthonról,érnek más ingerek is,mint a gyerekkel kapcsolatos dolgok.Valahogy rá kéne venni magam a következő gyerek bevállalására,mondjuk legkésőbb idén ősszel,hogy 4 évnél ne legyen több köztük,de nem tudom,hogy fog menni.Félek tőle...

Pedig idén betöltöm a vízválasztó 35 évet is...

4. dj.cica (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. jan. 7. 23:29

szia nekem is két ées a fiam:) igaz még nincs második babánk de egy éve tervezzük.Szerintem 9 hónap felkészülés van rá,hogy megtanuld elfogadd hogy két gyerek lesz,és hidd el mindkettöt szeretni fogod lesz helye az életedben:) tapasztalom a körülöttem lévő most nemrég szült anyukáknál,föleg a barátnömnél aki ugyanigy volt vele mint te és most imádja mindkét gyermekét.

a két éves fiÚ gondolom nemsoká ovis lesz,és még könnyebb is lesz a picivel otthon.én mindenféleképp akarok tesot mivel nem lesz egyedül a világba.

de ez az én egyéni véleményem:) gondolataim.

2009. jan. 7. 23:24

Én nekem most 4 és fél a kislányom, de sokszor van terhes rémálmom :S

Még nem tudnék felkészülni erre.........

2. 3a92f8d690 (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. jan. 7. 23:22
Nekem most jön a 2. baba de hidd el megoldódik az csak légy rugalmas mint eddi azt is úgy fogod szeretni mint az elsőt hisz az is a ti babátok lesz csak ne gondolkozz rajta sokat:-))kell a kistesó!!!Lazán nem kell annyira maximalistának lenni emberek vagyunk!!!
2009. jan. 7. 23:19
Lehet,hogy furcsának tűnik a kérdésem,van egy 2 éves kisfiunk akit mindennél jobban imádok.Tulzottan maximalista vagyok minden téren,csak ő körülötte ugrálok egész nap és próbálom maximálisan mindennel ellátni őt.Már 40 felé járok és elérkezett az utolsó idő a kistesó vállalására,de ha egy újabb gyerekre gondolok egyszerűen rettegek tőle,lebénít a gondolat.Nem a szüléstől tartok,hanem az azt követőktől.Hogyan tudok majd ellátni két kisgyereket egyforma gondoskodással és úgy,hogy egyik se szenvedjen semmiben semmi hiányt??Már most a földig lóg a nyelvem,egyszerűen úgy érzem nem fér bele több egy napomba.Én sehol nem vagyok csak a gyerek,meg a házimunka.Segítségem semmi.Nagyszülők sehol...A másik:Hogyan tudnám egyformán szeretni mind a kettőt u.úgy??Hisz őnála jobban még senkit nem szerettem...Akinek már kettő van az írjon!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook