Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tierfell naevus levetetése fórum

Tierfell naevus levetetése (beszélgetős fórum)


140. enid79 (válaszként erre: 136. - Atirisatuk)
2012. ápr. 7. 20:56
Nagyon érdekelne a másik orvos, ha voltatok nála és esetleg a műtét mellett döntetek, kérlek oszd meg velünk is - priviben is jó! Totál megértelek, hiszen a kis arcáról van szó. Épp elég volt nekünk az elején a kis fején is, amikor beszóltak, de azt legalább sapkával le tudtam takarni. Mondjuk szerencsére már nem kell, szép sűrű haja lett, de a tierfellnél más a színe. :(( Úgyhogy engem is érdekelnének a lehetőségek, ha lesz fejlemény mindenképpen írj légyszi!!!
139. gabriellao (válaszként erre: 136. - Atirisatuk)
2012. ápr. 6. 18:17

Szia Atirisatuk,szeretném kérdezni,hogy mit mondott az az orvos, akit találtatok, és járatos ebben a témában?

Mi 24-én megyünk a Heim Pálba, kíváncsi vagyok mit mondanak, nekünk a hajas fejbőrön van az anyajegy...

köszi!

2012. márc. 30. 19:45
tettünk fell képet nézétek meg és ha tudtok bármit kérlek irjatok .
2012. márc. 29. 20:24
sziasztok !van egy 5 hónapos kilányünk aki születéskor egy nagy tierfell naevus születet a hátán .... 3,5 hetesen volt az elsö müttéte. Ami azt jelent ,hogy le kaparták több mint a fellét ,de sajnos mára apro sötét pötyokén visza jön .most kell vissza menünk 04. 4 én kontrolra még nem tudom mi lesz .Mi is a hein pál korházban voltünk nagyon kedvesek .de azt nem értem ,hogy alakulhat ki ez ? esetleg vegyi anyag hatására vagy mi ?Azt mondják ,hogy genetikai ,de egyikünk családjába sincs hasonló. el vagyün keseredve és félünk . A könyökén is van egy kisebb a combjánál meg a lábainál vannak aprobb foltokba .ha bármit is tüdtok erröl kérlek írjatok az emel cimemre ha udtok h.laura87@freemail.hu köszönöm egy agódó szülö
136. atirisatuk (válaszként erre: 135. - Enid79)
2012. márc. 29. 14:52

Szervusz Enid! Köszi a választ! Amit leírtál, mindazzal egyetértek és én is pont így gondoltam, gondolom. Hogy miért megyek mégis másfelé? Mert neki az arcáról van szó! A hajas részen szinte mindegy milyen és hány darab varrat, hegg van, és milyen a bőr minősége, színe, de az arcán ez már nem így van. és tényleg nem sokan tudnak erről, de én találtam egy orvost, aki járatos ebben, és végül egészen mást javasolt, ami nekünk sokkal jobbnak tűnik!!!

a hajas résszel nálunk sem akar foglalkozni a Heim Pál, de engem elsősorban onkológiai szempontból izgat az is, és szeretném, ha eltávolítanák az egészet. Ja és az sem mindegy, hogy 6-7-8 műtét, vagy 3-4. Mindenképpen fogunk beszélni a Heim Pálban a lehetőségekről még egyszer, mielőtt döntünk.

A szűkös keret megnyilvánulhat a varróanyag minőségében, ami már az arcon nem mindegy, vagy hogy nincs pénz bőrtágítókra, ezért akarják mondjuk 5-6 darabban a combjából átültetni a bőrt.

Nálunk kb fél év múlva esedékes az első műtét (1 évesen) hogy kb 6-7 éves korára be tudjuk fejezni az egészet. Most próbálunk felállni az új feladathoz, hiszen ez időben és pénzben sem kis feladat, én valószínűleg "normális" állásban nem tudok majd dolgozni, és van még 2 másik gyerök, róluk is gondoskodni kell...

De nagyon kíváncsian figyelem és várom mindannyiótok történetét és fejleményeit!

135. enid79 (válaszként erre: 129. - Atirisatuk)
2012. márc. 14. 19:58

Szia! Az én kisfiamnak a hajas fejbőrön van egy kb 7x8 centis tierfell. Tavaly azt mondták, nem kell levenni, idén meg azt, hogy mindenképpen. Mi is gondolkoztunk azon, hogy más orvoshoz vigyük, de arra jutottunk, hogy a Heim Pálban már sok ilyet csináltak, ha elvisszük egy plasztikai sebészhez, lehet még nem is találkozott ilyen esettel, hiába fizetős a hely és van mindenre pénz.


Amikor ott voltunk a Heim Pálban, valóban szűkösek a keretek, de nagyon jól bántak velünk minden alkalommal és maximálisan megbízom az ottani orvosokban még akkor is, ha 300 km-t kell ezért utaznom.

134. enid79 (válaszként erre: 130. - Rudi anya)
2012. márc. 14. 19:56
Hű, de szép lett! Nemsokára már nem is lesz ott a kisfiatoknak semmi és elfelejthetitek ezt az egész szörnyűséget!
133. enid79 (válaszként erre: 132. - Gabriellao)
2012. márc. 14. 19:56
Nálam az első gyereknél nem volt, a másodiknál lett csak. A családunkban senkiről nem tudjuk, hogy lett volna ilyen anyajegye. Amikor utánaolvastam, akkor azt tudtam meg, hoyg a fiúknál gyakoribb dolog, de hogy mi váltja ki, senki nem tudja... :( Kíváncsi leszek, hogy mit mondanak, mert nekünk totál mást mondtak, mint egy évvel ezelőtt. :S
132. gabriellao (válaszként erre: 118. - Bobita101)
2012. márc. 11. 20:17

Sziasztok, mi április 24-re kaptunk időpontot a féléves vizsgálatra, kíváncsi vagyok mit mondanak, egyelőre mi ott tartunk továbbra is, hogy le is kell venni, de szeretnénk is, ha levennénk az anyajegyet.


második babát is tervezünk, kíváncsi vagyok, hogy kinél hogy alakul, remélhetőleg nem ismétlődik... ha van tapasztalata valakinek, akkor kíváncsian várom!

2012. márc. 6. 21:12

köszönöm a képet!

holnap megyünk egy magánpraxisba, több szem többet lát - és felteszem az összes kérdésemet. nagyon kíváncsi vagyok, más mit mond és persze milyen áron.

2012. márc. 1. 14:28

Sziasztok!

Raktam fel műtét utáni képet.

2012. febr. 21. 15:30

Szervusztok! Ez életem első fórumos csatlakozása - hozzászólása, de a téma bennünket is erősen érint, és örülök, hogy sosrstársakra bukkantam. Látom - hozzánk hasonlóan mindenki a Heim Pálban köt ki, de a szakvélemények arról, hogy melyik gyereket mikor kell vagy szabad, és hogyan - műteni, igencsak eltérnek. Én most épp elbizonytalanodóban vagyok, és próbálok másfelé is tájékozódni.

Az én kisfiamnak a fején van egy óriás (születésekor 9x9cm) szőrős anyajegye, mellyel a novembert lényegében a kórházban töltöttük, ugyanis az arcán lévő felét lekaparták, de azóta teljesen visszapigmentálódott. Most 5 hónapos és transzplntációk sorozatát vetítették előre, mellyel a hajas részt nem is érintenék, csak az arcát. Túl sok bennem a kérdés, a bizonytalanság, a kórházban meg sosincs idő, minden futószalagon megy, és tartok tőle pénz sincs. Emiatt tartok tőle, hogy nem a legjobb kezelést fogja kapni a fiam. Örülnék, ha raknátok fel ilyen volt-ilyen lett képeket, aki már túl van rajta!

Üdv mindenkinek!

128. nócika29 (válaszként erre: 127. - Ksitku)
2012. febr. 18. 15:03

Köszi a képeket,nagyon szép lett a végeredmény.

Sajnos ha mi vállalkozunk a műtétre,nem ilyen egyszerű lesz,mert ballonozni kéne a combján lévő anyajegynél.De pubertás korban ajánlotta az orvos.

Majd elválik hogy hogy lesz.Üdv,és további jó egészséget.

127. ksitku (válaszként erre: 126. - Nócika29)
2012. febr. 13. 22:38

Nem volt borbeutltetes, sem tagitas. A has ilyen szempontbol szerencses terulet. Egyszeruen "csak ugy osszevarta". A muteti beleegyezo nyilatkozatnal felhivta a figyelmunket, hogy lehet deformacio a mellnel, illetve a koldoknek. De szerencsere nem lett. Kb 1-1,5 hetig huzodott a sebe.


Nagy darabot vagott ki, es annyi volt a "csalas" benne, hogy mivel az anyajegy a hasa egyik oldalan volt, kivagott egy reszt a masik oldalbol is, hogy ne legyen ott pupos.



Tettem fel kepeket (egy elotte es egy utana kepet) az adatlapomra.

126. nócika29 (válaszként erre: 119. - Ksitku)
2012. febr. 13. 19:54
Szia!Azt szeretném kérdezni,hogy a levett bőrt az az anyajegyet mivel pótolta,honnan vett le bőrt,mert amint olvasom nem kis felület, ezt csak úgy összevarrni nem lehet.üdv.
2012. febr. 9. 15:05

Sziasztok!


A mi kisfiunk arcán van nagy anyajegy. Novemberben múlt három éves. Mi az Asbóth doktornőnél voltunk, féléves, egy-, két- és hároméves korában ellenőrzésen. A kétévesen mondta, ez nyugodt anyajegy, nem változott, csak rondán kiszőrösödött. Ajánlotta, kérdezzünk plasztikai sebészt, mi a véleménye. Mivel nekünk Ausztia 10 perc, így ismerős segítségével megnézte Eisenstadt-ban egy doki. Azt mondta, 5-6 éves korában, egy lépésben, ballonozással vagy bőrátültetéssel leveszi. Kétévesen is megműtötte volna, de szerinte ronda heg maradna, és később korrekciós műtét szükséges lett volna. Így elhalasztottuk.

Tavaly ősszel a szokásos ellenőrzésen a doktornő a Novoth doktort ajánlotta, a Heim Pálban. Az ő véleménye 2-3 lépésben, saját bőrt ráhúzva távolítaná el. Hétfőn át is estünk az első műtéten, sokat kivett, majdnem a felét. Az arca nem torzult, pedig attól nagyon féltünk. 5-6 cm-es L alakú seb van az állán. Az altatás után nem kellett 5 perc, és a kisfiunk már rohangált volna, azóta szerencsére semmi gond vele, a bárányhimlős pöttyök jobban zavarták, mint ez a heg. Felszívódó varratot kapott, két hét múlva megyünk kontrollra. Addig be lesz neki kötve.

Egyébként a Novoth doktor azt mondta, hogy a 3 év körül a legjobb műteni, mert már elég laza a bőr, hogy tudja nyújtani, és szépen tudjon dolgozni.

Rudit is sokszor kérdezgették a gyerekek, mi az ott, meg közölték vele, hogy maszatos. Ezért mondtuk neki, az a huncut foltja, abban van a rosszcsontsága. Ő ettől különleges.

A profilban van kép a gyerekről.

124. enid79 (válaszként erre: 122. - Tierfellnaevus)
2012. jan. 11. 20:32
Ti nem tegnap voltatok 1 után? Rátok gondoltam, amikor ott voltunk... Volt ott egy kislány a szüleivel, és a kis arcán volt több kisebb anyajegy - nem láttam, hoyg szőrös lenne...
123. enid79
2012. jan. 11. 20:32
Tegnap voltunk a Heim Pálban, sokat vártunk, 5 perc alatt végeztünk. Totál mást mondtak, mint tavaly. Kategorikusan kijelentette a doktornő, hogy el kell távolítani, mihelyst megszilárdul teljesen a koponyacsont. Kicsit össze is vagyunk zavarodva ez miatt. :S Tavaly ugye teljesen más volt a vélemény. Nem értem, mitől változott. Szóval, kb 3 év múlva elé nagy műtét vár a kisfiunkra ez miatt, de előtte 3 hónapig töltik neki az expandert. :(((( Nem tudom, hogyan lesz. :S
2011. nov. 30. 09:48

Ja, most vagyunk 8 hónaposak, ezért sem nyúlnak még hozzá, mert még picik vagyunk :D

Igazából nem is tudom, hogy örüljek-e ennek vagy sem, minél előbb túllennénk már rajta. Dehát az orvosok csak értik a dolgukat.

2011. nov. 30. 09:46

Sziasztok!

Hát tegnap voltunk a kislánnyal orvosnál, fotózáson a Heim Pálban.

Azt mondta, egyenlőre figyeljük, bármi változás van, azonnal doki, amúgy fél év múlva megint kontroll. Akkor megbeszéljük az mr vizsgálatot is, mert állítólag az is lesz.

Kislányunknak a hasán van (bugyi alakban)tierfellje,óriásanyajegye. Van még szétszórtan a fején, lábán, a kis kezén is. Kisebbek és némelyik már szőrösödik.

Hát, kb. ennyi, majd még jelentkezem!

2011. nov. 28. 20:13

Szia ksitku!

Nagyon jó volt olvasni a történetedet! Sokan félünk a műtét(ek)től, jó hallani egy pozitív eredményt. El fogom olvasni párszor, ha kételyeim lesznek:)

119. ksitku
2011. nov. 27. 10:15

Sziasztok! Mi is ebbe a taborba tartozunk.


A kisfiam is egy nagy anyajeggyel szuletett a hasan. En 3 borgyogyasznak mutattam, 3 orszagban. A ferjemmel magyarok vagyunk, mikor a kisfiunk szuletett, Pragaban, most pedig Svajcban elunk.

Cseheknel varni akartak a gyerek 18 eves koraig. Magyarazat: addigra TALAN lesz olyan technika amivel egyszeruen el lehet tavolitani az anyajegyet. Ez bennem tobb kerdest vetett fel, de ezzel nem huzom az idot. Itt kezdetben havonta, majd 1 eves koratol 3 havonta kellett kontrollra jarni a korhazba.

Magyarorszag: felnott maganborgyogyaszahoz vittem el. Nagyon profi volt a doktorno es a technika is amivel dolgozott. A 2. kontroll utan O azt ajanlotta szedessuk le, mert elobb-utobb ugyis ez lesz a sorsa. Tapasztalata szerint nagy a kockazata az ekkora es ilyen tipusu anyajegynel a melanoma kialakulasanak. Ha nem mutjuk, akkor szigoruan 3 havonta kontrollt javasolt.

Svajc: Osztotta a magyar borgyogyasz velemenyet (melanoma kockazat, kontroll gyakorisaga), bar a mihamarabbi mutetnel kodositett, nem mondta azt sem hogy kell, azt sem hogy nem kell. Azzal magyarazta, hogy a nemzetkozi ajanlas szerint (nyugodtan javitsatok ki, mert a mertekekben mar nem vagyok biztos): 5 cm-nel kisebb anyajegyhez nem kell hozzanyulni, 15 cm-nel nagyobbat pedig el kell tavolitani. A szamokat egy felnottre kell ertelmezni. A fiunk pont a 2 kozott helyezkedik el, amire nincs konkret ajanlas.


Mostani helyzet: a magyar borgyogyasz ajanlott egy felnott plasztikai sebeszt, akit felkerestem a gyerekkel meg a szakvelemennyel, hogy a mutet javasolt. O beajanlott minket egy gyermek plasztikai sebeszhez. A borgyogyasznal iden augusztusban voltunk. A gyermek plasztikai sebesszel 2x beszeltem telefonon, sosem talalkoztunk, nem ismertem. A gyermeket mult heten kedden mutotte a Heim Pal korhazban (van magyar biztositasunk). Nagyon jol van, az orvos kivalo munkat vegzett es vegtelenul kedves volt. Kb 2 gyermek-tenyernyi borfeluletet (+alatta levo zsirt) operalt ki. A mutet 1 oras volt. Azt mondta az orvos hogy ugy es olyan technikat alkalmaz hogy nem lesz szukseg ujabb plasztikara. 5 napra a mutetre voltunk kontrollon. Nagyon szepen gyogyul a seb, mar most alig latszik valami, en teljesen elcsodalkoztam rajta. Varratszedes meg nem volt, szerintem valamikor december kozepere fogja az orvos az osszes varratot eltavolitani.


Azert ragadtam csak tollat, hogy remenyt adjak Nektek aggodo szuloknek. Tudom milyen cudar erzes hogy pont a Te gyermeked. Szoval ne legyetek szomoruak, mert 1. van egy gyonyoru KULONLEGES gyermeketek, aki alapjaban veve egeszseges. 2. Nagyon jo kezekben vannak a gyerekek, kivaloak a magyar orvosok. Higyjetek el amit mondanak. 3. Ilyen szereto, aggodo es odaado szuleik vannak. 4. Es egyebkent is a pozitiv gondolkodas bevonzza a jo dolgokat. En ebben nagyon hiszek.


Az emberi butasaggal meg probaljatok ne foglalkozni. Minket is bamultak a gyerekek a strandon, meg ujjal mutogattak. En elmagyaraztam nekik, hogy ez egy anyajegy. Es probaltam elmondani nekik, hogy ha valami szokatlan dolog az nem jelenti azt hogy csunya vagy ronda. A gyerekek alapjaban veve kivancsiak, ezt nem kell mellre szivni. A felnottek meg olyanok, amilyenek. Sajnos…..


Nem tudom kinek milyen tapasztalata van, de a Heim Pal korhazra csak jokat tudok mondani, megha az ejszakat szeken is kellett toltenem. A cseh es a svajci rendszer ismereteben is hatarozottan allitom, hogy szakmailag nagyon profik, kedvesek es segitokeszek. Hat a korulmenyek (nagyon) masok, de szerintem mindenkinek a gyogyulas es a szakertelem a legfontosabb.


A fiam egyebkent 19 honapos. Van egy 4 eves lanyom is, akin nincs ilyen anyajegy es a csaladban sem fordult elo korabban hasonlo eset.


Bocs ha tul hosszu voltam.

118. bobita101 (válaszként erre: 114. - Gabriellao)
2011. nov. 27. 10:14

Szia!


Mi is voltunk több dokinál, mindenki a Heim Pálba küldött. Ha nálatok más lesz a végeredmény, kérlek, írd meg, mert érdekel. Különben azt látom, hogy egy mezei doki - háziorvos, bőrgyógyász - nincs képben, ilyenkor mi a szokás.

Nálunk most jön a második baba, az elején kicsit paráztam, de sikerült túllépnem rajta:D Mindenkitől azt hallom, nem általános, hogy a többi gyereken is megjelenik.

117. bobita101 (válaszként erre: 113. - Enid79)
2011. nov. 27. 10:08

Szia!


Nekem a kezdetektől azt mondták, hogy 2-3 éves kora között, a legutóbbi konzultáción hallottam először a koponyacsont problémáról. Legutóbb az volt, hogy lehet két évesen nem kezdik el, csak kicsit később, háromhoz közel. Megvizsgálta a koponyáját, összenyomogatta - ilyet most csinált először.

Mondtam, hogy szeretném, ha három éves kora előtt befejeződne, hogy ne emlékezzen a műtétre. Jövőre megyünk konzultációra, a koponyától függ mikor kezdjük el.

Ez a hajfestés dolog új. Korábban nem volt haja, az volt az általános, hogy azt hitték, csak ott nő. Most egy kicsit dúsabb - csak módjával:)-, az a módi, hogy festem. Azért is adok rá sapkát, mert annyira leköti az emberek figyelmét, én pedig azt szeretném, hogy a fiammal foglalkozzanak, ne az anyajegyével: azzal hogy mosolygós, nevetős, kiegyensúlyozott baba.

2011. nov. 27. 08:04

Sziasztok,

voltunk a Heim Pálban, kiderült, hogy ez festékes anyajegy, nem tierfell, noha korábban ezt írta egy másik orvos a lapjára. Mindegy, a lényeg, hogy fél éves korában megyünk újra, fotózásra, és elkezdjük akkor megbeszélni a műtétet, mert ezt le kell venni. Expandert fognak beültetni, mivel nem túl nagy méretű, ezért egy műtéttel megoldható, ráadásul ezzel a megoldással a haja is megmarad, hiszen nem bőrátültetés lesz, hanem a saját hajas fejbőrét fogják összehúzni, csak egy vékony heg fog emlékeztetni rá, hogy volt ott valami. Az, hogy mikor fog történni, egyelőre kérdőjel... 2-3 éves korában, de valszeg javasolni fogják, hogy akár még később, de én szeretném ovi előtt... két hónappal korábban kell időpontot kérnem majd a fél éves vizsgálatra...

115. enid79 (válaszként erre: 114. - Gabriellao)
2011. nov. 24. 14:18

Kíváncsi vagyok tényleg, mit fognak mondani!


A rácsodálkozásos sztori aranyos volt. :))))


Kisfiam is full szőke volt, amikor született és a férjemnek majdnem fekete haja van, de 6 éves koráig szőke volt. Nekem sima barna, de már mintha kezdene barnulni a kisfiunk is, így tényleg nem feltűnő. Nekünk azt is mondták, hogy felnőtt korra ezek a fejen lévő anyajegyek teljesen elhalványodnak és emlékszem, minket mindenáron meg akartak győzni arról, hogy ne vetessük le. Csak az évenkénti ellenőrzés nagyon fontos. Most, hogy így egybenőtt a haja, már én is bizonytalan vagyok különben a műtétsorozat miatt, ugye arról volt szó nálunk, hogy 2 év lenne, mire az egészet eltávolítanák. :(

114. gabriellao (válaszként erre: 110. - Bobita101)
2011. nov. 24. 13:48

Szia!

pénteken megyünk a Heim Pálba, közben keresünk máshol is orvost, mert szeretnék több helyről információt kapni.

Én is attól féltem, hogy csúfolni fogják, mert még rosszindulat nélkül is elhangzott a kérdés, hogy beütötte a fejét? ... nekem és a férjemnek is sűrű fekete hajunk van, habár a férjemnek gyerekkorában szőke volt, nekem már akkor is ébenfekete, sötétebb, mint most... remélem az enyémet örökölte. Jövő nyáron a kevés haj miatt én is sapkát fogok ráadni, nehogy a nap kárt okozzon - az esztétikai problémával elbírunk, de ettől nagyobb bajt nem szeretnénk, inkább nagyon vigyázunk rá.

Holnap megyünk orvoshoz, hétvégén megírom, mit mondtak, de a háziorvosunk szerint nem hiszi hogy javasolni fogják a levételt, főleg, ha a haja el fogja takarni. Mindenesetre én ha egy mód van rá, szeretném levetetni, mert beütheti, vagy bármi történhet vele, de sok szempontot kell mérlegelni.

Első baba nekünk, közben utánajártam, a férjem nagymamájának a családjában volt ilyen tierfell naevus, a 8 gyerekből 1-nek volt a hátán és a lábán, a többi 7-en semmi nem volt... Csak érdekességképpen, a Mama szerint azért volt azon az egyen, mert amikor terhes volt az anyjuk, rácsodálkozott egy foltos disznóra... na, erről ennyit, csak hogy legyen valamin mosolyogni :)


Enid, nálatok mennyire nőtte be a haj az anyajegyet?


Hamarosan jelentkezem, hogy mit mondtak az orvosok! Normál bőrgyógy. rendelésre megyünk, de állítólag pénteken pont Asbóth doktornő rendel, ezért megyünk holnap...

113. enid79 (válaszként erre: 110. - Bobita101)
2011. nov. 24. 08:38
Ezt a mostani plasztikai sebészeti konzultáción mondták neked? Mert nekem egy évvel ezelőttiek az infóim...
112. enid79 (válaszként erre: 104. - Kis Katica)
2011. nov. 24. 08:37
Szia! Túl vagytok a műtéten? Hogy bírta a kislányod? És te?! Most honnan távolították el a tierfellt?
111. enid79 (válaszként erre: 110. - Bobita101)
2011. nov. 24. 08:35

Ezt nem mondod, hogy ekkora parasztok vannak? :((( Bár anno én is megkaptam, hogy a pénztárnál leszólítottak engem, hogy "hogyan verte be így a gyerek a fejét?!" :((((


Nekünk azt mondták, azért 5-6 éves kora körül (klassz, hogy hasonló eseteknél is mást mondanak mindenkinek), mert addigra záródnak teljesen a koponyacsontok és ha túl korán ültetik be az expandert, az elnyomhatja a koponyacsontokat és torz lehet a feje. :S Ilyenkor mi van? Miért nem lehet egységes álláspontot követni? :(


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook