Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tierfell naevus levetetése fórum

Tierfell naevus levetetése (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
290. Rudi anya (válaszként erre: 288. - Bobita101)
2013. jan. 20. 11:12

Nagyon jó hallani, hogy könnyen élte meg.

További jobbulást!

289. ksitku (válaszként erre: 288. - Bobita101)
2013. jan. 20. 08:26
Nagyon jo hallani a jo hireket.
2013. jan. 19. 23:47

Sziasztok!


Túl vagyunk a műtéten, ami a vártnál jobban sikerült, kötés a helyén maradt.


A műtéti alvásból felébredve szinte meglepően nyugodt volt kisfiam, játszott az ágyban. A gondok akkor kezdődtek, amikor a fájdalomcsillapító hatása kezdett elmúlni, az nagyon nem volt egyszerű. Kaptunk utánpótlást, a kanalas nem segített, ez után jött a kúp, ami után viszont elmúlt a fájdalom. Kb. délután 4-kor (műtét ¾ 9-től ¼ 11-ig tartott) feloldódott, érdeklődve járta körbe a kórtermet, többiekkel játszott. Kórházban aludtunk, másnap reggel annyira érdekes volt a játék, hogy haza se akart jönni:D. Három nappal a műtét után úgy néz ki semmi gond, egy kis hőemelkedés volt két napig délutánonként. Tulajdonképpen úgy játszik, éli hétköznapjait, mintha semmi sem történt volna, csak a kötés a fején emlékeztet a műtétre. Hihetetlen milyen gyorsan túltette magát a történteken.

2013. jan. 19. 17:37
sziasztok ugy látom sikeres volt a mütét a lánynak .jövö héten rakok fell képet ,hogy lássátok mien lett.veletek mizu?
2013. jan. 14. 22:42

Olimami, Rudi anyja! Köszönöm a bíztatást. Már' elnézést, de jó tudni, hogy más gyerek is nekimegy a kötésnek:D, és jó hallani, hogy ez rutin a kórházban.

Jómagam természetesen lelkileg felvértezve várom a műtétet, hidegvér a köbön. Remélem, van annyi önismeretem, hogy ezzel nem lesz gond - majd este bőgök.

Kisfiam extrém hisztijét próbálom csökkenteni: kórházasat játszunk, szóval már tudja mi a vérnyomásmérés, vérvétel, és úgy tudja, hogy a doktor bácsitól fog kapni egy haaatalmas turbánt, amilyen Mehemednek van, aki sose látott tehenet:)Majd kiderül mennyire hatátos a felkészítés.

Van egy kis nátha, remélem, nem lesz lefújva a műtét, jó lenne túlesni rajta.

Majd jelentkezem, ha lesz időm, és beszámolok.

285. Olimami (válaszként erre: 283. - Bobita101)
2013. jan. 11. 16:40

Szia!


Fel a fejjel!!!!

Minden ok lesz, nagyon szorítok értetek!!!!

Viszont neked kell tartani magad a srácod előtt, megpróbálni nem sírni...tudom, azt gondolnád, hogy ezt könnyű mondani, de hidd el nem is olyan nehéz!

Nálunk Oli a branült szabta ki a lábából, és ő is szabkodta a fején a kötést, de azt hiszem ez természetes. Ne félj, megoldják a nővérek, orvosok ezeket a problémákat, nem kell ilyeneken aggódnod!


CSAK ÜGYESEN!!!! :D

284. Rudi anya (válaszként erre: 283. - Bobita101)
2013. jan. 8. 11:14

szia!


Ne aggódj, mi is azt hittük, hogy nehezen viseli. Ne lássa, érezze rajtad, hogy ez nehéz helyzet.

Rudi, mikor visszahozták, és felébresztették, odakapott és sírt, hogy fáj. Kapott algopirin injekciót és visszaaludt.

Mikor az altató elmúltával magától ébredt, már nem zavarta. Biztos furcsa volt még ott neki, mert kérdezte, szabad-e ásítania.

Szorítunk, és minden rendben lesz!

2013. jan. 8. 00:23

Sziasztok! Kicsit lemaradva, buék mindenkinek! Olimami, nagyon érdekel a beszámoló, és örülök, hogy ilyen életrevaló gyerkőcőd van.

Enid: ez az eltűnés hihetetlen! Eddig csak olynról hallottam, hogy azon a folton ősz lett a haj, de ha jól értem ez más, felszívódik az anyajegy. Ennél jobban nem is alakulhat.


Mi jövő héten megyünk műtétre, félek, főleg a hiszti miatt, csodálkozva olvasom a leírésokat, milyen higgadtam tűrik a gyerekek a tortúrát. Azt hiszem, nálunk nem ez lesz, az a minimum, hogy kisfiúnk letépi a fejéről a kötést... Elég temperamentumos gyerkőc.

2012. dec. 31. 16:55
MINDENKINEK SOK ERÖT A KÖVETKEZÖ ÉVRE ÉSSOK KITARTÁST .BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNOK MINDENKINEK.
2012. dec. 23. 15:58

Sziasztok!


Én is mindenkinek békés, boldog ünnepeket kívánok!

És előre is B.U.É.K.

280. Olimami
2012. dec. 22. 20:07

Sziasztok!


Mindenkinek áldott ünnepeket kívánok,

a gyerkőcöknek pedig sok puszi! ;)

279. ksitku
2012. dec. 18. 20:24

Sziasztok!


Töltöttem fel képet a kisfiam hasáról. Kb 1 éve volt a műtéte. Remélem jó példával szolgálunk.


Kellemes Ünnepeket Kívánok és sok szerencsét az Új Évre!

278. enid79
2012. dec. 18. 13:29

Köszönöm, amit írtatok! Kisfiunk 3,5 éves pont, januárban voltunk a Heim Pálban, akkor még 7 cm-es volt. Most, az itteni bőrgyógyász nézte, semmilyen más problémát nem vázolt, ezért lehet majd csak januárban telefonálok és akkor rá is kérdezek, kérek időpontot. Szóval lányok, ezek szerint tényleg van remény! :))) Remélem, ez azt jelenti, hogy tényleg eltűnik és nem azt, hogy a kockázata továbbra is fennáll... Azt is észrevettük, hogy a haja sem olyan sprőd már ott, sokkal puhább is lett, igaz fekete, de mivel sötétedik a haja, már nem nagyon látszik. Úgyhogy nem tudom... De a remény hal meg utoljára! :)))


Boldog karácsonyt nektek, ha addig már nem "találkoznánk"!

277. Olimami (válaszként erre: 273. - Gabriellao)
2012. dec. 16. 16:56

Szia!

Nem felejtettelek ám el!!!;)

Azonnal fogok írni,mindent termeszetesen a műtetről, s annak körülmenyeiről, amint lesz egy kis időm rá! ;)


Szépséges estét, a karacsony előtti finis hétre pedig jó készülődest, karacsonyi cd-s napokat, mézeskalacs illatú, fagyöngyös, apró gyertyalángos meghitt pillanatokat Nektek! ;)

276. Holecska Abigél (válaszként erre: 272. - Enid79)
2012. dec. 15. 10:40
szia tényleg el tünik ?,?,????? komoly??? hát hihetetlenek hangzik .remmélem ez inkább jót jelencsen .
275. Olimami
2012. dec. 14. 23:29

Kedves Enid!


Nagyon örülök a jó hírnek, és csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz, miszerint tényleg előfordulhat az, h eltűnik, kihalványodik a buksin lévő tierfell...ugye nálunk is ott vannak..!

Viszont, bárhogy is van, a doki mondja ki szerintem a végső szót, és mutassátok meg neki a változát!

Nagyon örülök tiszta szivemből!!! ;)

274. atirisatuk (válaszként erre: 272. - Enid79)
2012. dec. 14. 22:35

Szia Enid!

Ez szuper hír szerintem! Nekem Szalay doktornő már többször mondta - és pont ma is, hogy a hajas részen lévő naevusok nagyon sokszor kivilágosodnak, elhalványodnak idővel. Nem tudom, az idő mennyi idő, mert nálunk 15 hó alatt még semmit nem világosodott, de a te fiad már jóval több ennél, ha jól emlékszem. A doktornő szavaiból én azt szűrtem le, hogy ilyen esetben tárgytalanná válik a műtét - de semmiképpen ne erre adj, hanem amit neked mondanak a kórházban! Örülök a jó hírnek, és köszi hogy megosztottad! Minden jót Nektek!

273. gabriellao (válaszként erre: 272. - Enid79)
2012. dec. 14. 20:09

szia Enid!

nekünk azt mondta Asbóth doktornő, hogy ha változás van, azonnal menjünk - ebbe beletartozott az is, hogy ELTŰNIK! szóval előfordulhat, de mivel ez is változás, ezzel is minél hamarabb vissza kell menni a Heim Pálba Asbóth doktornőhöz. Azt mondta, hogy változásnál - akár pozitív, akár negatív, telefon és menjünk....


viszont az is előfordulhat, hogy teljesen felszívódik a tierfellje a kisfiadnak... nem az első eset lesz a történelemben...


Olimami, kérlek írj a műtétről, amit csak tudsz, rengeteget segít az infó... és főleg a jó hírek, hogy ennyi embernél elkezdődött, felpörgött a folyamat...


mi kedden megyünk, ha rendel Novoth doktor, ez lesz az első találkozónk, egyelőre még tényleg csak informálódás céllal, hiszen a fiam még csak 14 hónapos, az expanderes műtétre még várni kell...

272. enid79
2012. dec. 14. 19:37

Sziasztok, ezt el kell mondanom!!! Mi majd május körül megyünk megint fel Pestre a Heim Pálba, ott évente kell megjelennünk kontrollon. De az történt, hogy most voltunk 1 hónapja itt a kórházban a helyi bőrgyógyásznál, aki teljesen ki volt akadva a kisfiunk tierfelljén, ugyanis eddig 7 cm volt az átmérője, most viszont csak 3-4 centi körül van és rá is írta a papírjára, hogy tévedés történt, a naevus mérete nem felel meg a korábbi méréseknek, sokkal kisebb. Ti hallottatok már ilyenről? Mi van, ha a szervezete valamennyire "eltünteti", ott esetleg fennáll a lehetősége ugyanúgy a nagyobb kockázatnak - már amit a veleszületett anyajegyekre mondanak. Nem igazán tudom eldönteni, hogy örüljek-e vagy sem, mert mi van, ha a fenti kérdésre az a válasz, hogy a kockázat nagyobb, akkor hogyan lehet eltávolítani? Hogyan lehet megállapítani, hogy meddig tartott? Ráadásul olyan szinten benőtte a haja, hogy gyakorlatilag láthatatlanná vált a tierfell, csak olyan veszi észre - legtöbbször már az sem -, aki tudja/tudta, hogy ott van. Bevallom, el is bizonytalanodtam a műtétben, hihetetlen sűrű a haja. Mindegy, nyilván megvárjuk az orvos véleményét, de a gyerekorvosunk is ezt mondta, hogy sokkal kisebb, mint volt. Tényleg felnőtt tenyérnyi volt, most meg szinte alig lehet megtalálni, onnan lehet rájönni, hogy ott van, hogy ott fekete a haja, különben meg barna. Szerintetek?


Nagyon örülök, hogy ilyen jól vészeltétek a műtéteket, hősök ezek a gyerekek, komolyan mondom!!! Irigykedek is, főleg most, hogy el vagyok bizonytalanodva a döntést illetően...

271. Olimami (válaszként erre: 249. - Bobita101)
2012. dec. 14. 19:20

Szia!

Leírjam, érdekel még a műtét menete, a kh.i körülmények..stb.? ;)

270. Olimami (válaszként erre: 269. - Rudi anya)
2012. dec. 14. 13:01

Annyira édes ez a Rudi gyerek!! Meg okos is!! ;)

Tök cuki a kis történetetek! ;)


Olikám továbbra is hozza a formáját:

teli szájjal vigyorog, humoránál van,

mintha mi se történt volna..engem jobban

taccsra vágott ez az egész..tehát megint

tanultam tőle, mégpedig azt,hogy tudjam

néha lazábban venni a dolgokat!

Hé,én vagyok a tanár néni..! :D


...és mégis ő tanít! ;)

2012. dec. 13. 17:24

Sziasztok!


Jó olvasni,hogy ilyen sok helyen beindultak a dolgok.

Örülök, hogy a gyerekek milyen jól viselik a műtéteket.

Erről van egy kis történet:

Rudival 4 éves tanácsadáson voltunk. Új a védőnő, ezért el kellett neki mesélni, mi történt. Rudi előadta, hogy megműtötték, de neki nem fájt, mert nagyon mélyen aludt, mikor csinálták.

Érdekes, az fel sem merült benne, hogy ez utána is fáj. Remélem, a következőt is ilyen jól viseli majd.

268. Holecska Abigél (válaszként erre: 267. - Olimami)
2012. dec. 13. 09:13
örültem én is nektek a fiad is egy tündér ,kis mosolygos ,
267. Olimami
2012. dec. 11. 22:07

Sziasztok!

Mi is ma vltunk Novoth-nál kontrollon, szép

a heg, dörzsiznem kell hajmosásnál, no meg

körömvirag kenőccsel kenni.

Abigéllel találkoztunk, sokat beszélgettünk,

örültünk, hogy megismerhettük őket!

Fanni lányuk egy tündérbogár!!! ;)


No, én még az ünnepekig bizti írni fogok,

úgyhogy egyelőre csak kellemes ünnepvárást,

stresszmentes készülődést és gyertyafényes

meghitt estéket kívánok MINDENKINEK! ;)

2012. dec. 11. 21:12
haliho meg történt a varrat szedés .majd 3 hónap mülva kell vissza menni .kellemes ünepeket kivánok mindenkinek
265. Olimami
2012. dec. 9. 13:49

Sziasztok!

Bobita: nagyon jó lesz,ha jan.ban túl lesztek

rajta..hamar itt lesz,és hamar átestek rajta,majd

emlékezz a szavaimra! Nálunk úgy peregtek az események, hogy mire felocsúdtam, már ismét itthon voltunk..


Oli nagyon jól érzi magát, jókedvű, mosolyog, láza nem volt, a heg pedig gyönyörű!

Novoth doki mestermunkát végzett, kalap le!!! ;)


Gabriellao: nálatok mikor jezdi az expanderes doogot? Nálunk 3 éves korban..mutatott Novoth doki a számítógéén egy srácot,akin ezt az eljárást végezte..hihetetlenül precíz munka..olyan lett a srác feje,mintha a.jegy ott se lett volna..nagyon várom, hogy eljöjjön a mi időnk!


Többiekkel mizu? Írjatok! ;)

264. bobita101 (válaszként erre: 260. - Olimami)
2012. dec. 8. 23:52
De jó nektek! Mi januárban megyünk az első körre.
263. bobita101 (válaszként erre: 255. - Ksitku)
2012. dec. 8. 23:48
Köszi, ez nagyon hasznos volt!
262. gabriellao (válaszként erre: 246. - Olimami)
2012. dec. 8. 20:55

Olimami,


mi most tervezzük, hogy meglátogatjuk Novoth doktort, mert Asbóth doktornő így is csak 5-6 éves kort javasolt... de én szeretném, ha jövő ősszel, télen túl lennénk rajta... a kisfiamnak is a fején van, 3cmx3cm volt a homlok felett pont a hajas fejbőrig tart, most ahogy nőtt a buksija, kb 4-5 cm...


szóval hamarosan szeretnénk konzultálni, hogy jövő ősszel meg lehessen a műtét... addigra remélhetőleg becsontosodik kellően a koponya, hogy az expandert gond nélkül elviselje...


szorítok Nektek! és várjuk a híreket továbbra is!

261. Holecska Abigél (válaszként erre: 260. - Olimami)
2012. dec. 7. 20:07
na örülök !!!nálunk a növérek is nagyon figyelmesek voltak annó és most is de az tégy a doki tényleg szuper . a szallai is jó .
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook