Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 10 kg alatti súlyfelesleggel küzdők!!! fórum

10 kg alatti súlyfelesleggel küzdők!!! (beszélgetős fórum)


1 2
2014. márc. 2. 15:56

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra!

Én is alacsony vagyok és minden plusz dkg meglátszik rajtam és főleg combra meg fenékre hízok. Nagyon ragaszkodnak hozzám a kg-ok, nagyon nehéz szabadulni tőlük.

Nem akarok sokat fogyni, inkább izmosodni, feszesedni.

152 cm vagyok és 58 kg jelenleg. Én is férjhez megyek az idén júniusban, addigra top formában akarok lenni, meg persze utána is. :)

Max 50 kg-ig szeretnék lemenni, de ha csak ruhaméretekkel csökkenek és nem leszek olyan " hurkás", már annak is örülnék, na meg a combom vékonyításának. Isten tudja mikor vettem fel utoljára szoknyát! :(


Én is vezetek naplót, ha valakit érdekel csatlakozzon bátran! :)

32. Bka1 (válaszként erre: 31. - Főnix01)
2014. febr. 7. 09:26

Szerintem nyugodtan beiktathatsz este is egy pótvacsit, csak valami könnyűt.

1200kcal nem sok, de nem is olyan kevés. Egyik oldalon kiszámoltam év elején, ha áprilisig le szeretnék fogyni 58-ra, akkor a napi kalória keretem 1360. Most nem számolom már, de nincsenek nagy kilengések, jó néha egy szelet csoki, de ez kcal alapján még bele is férhet :)

Én zöld teát iszom, nagyon szeretem.

Nem keresek melót, szerencsére van, most a gyed időszak alatt felgyűlt szabadságokat töltöm.

2014. febr. 7. 08:58

Ez lesz a harmadik napja, hogy csinálom ezt a diéta félét. Majd' éhen veszek. Lehet, a kaja elosztás a baj, mert este fél hétkor eszek utoljára, de a munkaidőm tízig tart, ráadásul konyhán dolgozok és nagyon fincsi illatok voltak tegnap is :( Megálltam, mert előttem a cél. Remélem előbb sikerül megszabadulnom attől az 5 kg-tól, mint két hónap. Tartom, hogy nem eszem édességet sem, csak vizet iszom. Ma le kellene menjek futni meló után, de estére mindig elfogy a lendületem. Igyekszem, mert tudom, hogy nem elég, amiennyi mozgást végzek egész nap, kellene kiegészítő is.

Az 1200 kcal nem túl kevés? Habár lehet, hogy el vagyok tévelyedve ebben a témában. Most melót keresel?

30. Bka1 (válaszként erre: 29. - Főnix01)
2014. febr. 6. 17:00

:)


168 cm vagyok. Általában 62 kiló vagyok, szerintem november körül is annyi lehettem, amikor a kiinduló centiket mértem. Januárban a karácsonyi lakomák után 64 kg voltam, na akkor kezdtem nagyon visszavenni az étkezésből, semmi kenyér, édesség is minimális, kisebb adagok. Kalóriabázissal számoltam a kalóriát, olyan 1000-1200 kcal körül volt egy napom kb. Ebben a stressz is segített, nagyon izgultam a bölcsikezdés, most meg a meló miatt, nem nagyon van étvágyam. És a sok szabadidőmben tornázok, mozgok, avval foglalom le magam :)


Köszi az infot, akkor legközelebb megnézem az összetevőjét a turmixnak :)

29. főnix01 (válaszként erre: 28. - Bka1)
2014. febr. 6. 16:37

Szia! Nagyon szèp eredmènyt èrtèl el :-) hány centi magas vagy ès milyen mòdszerrel sikerült lefaragni a centiket?

EZek a fehèrjeturmixok nagyon sokfèlèk. Pl a testèpìtők edzès után isszák, ès azok a porok gyorsan felszìvódò fehèrjèt tartalmaz. Amit èn vettem, abban van szòjafehèrje, ami lassan szìvòdik fel ès van benne inulin is, ami stabilan tartja a vèrcukorszintet, ìvy nem leszek èhes, tehát elvileg jò por, amit vettem, viszont kicsit sok benne a szènhidrát. Ennyit tudok a porokról :-D

28. Bka1 (válaszként erre: 25. - Főnix01)
2014. febr. 6. 14:55

Én is bekukkantok.


Nekem a súlytartás lenne most a cél, de amint elérem a célom, máris lazítok az étkezésen :( Ma megint 61 kiló voltam, mondjuk meg fog jönni a héten, attól is lehetek nehezebb.

Viszont a centik szépen alakulnak. Novemberben mértem utoljára, ahhoz képest most: derék:76 cm (-2) csípő: 90 (-4) mell: 90(-1) comb: 51 (-3) 3 hete tornázok is, kardio, futok vagy ugráló kötelezek. Jó lenne, ha karcsúbb lenne a derekam...

Én április közepén megyen vissza dolgozni (6 év 3 gyerek után) jó lenne bombaformát hozni :P


Fehérjeturmixokat én is néztem tegnap a rm-ban. Volt az a gyord diétás, de az kisebb vagyon. Volt valami saját márkás is olcsóbban. Szemeztem vele, de nem tudom, ezek mennyire hatásosak. Eddig abban a hiszemben voltam, hogy ezek "izmosodásra" jók. Na én azt annyira nem akarok, így is olyan a vállam-hátam, mint egy kajakosnak/úszónak :)))

27. főnix01 (válaszként erre: 26. - A2d595cfc2)
2014. febr. 5. 21:01
SziA! Ausztriában vagyok, ìgy csak a dm ben tudtam beszerezni port, a neve fit feelgood. Akkor tènyleg fogyok, ha ezt iszom estènkènt vacsi helyett?
26. a2d595cfc2 (válaszként erre: 25. - Főnix01)
2014. febr. 5. 19:53
szia, én vagyok, és én is épp fehérjeturmixozom Fogytam már sokat vele, de az utolsó kilók még hátravannak. 1 hete tartom már, hogy estére csak ezt iszok, fél kg le is ment, ilyenkor már nehezebben megy (a kezdetkor 2 hét alatt 7 kgtól szabadultam meg, de az intenzív kúra volt). Te milyet iszol?
2014. febr. 5. 12:22
Teljesen kihalt a fòrym, :-(
2014. febr. 1. 20:17
Sziasztok! Szeretnèk csatlakozni! 172/65 vagyok. Lehet nem sok, de a combom 58 cm a csìpőm 98 cm. Nah ebből szeretnèk leadni! Olyan 5-7 kg lenne az álomcèl, hogy annyi eltűnjön. Nyáron vagy ősszel lesz az esküvőm ès a legjobb formámat szeretnèm hozni. A terv hogy estère fehèrje turmixot iszom ès lejárok futni heti 3x.
23. Bka1
2014. febr. 1. 09:52

Ma már 5-össel kezdődött a súlyom, gyorsan ettem is egy kis csokit :D


alizaliz: Az én hasam pont, hogy lógósabb, minél vékonyabb vagyok. Nincs, ami kitöltse. De egyébként nem zavar ám annyira, simán együtt tudok vele élni. Ezzel jár, hogy gyors egymásutánban érkeztek a gyerekek, kevés az a szerencsés, akin nem hagy ez nyomot :)

22. a2d595cfc2 (válaszként erre: 16. - Bka1)
2014. jan. 9. 11:22

Köszi, bár igazából nem sok ügyesség kellett hozzá, meglepően könnyű volt tartani az intenzív kúrát, aztán meg hozzászoktam a turmixhoz:) De tény, hogy pusztán csak az esti turmixivás is elég ahhoz, hogy szép lassacskán menjenek le a kilók.

Te se mondj olyat, hogy nem változhat a testalkatod, dehogynem! Lógó hasat én is ismerem (kötény), és sokáig hittem, hogy ez már mindig így marad, mégis szépen alakulgat pusztán a fogyástól:)

21. Bka1 (válaszként erre: 20. - Lya2)
2014. jan. 6. 18:59

Hát, nekem ma elég szaladgálós napom volt, na meg az én étrendem egyébként sem egy mintaétrend.


Azért leírom, reggelire egy kefirt ettem. Ebédre a gyerek maradékát, bolognai penne. Nem diétás, viszont kis adag :D Uzsira gyümölcsöt ettem (alma, narancs) vacsira pedig egy tk kiflit sok zöldséggel, sonkával. Ma már nem tervezek többet enni.


A súlyom visszatért az ünnepek előtti 62 kg-ra, éljen-éljen :)

20. Lya2
2014. jan. 6. 06:23
Mi lesz a mai kajátok?
19. Lya2
2014. jan. 5. 07:27
HAjrá csajok!
18. Bka1 (válaszként erre: 17. - *iceprincess*)
2014. jan. 3. 21:01
Ó, nekem meg a vékony derék lenne az álmom :)))) Sok esélyem nincs rá :P
17. *iceprincess* (válaszként erre: 16. - Bka1)
2014. jan. 3. 20:56
Na igen,én eléggé körte alkat vagyok :D Combban erős vagyok sajnos és onnan a legnehezebb ledolgoznom a felesleget. De hát kell a kihívás :)
16. Bka1
2014. jan. 3. 20:51

Az én célom 58-59 kg, mindenképp 60 alá menni. Igazából a testalkat nem a kilóktól függ. Pont iceprincess naplójában néztem, hogy hiába ugyanaz a magasság, súly, a centik alapján mégis más alkat lehetünk. Nekem a combom vékonyabb, de a derekam-csípőm jóval vastagabb. Mondjuk ennek oka a szülések is, ezen valószínűleg nem is fogok tudni változtatni, kénytelen leszek beletörődni :(


Engem a narancsbőr nagyjából elkerül, helyette van lógó hasam, és rajta egy kis striám :D


Alizaliz, nagyon ügyes vagy! :)

2014. jan. 3. 20:28
Én is 168 cm vagyok és így karácsony,szilveszter után 64,5 kg... Már a 60 kg-val sem voltam kibékülve,de ez most tényleg sok. 55 kg a cél időkorlát nélkül. A lényeg,hogy stabilan meglegyen.
14. miramare (válaszként erre: 10. - 526d586c57)
2014. jan. 3. 19:36
Mindenkinek más a testalkata, csontozata. Az ember saját maga érzi mi az a testalkat ami neki a legjobb függetlenül attól mit mutat a mérleg.
13. Lya2
2014. jan. 3. 18:30

Sziasztok!

Jövök én is! 168 cm és kb. 62 kg -ha nem több- holnap mázsálok :-)

2014. jan. 3. 15:25
Sziasztok, jönnék én is:) Nekem már az is nagy öröm, hogy ebbe a fórumba jöhetek, mert pár hete még bizony 10-nél több kg-ot kellett volna leadnom, de szerencsére már 9-től megszabadultam, így már "csak" 5 kg van hátra. Tudom, ez lesz a legnehezebb, de azért kitartok:)
2014. jan. 3. 15:13
Ami még a halálom az a narancsbőr , de kezdem belátni hogy ez a típus vagyok , felesleges vele erőlködnöm :(
10. 526d586c57 (válaszként erre: 5. - Miramare)
2014. jan. 3. 15:12
Ugyanez van, gimi alatt rohanás, evés, most meg plusszok. Bár én a 169 centimhez voltam 62 kiló most 58 vagyok . Tudom abszolúte nem sem... mégis annyira nehézkesnek éreztem magam és nem is tetszett amit láttam. Nem vagyok anorexiás és még csak nem is a gebe az ideál :D Simán az 55 kg-os versenysúlyommal voltam mindig kibékülve. Most lassan de biztosan megyeget lefelé , 7-8 perc cardiotorna minden nap sok zöldtea és visszafogottabb evészet :D persze menzesz előtt 1 héttel kb mindig több a súlyom vagy 1.5 kilóval :/
9. Bka1
2014. jan. 3. 14:59

Jövök én is. 168 cm, és most karácsony után 64 kiló :o Huhh.


Egyelőre a kenyér és a szénhidrátok elhagyásával próbálkozom, meglátjuk hoz e eredményt. A kalóriát is figyelem. Kéne mozogni is, de sajnos arra nem igazán lesz időm, ráadásul elestem, és a csuklós sérült, most még két hétig tuti gipszben lesz. De rohangálok a gyerekek után eleget szerintem :)

Én sajnos stresszevő vagyok, és most stresszes időszak elé nézek (újra dolgozni kezdek) nagyon oda kell majd figyelnem, remélem sikerül.

2014. jan. 3. 10:36
Oké :) De lehet nyugodtan csatlakozni a naplómhoz is,ha érdekel,mert azt gyakrabban frissítem ;)
2014. jan. 3. 10:27

Sziasztok!


missT, megmondom Neked őszintén, azt sem tudom, mi az a Dukan diéta... :). Én próbálom azt az elvet követni, hogy mindent szabad, de csak mértékkel. Ennek több oka is van, egyrészt anyósoméknál lakunk, ő főz, oda sem enged a konyhába, mert az az ő felségterülete, csak úgy jó, ahogy ő csinálja, stb... így magamra nem főzök külön, mondjuk jó kajákat csinál, csak lehetne több zöldség köretnek, meg csirkemell lesütve, hasonlók... Bár én úgy csinálom, hogy nem eszem krumplit, rizst, helyette savanyúság vagy hús magában... Most nagyon rákattantam a zabpehelyre, beindította az anyagcserém, amivel elég nagy gondjaim vannak... Amit miramare leírt, nagyjából én is eszerint szeretnék fogyni. A diétának az a buktatója, hogy mihelyst abbahagyod, vissza is hízol, hacsak nem tartod életed végégig, én meg olyat nem akarok, hogy egész életemben madársalátán meg grillezett csirkemellen éljek. Mozgás terén nem tudom mi válna be, ezt Neked kell érezned, én Rékázom, meg Bodyrockozom, futni félek elmenni, mert most, hogy szedtem magamra megnőtt a mellem is, de ha elmegyek futni, onnan elég hamar lerázódik :), így meg hátha lassabban menne el, és több marad :).

*iceprincess*, ha van eredményed, számolj be nekünk itt is légyszi :)!


További szép napot!

2014. jan. 1. 16:53

Sziasztok!


Nekem is kb 5-10 kg feleslegem van. Jelenleg kb 64 kg vagyok a 168 cm-hez. Vezetek naplót is,ha gondoljátok,csatlakozzatok nyugodtan.


Sok sikert nektek! :)

5. miramare (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2014. jan. 1. 14:52

Sziasztok! Én is küzdöttem hasonló problémával (és tudom fogok is) de most nem csatlakozni szeretnék hozzátok, csak leírom a tapasztalataimat. Közép iskolás koromig rengeteget sportoltam és ettem, de a kilóimmal nem volt gondom. Aztán jött a fősuli, sport abbamaradt a kilók meg csak jöttek. Suli végére 61 kg körül voltam a 162 cm magasságomhoz. Tudom, sokak szemében ez nem sok, de én már nem éreztem jól magamat a bőrömben. Akkor a 90 napos diétának álltam neki. Kisebb nagyobb "csalásokkal" két hónapig csináltam. A célom az volt, hogy bármikor ráállok a mérlegre 55 kg alatt legyek. Mindig reggel mértem magam és 54,5 kg-ig jutottam. Bár ez csak pillanatnyi eredmény volt. Az 56 kg-t tartottam jó darabig. 56-58 kg voltam az elmúlt években, de ez továbbra sem felelt meg.

Tavasszal ismét elhatároztam magamat és nekiláttam. Egyik fajta bécsi diétát csináltam egy hétig majd egy kicsit változtattam az étkezési szokásaimon. Lemondtam az este 10-kor pizzat eszem meg hasonló dolgokról. Vacsira csak joghurt, gyümölcs jöhetett. Amúgy szinte semmiről sem mondtam le, csak odafigyeltem. Ebédkor ha jól laktam nem ettem már meg ami még előttem volt. Napi 4*-5*ettem, sok folyadék, főleg ásványvíz. Kerültem a cukrok nagy részét. Így 52 kg-ra sikerült eljutnom tartósan. Min 10 éve nem voltam ennyi. Volt, h reggel a mérleg 51 kg alatt volt. :-)

Kérdezhetitek most azóta mi lett, sikerül e tartanom a súlyomat. Hát az őszinteséghez hozzátartozik, h jelenleg felszedtem néhány kilót, de erre mentségem, h babát várok. És most megadok minden a szervezetemnek amit kíván. És nagyon bízom abban, h miután megszületett a picurkám ismét sikerül visszanyernem az álom súlyomat.

Nektek kitartást kívánok, h elérjétek azt a célt amit szeretnétek.

Bocs, h ilyen hosszúra sikerültem.

4. missT (válaszként erre: 3. - Sziszi0528)
2013. dec. 31. 15:32

Próbálkoztam Dukan diétával, de rá kellett jönnöm, hogy amellett, hogy folyton éhes voltam... ráadásul egy nagy butaság is maga a diéta alapelve.. Úgyhogy azzal végeztem, utána a Kalóriabázissal kalóriát számoltam, ez jól is ment, szép lassú fogyásra állítottam be, le is ment 1 kg kb, de aztán bejött sokminden és nem nagyon figyeltem tovább a kajálásra.

Mozgás terén Cindy Crawford régi tornáival tornáztam, mert nem akartam egyből a keményekkel kezdeni:D Aztán közbe olyan munkám volt h nem volt benne semmi rendszer, így az étkezés, mozgás se ment rendszeresen. Aztán most viszont 8-5ig melóm van, így tuti rendszeres minden:)

Kajában továbbra is a kalóriaszámlálást fogom követni, meg igyekszem a napi 5szörös evésre odafigyelni, ahogy te is írtad. Meg legalább 2 liter víz!!! ez is célkitőzés.

Tornában még nem tudom mit kellene... Ötlet?:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook