Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülőkkel együttélni fórum

Szülőkkel együttélni (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. nov. 24. 19:22
nekem sem volt soha teher a gyerekem és nem lesz könnyű ha elköltözik, de ez az élet rendje és így a jó. már mostanában mondta többször, hogy ha úgy döntenek hogy 1-2 év múlva összeköltöznek a barátnőjével el fog költözni mert a saját életét akarja majd élni de azért nagyon fogunk neki hiányozni(most 22). hát még ő nekünk.
279. 9a095cf031 (válaszként erre: 276. - Hulló csillag)
2016. nov. 24. 18:52
Normális szülők esetén természetesen nem teher a gyerek, gond esetén bármikor nyitva állna az ajtóm, de jobban örülnék, ha 30 évesen már felnőtt életet élne és családalapításon gondolkodna, tapasztalatokat gyűjtene és megélné az életet, nem ekkor jutna eszébe, hogy még annyira sem jutott, hogy önállósodni tudjon. Jó munkát, szerető családot, sok élmény kívánok a saját gyerekemnek és nem azt, hogy 35 éves koráig velem éljen, mint valami gyerek és még ekkor kuporgasson az önerőre.
278. hulló csillag (válaszként erre: 277. - PöttyösPanka)
2016. nov. 24. 18:49
Ezt lehet hogy még maguk sem tudják :(
277. PöttyösPanka (válaszként erre: 276. - Hulló csillag)
2016. nov. 24. 18:22
Ismerek olyan embert, akit úgy neveltek a szülei, hogy mindig éreztették vele és a testvérével, hogy ők mekkora terhet jelentenek, mennyi áldozattal jár az ő nevelésük, és ha kirepülnek, a szülők végre élvezhetik az életet. Minek az ilyennek gyerek?
276. hulló csillag (válaszként erre: 275. - B1dbc250b6)
2016. nov. 24. 17:43
Talán nem elköltözés után kellett volna tudatosítani bennük, hogy mennyit pazaroltak. Amíg otthon laktak, addig nem lehetett volna megtanítani az élet dolgaira is őket? Miért kell ahhoz elköltözni? Érdekes családok vannak, ahol teher a saját gyerek.. Gondolom a fórumindító fel tudja mérni, hogy teher-e ő még otthon. Nekem pl. nem teher egyik gyerekem sem.. én nem is lesz soha.
275. b1dbc250b6 (válaszként erre: 20. - 0ccc6928d1)
2016. nov. 24. 17:34

itt kiment a biztosíték...hát mit mondjak, vastag bőr van rajtad..

ott élősködsz(hogy nem szégyenled magad)és azon siránkozol, hogy mikorra jön össze a lakásra a pénz,

Arra még nem gondoltál, hogy néha baromi nagy teherlehetsz a szülődnek? Totális egoista vagy.

Állj össze valakivel, oszt húzz el külön...akkor sok minden kiderül..főleg az, hogy képes vagy-e valakivel tartósan együtt élni...szagolni a lehelletét, elviselni utána a büdös klotyót, és hogy főzni is kellene néha..megasztán mosni a cuccaitokat...tudod..hát szaros gatya, büdös zokni, szétizzadt póló.


Én például keményen besegítettem a gyerekeimnek, hogy külön éljenek. Azóta boldogság, nyugalom..

Hogy néztek, amikor először jöttek a csekek.. vagy a kukások.. és milyen gyorsan pörög a villanyóra, meg a vízóra...ajaj..akkor mutattam meg nekik, itt hogy pocsékoltak.


Próbálj belegondolni, hogy ha ki nem mondottan is, de teher vagy.


Leurom a pincébe, visszacsarni a biztosítékot. Egy kis idei félédes is megteszi.Talán megnyugszom.

274. massalhangzo (válaszként erre: 259. - 0ccc6928d1)
2016. nov. 24. 17:18

hat bocs, de ha tenyleg harom vegzettseggel, negy nyelvet beszelve az anyad nyakan elsz 30 evesen, es meg par evet igy is tervezel, akkor tenyleg csodtomeg vagy


de ez mar abbol latszik, hogy ilyeneket irsz, hogy forumot inditasz arrol, ki el meg 40 evesen alberletben. esz az nem jart a vegzettseggel sem talpraesettseg


ja, ismerek 50 eveseket is, akik alberletben elnek, hat cserelnek veluk abba a kis vityilloba, pedig en sem elek rosszul :D

273. PöttyösPanka (válaszként erre: 272. - Plavalaguna)
2016. nov. 24. 17:12

A muszáj nagy úr. Sokan diákhitelt vettek fel, bár nem tudom, mennyire jó ötlet egyből hitellel kezdeni.

Azért az erkély sem rossz, lényeg, hogy madarak legyenek :D

272. plavalaguna (válaszként erre: 267. - PöttyösPanka)
2016. nov. 24. 16:28

;) hat igen suli meg suli kozott is jelentos kulonbseg van .


En pl egy ilyen muszaj benntlenni beadandos kombot hagytam ott (pedig volt tanulmanyi osztondijam us anno...) mert koli nixt, es berlet kaja lukascipo... hat huztam dolgozni :)

Ok madarfuttyos erkelyem lett vegul igy is :))) ez teny..

271. plavalaguna (válaszként erre: 270. - Plavalaguna)
2016. nov. 24. 16:25
De ez itt off es mas tema igazabol ;)
270. plavalaguna (válaszként erre: 268. - 9a095cf031)
2016. nov. 24. 16:25

Nyilvan egy ket nyelvet targyalasi szinten beszelo villamosmernok pl valogathat... de egy harom nyelven beszelo tanarszakos meg a kutyanak se kell sokszor..


A diploma meg a vegzettseg meg a papir max arra jo hogy behivjanak. Allasod vegul nem attol lesz.

269. 9a095cf031 (válaszként erre: 267. - PöttyösPanka)
2016. nov. 24. 16:08
A nappali mellett nyilván annyira elég, hogy az ember megéljen, de azért az első képzés után el lehet menni levelezőre és teljes állásban dolgozva gyűjteni a további papírokat. Ez nyilván sokszor fárasztó, de az ember megteheti, hogy külön éljen és mégis fejlődjön, és talán 30 évesen nem ott tart, hogy még csak most kezd önerőt gyűjteni.
268. 9a095cf031 (válaszként erre: 266. - Plavalaguna)
2016. nov. 24. 16:06
A multik 90%-a fővárosban van, anno néztem melókat és sok ismerősöm felköltözött a jobb lehetőségekért, no megy fórumokat is olvasgatom, mindenhonnan az jön le, hogy a cégek mondhatni ölik egymást az emberekért, akik minimum 2 nyelvet beszélnek. Ha hármat, azzal már szinte lehetetlen nem találni semmit.
267. PöttyösPanka (válaszként erre: 265. - 9a095cf031)
2016. nov. 24. 16:00
Mindig csodáltam azokat, akik egyetem mellett tudtak rendesen dolgozni. Én mindig csak annyit tudtam összeszedni, amiből fenn tudom tartani magam. Még szerencse, hogy a koli nem volt annyiba, mint egy albérlet, különben bajban lettem volna :/ Nálunk egyszerűen muszáj volt mindig bent lenni, mindig beadandót csinálni, és mindig tanulni. Mondjuk cserébe kaptam egy izmos diplomát, így én már a madárfüttyös teraszomon iszom a kávém, és még nem vagyok 30 :D
266. plavalaguna (válaszként erre: 263. - 9a095cf031)
2016. nov. 24. 15:59

Figy az hogy mennyi myelvet beszel valaki es milyen papirjai vannak abbol nem kovetkezik hogy aztan hu de milyen meloja lesz.

A joga van hozza nem jelenti hogy kepessege is hogy eladja a tudasat.

265. 9a095cf031 (válaszként erre: 264. - PöttyösPanka)
2016. nov. 24. 15:49

Ez tök szép, de vajon tényleg annyira fontos volt 3 végzettséget szerezni és 4 nyelvet megtanulni azért, hogy közben 30 évesen még ott tartson, hogy fórumot kell kiírni arról, nem ciki-e az anyjával élni?


Nekem csak két végzettségem van és "csak" 2,5 nyelvet beszélek (a felet azért írtam, mert még bőven a tanulási szakaszban járok), mégis régóta külön élek már, pedig évekkel fiatalabb vagyok, mint a kérdező. És minden végzettségem, nyelvtudásom megszerzése mellett folyamatosan dolgoztam. Zseni meg végképp nem vagyok.


Ne értsd félre, jelen esetben nem ajnározni akarom magam, de ha én megvalósítottam, hogy 22 éves koromtól külön élek, közben több nyelven beszélek, meg más képzést is csináltam, és mindemellett 30 éves koromra simán meglenne egy lakás ára, de önereje tuti, akkor ő, akinek még albérletre sem kellett költenie, hogy nem bírt eljutni még az önerőig sem ilyen csodás képességek mellett? Már 12 éve dolgozhatna tanulás mellett, nem is kevés pénzért.


Ezért hihetetlen mindaz, amit számomra leírt. Vagy bocsi, de ha 30 éves koráig nem jutott eszébe dolgozni munka mellett és ezért él még az anyjával, akkor tényleg életképtelen.


Mások feleennyi végzettséggel el tudnak jutni a saját lakásig úgy, hogy nem is élnek otthon 35 éves korukig.

264. PöttyösPanka (válaszként erre: 263. - 9a095cf031)
2016. nov. 24. 15:39
Nem hiszem, hogy régóta tudna félretenni, ha tényleg ennyit tanult. Ha nem bölcsész, és nem olyan értelmetlen szakokat választott, amiből simán megcsinál többet valaki egyszerre, vagy nem zseni, hogy pl két mérnök szakot végezzen paralell, akkor bizony legalább 27 éves koráig koptatta az iskolapadot. Van, akinek a tanulás a hobbija... Ki kéne számolni, hogy megérte-e anyagilag, mert most pár év alatt sokkal többet keres, mint a kieső évek alatt keresett volna mondjuk egy diplomával, vagy sem.
263. 9a095cf031 (válaszként erre: 259. - 0ccc6928d1)
2016. nov. 24. 15:28

Ne haragudj, de ha te 29 évesen tényleg négy nyelven beszélnél, akkor már nagyon régóta nagyon jól fizető munkádnak kellene lennie és még albérlet mellett sem okozott volna gondot félretenni egy kisebb önerő árát.


Még itt vidéken is fizet nettó 250-et egy multi ilyen nyelvtudással, Budapesten minimum 300-350 ezret fizetnek, főleg ha olyan végzettséged van hozzá (pl. pénzügyi vagy mérnöki).


Szóval, valami nagyon nem klappol a történetedben. Vagy bocsi, nem akartam egyetérteni a csődtömegezéssel, de tényleg életképtelen vagy, ha ennyi végzettséggel és nyelvtudással a fővárosban nem keresel már évek óta többszázezret és abból félretenni sem bírtál, holott otthon élsz.

Ne haragudj, de valamit borzasztóan elszúrtál, ha a végzettségeiddel és nyelvtudásaiddal még egy önerőig sem bírtál eljutni 30 évesen. Az életképesség nem csak azt takarja, hogy ki hány nyelvet tud, hanem azt is, hogy hogyan tudja azokat kihasználni.


De tudod mit? Hitegesd magad azzal, hogy jól alakítottad az életed és ráérsz még pár évet otthon élni. Én meg majd 30 évesen, amikor a saját kertes családi házam teraszán ülve iszom a reggeli kávét a madárcsicsergésben, indítok majd egy olyan fórumot, hogy na, ki lakott még 30 évesen az anyja nyakán? ;)

2016. nov. 24. 15:26

csak akkor minek nyitsz erről topikot? ezt nem tudom megérteni.

én nem nyitok a ciki dolgaimról topikokat :P

2016. nov. 24. 15:22
Mert nem egy vadidegen zsebét akarom tömni életem végéig:) na sziasztok, további jó emelkedést, én inkább a számomra fontos emberekkel töltöm ezt az időt;)
260. túrógombócka (válaszként erre: 259. - 0ccc6928d1)
2016. nov. 24. 15:19
tök szuper. de akkor miért laksz otthon? ilyen végzettséggel nyilván csúcsállásod van.
259. 0ccc6928d1 (válaszként erre: 169. - Massalhangzo)
2016. nov. 24. 15:18
Csőd tömeg? 29 évesen három végzettségem van és négy nyelven beszélek, ez is csőd tömeg?;) de tudod mit, bőven megtehetnem hogy koltozom, de nem fogom senki zsebét tömni;) amikor majd én pár év múlva a saját lakásomban ülve iszom a reggeli kávét, inditok egy olyan fórumot, hogy na ki lakik még 40 évesen is albérletben?:)
258. 9a095cf031 (válaszként erre: 256. - L.luiselotte)
2016. nov. 24. 14:28

Mármint, hova mentetek haza? Látogatóba? Én az együttélésről beszélek, feltételezem nem úgy házasodtatok össze, hogy egyébként mindenki otthon élt tovább.


Egyébként megértem, hogy valaki nem feltétlenül szeretné kerülgetni a menyét/vejét, de ez esetben nem kell azon csodálkozni, hogy inkább hitelbe verik magukat, hogy külön tudjanak költözni. Az ember 25 felett már nem az anyával akar lakni, hanem a párjával.

257. 8ed80e4016 (válaszként erre: 254. - 9a095cf031)
2016. nov. 24. 14:23

Igazad van Serenity 20.

Mikor a szüleimmel éltünk nagyon kínos volt a szex,a fürdőszoba pont az én szobàm mellett volt...

Gondolhatod,hogy ott jártak-keltek.

Napközbe erre nem volt lehetőség akkor dolgoztunk.

Szóval sokszor már emiatt kedvünk se volt.

Apàmnak mindig eszébe jutott,hogy vmit mondani akar kop-kop az ajtón és sokszor akkor ugrottunk szét nagyon ciki volt...

256. l.luiselotte (válaszként erre: 254. - 9a095cf031)
2016. nov. 24. 14:20

mi ezt úgy oldottuk meg, hogy mindenki hazament a saját szüleihez, após - anyóstól nem is nagyon volt másra igény. (Erre már l8 éves ifjúasszonyként rájöttem, a l9 é.férjemmel együtt , a többi házasságomban is igy működött)



És van aki bevallja, van aki tagadja, de ugyan ki szeretné kerülgetni a menyét vagy a vejét annyi ideig, amig a saját gyereke ott van ... márha egy városban élnek.

2016. nov. 24. 14:17

Pl. én és a párom nyitottunk egy lakáskasszát havi 20 ezret félre rakunk erre,4 évig fizetjük és 4 és 4 év múlva vissza kapjuk azt a pénzt amit beraktunk és plusz 400 ezret.

Sokan mondják,hogy 400 ezer nem sok pénz,valóban nem sok de ha a fiókban gyűjtögetèm akkor ugye nem lenne ez a kis plusz ...

És nem értem miért tartózkodsz ennyire a hiteltől ?

Rengeteg ember fizet hitelt,de mèg is csak külön élhet.

Gondolom a te édesanyád se élt 30 évesen a mamádnál

254. 9a095cf031 (válaszként erre: 253. - L.luiselotte)
2016. nov. 24. 14:13

Igen, viszont olvasgass más fórumokat is, ma már sok szülő azon is kiakad, ha "sokat" van náluk a gyerekük párja, merthogy nem akarnak idegeneket kerülgetni, azt meg egyenesen kizárják, hogy a gyerekek náluk lakjanak, amíg össze nem házasodnak vagy nincs tőkéjük egy lakáshoz. Egy komoly kapcsolatban élő huszonéves meg nyilván nem fog 30 -35 éves koráig várni az összeköltözéssel, akkor inkább elmennek albérletbe.


Szóval, nemcsak a gyerekek igényei nőttek meg, hanem a szülők hozzáállása is.

253. l.luiselotte (válaszként erre: 252. - Túrógombócka)
2016. nov. 24. 14:09
igen ezt én is hallottam, hogy a magyar szülők a legmegengedőbbek.USÁba is elküldik a középiskola után . DE Mo-on ennek nincs igazán hagyománya, talán csak a jelenlegi kilátástalan gazdasági helyzetben fogják menekülőre a fiatalok, az utolsó 10-20 évig a házasságig otthonélés általános és elfogadott volt.
2016. nov. 24. 13:57
egy kanadai ismerős mesélte, hogy ott az a szokás, h a szülők 18 éves korban gyakorlatilag kiteszik otthonról a gyereket. természetesen nem arról van szó, hogy nem tartják vele a kapcsolatot, vagy ilyesmi. de otthon nem lakik tovább a gyerek.
251. 9a095cf031 (válaszként erre: 250. - Massalhangzo)
2016. nov. 24. 13:55

Így van, egyetértek veled, ha mindig mindenki arra várna, hogy önerőből meglegyen a lakás, akkor a 35 évesek még bőven otthon laknának és a többség 40 körül vállalna első gyereket, mert addigra jutna el a teljes anyagi biztonságig.


Tényleg nagyon kíváncsi lettem volna, ha csak egyszer válaszolt volna, hogy képzeli el az általa hangoztatott elveket a átlagember esetén.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook