Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 ok a három gyermek vállalása mellett fórum

10 ok a három gyermek vállalása mellett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 10 ok a három gyermek vállalása mellett

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2010. márc. 16. 14:28

szerintem az a normális, ha igénybe vesszük a ránk irányadó támogatásokat, de gyermekvállalásnál nem elsősorban erre apellálunk, és verjük az asztalt, hogy kevés.

Gyereket felelősséggel vállalj és kész.

224. 2e53573acc (válaszként erre: 223. - Taziandi)
2010. márc. 16. 14:28
ezzel maximálisan egyetértek,sokszor látom hogy jönnek a havi juttatások,és meg sem várják még a postás kiviszi kint állnak a pósta kapujában és lerohanják a kézbesítőt,aztán uzsgyi a kocsma stb.meg kéne ezt szigorítani de nagyon,hogy le kelljen igazolni hogy ki mire költi azt a pénz...hűűű lenne nagy felháborodás rögtön!
2010. márc. 16. 14:25
Én is azt mondom aki normálisan neveli a gyerekeit, az amit csak tud használja ki amit az állam ad!!! Ebbe semmi rossz nincs, abba már inkább van, hogy hátrány egy munkahelynél ha van gyereked! Viszont aki nem a gyerekére költi az utánuk járó juttatásokat azoktól én megvonnám!!!!
2010. márc. 16. 14:24
és az amikor csak papíron keresnek keveset és mellette hazaviszik a százezreket és van képük bemenni,felvenni ezeket a támogatásokat.ezt nagyon elítélem.
221. 2e53573acc (válaszként erre: 220. - Teleki_2007)
2010. márc. 16. 14:22

nem mondtam hogy szánalmas.azt mondtam, hogy az szánalmas amikor a tehetősek is kérik akinek aztán nem lenne rá szügsége,az a szánalmas.

önkormányzat???én voltam mert nekem tartósan beteg a kislányom ,nagyon kevés pénzből élünk tehát elmentem megkérdezni ha már elsősök leszünk,van e ilyen lehetőség és azt mondták nincsen.csak a munkáltatói féle.

220. teleki_2007 (válaszként erre: 213. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 14:18

A tankönyv támogatást nálunk az önkormányzat adja.A munkáltatók szerintem már semmiben nem segítenek senkinek.Én is felveszem a gyermekvédelmi támogatást, amíg beleférek a keretbe,fizu alapján....Nálunk rengeteg a kisebbség ők szinte csak ezekből a pénzekből élnek,és nem a gyerekeikre költik.

Nem értem,hogy miért szánalmas ha felveszi az akinek jogszabály alapján jár......

Az a szánalmas,hogy felveszik és nem a gyerekre költik, hanem a gyereket használják fel arra,hogy pénzhez jussanak.....Ezt a példát a lakóhelyemről és környezetéből látom, gondolok itt ovi, suli stb...Szerintem ne sértegessük egymást......mert néhol már elég durva dolgokat olvasok.

2010. márc. 16. 14:11
:))) nem csak te, de te nagyon feltűnően
218. 2e53573acc (válaszként erre: 217. - Bb2f4e28dd)
2010. márc. 16. 14:11
csak én?!?!?!?
217. bb2f4e28dd (válaszként erre: 216. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 14:08
Az az agresszív, ahogy tálalod. éppen ezt írtam (nagy sóhaj)
216. 2e53573acc (válaszként erre: 215. - Bb2f4e28dd)
2010. márc. 16. 14:07
az mért agresszió ha véleményem van?
215. bb2f4e28dd (válaszként erre: 213. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 14:06

Tudnál úgy reagálni másokra, hogy nem személyeskednél, és nem minősítgetnéd a másikat folyton? kérlek szépen. Szörnyű olvasni, ahogyan írsz.

Amit írsz, azt lehet, hogy el is lehetne fogadni, de ez a fajta agresszív kommunikáció csak agresszivitást szül.

2010. márc. 16. 14:05
most effektíve azon megy a vita, hogy ki mennyi támogatást kap a gyerekire az államtól?
213. 2e53573acc (válaszként erre: 187. - Gica6)
2010. márc. 16. 14:02

már ne is haragudj, de akkor nagyon nem érteds amit írtam,olvasd át magadban akár többször is,ha nehéz kapcsolj ki mindent és úgy....hátha átvilágítja mit írtam.gyeremkvédelmi.tehát ugye ha jól tudom lehet rosszul,az fizetés alapon is működik és ha az egy főre eső...tralalalalaaa......akkor kapják,tehát,na mindegy,megint egy lehetőség amit a rászorultabbaktól elveszik.


szánalmas.


jah...kertes házban termesztünk mi is örülök hogy a 4 gyereked mellett van időd kapirgálni tedd is azt ,én is azt teszem habár kettő mellett örülök a a kis répáimat kiegyellem.pffff.cserediák program...nos drága akkor te sem a csóró kategóriában vagy.hisz a cserediák vállalja azt is hogy hozzá is jön 1-2 gyerek akit be kell fogadnia cserébe hogy a sajátja kimegy.tehát nem értem hogy mért és mi jogon véded magad,örülj neki hogy ezeket megteheted!!!ja,nekem nincs tankönyvtámogatás mert azt ugyebár a munkáltató fizeti....és valakinek ezt a munkáltató nem fizeti és sztem nem vagyok vele egyedül.

212. taziandi (válaszként erre: 210. - 2c2de63135)
2010. márc. 16. 13:59
Ne haragudj meg, de ezt most úgy mondod, mintha a világ legkönnyebb dolga lenne a mai helyzetben jó munkahelyet találni!! Örülj neki, hogy neked és a párodnak van! Nagyon sok embernek eddig volt, most meg nem talál!!!
211. 2c2de63135 (válaszként erre: 201. - Teleki_2007)
2010. márc. 16. 13:55
egyetértek! ez így van sokszor!
210. 2c2de63135 (válaszként erre: 199. - Mucus00)
2010. márc. 16. 13:52
bocs, de akkor valamit elég rosszul csinálsz...vagy nem a megfelelő helyen dolgozol...
209. bb2f4e28dd (válaszként erre: 208. - Csillu77)
2010. márc. 16. 13:15

nem szűnt meg, 1 évvel meghosszabbodott azáltal, hogy ugye csak 2 éves korig van a ,,rendes" gyed-gyes. ugyanúgy a legkisebb 8 éves koráig jár.


[link]

2010. márc. 16. 12:46

Sziasztok! Végig olvastalak benneteket, gratulálok a cikkírónak. Nekem is 3 gyermekem van és pár gondolatom támad a hsz-okkal kapcsolatban.

Engem pl. nagyon irritál, hogy a világban mi, nagycsaládosok kihalóban levő állatfaj vagyunk, bárhová megyek a családommal, összeszaladnak az emberek, hogy jéé, három szép gyerek! Már amikor a harmadikat vártam, páran azt kérdezték, minek, ha már a kettő is külön nemű... Mások szerint bátrak vagyunk, volt aki megkérdezte, hogy csak bcsúszott-e.

Próbálunk normális életet élni, mint minden család és gyakran ütközünk értelmetlen dolgokba, pl. a családi jegy csak 2fn+2gy és slussz. Akkor vegyek a 6 évesemnek teljes árút, mert még óvódás, nincs diákigazolványa? A gyermekkedvezmény sokszor csak két gyerekre érvényes, a harmadikhoz még egy felnőtt kellene. Szállodába pl. azért sem mehetünk, mert csak 2 szobába tudnak elhelyezni. Az apartmanok jelentős része csak 4 személyes... Autót se mindegy, milyet veszünk, mert még az 5 személyesbe se fér be mindbe 3 gyerekülés...

Sokszor azt gondolom, hogy két 170cm-es felnőttre és két 14 alatti gyerekre van méretezve a világ. Aki ebből kilóg, az szív, gondolom erre lehetne még ezer példát felsorolni. :-)


Egyébként én azt hallottam, hogy a főállású anyaság lehetősége megszűnt. Tudtok erről valami hivatalosat?

207. mucus00 (válaszként erre: 205. - Gica6)
2010. márc. 16. 11:42
ma 1/2 4ig leszek. pussz
206. fbab8271ce (válaszként erre: 202. - Gica6)
2010. márc. 16. 11:40

Májusban jön a harmadik...:)Nem azért , mert olyan hú de jól fogok járni majd 2 év utána havi 25 ezerrel, ha főállású anya leszek! Igaz örülök neki, h biztosított jogviszonyban vagyok még (most fiz nélküli szabin, mert elmúlt a kisebbik kettő és gyest kapok)

Jó, h még két évig azért gyedem lesz...

De utána nyavajoghatok, h csak ennyi a gyes...Ez van, örüljünk, h ezt még nem vette el az állam:SSS De majd termelünk a kis kertünkben, és nem vagyunk lusták fával fűteni gáz helyett, nem éhezünk, de a kajára is ha az ember ügyes, nem mindegy h havi 50et vagy 100at költ...stbstb kinek mi a lehetősége. Olcsóbban is lehet finom, változatos ételeket készíteni. És van mindig gyümölcs az asztalon, és főzelék és hús hetente többször!

Milyen jó, ha reggelihez kifutsz a kertbe pár szem paradicsomért!!!!

(már akinek van rá lehetősége) De ha van, dolgozni kell érte, mert magától az sem nő meg!!!

205. Gica6 (válaszként erre: 199. - Mucus00)
2010. márc. 16. 11:34
Bocs, ha megbántottalak. Nem akarattal volt. Most mennem kell, mert a macsekom lába (hete sántít) vérzik is. Később jövök még háborogni.
204. teleki_2007 (válaszként erre: 202. - Gica6)
2010. márc. 16. 11:14
Teljes mértékben egyet értek.....
203. teleki_2007 (válaszként erre: 197. - Krisztikov)
2010. márc. 16. 11:13
Előzőekben elég félreérthető volt amit írtál azért reagáltam azt amit.De most egész más amit írsz....szép napot...Hajrá a gazdálkodással, nálunk is van minden.....
202. Gica6 (válaszként erre: 120. - Fbab8271ce)
2010. márc. 16. 11:11
Miért mindig a nyomorúságos Gyesre szállnak rá? Miért nem a minibálbérnyi szoc.segály bántja a szemüket? Aki szocon van még dolgoznia sem szabad, mert törvény tiltja az aktivizálásukat. EZ ÍGY VAN!!! A 4 gyerek-ahogy írod- teljes műszaknak számít. Kiteszi a 8 órát. Mégis dolgozom, tanulok,kertet művelek mellette. ÉRTÜK. Honnan veszi bárki a bátorságot, engem leingyenélőzni? Még jó, hogy páran kiállnak mellettünk. Köszönet érte.
201. teleki_2007 (válaszként erre: 180. - Krisztikov)
2010. márc. 16. 11:09

Büszke vagyok arra,hogy nagycsaládos vagyok, három gyönyörű gyerekkel.Főleg,hogy az elsővel több mint 9 évi próbálkozás után estem teherbe....

Sok a tennivaló, rengeteg a munka, amibe a gyerekek is imádnak belefolyni, legyen az a háztartásban vagy a gazdaságban.Nincsenek semmibe belekényszerítve, persze elvárásaink vannak, de ez mindenhol kell,hogy legyen,hogy ne elkényeztetett mindent megkapó ,követelőző emberkévé váljanak....

Nem járnak szakadt,koszos ruhákba, de igenis elhasználják egymás rucijait mármint a fiúk....Eljárunk kirándulni, imádják a természetet, igaz,hogy 5 és7 éves és 8 hónapos létükre még nem jártak külföldön, de azt hiszem ez legyen a legnagyobb gondjuk!!!

Különben meg azt tartom a legnagyobb szégyennek mikor azt sem tudják,hogy a világ melyik részére vigyék csemetéjüket a gazdag szülők nyaralni,közben meg gőzük sincs arról,hogy ahol élnek ott milyen nevezetességek vannak.Én most is suliba járok, igaz csak a dolgozatokra megyek be általában, de ott a pszichológia tanárom egyszer azt mondta,hogy neki van egy lánya és négy gyönyörű unokája és azt tanácsolta nekik,hogy akkor menjenek külföldre ha itthon már mindent láttak....Ebben azért van valami....Mi nem vagyunk gazdagok, de szegények sem, közepes színvonalon élünk, vannak hiteleink, építkezés stb, de boldogok vagyunk így együtt öten...Aki meg azon gondolkodik,hogy milyen anyagi javakat szedjen össze, hogy aztán szüljön-e egy vagy netán két gyereket az bele se kezdjen...szerintem.....Ismerek én is gazdag gyerekeket, tényleg anyagiakban gazdagok, de szeretetben, törődésben és meghittségben igencsak szegények.....Mert egyszerűbb a szülőnek megvenni a legdrágább játékot vagy bármit és azzal elvan a gyerek csendben, minthogy leüljön vele foglalkozni, netán barkácsolni vagy ragasztgatni valamit....

Remélem nem veszi soraimat senki rossz néven .....

200. mucus00
2010. márc. 16. 10:58
ja és 15éves korom óta dolgozom, igaz eleinte csak nyáron dolgozhattam...
199. mucus00
2010. márc. 16. 10:56
Gica: én is meló mellett tanultam sokat-sokat, hogy jussak valamire. egyenlőre még mindig nincs semmim. A magam pénzén tanultam, senkitől nem kaptam 1 vasat se hogy ki tudjam fizetni a tandíjat... arról beszéltem, hogy senkinek sem könnyű,csak azoknak akik megkapnak mindent. akzo nem mi vagyunk!
198. Gica6 (válaszként erre: 64. - 2e53573acc)
2010. márc. 16. 10:51
Kérlek ne általánosíts! Az én négy gyerekemet sem az állam tartja el, hanem mi. Jópáran dolgozunk, tanulunk, küzdünk. Ahogy a kissebb családok maj mindegyike is.
197. krisztikov (válaszként erre: 184. - 2c2de63135)
2010. márc. 16. 10:46

A párommal mi is nagycsaládra vágytunk, de csak felelősen. Nem leszünk gazdagok soha, de amit akarunk azt megszerezzük magunknak. Apósom adott telket, ezzel már hatalmas segítséget kaptunk. Most építjük a házunkat, fát ültetünk...

Falun élünk (még ezt szokták sokan lenézően nyugtázni). Kislányunk 8 hónapos. Tervezzük a következőt. így 3 évig maradok itthon. Nem sajnálom az állambácsit, dolozok én is eleget neki, és növelem azokat akik dolgozni fognak az egykés szülők nyugdiáért. Most a fizetésem 85 százalékát kapom, ez forintba 7o ezer. A párom romániai viszonylatban jól keres: kb 13o ezer a bére. Mindemellett aktívan bedolgozunk a gazdaságba -apósnak van, majd nekünk is lesz-így a hús, tej, vaj, tojás, zöldség házilag megvan oldva. Rengeteg lekvárt, kompótot, savanyúságot teszünk el. Ételre minimálisan költünk. Egészségesek vagyunk. Milyen földi dolog tántoríthat el a gyerekvállalástól? Mindent meg tudunk adni: Isten, ember és munkaszeretetet, élet élvezetét-mi boldogok vagyunk, a gyerekeink mitől ne lennének boldogok, kiegyensúlyozottak?

196. Gica6 (válaszként erre: 45. - Tücsimücsi)
2010. márc. 16. 10:42
Mire gondolsz normális elindításnak? Mi ketten voltunk testvérek, mégis magam (és a párom) harcoltunk ki mindenünket. Engem életre neveltek, küzdeni tanítottak.Sokkal többre mentem vele, mint a késszel. Tudom, mi jelent, ha valamit elérek, megszerzek a családomnak. Azért tanulok most is munka mellet, négy picivel.Hacsak nem nyerek a lottón ,nem lesz -tőlem- házuk, autójuk, DE tanulni fognak, értékes emberkék lesznek. Szerintem ez elég útravaló az élethez. Kettőnek, sőt egynek sem tudnék jelenleg többet adni.
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook