Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülőkkel együttélni fórum

Szülőkkel együttélni (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
340. c73db520ef (válaszként erre: 339. - 9a095cf031)
2016. nov. 25. 18:58

En mostam-foztem. A gyerek dolgozott es egyszer csak bejelentette, hogy elrepul.

Adtam meg neki egy kis zsebpenzt es elkisertem a repterre. Ma mar sajat lakasuk van az angol fovarosban.

339. 9a095cf031 (válaszként erre: 338. - C73db520ef)
2016. nov. 25. 18:48

Ilyen szempontból természetesen felmerül a szülők felelőssége is, akik nem erőltetik jobban a gyereknél a saját jövőre való spórolást. A mi baráti- és haveri körünk javarésze is otthon él még 25 körül és felett, és alig van 1-2 ember, aki lakáskasszát futtatna vagy bármi. Egyszerűen elvannak otthon, pedig sokan évek óta dolgoznak, anyu mos és főz, ők meg mindenféle hülyeségre elköltik a pénzüket.


Van olyan is, aki albérletben él, mert vidékről jött és nem nagyon tud tovább lépni, mert nem keres jól, de ezek az otthonélő pénzelverős ismerősök mindeközben mégsincsenek egy fokkal sem előrébb az albérletben élőnél.

338. c73db520ef (válaszként erre: 337. - 9a095cf031)
2016. nov. 25. 18:37

Igen, a buli, a ruha, a szorakozas...

Pedig mennyivel egyszerubb eloszor kicsit meghuzni magamat, es utana a sajat lakasbol elmenni szorakozni.

337. 9a095cf031 (válaszként erre: 336. - C73db520ef)
2016. nov. 25. 18:33

Ez így van, abban az esetben, ha valóban gyűjt. Mi többnyire azért illettük kritikával az otthon élő harmincasokat, mert ahogy a környezetünkben látjuk, valójában mégsem megy annyira a "spórolás".


Persze, el lehet verni ruhákra, okostelefonra, cigire a pénzt, a kérdés továbbra is az, megéri-e?

2016. nov. 25. 18:30

Mindegy, ki milyen modon gyujt; egy fontos. Nem veri el a jovedelmet, nem hereverezik es varja a csodat, hanem gondol a jovore.

Az, hogy otthon lakik, plusz munkat vallal, van kivel osszefognia - masodlagos.

De nem tucsok modjara lobecol.

335. Vessla
2016. nov. 25. 17:46
Huszonöt év felett gáz.
334. PöttyösPanka (válaszként erre: 327. - Túrógombócka)
2016. nov. 25. 17:40
Én is sok ilyet látok, de nekik mindegy, hogy külön költöztek-e vagy sem, sose lesz semmijük.
333. 9a095cf031 (válaszként erre: 327. - Túrógombócka)
2016. nov. 25. 16:37

Az okos ember tanul abból, hogy mások mennyire rosszul kezelik a pénzt és megpróbálja nem elkövetni ugyanazokat a hibákat.


A szüleimtől megtanultam, hogy nem vállalok gyereket huszonévesen arra alapozva, hogy "majd lesz valahogy".

Az ismerősök révén megtanultam, hogy nem veszek fel hitelt teljesen felesleges és nem létszükségletű dolgokra (pl. plazma TV vagy okostelefon).

A fórumindító kérdéséből, ha most lennék 20 éves, azt tanultam volna meg, hogy nem csinálok 3 képzést és magolok 4 nyelvet úgy, hogy közben mellette nem dolgozok 30 éves koromig.

332. 9a095cf031 (válaszként erre: 329. - Mazsinka)
2016. nov. 25. 16:25

Így van, én sem nagyon látok olyan fiatal párt, aki önerőből, hitel nélkül vett volna házat, de nyilvánvalóan vannak ilyenek is, csak ez a mostani helyzetben nem egyszerű.


Viszont látok egy csomó olyan embert, aki huszonévesen már rég elköltözött a szülőktől, mégis boldogul. Mindenkinek magának kell eldönteni, mi a fontosabb, a saját, önálló élet (mondjuk a párjával) vagy hogy 35 éves koráig otthon élve saját panelt vehessen.

Nyilván mindnek megvan a maga előnye és hátránya, de az embernek valahogy haladnia kell. Szeritem ez nehezebb otthon élve, és mivel statisztikailag egyre több ember él 30 év felet otthon, azt mutatja, hogy ha valaki ennyi idősen még nem költözött el, elég nagy valószínűséggel nem is fog.

331. Mazsinka (válaszként erre: 330. - 9a095cf031)
2016. nov. 25. 16:23
Hát ennek a topiknak ez az egyetlen tanulsága.
330. 9a095cf031 (válaszként erre: 326. - Mazsinka)
2016. nov. 25. 16:21
Miért, aki hitellel vett, az lúzer? Van, aki hitel nélkül vesz 30 évesen és még csak otthon sem élt, akkor ő magasan felettünk áll?
2016. nov. 25. 16:13
Egyébként ha körbenézek, akkor egyetlen olyan fiatal párt se látok, akik hitel nélkül, önerőből vettek volna házat. Vagy a nagyszülő felújított, megörökölt házában élnek, vagy a szülői házban külön háztartásban, vagy albérletben, vagy nyögik a hitelt saját házban, vagy örököltek földet, és azt eladták, abból vettek házat. Ennyi. A legtöbb helyen azért a szülő teper, hogy segítsen vagy így vagy úgy, mert egyedül nem megy. Sajnos ez a nagy magyar valóság. Ja, és ott vannak azok, akik külföldre mentek, hogy gyűjtsenek, de azok haza se nagyon akarnak jönni, mert örülnek, ha egyáltalán van munkájuk, de abból a pénzből persze külföldön se tudnak házat venni.
328. túrógombócka (válaszként erre: 327. - Túrógombócka)
2016. nov. 25. 16:08
(a felsoroltak különböző emberkék, de vannak átfedések is. mint mondtam, sok rossz példa van)
327. túrógombócka (válaszként erre: 309. - PöttyösPanka)
2016. nov. 25. 16:06

bizony sok olyan embert látok, akinek ezért nincs semmije, mert marha szarul kezeli a pénzt.

pl. vesz egy drága kocsit hitelre, újat, nagyot (sokat fogyaszt), az utcán kell tartania, mert garázs nincs. minek? miért nem jó egy használt kisebb kocsi?

megveszi a legújabb telefont hitelre, 2 éves törlesztés, mire kifizeti, már elromlik. ez is minek?

és soha nincs pénze semmire. (30+-os, a szüleivel él)

326. Mazsinka (válaszként erre: 322. - 9a095cf031)
2016. nov. 25. 15:58
Hitelből bárki tud házat venni, mi is vehettünk volna. Vettünk is, csak hitel nélkül. Akkor most lúzerek vagyunk?
2016. nov. 25. 15:56
Amúgy meg nyilván az lenne a legegészségesebb, ha olyan világban élnénk, hogy a fiataloknak ne kelljen elvégezni öt egyetemet és hat nyelvvizsgát ahhoz, hogy 30 éves korukra talán kapjanak munkát és normális fizetést, amiből házat tudjanak venni saját maguknak, és nem kellene rászorulniuk a szülői házra, a szülői pénzre, akármire, és akkor a nyugdíjas korhoz közeledő szülőknek nem kellene az utolsó forintjukkal is a gyereket tömni (nekik még volt rendes munkájuk, így van szép nyugdíjuk), hanem azt csinálhatnák, amit egy nyugdíjasnak kell. Utazás, kirándulás, színház, programok, akármi.
324. PöttyösPanka (válaszként erre: 320. - 9a095cf031)
2016. nov. 25. 15:55
Ha nem tűnt volna fel, voltak itt olyan hozzászólók, akik egyszerűen lecikizték a helyzetet és kész. Ne vedd magadra, veled jól elbeszélgettünk :) De vannak itt olyanok, akik nem érvelnek, csak ítélkeznek.
323. 9a095cf031 (válaszként erre: 321. - Mazsinka)
2016. nov. 25. 15:53
Lehet, először azt kellett volna tenni :)
322. 9a095cf031 (válaszként erre: 319. - Mazsinka)
2016. nov. 25. 15:53

Azért, mert magatokra vettétek és most meg vagytok sértve, hogy másoknak önállóan is sikerült elérni azt, amihez nektek otthon kellett élnetek, holott lehet, hogy ti is szívesebben laktatok volna már a saját házatokban. Ti beszéltek más helyzetek és emberek elfogadásáról, pedig éppúgy nem tudjátok elfogadni, ha valaki szerint nem egészséges 30 évesen a szüleikkel lakni, mert ebben a helyzetben voltatok, és ezért most úgy gondoljátok, a ti helyzeteket minősítik.


Végül is igen. De ha úgy vélitek, jól cselekedtetek, miért foglalkoztok más vélemnényével?

321. Mazsinka (válaszként erre: 320. - 9a095cf031)
2016. nov. 25. 15:49
Nem tűnt fel, mert nem olvastam el 320 hozzászólást.
320. 9a095cf031 (válaszként erre: 318. - Mazsinka)
2016. nov. 25. 15:45
Ha nem tűnt volna fel, korában azt is megjegyeztem, hogy külön lakrészben el tudom képzelni az önállóságot. Úgy, hogy a gyereknek/párnak semmi nem jut, csak a gyerekkori szobája, gy nem igazán.
319. Mazsinka (válaszként erre: 316. - PöttyösPanka)
2016. nov. 25. 15:43
Én is ezt érzem.
318. Mazsinka (válaszként erre: 314. - 9a095cf031)
2016. nov. 25. 15:42
Igen, eléggé árulkodó, mert mindenki úgy éli az életét, ahogy szeretné, és nyilván mindenki azt tartja normálisnak, ahogy ő él vagy ahogy elindult az életbe. Nekünk volt külön konyhánk, fürdőnk, nappalink, kamránk, hálónk és előszobánk, az udvar volt közös. Ha nem akartam, nem láttam őket egy hétig se, mert nem jártak a nyakamra. Korrektek voltak. Nem vágtak hozzánk hatalmas összegeket, de ez is nagy segítség volt. Biztos lehet máshogy is, albérletből, de minek menjek albérletbe, ha otthon is lakhatok saját kis rezidencián, és azért még fizetni se kell? Ez kicsit arról szól, hogy verjük a mellünket, hogy bezzeg én már 14 éves koromban dolgoztam, bezzeg már külön éltem 18 éves koromban, és bezzeg én... És akkor a bezzegéknél kiderül, hogy a szülő gyűjtöget közben, hogy megtámogassa a nagyon független külön élő csemetéjét. Lehet valaki otthon is függetlenebb, mint az, akit nagy házzal indítottak el az életbe, és utána már csak arra van gondja, hogy minden nap megvegye a betevő falatot.
317. 9a095cf031 (válaszként erre: 316. - PöttyösPanka)
2016. nov. 25. 15:39

Egy degradáló jelző volt, valaki csőtömegnek nevezte az ilyen embereket, szerintem a többség szimplán elmondta, hogy nem egészséges és nem is normális dolog ennyi idősen a szülőkkel élni. A másik oldal meg elmondta, hogy nem normális és nem egészséges dolog öntudatosan elköltözni, aztán albérletre kidobni a pénzt és aztán hitelezni.


Aligha látom, hogy az önállósodásból "erkölcsi fölényt" lehetne kovácsolni, tekintve, hogy az erkölcsöknek nem sok köze van mindehhez.

316. PöttyösPanka (válaszként erre: 314. - 9a095cf031)
2016. nov. 25. 15:35
Én inkább úgy látom, hogy aki arra kényszerült, hogy korán elköltözzön, ezért keményen kellett dolgoznia, hogy lakbér mellett félretegyen, az egyfajta erkölcsi fölényt próbál kovácsolni a magpróbáltatásaiból, hogy legyen alapja lenézni azt, aki nem így tett. Legalábbis arról az oldalról repkedtek itt a degradáló jelzők.
315. PöttyösPanka (válaszként erre: 311. - Mazsinka)
2016. nov. 25. 15:30

Pont ez az, hogy egyetlen tényből nem lehet valakiről megállapítani, hogy életképtelen-e. Az is lehet csődtömeg, aki külön él, mert apuci alá tolta a lakást és a kocsit, és az is lehet egy nagyon talpraesett ember, aki 40 évesen még nem költözött el, de van egy jól működő vállalkozása.


Erről az jut eszembe, hogy egy másik fórumon azzal mérték le, valaki életképes-e, hogy tud-e rántottát sütni :D Mintha ez lenne az egyetlen szükséges és elégséges feltétele az életképességnek :D

314. 9a095cf031 (válaszként erre: 312. - Mazsinka)
2016. nov. 25. 15:27

Azért azt gondolom, talán árulkodó, hogy többnyire azok értettek egyet és támogatták a fórumindítót, akik, mint mondták, maguk is otthon éltek évekig a szülőknél.


A többi, aki önállósodott és mégis megoldotta a lakhatást és családalapítást, azt mondja nem lehetetlen a dolog és nem kell az anyagiakra fogni.


Természetesen, éljen mindenki otthon, amíg szeretne, de ne tegyünk már úgy, mintha minden 30 évesen otthonélő házat venne magának és minden önállósodó házát elvinné a bank a hitelek miatt.

313. 9a095cf031 (válaszként erre: 311. - Mazsinka)
2016. nov. 25. 15:23

A kettő szerintem nem zárja kis egymást, totálisan félreértelmezed az egészet.


Természetesen szeretnék segíteni a gyerekemnek anyagilag, de mivel egy komplett lakást nem tudok adni, ezért örülnék, ha ő maga is tenne azért, hogy önálló életet tudjon élni. Tanuljon, dolgozzon, törekedjen az önállóságra, hogy megtapasztalja a különélést, és amikor eljön az idő, hogy saját lakás vásárlásába akar belevágni, akkor szívesen besegítek, ha tudok.


Te valami tök másról írsz.

2016. nov. 25. 15:21
Mi anyósomékkal éltünk öt évig. Nem fizettünk lakbért, a rezsit feleztük, volt külön életterünk, és soha nem volt egymással semmi bajunk. Addig is gyűjtögettünk, és vettünk magunknak egy saját házat mára. De a pénzt mi gyűjtöttük össze, nem ők helyettünk azzal, hogy tessék egy kis tőke, menjetek, vegyetek házat magatoknak belőle, aztán verjétek a melleteket, hogy milyen ügyesek vagytok.
311. Mazsinka (válaszként erre: 300. - 9a095cf031)
2016. nov. 25. 15:18
Egy kissé ellentmondásos, amit írsz. Szerinted életképtelen az, aki nem költözik el otthonról időben, lúzer, mert nem keres elég pénzt ehhez, nem nőtt fel a feladatra, miközben te gyűjtögetsz, hogy a saját gyerekedet el tudd indítani az életbe. Akkor hogy is van ez? A gyereked is egy életképtelen alak lesz, aki rászorul a szülei pénzére, ha külön akar menni? Akkor hol itt a felelősségvállalás és önállóság? Vannak szülők, akik nem tudják a gyereküket lakással sem pénzzel megtámogatni, helyette azt mondják, hogy hé, lakjatok itt pár évig, ugródeszkának jó lesz, addig gyűjtögessetek, s nem kell lakbért se fizetnetek. Ki így, ki úgy segíti a gyerekét, mindenki ahogy tudja legfőképpen. Nem hiszem, hogy nagyobb Jani az, aki úgy megy külön időben a szüleitől, hogy azok adnak neki pénzt másik házra. Hát így rohadt nagy dolog, mondhatom.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook