Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülőkkel együttélni fórum

Szülőkkel együttélni (beszélgetős fórum)

160. MZsanett (válaszként erre: 159. - 9a095cf031)
2016. nov. 23. 14:27

Ez érthető, én is inkább olyan pasit választanék, aki hasonlóan érett, mint én. Ha pedig érettebb, akkor húzzon felfelé és ne hordja fenn az orrát.


Viszont én nem ítélem el azokat, akik 30 évesen is otthon laknak. Nem tudhatjuk, mi vezetett el odáig. Lehet, hogy link és mamahotel, de az is lehet, hogy szeretett volna önállósodni, csak az élete nem úgy alakult. Vagy később fogalmazódott meg benne az igény, szerintem ez sem elítélendő. A mai világban főleg nem, amikor a tanulmányok sokszor 30 éves korunkig kitolódnak. Ez azért nagyban kihat az önállóságra.

159. 9a095cf031 (válaszként erre: 155. - MZsanett)
2016. nov. 23. 14:20

Nem arról van szó, hogy aki 30 évesen otthon él, az fogyatékos vagy egy 15 éves szintjén van, de tény, hogy az önállósó háztartás vezetése és az ügyek önálló intézése, a saját életünkért vállalt gyakorlati felelősség ad egy olyan fokú élettapasztalatot, amit máshonnan nem lehet megszerezni. Akkor sem, ha az ember otthon befizet a rezsibe, akkor se, ha magának mossa a gatyáját, akkor sem, ha ki tud hívni egy szerelőt.


Természetesen, mindenkinek a maga döntése, hogy mikor költözik el otthonról, de akkor el kell fogadnia, hogy a társkeresés terén ennek meglehetnek a következményei. Én nem tagadom, nem kezdenék olyan 30+-os férfival, aki otthon él "spórolás" címszó alatt, mert nekem már nem lenne türelmem kivárni, hogy családalapítás korában lévő pasik mellettem kezdjenek el önállósodni, annak minden tapasztalatával és nyűgjével együtt, inkább olyat választanák, akiről tudom, hogy már megállta a helyét önállóan, már tapasztalt, már eljutott arra az érettségi szintre, mint én. 20 évesen oké az együtt tapasztalás, 30 évesen annyira nem buli.

2016. nov. 23. 14:18

Szerencses esetben a szuloi hazba mindig hazamehet az ember.

Hany kritikus elethelyzet van, amikor a mar felnott "gyermek" hazamenekulhet; mert van hova.

Akiknek meg nincs hova, nos, akkor van sz"r a palacsintaban.

157. MZsanett (válaszként erre: 111. - 0ccc6928d1)
2016. nov. 23. 14:13
Ennyi:) Inkább mamahotel és cikizzenek halálra, minthogy csak azért meneküljek bele egy rossz kapcsolatba, mert ciki otthon lakni, és hogy 30-hoz közel nem vagyok házas. Láttam már épp elég rossz kapcsolatot, kösz, én ebből nem kérek.
156. MZsanett (válaszként erre: 99. - Unom)
2016. nov. 23. 14:10
Persze, az önállóság az kell. De nem mindenki alkalmas rá. Én például nem voltam az 19 évesen. Akkor én most le vagyok írva?
155. MZsanett (válaszként erre: 97. - Massalhangzo)
2016. nov. 23. 14:09

Te meg arra nem gondoltál, hogy nem mindenki fejlődik egyformán? Vannak elvárások, de minden személyiség más. Mindenki máskor érik be. Attól még nem szellemi fogyatékos. És az is túlzás, hogy most attól, mert 30 évesen még a szüleivel él, egy 15 éves szintjén van?


Igen, sok mindenről lemarad, elég baj az neki.

154. c73db520ef (válaszként erre: 151. - Ina87)
2016. nov. 23. 13:57
Ott is ugyanugy alkalmazkodni kell, mint otthon. Ha nem meg jobban!
153. túrógombócka (válaszként erre: 152. - PöttyösPanka)
2016. nov. 23. 13:51
nem azt mondom, h nem kell dolgozni egy kapcsolaton. de épp elég példa van rá, hogy az egyik fél mindent megtesz, aztán mégse elég jó.
152. PöttyösPanka (válaszként erre: 150. - Túrógombócka)
2016. nov. 23. 13:49
Szerintem is csak szerencse kérdése. Persze aztán hosszú távon megtartani már közel sem szerencse kérdése.
151. ina87
2016. nov. 23. 13:48
esetleg vállalj be minél több melót és sokan úgy oldják meg az albérlete h többen költőznek össze persze itt is fennáll az h ki milyen ember de hát benne van a pakliba...
150. túrógombócka (válaszként erre: 149. - PöttyösPanka)
2016. nov. 23. 13:39

mert ez csak szerencse kérdése.

a világ legelfogadóbb, legszeretetreméltóbb nője is simán belefuthat valami hülyébe. és a világ legostobább, legelviselhetetlenebb nője is bepalizhat valakit, aki imádja :)

149. PöttyösPanka (válaszként erre: 148. - 9a095cf031)
2016. nov. 23. 13:37
Ez igaznak tűnik. Én csak azt nem értem, hogy ismerek egy csomó sokkal rosszabb személyiségű lányt, akik éretlenek, követelőzőek, stb., de ők mégis elkeltek. Akkor most mi van?
148. 9a095cf031 (válaszként erre: 147. - PöttyösPanka)
2016. nov. 23. 13:23

Látod, ezzel már jobban egyetértek, nekem is van egy ilyen barátnőm, folyamatosan sír, hogy nem talál normális pasit, közben minden jöttmenttel összejön 2 hét után, aztán csodálkozik, hogy sosem volt még egy normális, tartós kapcsolata. Egyszer megkérdezte, mit csináljon, mert látja, hogy nekem normális párom van, szeretetben élünk, tanácsot kért, mit ront el, én minden szépen leírtam neki, de azóta sem változtatott semmiben. És azóta sem talált normális férfit maga mellé, pedig ő is el akar költözni. Mondjuk nem keres rosszul, ha nagyon akarna, el tudna, de ő is inkább otthon van és elveri az egész fizuját. No, de nem emiatt a barátnőm, én ezekbe a dolgokba már nem szólok be, bár magamban megvan a véleményem.


De továbbra is fenntartom, hogy ez nem azért van, mert ne lenne normális férfi, akivel össze lehetne bútorozni, hanem azért, mert ők nem hajlandóak magukba nézni és változtatni a hozzáállásukon. De az idő közben telik...

147. PöttyösPanka (válaszként erre: 144. - 9a095cf031)
2016. nov. 23. 13:13
Nekem az a véleményem, pont az a baj vele, hogy nem húz egy minimum határt. Legalábbis mindenféle hímnemű megfordult már mellette, beleértve sok olyat, akikben nem tudom, mit látott :/ De ő valahogy mindegyiknek esélyt ad. A másik meg az, hogy ugyebár a férfiak nehezen viselik, ha a partnerük okosabb náluk, valamint sokan a határozott nőktől is visszahőkölnek, és ez a lány bizony nem csak nagyon okos, de rettentően talpraesett is.
146. c73db520ef (válaszként erre: 142. - 76071fbb2e)
2016. nov. 23. 12:48

Kiegeszitenem meg azzal, hogy ma tudomasom szerint legtobben egesz lakast berelnek, az pedig egyre tobbe kerul - igy az onallosag is.

valamikor hajdanan csak szobat bereltunk, azt is altalaban ketten. Amikor en kenyszerultem szobat kiadni, akkor a ket 6 m2-es lakotelepi szoba kerult kiadasra. Ma ez mar szinte elkepzelhetetlen, vagy csak nagy kenyszer aran vallalna be ilyen felallast a fiatal.

145. 9a095cf031 (válaszként erre: 142. - 76071fbb2e)
2016. nov. 23. 12:41
Alapvetően nem értem, miért állíjátok be úgy, mintha mindenki 80 ezret kereső, 35 éves koráig egyedül élő ember lenne. Aki egyedül van a 70 ezres fizuval, az nyilván nem költözik el, de az átlag nem minimálbéres, szűz 30 éves .
144. 9a095cf031 (válaszként erre: 141. - PöttyösPanka)
2016. nov. 23. 12:39

Nem tudom, ha valaki 10-15 év alatt egyetlen valamirevaló, normális férfival sem találkozik az életben, azért ott mégiscsak lehetnek gondok. Talán mégis túl nagyon az igényei, talán mégsem olyan szép és kedves a férfiak szemében, mint leírod.


Tisztában vagyok vele, hogy a világ tele van hülye nőkkel és férfiakkal, de elképzelni sem tudom, milyen emberekkel veszi magát körül valaki, hogy egy normálisat se találjon köztük, főleg ha szép és kedves, tehát még potenciális jelölt is a férfiak többségének.


Még csak nem is kell az igazinak lennie, szimplán egy férfinak, akivel lehet normálisan tervezni. Azért vannak még bőven ilyen férfiak, másnak is sikerül találnia.

143. PöttyösPanka (válaszként erre: 140. - 9a095cf031)
2016. nov. 23. 12:35
Akik otthon maradtak, azok a végére már nagyon el akartak költözni :D Amúgy szerintem semmi különbség nem lett köztük, kivéve, hogy akik előbb elköltöztek, azoknak a többsége tartozással indította felnőtt életét, mivel diákhitelt kellett felvennie, hogy fizetni tudja a lakhatását.
2016. nov. 23. 12:27

Aki egyedül van, azaz nincs párja, annak nagyon nehéz egy átlag fizetésből fenntartani egy albérletet, amikor az albérlet árak az egekben vannak. Miért is ne lakhatna otthon a szüleivel, ha nincs párja? Mi ebben a kivetni való? Inkább azt találom nagyon felelőtlennek, aki akár lakhatna a szüleivel is és spórolhatna, ezzel szemben a társadalmi elvárások miatt - 30 körül ciki a szülőkkel élni, meg minden szülői ház egyenlő mama hotel - elköltözik, összeszed minimális önerőt, felvesz egy csomó hitelt, aztán majd sokszorosát fizeti vissza a banknak. Egyedül élve hitelt felvenni nagyon nagy felelőtlenség. És ha történik valami? Bárkit bármikor kirúghatnak. Akkor meg eladósodva mehet haza a szülőkhöz.

Ha valaki felnőtt valóban, akkor mindegy, hogy a szüleivel él vagy sem, önmagáért felelősen gondolkozik.

És inkább a szülőkkel, mint benne ragadva egy rossz házasságban a közös vagyon miatt, vagy a tehetetlenség miatt.

141. PöttyösPanka (válaszként erre: 137. - Túrógombócka)
2016. nov. 23. 12:26
Ebben teljesen egyet értek. Ott van barátnőm, aki szép, nagyon okos, kedves, vidám lány, és nincsenek nagy igényei a férfiak terén, mégsem sodorta még össze sors nem hogy az igazival, még egy normális pasival sem. Mostanra viszont ember legyen a talpán, aki meg akarja hódítani, mert egy nagyon talpraesett lány, aki jobb híján egyedül alakította ki a számára szükséges egzisztenciát, és évről évre előre lép a munkában is.
140. 9a095cf031 (válaszként erre: 138. - PöttyösPanka)
2016. nov. 23. 12:26
És mire jutottak azok az évfolyamtársaid, akik otthon éltek és mire azok, akik már 18 évesen elköltöztek?
139. túrógombócka (válaszként erre: 138. - PöttyösPanka)
2016. nov. 23. 12:24
igen, érdemes más városba menni tanulni, ott megízleli az ember az önállóságot, nem akar utána visszamenni a szülői lakba.
138. PöttyösPanka (válaszként erre: 135. - Túrógombócka)
2016. nov. 23. 12:22
Nálunk, vidéken az évfolyamom 90%-a érettségi után kirepült, mert mindenki elment továbbtanulni más városba. Az egyetemen azok az évfolyamtársaim, akik pestiek, legalább diplomáig otthon éltek. Tehát a párkapcsolatot kiegészíteném ezzel a kényszerrel.
137. túrógombócka (válaszként erre: 136. - 9a095cf031)
2016. nov. 23. 12:03

sokan nem találják meg az igazit. nem, hogy 30-ig, hanem sose.

lehet, h a lányban benne volt a komoly kapcsolat iránti vágy, pont a fórumindító írta, hogy volt, akivel együtt is élt.

136. 9a095cf031 (válaszként erre: 134. - PöttyösPanka)
2016. nov. 23. 12:00

Nyilván vannak példák és ellenpéldák, épp ezért mondom, hogy tisztelet a kivételnek, én inkább az általános meglátásról beszéltem.


Illetve arról, hogy szerintem a többségnek kell valami "lökés", ami elindítja az önálló életre, akár a kényszer, akár egy párkapcsolat. Az egyik hozzászóló - most nem keresem vissza, ki -, írta, hogy furcsa ha valaki nem tud 30 éves korára egyetlen komoly kapcsolatot sem felmutatni, ahol már felmerült volna az összeköltözés. Nos, igen, őszintén szólva ez nekem is furcsa.

135. túrógombócka (válaszként erre: 134. - PöttyösPanka)
2016. nov. 23. 11:55
én azt látom, h legtöbb esetben a párkapcsolat a döntő. aki "elkel", az elköltözik, aki nem, az nem. egyébként ez régebben is így volt, aki pártában maradt, az maradt otthon. csak hát akkor még kevesebb szingli volt, meg nem volt net, hogy mindenki ezt tárgyalja.
134. PöttyösPanka (válaszként erre: 133. - 9a095cf031)
2016. nov. 23. 11:30
Lehet, hogy akinek muszáj, az jobban érzi a nyomást a mielőbbi váltásra. Mindenesetre mindenre van példa és ellenpélda. Ismerek olyan fiú testvérpárt, akik mindketten otthon éltek a húszas éveik végéig. Az egyik azóta vett egy saját házat, és családot alapított. A másik meg a mai napig a mamahotelben él. Sajnos a kollégáim közt is sok olyan fiatal, 30 év körüli férfit látok (otthon és albérletben egyaránt), akik olyan érzelmi szinten vannak, mint egy 18 éves. Semmi megtakarításuk vagy életcéljuk, csak a buli, a pia és a cigi. Közben meg sír a szájuk, hogy sosem lesz saját lakásuk, de nem is tesznek érte. Mi a férjemmel az összespórolt pénzünkből hitellel kiegészítve megteremtettük a saját házat. De ebből ők nem látják a munkát, csak irigyek ránk. Most erre mit lehet mondani? Hogy utálkozzatok nyugodtan, 20 év múlva is ugyanígy fogtok utálkozni az albérletből? Tehát nem az számít, ki hol él, hanem mennyit hajlandó tenni a saját életéért.
133. 9a095cf031 (válaszként erre: 129. - PöttyösPanka)
2016. nov. 23. 11:05

"Az meg más kérdés, hogy én a fölöslegesen dobálom bele a pénzt az albérletbe, csak hogy senki se szólhasson bele az életembe hozzáállást találom értelmetlennek az előre tervezek és spórolok mentalitással szemben. "


Elméletben egyet tudnék veled érteni abban, hogy nincs értelme albérletbe ölni a pénzt, ha a gyakorlatban nem épp ennek ellenkezőjét látnám.


A saját környezetem, barátaim, ismerőseim révén épp azt tapasztalom, hogy aki elmegy albérletbe (kényszerből vagy mert nincs kedve otthon élni), az igenis sokkal gyorsabban jut előre és többet ér el, mint az, aki otthon él huszas éveiben "spórolás" címszó alatt. Mert a spórolásból az lesz, hogy majd a következő hónapban elrak húszezret, de ezt a havit most inkább elkölti ruhákra, bulira, utazgatásra, aztán telnek az évek és még mindig nem bírnak leadni az életszínvonalból, de lakása/önerőre csak nem gyűlik a pénz. Ezzel szemben, aki albérletben él, valahogy jobban rá van kényszerítve, hogy fejlődjön, pluszmunkát vállaljon, továbbtanuljon és spóroljon.


Ha megnézem: mi bevállaltuk a külföldet, mi különélünk évek óta, mi házasodunk, mi többmilliós megtakarítással bírunk, mi lakást venni készülünk, mi rég felnőttek módjára élünk. Ezzel szemben sok barátom otthon él, félre szinte nem is rak, kijönne, de kényelmesebb a szülői házban, max. odaköltözött a párjuk, de együtt sem haladnak. Felmerül a kérdés: ha mi ennyire haladunk, mások miért nem? A válasz: mert mi rá vagyunk kényszeríve, hogy fejlődjünk és haladjunk.


És mint említettem, ezt látom az ismerőseim javarészénél. Egyébként statisztikailag a lányok hamarabb elköltöznek, és tényleg, a barátnőim már mind önállóan élnek albérletben, akár egy szobában, míg a régi baráti társaság fiútagjai otthon héderelnek és sírna, hogy jajj de nehéz manapság... csak közben telnek az évek.


Természetesen, vannak kivételek, vannak tényleg gyűjtő otthon élők, és olyanok, akik csak vegetálnak az albérletben, de ÁLTALÁNOSSÁGBAN véve mégis azt látom, sokkal gyorsabban haladnak azok az ismerőseim, akik húszévesen elmentek albérletbe.

132. PöttyösPanka (válaszként erre: 130. - 0084acbe42)
2016. nov. 23. 10:52
Igen, sokan mit meg nem adnánk, ha több időt tölthetnénk a szüleinkkel.
2016. nov. 23. 10:52

Nézd, kedves kérdező, muszáj feltennem egy kérdést: mi a francot csináltál az elmúlt 12 évben, hogy ennyi idős korodra nem bírtál eljutni se albérletig, se egy saját lakás önerejéig? És ha 12 év nem volt elegendő semmire, akkor mit vársz a következő 3-5 évtől?


Ha 30 éves vagy, akkor már 12 éve dolgozhatsz, akár iskola mellett is, ennyi idő alatt még egyedül is illett volna eljutni valameddig. Természetesen a te életed, nekem aztán mindegy, hogy anyáddal élsz-e vagy külön, de a kifogások helyett el kellene gondolkodnod azon, mit és hol rontottál el, őszintén, és változtatni ezen.


Én még azt a luxust sem engedhettem meg magamnak, hogy otthon éljek felnőttként, mégis megoldottam a dolgokat, mégis sikerült előrejutnom. Igen, sokszor sz*r volt, néha nyomorogtam, de el nem tudom képzelni, hogy 30 évesen még mindig otthon éljek. A te helyedben, ha látnám hogy nem halad az életem, 12 év alatt már elvégeztem volna kínkeservesen egy mérnöki/info szakot vagy napi 3-4 órában nyelvet tanultam volna és már beszélnék hármat - ezzel minddel jó pénzért el lehet helyezkedni Budapesten. Újból meg kell hát kérdeznem:

mit csináltál az elmúlt években és miért gondolod, hogy a következő néhány év más lenne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook