Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 1 liter tartós tej fedezi a napi kalciumszükségletem?( várandós vagyok) fórum

1 liter tartós tej fedezi a napi kalciumszükségletem?( várandós vagyok) (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 8. 11:40

A házitejjel nekem elég rossz tapasztalataim vannak. Imádom a tejet, tejtermékeket. Sokáig háztól hordtuk a tejet és hiába forraltam fel, állandóan hasmenésem volt tőle. Miután váltottunk és mástól hordtuk, ugyanez volt a helyzet.

Több év is eltelt, mire egy orvostól megtudtam, hogy az emberek többségének a tejlebontó enzimjei a kor előre haladtával a minimumra csökkennek, ezért nem tudja lebontani a házitejben található hasznos anyagokat.

2009. szept. 8. 09:18
Nem tudom, hol laksz, de léteznek tejautomaták... Ha van a közelben és mindenképp tehéntejet szeretnél, akkor idd inkább azt.
2009. szept. 8. 09:15

Tartós tej????

Nem.

A nevében is benne van,tartósítót tartalmaz.De amúgy szerintem egyik tej sem ér semmit.Ezek már csak a nevükben hasonlítanak a tejre.

17. xti_
2009. szept. 8. 09:12
én úgy tudom, olajos magvakból lehet a legjobban beépíteni a kalciumszükségletet, és nem kell belőle sok, kb. 2 evőkanál mag elég.
2009. szept. 8. 06:22

Szia! Mint nagyjából szakmabeli írom:

a tartós tej nem tej, hanem víz, permeátum, meg mindenféle tejipari melléktermék. A házi tej jó, pasztőrözötten is lehet ma már kapni higiénikus csomagolásban egyre többfelé. A kcal szükségletet a sajt fedezi legjobban, mert az amolyan koncentrátum. Felszívódik a kcal, de kell mellé a többi vitamin is, olyanok mint a C illetve a D vitamin. Az allergiára mondom példaként, hogy miután megnyílt itt az első boltunk, egy vásárló elmondta, hogy mindaddig tejallergiája volt, amíg a sim dobozos tejet itta, de amint átváltott az általunk érusított tartósítószer-, adalék-, és mindenféle mentes tejre, az allergiája is elmúlt. Nem a tejre volt allergiás, hanem a BOLTI tejre, emi nem tej... A tehéntej ha háztól jön, ajánlott forralás után fogyasztani,vagy felkeresni olyan boltot, ahol árusítanak igazi tejet sima pasztőrözéssel és palackozva. Támogatod is vele a magyar gazdaságot és magaddal is csak jót teszel. :-) Az UHT már túlzottan nagy mértékben károsítja a tej alkotórészeit, ezért nem ajánlott az sem, csak a sima pasztőrözés. Ezzel az eljárással még benne marad minden ami értékes, de csírátlanítva lesz és így egészségre ártalmatlanná válik.

2009. szept. 7. 22:07
mostanában hallottam egy orvostól, hogy olyan ca készitményt kellene csak ennünk, amiben van calcium citrát!!! tudtok ilyet!??!?! én egyet, de még kutatok. Állitása szerint ez beépül, a sok egyéb ca pezsgőtabl. és társai nem! nézzetek utána!!!
14. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Mel81)
2009. szept. 7. 19:43

Nem voltam egyértelmű... Úgy értettem: a tehéntejben lévő kálcium az emberi szervezetben nem szívódik fel. Valami olyasmi, hogy másmilyen a kötése, vagy mi. A legközelebb az anyatej szerkezetéhez a kecsketej, így abból szívódik fel. Tehát magyarra fordítva az általam olvasott írást: a boci igyon tehéntejet, az embergyerek meg anyatejet...

Aztán, hogy mi igazság van benne, a jó ég tudja... Ezzel együtt minden reggel iszom 1 pohár tejet, eszem joghurtot, sajtot, teberízst, meg még egy rahedli cuccot, amiben van tej, és a kislányomnak is adok. Most is kockasajtos kenyeret, meg juhsajtot evett uborkával és pritaminpaprikával. :D

A jó ég tudja amúgy, mi az egészséges. Konkrétan semmi. :(

2009. szept. 7. 16:27

Szerintem eszedbe ne jusson napi 1 lityi tartós tejet meginni, főleg terhessen ne!

Még tehenet sem látott az ilyen tej és tele van mindenféle szarral.

Ca forrás lehet pl. többek között a sajt.

2009. szept. 7. 16:10
szerintem nem , mert ezeknek a tartós "tejeknek " gyakorlatilag semmi vitamin és ásványi anyag tartalmuk nincs....nem is tejek.....
11. terek (válaszként erre: 9. - 064209f635)
2009. szept. 7. 15:40

Akkor te tényleg bírod :D

de napi 3 tovitában pont annyi van amennyire babódnak szüksége van :)

10. mel81 (válaszként erre: 5. - Sylvia81)
2009. szept. 7. 15:39

A kálciumbevitel minden módjára írják valahol, hogy nem tud felszívódni. Én már hallottam ezt a pezsgőtablettáról és az ásványvízről is.

Egyébként ha nem tud felszívódni a tejből a kálcium, akkor a borjak, gidák, egyéb állatkölykök (sőt babák) csontja honnan nőne? Mert oké, hogy az a tej más, amikor szoptat a tehén, de a kálcium ugyanaz benne.


Egyébként azt mondják, a sima tej (hűtőpultos, de bolti vagy kimért, házi) jobb, mint az UHT. De ki tudja ma már, mi az igazság, mindenhol mást olvasni.

9. 064209f635 (válaszként erre: 8. - Terek)
2009. szept. 7. 15:38

Köszi...:)

Az én gyomrom sokmindent bír:)

Reggelire körte , utánna tej meg kalács:)

Szal nincs gyenge gyomrom:D hihi

2009. szept. 7. 15:35
Kb. napi fél liter tejet iszom + 3db kalciumot szedek!Házi tejet meg nehogy igyál, ha nem vagy hozzászokva, nem fogja bírni a gyomrod :S
2009. szept. 7. 15:35
Nem. Amúgy sem tartom egészségesnek a (tartós) tejet, főleg várandósság idején...a sima tej is allergiára hajlamosít. Inkább igyál kalciumos pezsgőtablettát.
2009. szept. 7. 15:35

A napi kalciumszükséglet életkoronként változik:

1-3 éves korban 500 mg

4-9 éves korban 800 mg

10-18 éves korban 1200 mg

18 év fölött 900 mg

a terhesség utolsó harmadában, vagy szoptatás idején 1200 mg

>55 év fölötti nőknél, illetőleg 65 év fölötti férfiaknál 1200 mg

A napi kalcium-szükségletünk mintegy 80%-át kell fedezniük a tejtermékeknek (ne csak tej legyen, hanem többféle sajt, joghurt), és csak a fennmaradó 20%-ot biztosítsák az egyéb élelmiszerek.

Például: egy bögre tej (360 mg) + 1 joghurt (200 mg) + 1 adag lyukacsos sajt (200 mg) felel meg a kívánatos mennyiségnek egy 18 és 55 év közötti nő számára.

2009. szept. 7. 15:32
Kálciumbevitelről szerintem ne tejből gondoskodj... Úgy olvastam, hogy a tehéntejben lévő kálcium nem tud felszívódni...
2009. szept. 7. 15:32

Mármint házi tejet?

De ,olyan rossz, mert én mindennap iszom tejet, csak azt nem tudom, hogy mennyi amennyi elég , mert tulzásba sem akarom vinni:D

2009. szept. 7. 15:30
Nem!Igyál inkább sima tehén tejet,az jobb,és szerintem elfér napi 1 kalcium pezsgőtabletta is!
2009. szept. 7. 15:29
Van egyáltalán ezekben a tejekben , olyan ami egészséges?
2009. szept. 7. 15:28
1 liter tartós tej fedezi a napi kalciumszükségletem?( várandós vagyok)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook