Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tierfell naevus levetetése fórum

Tierfell naevus levetetése (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2013. febr. 27. 19:35

Sziasztok!

Új fejlemény hogy megvan az időpont.Anna nagyon szeretné ha már nem kéne az anyajegyével állandóan foglalkozni.Jobban zavarja mint gondoltam.Ezért döntöttünk közösen,és már március 25.én műtik is ha minden rendben lesz.jövőhéten kedden kell el menni a papírokért(vérvétel stb.).20.-án az altató orvoshoz,és azt mondták hogy reggel 25.én be megyünk minden papírral és meg is műtik az nap.Bár azt elfelejtettem megkérdezni hogy délelőtt vagy délután.A tervezett az 2 műtét vagy 3 majd eldől.

Majd jelentkezek fényképpel,remélem minden rendben lesz,nagyon izgulunk,egyenlőre jobban mint Anna:)

Remélem leszek olyan erős,hogy lelkileg ne nagyon törjek össze(hajlamos vagyok rá).Üdv mindenkinek,és jó egészséget továbbra is.

319. bobita101 (válaszként erre: 318. - Nócika29)
2013. febr. 25. 16:34

Szia! 302-es hozzászólásban leírtam a tapasztalatomat, illetve előttem közvetlenül is megtették mások.

Szintén nem szeretnélek befolyásolni, csak saját példámból kiindulva: kisfiúnkat délelőtt műtötték, délután már nem is érdekelte az egész, addigra túltette magát a történteken. Szóval nem felnőtt fejjel érdemes gondolkodni. Persze ő most múlt kettő, még kicsi. Mi, szülők jobban parázunk.

Nehéz lehet eldönteni,melyik a kisebbik rossz, a heg vagy az anyajegy, legközelebb ha mész, kérj Novoth doktortól képeket,talán segít.

Mi speciális helyzetben vagyunk, mert ruha nem takarja az anyajegyet - fejen van, s mondhatom, elég nagy feltnést kelt, így számunkra nem volt kérdés a műtét.

318. nócika29 (válaszként erre: 302. - Bobita101)
2013. febr. 24. 08:11

Szia!

Köszi hogy leírtál mindent ez sokat segít,írtad a látogatást,ez azt jelenti hogy nem lehet bent vele az anya egész nap?főleg a műtét után közvetlen?Nincs lehetőség állandó bent lévős szobára?csak azért kérdezem mert mi Miskolcon lakunk,és itt elég sok osztályon van már ilyen,bár ezek fizetősek.Bár megéri ha az ember egész nap a gyereke mellett lehet.Még egy kérdés,biztos nektek ezeket elmondták.Ha esetleg nyárra esne a műtét meddig nem lehet strandra menni?Bár ilyenkor ez a legkevesebb,de nekik a nyár erről szól.nagyon sokat járunk úszni.Köszi a válaszokat előre,és mihamarabbi gyógyulást!

2013. febr. 21. 11:51
Köszi a többi válaszokat is ,mindenkinek szép napot.nagyon nehéz belegondolni a hogy majd ez fájni is fog neki.Ilyenkor arra gondolok vannak nála nagyobb problémák amikor nincs választás csak belenyugvás.Ha van fejlemény mindenképp írok nektek.Mindenkinek jó egészséget.
316. nócika29 (válaszként erre: 313. - Rudi anya)
2013. febr. 21. 11:47

Szia!

Az eltávolításról azt mondta hogy 2-3 év múlva már nem vállalja ,mert nagyon fog a bőre feszülni,és már nem tudja összehúzni a bőrt szépen.

315. enid79 (válaszként erre: 312. - Nócika29)
2013. febr. 20. 19:52
Bocsi, nem akartam kerek-perec megmondani, hogy mit tegyetek!!! Csak annyit, hogy egy anyajeggyel - pláne ekkorával - mindig bámulni fogják sajnos az emberek, a heg meg hol jobban látszik, hol nem és általában azzal jobban tudnak azonosulni is, kisebb az esélye a csúfolásnak, mindennek. De ez csak az én véleményem, senkire nem akarom ráerőltetni! Ettől még más gondolhatja másképpen is, főleg azok után nem mondok semmit, hogy nálunk ugye van változás...
314. enid79 (válaszként erre: 312. - Nócika29)
2013. febr. 20. 19:50

Ha ő az én kislányom lenne, lehet a műtétet választanám. Nekem a térdemen van egy hatalmas vágás, 14 évesen került oda, soha nem foglalkoztam vele, hogy ott van, a fiúkat mindig érdekelte. :) Viszont, ha egy ilyen nagy anyajegye lenne a kislányomnak, tényleg eltávolíttatnám. Ha nagyobb lesz, szégyellni fogja a lábát, nem fog rövidnacit hordani, mert lehet megtalálja pár jóképességű kretén és beszólogat majd neki. :( És ez tényleg hazavághatja. Nem egyszerű sehogy sem, de ha egy műtéttel megússzátok, akkor lehet, hogy én elgondolkoznék rajta. Egy anyajegyet el lehet vakarni, de egy heget már nem nagyon. Érted úgyis, mire gondolok.


Mi egyelőre vígan vagyunk, aztán lehet velünk is közlik, amikor megyünk, hogy idén műtét... Bár nálunk ugye az expandert javasolták, abban már teljesen biztos vagyok, hogy nem fogom engedni... Nem tudom. A kisfiamnál elkezdett felszívódni az anyajegy, tényleg nem tudom, mit fognak rá mondani... Már csak ott van, ahol fekete a haja, ahol barna, gyakorlatilag eltűnt...

313. Rudi anya (válaszként erre: 312. - Nócika29)
2013. febr. 20. 09:41

Szia!


A doki ilyen stílusú.

Igen, ez a Ti döntésetek. Nehéz döntés. Bizonyos szempontból nincs rossz helyen, nem éri folyton a nap. Viszont azt is meg kell gondolni, hogy kamaszként hogy éli meg a kislány ezt. Gátlások is kialakulhatnak benne emiatt. Persze, akár a heg miatt is. Bár létezik hegkorrekciós műtét is, azt később is kérheti.

Azt nem kérdezted a Novoth-tól, hogy ez bármikor eltávolítható? Az arcról kiskorban és 60év felett optimális, máskor csak szükségből műt. Bár a comb nem tűnik ilyen téren kényesnek.

Tényleg jól át kell gondolni.

2013. febr. 19. 19:38

Sziasztok!Elég rég írtam,de nem volt semmi fejlemény.Ma voltunk Asbóth főorvosnál,és leküldött Novoth Béla Főorvoshoz hogy beszéljük meg a műtét részleteit.Eddig arrol volt szó hogy még ráér a dolog,de most azt javasolta hogy az éven kerítsünk sort a műtétre.Nincs semmi gond hála istennek,de már szerinte itt lenne az ideje.A sebész feltette a kérdést hogy vagy a heg vagy az anyajegy,szerinte egyik sem jobb a másiknál,és onkológiai szempontból annyira nem tért ki,csak a procedúra hogy mindig figyelni és kenegetni kel.

Igazából se nem rábeszélt se nem le.A konzultáción veletek is ilyen volt?Már már úgy éreztem hogy le beszél róla.Amúgy nagyon kedves volt és minden kérdésemre türelemmel válaszolt.Bár lehet hogy igaza van a döntés a miénk.még mindig tanácstalan vagyok.Anna most 7 éves,és mindent elmagyaráztam neki,és ő a heget választotta,ha nem lesz szép sose bocsájt meg nekem.kép van fent róla,annyira nem vészes,bár már nagyobb hogy nyúlik a combja.

na meg az állandó vigyázkodás.Néztem a képeket akinek fent van,nagyon bátrak vagytok irigykedem.

Mindenkinek nagyon jó egészséget.

311. bobita101 (válaszként erre: 308. - KrMartina)
2013. febr. 14. 23:16
Szintén csatlakozom az előttem szólóakhoz: bátor, ügyes kislányod van. A férfi tenyér nagyság meg nem semmi! Le a kalappal mindenki előtt.
310. Olimami (válaszként erre: 308. - KrMartina)
2013. febr. 13. 15:08

Szia!

Csatlakoznék az elöttem szóló Rudi anyához! ;)

Mihamarabbi felépülést a kislányodnak!!!

Nagyon örülök a jó hírnek!

309. Rudi anya (válaszként erre: 308. - KrMartina)
2013. febr. 12. 13:51

Örülök, hogy minden rendben ment. Jó nagyot metszett a doki. Ügyesek ezek a gyerekek, jól viselik a dolgokat.

Kitartás és mihamarabbi gyógyulást!

2013. febr. 11. 17:39

Túl vagyunk a lányom 1. műtétjén, és minden szerencsésen alakult. Jó érzés nekem is túllenni rajta, nagy megkönnyebbülés lelkileg is.

A lányom nagyon ügyesen viselte, és Novoth doktor is jól dolgozott, egy férfi tenyérnyi anyajegy 80%-át levette. Már csak egy műtét kell, kb. 1 év múlva.

Másnap reggel 8kor már itthon is voltunk. A lányomnak most van egy kötés a hátán (ami inkább egy óriási ragtapasz) de őt ez nem különösebben akadályozza semmiben. Nekünk a fürdetés nehezebben megy, 10 nap múlva lesz kontroll és kötéscsere, addig vigyázni kell a kötésre, nem érheti víz egyáltalán.

Köszönöm Mindenkinek aki gondolt ránk!!!

Drukkolunk Gabriellaonak a jövő héten!!!

307. bobita101 (válaszként erre: 304. - Gabriellao)
2013. jan. 31. 15:53

Kérdezd meg a védőnőt, hol van vérvételre lehetőség. Ehhez speciális gép kell, mármint a felnőtt vérét analízáló gépek nem jók, más értékre vannak beállítva. A kerültebn nem volt, ezért csináltattuk a vérvételt a kórházban.

Tettem fel képet, fejműtétesek erre számíthatnak.

306. Olimami
2013. jan. 31. 12:32

Kedves KrMartina!


Csatlakoznék az elöttem szólókhoz (Rudi anya stb.)

Ugyanígy zajlott nálunk is az operaciós menet.

Mi borítékot Novoth dr.nak adtunk, a műtét másnapján, hazamenetel előtt.

A nővéreknek mi sem adtunk semmmit..


Nagyin drukkolok Nektek#!!!!!!

Minden rendben lesz!!!! ;)

2013. jan. 30. 10:44
sziasztok tettem fel képet a lányom hátárol .hogy hogy sikerült a mütéte .legközeleb az oldala lesz,de még nem tudjuk hogyan lesz.
2013. jan. 30. 10:36

Nekünk a műtét előtti héten konzultáció lesz az altató orvossal, a műtét napján reggel fél 8-ra kell bent lenni, majd másnap délben állítólag jöhetünk majd haza, ha minden rendben van...

egyelőre ennyit tudunk, előtte kell vérvételt csináltatnom, ott ahol tudom, beutalót megkaptam, de a kórházban nem csinálják meg...

2013. jan. 29. 11:52

Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segít a felkészülésben! Úgyis lesz elég izgalom, így legalább könnyebb a készülődés.

A műtét a jövő héten lesz, majd utána beszámolok a tapasztalatokról.

302. bobita101 (válaszként erre: 300. - KrMartina)
2013. jan. 29. 01:39

Szia!

Friss tapasztalat:

1. nap:

három vizsgálat történt:

1, aneszteziológus megvizsgálja a gyereket, hogy műthető állapotban van,

2, vérvétel,

3.Novoth doktor vizsgálata.

Mind a három más helyen, teljes káosz, ráadásul átépítés miatt senki sem tudja, hol van a felvétel (nem a D épületben, mint máskor). Nekünk ez kb. 3 óra volt, ebből egy óra azzal telt, hogy össze-vissza küldözgettek, és ez nem vicc! Inkább nem jellemzem.

Mivel a közelben élünk, ezután hazamentünk.


2. nap – műtét

Reggel 7-rekell beérni. Műtét előtt a gyerekeknek meg kell fürdeniük fertőtlenítő szerrel – ez nem annyira borzasztó, mint amennyire hangzik -, az altatóorvos megvizsgálja, majd műtét előtt kap bódítót. A műtő bejáratáig lehet együtt menni, az ajtóban a műtős segéd átveszi a gyereket.

Nekünk úgy volt, hogy este haza megyünk, mivel hosszabb lett a műtét, nem engedték, így bent aludtunk. Reggel Novoth doktor megnézte újból a sebet, kb. 9-10 körül indultunk haza.

A kórteremben végig bent lehet lenni, csak vizit idején nem szabad bent tartózkodni. Egyszerre csak egy ember lehet bent. Házi kosztot nem szabad adni, ne is készülj ilyennel, csak boltban vásárolt, lejárati dátumos pépes ételt (joghurt, pudig, stb. ebből érdemes készülni, mert a büfé finoman szólva drága). Ez vonatkozik az innivalóra is. Látogatás 4-6-ig (?), akkor max. 2 ember lehet bent.

Éjszakai bent alvásnak több módja van: másik épületben van többágyas szoba, itt lehet ágyat kérni, gond esetén telefonálnak az éjszaka folyamán – erről nincs tapasztalatom. Másik lehetőség a kórteremben alvás, összetolt székeken, vagy ha az éjszakás nővér engedi polifoamon a földön. Utóbbi szerintem csak az emeleti kórteremben lehetséges, mi szerencsére ott voltunk.

Sok mindent vittem (autók, könyvek, stb.) nem szóltak érte.

Mi a nővéreknek nem adtunk, egyelőre a doktornak sem, de tervezzük, talán az utolsó vizsgálatnál + magánrendelésére járunk.

Úgy láttam, hogy az emeleti és alsó szint kórtermei között elég nagy a komfortkülönbség. Állítólag a 3 év alatti gyerekeket minding az emeletre teszik, kivéve, ha nincs hely. Ha esetleg nem lenne, javaslom, hogy folyamatosan érdeklődj, elég nagy a fluktuáció az emeleten, kérd át magad, ég és föld.

A kórtermekben elég nagy a hőség, nem érdemes a legvastagabb pizsamával készülni. Figyeld, műtét után mennyit eszik-iszik-pisil-kakik kislányod, folyamatosan kérdezik.

Talán ennyi.

2013. jan. 28. 18:24

Szia!


Ez is elég érdekesen megy.

Előző nap felvesznek az osztályra. Aznap reggel bemész a gyermekkel, vizit melyről kiküldenek. Megkérdezheted a nővért, mikorra vagytok kiírva. Előtte kb. negyed órával jön az altatódoki, kap a gyerek nyugi szirupot, kicsit várnak és viszik is a műtőbe.

Az altató orvoshoz műtét előtt külön kell menni, megbeszélni mi lesz. Az osztályra felvételhez szükséges az általa adott papír is.

Borítékot nem érdemes, csak a műtét után a dokinak. Lehetőség leginkább másnap, mikor reggel megnéz és elenged.

Második műtétnél nem volt lehetőségünk adni, mert Novoth doki nem adott rá lehetőséget, folyton nővérekkel jött. Szerintem Ő nem is várja el.

Azt gondold meg, hogy műtétenként adsz neki, vagy egyben a legutolsónál.

Remélem segítettem.

2013. jan. 27. 17:25

Sziasztok!


A témában érintett anyukaként most én is csatlakozok hozzátok. Az én kislányomnak a hátán van egy naevus, ő egy éves múlt, eddig az Asbóth doktornőhöz jártunk, és hamarosan (febr. elején) sor kerül az első műtétre a Heim Pálban. Nem lesz expander, 2-3 lépésben veszik le a beteg részt.

A fórumban már sok érdekes és hasznos infót olvastam. A műtét elött még egy dolog érdekelne, és remélem Ti tudtok benne segíteni.

Arról van szó, hogy eddig a Heim Pálban az ügyintézzéssel, várakozással elég rossz tapasztalataink vannak. Az orvosok hozzáértése rendben van, de általában rengeteget kell várni, és nem mennek a dolgok túl olajozottan.

Nagyon megköszönném, ha írnátok róla, hogy a műtét (aneszteziológiától a távozásig) mennyire megy gördülékenyen? Illetve hogy egy borítékkal lehet-e segíteni a dolgokat? (Novoth dorkothoz megyünk + esetleg főnővérnek valamit?) Ha Ti adatok, mennyit?

Válaszokat előre is köszönöm!

Jó egészséget minden lurkónak!

2013. jan. 25. 20:29

Sziasztok!


nálunk is felgyorsultak az események... 15 hónapos Bálint, most voltunk Novoth dokinál, aki nálunk sem javasolta az expanderes műtétet, hanem részletekben, 2 - max 3 műtéttel fogja eltávolítani, és az ELSŐ MŰTÉT FEBRUÁR 18-án lesz - igen, idén!!!! szóval nagyon gyorsan történnek a dolgok....

következő fél év múlva, és ha még szükséges, akkor egy év múlva a következő, tehát jövő ilyenkor már túl leszünk az egészen, mire kezdődik szeptemberben az óvoda, addigra már csak emlék lesz...

majd mesélek a műtétről.

G

298. enid79 (válaszként erre: 296. - Olimami)
2013. jan. 23. 20:25
De jó is lenne!!! Sajnos mi anyák sosem fogjuk elfelejteni, mert ha rá is nézünk a gyerekek kiskori képeire, mindig látni fogjuk és ez nekünk szerintem mindig fájni is fog... :(((
297. enid79 (válaszként erre: 295. - Bobita101)
2013. jan. 23. 20:25
Rendben! Én is nemsokára telefonálok időpontért... Kíváncsi vagyok, mit fognak mondani... :S
296. Olimami (válaszként erre: 294. - Enid79)
2013. jan. 23. 14:39

Szia Enid!

Nekünk is 2 évesen indul az exp.történet..

Amúgy én sem értem, hogy 1x így, másx úgy.. (???)


Örülök, hogy nálatok is jó hírek vannak, és bóbitáéknál is rendeződtek a dolgok!

Remélem mire suliba mennek a skacok, ez az egész már csak egy rossz emlék marad.. !!!

295. bobita101 (válaszként erre: 294. - Enid79)
2013. jan. 23. 01:44
Szia! Ezt én sem tudom. Majd teszek fel képeket, hogy lásd pontosan milyen.
294. enid79 (válaszként erre: 293. - Bobita101)
2013. jan. 22. 09:32
Ez nagyon jól hangzik!!! Mármint, hogy expander nélkül is meg lehet úszni - bevallom, kicsit irigyellek is benneteket. Bár azt nem értem, hogy nálunk kifejezetten tiltották, hogy 5-6 éves kora előtt meg legyen, nálatok meg 2 évesen megcsinálták. Nem értem, mitől is függ ez az egész...
293. bobita101 (válaszként erre: 292. - Enid79)
2013. jan. 22. 00:29

SZia!


Novemberben volt kétéves. Elvileg expanderes lett volna, csak a vizsgálatnál nagy volt a hiszti, valószínűtlennek tűnt, a töltögetést békésen tűrné. Így kivágás lett. Inkább három, jó esetben két műtéttel, nagyon bízom a kettőben.

Egyszer váltottunk képeket, tök ugyan ott van fiainknak az anyajegy, még a mérete is stimmelt.


Elég nagy lesz a heg, de a haj takarni fogja.


Rettenetesen be voltam tojva, egy forduló után azt mondom, megéri, szülőként jobban megviseli az embert, mint a gyereket.


Mindenkinek köszönöm a biztatást és a támogatást!!!!

292. enid79 (válaszként erre: 288. - Bobita101)
2013. jan. 21. 12:01

Nagyon örülök a jó híreknek!


De őszinte leszek, nem tudok mindenkit fejben tartani, mennyi idős a kisfiad? Hol volt pontosan a naevus? Lesz még műtét? Ez nem expanderes volt, ugye? Nálunk, ha lesz, sajnos az lesz... Bár még reménykedem, mert tényleg egyre kisebb az anyajegy, kicsi fekete hajjal, ami meg már szinte észrevehetetlen, ahogy sötétedik be a haja. :)

291. Olimami (válaszként erre: 288. - Bobita101)
2013. jan. 20. 19:20

Szia!

Nagyon büszke lehetsz a kisfiadra! :)

Örülök, hogy rendben ment minden, es

kívánok mihamarabbi gyógyulást!!!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook