Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos kisfiam miért nem eszi meg a házi főzelékeket, csak a bolti bébiételt, abból is csak a tökös, cukkinis, spenótos fajtát? fórum

10 hónapos kisfiam miért nem eszi meg a házi főzelékeket, csak a bolti bébiételt, abból is csak a tökös, cukkinis, spenótos fajtát? (tudásbázis kérdés)


14. kicsimakk (válaszként erre: 13. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 17. 09:04
Nem, én sem eszem meg mindent, de nem változik hetente az ízlésem. Ha múlt pénteken imádtam a sárgarépafőzeléket, akkor ma is szívesen megeszem és nem fújjolok rá.
2009. ápr. 16. 10:47

Mert ez ízlik neki



Miért???Te mindent megeszel amit eléd tesznek????

2009. ápr. 16. 10:42
Az én lányom 1 éves és mindig a bébiételt eszi ,de csak ami főzelékes.Persze a mi kajánkat is is megeszi csak ne főzelék legyen.Szerintem ne aggódj majd kialakul idővel.
2009. ápr. 14. 13:21
Szerintem se aggódj. Az én lányom 1 éves koráig szinte kizárólag a Hipp bio-t és a bio Nestlét volt hajlandó megenni (azt se sokat), pedig házi főzéssel kezdtük. Nincs ezzel semmi baj: a kész bébiétel összetételét nagyon szigorúan ellenőrzik, ellentétben azzal, amit te főzöl neki (ki tudja, mennyi növényvédőszert, nehézfémet, stb. eszik meg a házikoszttal?). 1 éves korától kezdve egyik napról a másikra többé nem volt hajlandó bébiételt enni, egyetlen falatot se. Ez van: a gyerkőcök változnak. Amíg eleven, és megy a súlya, semmi ok aggodalomra.
10. kszisz (válaszként erre: 9. - Kicsimakk)
2009. ápr. 14. 13:18

Mondjuk, ha a székletére is hat, akkor tényleg elhiszem, h aggódsz. De biztos szépen rendeződik a helyzet és enni fog ő rendesen és a kakilással se lesz gond! Tényleg na aggódj nagyon, és ne próbáld az akarata ellenére etetni, nehogy ez hagyjon benne mély nyomot és később emiatt ne egyen!

Ha meg esetleg még szoptatod is, akkor meg főleg nincs gond!!

Nyugi, és kitartást!! :)))

9. kicsimakk (válaszként erre: 8. - Kszisz)
2009. ápr. 14. 12:45

Hát, köszönöm a bíztatást! :-)

Remélem, azért előbb-utóbb összeszedi magát a kiskölök és elkezd rendesen enni. A súlyával amúgy semmi baj, csak ha nem eszik zöldséget (és persze gyümölcsöt sem, mert az almát is utálja), nem is kakil rendesen. Ezért aztán kétnaponta kap egy fél kúpot, mert különben jön a sírva golflabdát kakilás (egyszer csinált ilyet, senkinek nem kívánom a látványát...).

2009. ápr. 14. 12:39
Vannak ilyen periódusok a babák életében. Szerintem nem érdemes ezen különösen aggódni!! Legalábbis én már eljutottam odaáig, h az evésből nem szabad túlzottan nagy ügyet csinálni. Az én kislányom is nagyon rossz evő, jelenleg szinte semmit se eszik, mondjuk most beteg. Előtte jó egy hétig a sütőtökös kajákon kívül semmit se volt hajlandó megenni....Pedig az almán kívül minden ízlett neki korábban, amit kóstolt. Most 15 hónapos és nagyon ritkán eszik meg egy bébiüvegnek megfelelő mennyiségű kaját! Meg lehet most a meleg miatt se akar nagyon enni. Nyugodj meg, adj neki azt, amit szívesen elfogad, aztán előbb-utóbb helyre áll a rend. Én is szinte minden alkalommal szóvá teszem tanácsadáson, de mindig azt a választ kapom, h ne aggódjak, eszik ő annyit amennyire szüksége van!!! És h. vannak olyan babák, akik egy ideig szépen esznek mindent, aztán néhány hétig szinte semmit, aztán kezdődik előlről....Meg ha nem sovány a fiad és egészséges, akkor tényleg nem lesz abból baj, ha egy ideig nem a nagykönyv szerint táplálod!!!
2009. ápr. 14. 12:30
A natúr joghurtot pl. imádja. Most is főztem neki szerintem fincsi (bár sószegény és nincs benne ecet) tökfőzeléket, de csak 4-5 kanállal volt hajlandó enni belőle. Bezzeg az Univert tegnap betolta kirándulás közben, egy hangja sem volt. Most, a főzelék sikertelensége után bepróbálkoztam a joghurttal, bezzel abból befalt egy pohárral.
2009. ápr. 14. 12:27
Próbálkozom állandóan. Főztem már neki répás főzeléket, spenótot, tököt, cukkinit, céklás krumplit, köleskását, hol husival, hol anélkül. Amikor mi eszünk a férjemmel, megkóstolja az arra alkalmas dolgokat (már amitől tutira nem fullad meg). Általában úgy tűnik, hogy a mi ételeinket kedveli is. Csak a neki főzöttet nem hajlandó megenni.
2009. ápr. 14. 12:24
Ez minden kicsinél így van. Sőt olyan is lehet, hogy az addigi kedvenceket nem lesz hajlandó megenni. Most a bolti ízeket ismeri, de érdemes mindig próbálkozni, egy-két falatot adni neki.
4. 127f14054c (válaszként erre: 3. - Kicsimakk)
2009. ápr. 14. 12:23

Szia..probalkozzal mindenkeppen massal is.

Vannak a listan fini otthon elkeszitheto etelek...cekla, paradicsomos krumpli csirkemellel,spenot tojassargajaval...tehenturos cuccok...hatha megszokja.

2009. ápr. 14. 12:16
Régebben a sárgarépás dolgokat nagyon kedvelte, főleg a húslevesben főtt répás ételeket, de mostanában nem eszi meg azt sem. Ráadásul max. fél üveg bébiételt lehet beletolni egyszerre, azt is úgy, hogy közben kell valami a kezébe, amivel játszik. Ha nem figyel a kiskanálra, akkor be tudom csempészni a szájába. Szerintetek miért lehet ez?
2009. ápr. 14. 12:16

ha eddig csak boltit kapott, akkor azert mert annak az izet ismeri,es azt szereti.

ha eddig nem adtal neki hazit, akkor nem si fogja egyhamar elfogadni.

2009. ápr. 14. 12:14
10 hónapos kisfiam miért nem eszi meg a házi főzelékeket, csak a bolti bébiételt, abból is csak a tökös, cukkinis, spenótos fajtát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook