Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülőkkel együttélni fórum

Szülőkkel együttélni (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
370. Mezei Virág (válaszként erre: 369. - C73db520ef)
2016. nov. 27. 18:39

Bizony. :(

Egy szegény országban! Ez ráadásul röghöz is köt.

369. c73db520ef (válaszként erre: 365. - Mezei Virág)
2016. nov. 27. 18:33
Olvastam, hogy nalunk az ingatlanok kozel 97 szazaleka magantulajdon.
2016. nov. 27. 18:29

Akkora problémát tudtok kreálni abból, hogy ki hol lakik. Ha neki jó, akkor lakjon a szülőkkel, ha nem jó akkor költözzön el! Ennyi, a többi csak esti mese.


Azért megnéznék egy statisztikát, hogy a magyarországi 30 évesek hány százalékának van saját lakása.

367. Mezei Virág (válaszként erre: 366. - Massalhangzo)
2016. nov. 27. 18:17

Manapság, azt gondolom, hogy általában sokkal nehezebb a fiatalok helyzete.

Gyakorlatilag alig van bérlakás. Kevesek tudnak egy fizetésből lakást bérelni, venni meg pláne.

Ha ketten vannak, az már jobb.

366. massalhangzo (válaszként erre: 365. - Mezei Virág)
2016. nov. 27. 17:57

van sok orszag, ahol sokkal rosszabb a helyzet. a sirankozas az elegge magyar sajatsag, pedig ha azt vennek eszre az emberek, hogy mijuk van, nem pedig azt, hogy mijuk nincs, sokkal boldogabbak lennenek es tobbre vinnek


nekem nem tudtak lakast venni a szuleim, de 20 eves korom elott mar kulon eltem, 23 evesen sajat lakasom volt. rengeteget dolgoztam suli mellett is, es meg bulizas is belefert. lett lakasom, pedig nem volt egy hu de jol fizeto munkam abban az idoben


mas meg azt mondja, nem is tud elkepzelni munkat az iskola mellett, mert annyira nincs ido ra. a forumindito meg 30 evesen gondolja ugy, hogy most inkabb sporol par evig, hogy majd lakast tudjon venni. kinek mi a prioritas es mit tesz erte ugye

2016. nov. 27. 17:38

Így igaz!

Hát ami rossz, azt meg kéne változtatni...


Magyarország a szegény lakástulajdonosok országa. Még a legszegényebbek közül is a legtöbben magánlakásban laknak, pedig egy megfizethető bérlakásra lennének rászorulva”

364. massalhangzo (válaszként erre: 363. - Mezei Virág)
2016. nov. 27. 17:28

az lenne az idealis, ha rendes munkaval a fiatalok belathato idon belul tudnanak sajat lakast venni, vagy az alberletarak nem lennenek elszalltak (ami most szerintem a valsag utani idoszakra jellemzo, es ketlem, hogy olyan sokaig tarthatnak magukat ezek az arak). de ugye meg sok 40-50 evesnek is nehez megelnie


lehetne masokhoz, mas nepekhez is viszonyitani, akkor meg tiszta hawaii a magyarorszagi viszonylat, szoval azzal kell boldogulni, amivel lehetseges :D

2016. nov. 27. 17:12

Ha lehet, külön kéne élni a fiataloknak. Persze ez a körülményektől is függ. Nálunk nem mindig egyszerű ezt megoldani.

(A népszámlálásnál az otthon élő felnőtt, gyerek státuszt kapott...)

Kis érdekesség, ahol sokkal jobbak a lehetőségek:

[link]

Az ok, amiért inkább a családi fészekben maradnak, elsősorban a hosszabbra nyúlt tanulási periódusnak tudható be, de pszichológusok szerint a szülőknek is van ebben némi felelősségük, mert nem nevelik időben gyermekeiket az önállóságra.

A legönállóbbak az északi országok fiataljai: Norvégiában, Svédországban és Dániában átlagosan 80 százalékuk él önállóan.


[link]

A dán fiatalok hamarabb önállósodnak

Az egyik szembeötlő különbség az, hogy a gyerekek sokkal hamarabb önállóak lesznek és szakadnak el a szülői háztól, mint nálunk. Legfeljebb 18 éves korukban elhagyják a szülői fészket és onnan kezdve saját erőforrásaikra támaszkodnak. A gyerekeket céltudatosan készítik fel erre az időszakra.

A szülők csak minimális anyagi segítséget nyújtanak a gyerekeiknek

A dán állam havi kétszázezer forintnyi összeggel támogatja a felsőoktatásban tovább tanuló dán állampolgárságú diákokat. A szülők nagyjából az első külön lakás kialakításának néhány apró részletében segítenek be gyereküknek, például megveszik a hűtőszekrényt és az edényeket, azután a kapcsoltnak ezen anyagi jellege véget is ér. Bármilyen munkát is kap a fiatal felnőtt – még ha az diákmunka is –, abból lakhatását és önálló életének szükségleteit képes egymaga biztosítani. A családok ilyen módú működése magyarázható egymás önállóságának és autonómiájának maximális tiszteletben tartásával, a dán szocializációval és a szociális ellátórendszer csúcsfejlettségével és specializálódásaival is.

362. massalhangzo (válaszként erre: 360. - Channa*)
2016. nov. 27. 15:49

egyebken ez az egesz tema kabe olyan, mintha arrol vitaznank, idealis-e 50 evesen vallalni az elso gyereket. nem, nem idealis. es pont, nem vitathato. de attol meg elofordul, hogy sokaknak igy jon ossze, veletlenul vagy sok probalkozas utan


ugyanigy ez, hogy ciki-e 30 folott meg a szulokkel lakni. igen, ciki, de attol meg sokan igy elnek

361. massalhangzo (válaszként erre: 360. - Channa*)
2016. nov. 27. 15:47
ezt csak arra irtam, hogy kabe ez az a kor, amikor a legtobb ember szulove valik, hasonlitva ahhoz, hogy sokan ekkor meg szuloknel elnek ugyanugy, mint tizenevesen :D csak kozben, jobbik esetben, dolgoznak, ennyi kulonbseggel
360. Channa* (válaszként erre: 359. - Massalhangzo)
2016. nov. 27. 15:41

Miért kellene szülőnek lennie egy 30-40 évesnek?

Manapság inkább 40 felett válnak szülővé az emberek, így simán ráérnek otthon élni 40 éves korukig...:S

359. massalhangzo (válaszként erre: 316. - PöttyösPanka)
2016. nov. 27. 15:06

a legtobb fiatal nem arra kenyszerul, hogy elhagyja a szuloi hazat, hanem o szeretne elmenni, es nem azert, mert utalja a szuleit, hanem mert onallo eletet akar elni


azok, akik itt irjak, hogy ok mar huszonevesen elkoltoztek, azok nem erkolcsi folenykent irjak ezt, hanem tenykent. ez nem egy plusz dicsoseg senkinek, ez az elet normal rendje. ha valaki 30, 40 evesen meg a szuleivel el a gyerekszobaban, az nem az elet normal rendje. (kabe mar neki is szulonek kene lennie)

358. e36c6ad80e (válaszként erre: 353. - Channa*)
2016. nov. 27. 09:43

Szerintem is ez lenne a normális, általában azok tartják ezt "cikinek", akiket nem segítettek a szüleik. Ha a szülő teheti, természetes, hogy segítse a gyerekét lakáshoz jutni.


Én laktam már kertes házban is, panelban is, és mindkettőnek meg volt az előnye és hátránya. Talán nekem a háznak annyival több az előnye, hogy nagyon szeretem az állatokat és ilyen szempontból a kertes ház jobb.

357. Channa* (válaszként erre: 354. - Jozsi.38)
2016. nov. 26. 23:52
Én jól el vagyok a lakásban és azt hiszem, hogy a kertesházban félnék. sötétedés után tuti nem mennék ki az udvarra, illetve egyedül nappal is félnék...
356. pergom
2016. nov. 26. 19:42
néha nagyon borzalmas
355. c73db520ef (válaszként erre: 354. - Jozsi.38)
2016. nov. 26. 18:59
Pedig milyen jo, amikor hirtelen beteg leszel vagy valami baj van es atkopoghatsz a szomszednak, hogy jojjon at.
354. jozsi.38 (válaszként erre: 352. - Channa*)
2016. nov. 26. 18:11
Nekem az a szoros közelség nem tetszik benne, hogy minden áthallatszik nem csak oldalról, hanem akár a felette lakó járkálása is . Amúgy kinek mi jön be, én úgy vagyok vele, mert tényleg van, akinek nem való a kertes ház, mert se ideje, se kedve kertészkedni, füvet nyírni, udvart söpreni
353. Channa* (válaszként erre: 318. - Mazsinka)
2016. nov. 26. 11:21

De miért gond az, hogy a szülők támogatják a gyerekeiket? Nem az a normális? Szerintem igen, és a nem normális, hogy a szülő kirakja a gyerekét 18 évesen otthonról és rá se néz soha többet.


Minket is támogattak a szüleink, semmi cikit nem érzek ennek kapcsán, sőt! Én már mindent úgy veszek, hogy a gyerekem nevére, és ha bármire szüksége van, akkor igyekszem én megvenni neki. Az én gyerekem, ha nem én támogatom, akkor ki fogja ezt megtenni? Ettől nem lesz önállótlan, csak nem kell vért izzadnia, hogy legyen valamije. Attól nem lesz senki különb, önálló, jobb ember, ha mindenért meg kell rokkannia...

352. Channa* (válaszként erre: 332. - 9a095cf031)
2016. nov. 26. 11:14

Azért kíváncsi lennék rá, hogy mi a bajod a panel lakással. Azért, mert te nem azt akarsz venni, hanem családi házat, attól másnak még megfelelő.

Nem mindenki születik földművesnek. Én pl. nem is tudnék mit kezdeni egy kerttel, max. locsolgatnám, ráadásul semmi indíttatást nem érzek arra, hogy bármi ilyet megtanuljak, mert minek és mikor? Reggeltől estig dolgozunk, így nem vágyok arra, hogy a hétvégémet a kert gondozásával töltsem el, mert pihenni is kell valamikor. (nem panelban lakunk, de a tégla lakás is hasonló a panelhez....


A másik: a férjem 32 éves volt, amikor összeházasodtunk és 34 éves, amikor elköltöztünk a szülőktől, így azt gondolom, hogy az igen magasröptű eszmefuttatásod nem biztos, hogy megállja a helyét. Persze, előbb is költözhettünk volna, de nem éreztük szükségesnek, azaz ha valaki nem költözik el otthonról 30 éves koráig, az lehet, hogy később igen.

Ja, és nem albérletbe költöztünk, hanem a saját első lakásunkba, amit nem hitelből vettünk...

351. plavalaguna (válaszként erre: 349. - Mazsinka)
2016. nov. 25. 20:16

De ha külön bejáratos, miért nem adják ki? Nálunk a környéken pl ilyet simán ki lehet adni. itt nem keringőznek az idősek nagy házakban :) csak ha arra van igényük.


Nem nem vagyok vajdasági ;) Bodrogköz, de a teteje, közel felvidékhez

350. fincsi5 (válaszként erre: 340. - C73db520ef)
2016. nov. 25. 20:05

Na, én ma lestem nagyot; Skóciából 5 év után jött haza egy házaspár, költöztek anyukáékhoz,mert amit hoztak, az két gyerek.

Na, ez már gáz.

349. Mazsinka (válaszként erre: 348. - Plavalaguna)
2016. nov. 25. 20:02

Hát az. De most anyósék is keringőznek a nagy házban, hogy eljöttünk. Kb. hat szobát nem használnak... ennek is baromi sok értelme van...

(Amúgy vajdasági vagy?) :)

348. plavalaguna (válaszként erre: 346. - Mazsinka)
2016. nov. 25. 19:39

nekem olyan ismerős is van, aki felnőtt korában magának alakította a külön lakrészt, amikor végül párra lelet, és elköltözött, jópár év múlva ugye, akkor lett egy kiadható különbejárat a szülőnek :) És ugye odaköltözött valaki és fizetett más szülőjének, aki szerint gáz szülővel együtt élni :D :D


így utólag nézve tök vicces az egész...

347. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 344. - C73db520ef)
2016. nov. 25. 19:38
hát igen gondoltam, hogy nem lehet könnyű lelkileg. de az azért jó, hogy ilyen önálló a gyereked
346. Mazsinka (válaszként erre: 345. - Plavalaguna)
2016. nov. 25. 19:30
Igen, többségében felénk is ez a szitu. Amikor szüleink építkeztek, még volt pénz hatalmas emeletes házakra, sok szobával. Így többnyire a gyerek megkapta az emeletet teljesen önálló lakrésszel... de olyat is tudok, aki a szülői házra ráhúzott egy emeletet pl. egyik legjobb barátnőmék. Anyósék maradtak alul, emezek felmentek.
345. plavalaguna (válaszként erre: 342. - 9a095cf031)
2016. nov. 25. 19:25

Én nem tudom, akiket én ismerek, és otthonmaradtak, mindenkinek külön lakrész volt. egyetlen egy embert tudok, aki szobában maradt otthon...


szóval akkor én meg mondjam azt az esetek többségében csak az marad aki külön lakrészben marad, mert az én környezetemben meg ez van?


képzeljünk már bele, hogy máshol meg más van ;)

344. c73db520ef (válaszként erre: 343. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 25. 19:22
Nagyon nehezen.
343. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 340. - C73db520ef)
2016. nov. 25. 19:21
ez tényleg szép teljesítmény a gyermekedtől. és amellett, hogy nyilván örülsz neki és büszke vagy rá lelkileg hogy bírod a távolságot?
342. 9a095cf031 (válaszként erre: 341. - Mazsinka)
2016. nov. 25. 19:18

Te, mint mondtad, teljesen külön lakrészben éltetek. Az esetek jelentős részében erről szó sincs, a fiatalnak csak a saját szobája jut.


Azt meg igencsak nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek ne legyen egy idő után többre igénye, mint egy szobára.

341. Mazsinka (válaszként erre: 337. - 9a095cf031)
2016. nov. 25. 19:15
De amúgy miért baj, ha valaki otthon marad a szüleivel? Speciel nekem ez nem volt vágyam, de van, ahol működik. Anyósék is azt akarták először, hogy maradjunk. Mert ők is együtt éltek a saját szüleikkel, és nekik ez bevált. A férfiak együtt dolgoztak, a mama vigyázott a gyerekekre, míg anyósom dolgozott, megfőzött, feltakarított, és anyósom munkába járt. Megvolt a szimbiózis. Hozzáteszem, hogy nekünk ez nem jött be gondolati szinten se, pedig nem zavartuk egymás köreit, de attól még másnak esetleg megfelelhet.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook